22650760
22650761
09128709980

ایده های دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 23 مرداد 1396 در ساعت 19 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )
ایده های دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

در فضای داخلی منزل شما اولین مکانی که مهمانان و اعضای خانواده شما با یکدیگر مواجه می شوند و بیشتر از آن استفاده می کنند اتاق نشیمن می باشد. افراد در این محل، بر روی مبلمان مشغول خوردن تنقلات و نگاه کردن به تلویزیون می شوند و به موزیک گوش می دهند و در حقیقت یک مکان چند منظوره در منزل می باشد.

نحوه طراحی دکوراسیون داخلی این اتاق نشان دهنده طراحی کل فضای خانه شما می باشد و شما می توانید دکوراسیون داخلی این اتاق را در فصول مختلف از سال تغییر دهید.

 

چون شما بیشترین مدت زمان از روز خود را در این اتاق می گذرانید، آرامش و آسایش این اتاق بسیار مهم می باشد. در حقیقت شما می توانید اتاق نشیمن خود را با مبلمانی معمول تزیین کنید که در عین حال زیبا و راحت نیز باشد. همچنین با توجه ویژه به نوع کف پوش نیز می توانید قدمی موثر در راستای راحتی و افزایش قابلیت استفاده این اتاق بردارید.

نکته دیگری که در دکوراسیون داخلی این اتاق باید به آن توجه کنید، مسئله دوام است. به دلیل استفاده مداوم از این اتاق، ارزش دارد که مبلغ بیشتری را صرف تهیه مبلمان و کف پوش با کیفیت و گران کنید که کمتر نیاز به ترمیم، تمیزکاری و تغییر داشته باشد. از پارچه هایی استفاده کنید که در عین زیبایی، با دوام نیز باشد. به علاوه، از رنگ هایی استفاده کنید که به هنگام تغییر دکوراسیون فصلی، امکان تغییر را به شما بدهد. تغییرات گسترده در دکوراسیون داخلی این اتاق می تواند شامل تغییرات اساسی در ساختار باشد که شامل تغییر در و پنجره و سقف و دیوار و تغییر یا تعویض شومینه می شود. اگر خواستار تغییرات در این سطح برای اتاق نشیمن خود هستید باید آیین نامه های ساختمانی را مرور کرده و در سطح مجاز تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید. تغییراتی که شامل کارهای الکتریکی و لوله کشی می شود باید تحت نظر مجوز یک فرد حرفه ای دارای مدرک معتبر در این زمینه باشد. اگر تغییرات دکوراسیون داخلی شما، نمای خارجی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد باید ارگانهای مربوطه و صاحب خانه تان را از این موضوع مطلع سازید که پا فراتر از محدوده مجاز نگذارید. این امر مهم نیست که چند بار در سال و با چه روش هایی علاقه به تغییر فضای خود دارید اما در هر زمان و تحت هر شرایطی ایده های ذکر شده در پایین را می تواند به عنوان انگیزه ای مناسب برای تغییر طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن خود مورد استفاده قرار بگیرد. طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما می تواند از حالت فوق رسمی تا حالت فوق راحت متغیر باشد و بستگی به شما دارد چه طراحی را برای منزل خود در نظر بگیرید.

*دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن*

همانند سایر اتاق های خانه تان، شما برای اتاق نشیمن خود نیاز به یک نقطه تمرکز دارید که دائما توجه شما را به هنگام ورود به آن به خود جلب کند . بدون وجود این نقطه تمرکز، اتاق نشیمن شما ترکیبی گیج کننده از تم های دکوراسیون داخلی و طراحی می باشد.

دکوراسیون داخلی اصلی اتاق نشیمن روشی برای ایجاد نقطه تمرکز در اتاق نشیمن می باشد. این نقطه تمرکز می تواند شامل: طراحی کف، طراحی و تزیین شومینه و فضای اطراف آن باشد. برای ایجاد نقطه تمرکز در اتاق نشیمن خود می توانید از مبلمان قدیمی خود استفاده کنید. در طراحی های سنتی معولا مبلمان و صندلی ها را در نزدیکی دیوارها قرار می دهند و فضای مرکزی را خالی نگه می دارند. به جای این کار می توانید مبلمان خود را در مرکز اتاق نشیمن خود قرار دهید و یک فضای عالی به لحاظ دیداری خلق کنید. به هنگام تعیین موقعیت مبلمان خود، توجه زیادی به رعایت زوایا نکنید. در اغلب مواقع، قرار دادن قطعات در راستای قطری می تواند به طور کلی احساس حاکم به اتاق نشیمن شما را تغییر دهد.