22650760
22650761
09128709980

5 اثر شگفت انگیز در دکوراسیون دفاتر اداری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 6 خرداد 1396 در ساعت 15 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )
5 اثر شگفت انگیز در دکوراسیون دفاتر اداری

دکوراسیون دفتر می تواند اثرات چشمگیری بر کسب و کار شما داشته باشد. دکوراسیون دفتر بر روی بهره وری کارمندان ، شادی و حتی غیبت آنها تاثیر مستقیم دارد.

تغییر دکوراسیون دفتر، به طور قابل توجهی دید بازدید کنندگان شرکت شما، به ویژه شرکای کسب و کار و یا متقاضیان کار را تحت تاثیر قرار می دهد! برداشت اول موضوع خیلی مهمی است و محیط اطراف فرد به طور مستقیم بر بهره وری او اثر می گذارد.

 

5 اثر شگفت انگیز دکوراسیون دفاتر اداری


*هر چیزی در جای خود*


گام اول: برای جلوگیری از ریخت و پاش و انبوه شدن کاغذها ، از انواع پوشه ها، سیستم های بایگانی، میز های کشودار و جعبه ها استفاده کنید. به این ترتیب نه تنها احتمال سردرگمی و اتلاف وقت پیدا کردن مدارک مورد نیاز از میان انبوه کاغذها را کاهش می دهید، بلکه همچنین باعث می شوید کارکنان تان سازمان یافته تر شوند و کمتر استرس داشته باشند. با خرید وسایل بایگانی مورد نیاز به صورت عمده، می توانید با بودجه ای ناچیز به دفتر کار خود نظم بدهید. همچنین می توانید به کارکنان خود اجازه دهید رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنند.


*جایی برای نفس تازه کردن*


حتی اگر یک آشپزخانه و یا سالن استراحت ندارید، باید یک گوشه یا یک اتاق اضافی را تبدیل به یک "اتاق استراحت" کنید تا کارمندانتان بتوانند استراحت کنند. تحقیقات نشان داده است که فراهم کردن امکان استراحت گاه به گاه برای کارکنان، به طوری که کاملا از محل کار و میز خود دور شوند، به طور چشمگیری باعث افزایش کارآمدی آنها می شود. می توانید تعداد زیادی مبلمان ارزان قیمت اداری که مناسب بودجه تان هستند را خریداری کنید! خیلی از ادارات یک مجموعه "ساعت ناهار" دارند تا کارکنان شان را تشویق کنند از میز کارشان دور شوند. فراهم کردن استراحت برای کارکنان نه تنها عملکرد روزمرۀ آنها برای بهبود می بخشد، بلکه در دراز مدت هم موجب کاهش میزان استعفای آنها می شود.


*نور سبز سودمند است*


بر اساس دو مطالعه برجسته اخیر مشخص شده است که داشتن یک گیاه زنده بر روی میز کار، بهره وری و توجه شناختی را افزایش می دهد. این مطالعات همچنین نشان داد که حضور گیاهان منجر به افزایش شادی در میان کارکنان دفاتر می شود. از گیاهانی که حفظ و نگه داری آنها راحت است مانند ساکولنت ها استفاده کنید. از بهترین گیاهان برای استفاده در محیط داخلی می توان به پتوش، آلوئه، گیاهان عنکبوتی، پیچک انگلیسی، درختچه کائوچو، گیاه جید، و گیاهان مار اشاره کرد.


*سلیقه شخصی*


کارکنان خود را تشویق کنید میز خود را با چیزهایی که دوست دارند تزئین کنند. شاید مجبور شوید کمی از بودجۀ اختصاص یافته برای دفتر را صرف کنید، اما در کنارش شادی، بهره وری و غیبت کمتر کارمندان تان را بدست می آورید. به کارمندان خود مبلغی بدهید تا برای میزهای خود چیزهایی که می خواهند را بخرند. داشتن یک چراغ مطالعۀ شیک ، جا خودکاری بزرگ و یا شارژر USB ماگ قهوه باعث می شود کل دفترتان بزرگ به نظر برسد. فراموش نکنید که سلیقه شخصی تان را هم در دکوراسیون داخلی اضافه کنید!

 

 *تابلو آرزوها*


از برخی از موفقیت ترین برند های خلاقی که در دنیای کسب و کار وجود دارند الگو برداری کنید و یک تابلوی آرزوها در دفتر خود درست کنید!
از هر تابلو یا تخته ای می توانید استفاده کنید و آن را به دیوار دفتر خود آویزان کنید. رویاها ، اهداف ، امیدها و آرزوهایی که هم خودتان و هم کارمندان تان برای آینده شرکت دارید را به آن بچسبانید. حتی می توانند بی ربط هم باشند (ناهار رایگان هر روز، یا داشتن آشپز شخصی برای خودمان) این یک راه عالی برای درک بینش کارکنان و نفوذ به ذهن آنهاست و همچنین برای همۀ اعضا الهام بخش خواهد بود. در تابلو آرزوها از عکس هم استفاده کنید تا زیباتر شود.

 

5 اثر شگفت انگیز دکوراسیون دفاتر اداری

برای دیدن پروژه های دکوراسیون اداری سفید گروه به صفحه پروژه ها بیایید.