22650760
22650761
09128709980

5 ایده برای تزئین قرنیز پله

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 7 خرداد 1396 در ساعت 17 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )
5 ایده برای تزئین قرنیز پله

راه پله ها، بسته به جای آنها در خانه ، می توانند در تزئین و دکوراسیون داخلی خانه نقش به سزایی داشته باشند که نباید نادیده گرفته شوند. قرنیز پله فرصت منحصر به فردی برای تزئین فضاست و به راه پله های شما ، ظاهری تازه و نو می دهد.

اگر نمی دانید پیشانی پله ها را چطور تزئین کنید ، نگران نباشید ، گزینه ها بسیارند. در این مقاله چند ایده ، از مدل های سنتی و زیبا گرفته تا رنگارنگ و روشن،  برای تزئین پیشانی پله ها ارائه کردیم.

قبل از تزئین پیشانی پله ها ، باید آنها را بررسی کنید تا اگر به تعمیرات نیاز داشتن د، کارهای لازم را انجام دهید. می توانید با افراد متخصص در زمینه کفپوش صحبت کنید.

پیشانی یا قرنیز پله چیست؟

اگرچه ممکن است فکر کنید که پله یک مجموعه کامل است ، اما باید بدانید که پله ها از بخش های زیادی تشکیل شده اند. پیشانی و عرض پله ، دو بخش اصلی یک راه پله هستند. عرض پله جایی است که هنگام بالا رفتن از پله ها ، پای خود را بر روی آن می گذارید و پیشانی پله نیز تکیه گاه عمودی است که فضای بین عرض ها را پر می کند. به گزارش انجمن بین المللی Certified Home Inspectors ارتفاع متوسط پیشانی پله باید بین 10 تا 17 سانتی متر باشد.

قبل از تزئین پیشانی پله ها ، باید پله ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید ظاهر و باطن آنها خوب و محکم باشد. اگر بین عرض پله و پیشانی پله ، درز و شکافی وجود داشته باشد ، هنگام بالا و پایین رفتن از آنها دائما سر و صداهای آزاردهنده بلند می شود. معمولا همیشه در پله های قدیمی درز و شکاف پیدا می شود. این درزها و شکاف ها باید به سرعت تعمیر شوند ، چون با گذر زمان بدتر شده و امنیت را به خطر می اندازند.

1.کاغذ دیواری برای پیشانی پله

اگر از یک طرح یا الگو خوشتان می آید و دوست دارید خانه تان را با آن تزئین کنید ، کاغذ دیواری یک گرینه عالی است. حتی هم می توانید دست به کار شوید و خودتان کاغذ دیواری مورد علاقه تان را درست کنید. آن دسته از افرادی که به دنبال گزینه ای هستند که دائمی نباشد ، می توانند از کاغذ دیواری های موقتی استفاده کنند.

2.رنگ کردن پیشانی پله

وقتی صحبت از تزئین پله ها به میان می آید ، بیشتر افراد به  فکر رنگ کردن می افتند. رنگ کردن باعث می شود خلاقیت شما گل کند  ، و بهترین رنگی که به رنگ دکور منزلتان می آید را برای پله ها پیدا کنید. حتی خودتان هم می توانید اینکار را انجام دهید. در زیر به چند ایده برای رنگ کردن پیشانی پله ها اشاره می کنیم:

-چند رنگه

نمی توانید در مورد رنگ تصمیم بگیرید؟ همه را با هم مخلوط کنید. از همه زنگ های مورد علاقه تان استفاده کنید و هر پیشانی را یک رنگ کنید. من خودم به شخصه عاشق انواع رنگ های روشن پاستل هستم. یا از تیره به روشن بیایید و کاری کنید پله ها بدرخشند.

-تک رنگه

برای اینکه ظاهری منسجم به خانه بدهید ، پله ها را با یک رنگ ، رنگ کنید. رنگی که به خوبی با بقیه دکور خانه هماهنگ باشد.

-آمبره

بهترین نوع رنگ امیزی برای پله ها سبک آمبره است. از یک رنگ روشن شروع کنید ، و هر پله را به ترتیب با سایه تیره همان رنگ ،  رنگ کنید. آبی ، سبز و قرمز بهترین گزینه ها برای سبک آمبره هستند.

3.کاشی کاری پیشانی پله

کاشی برای تزئین پیشانی پله یک گزینه زیبا و مقاوم است که ظاهر منحصر به فردی به پله ها می دهد. کاشی های مکزیکی خیلی محبوب هستند. ظاهر زیبا و طراحی منحصر به فردی که این کاشی ها به پله های می دهند غیر قابل رقابت است. بهتر است به یک کاشی کار در این زمینه صحبت کنید تا بسته به اندازه و شکل راه پله ، این کار را برایتان انجام دهد.

4.شابلون برای پیشانی پله

پیشانی پله را با رنگ و شابلون طراحی کنید. این گزینه کار بیشتری می برد اما تقریبا دائمی است ، بنابراین مطمئن شوید که طرح آن را دوست داشته باشید! شابلون های کوچکتر را می تواند در فروشگاه های صنایع دستی محلی پیدا کرد. حتما یک قلم مو کوچکتر بگیرید که با شالبون متناسب باشد، چون قلم مو های نقاشی دیوار، به درد اینکار نمی خورند.

5. تبدیل پیشانی پله به تخته سیاه

هم کودکان و هم بزرگسالان، همیشه از داشتن تخته سیاه در هر جای خانه استقبال می کنند. طرحی که هر زمان بخواهید می توایند تغییرش دهید. برای رسیدن به رنگ مورد نیاز تخته سیاه ، معمولا باید محل را سه بار رنگ کنید تا همه جا به طور کامل از رنگ پوشیده شود، اما وقتی رنگ ها خشک شدند ، با گچ همه جای آن را نقاشی های کنید! اما یادتان باشد که گچ ها را روی پله ها رها نکنید ، چون از لحاظ امنیتی ، به خصوص برای کودکان خطرناک است.

 

 ایده برای تزئین قرنیز پله | سفید گروه