22650760
22650761
09128709980

روش هایی برای جلوگیری از شلوغی بصری در اتاق کوچک

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 7 خرداد 1396 در ساعت 17 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )
روش هایی برای جلوگیری از شلوغی بصری در اتاق کوچک

فضای زندگی تان هر اندازه که باشد، احتمالا یک صندلی دارید. این صندلی درواقع مبلمان ساده ای است که آخر روز (یا حتی شاید از همان اول صبح) یک عالمه چیز روی آن می افتد (این اتفاق می تواند روی قسمتی از کف زمین، انتهای تخت و یا قلاب جا رختی روی دیوار هم بیافتد)

 

در یک اتاق خواب و یا اتاق نشیمن کوچک، این شلوغی و درهم و برهمی بصری اجتناب ناپذیر است و رسما می تواند شما را دیوانه کند. خبر خوب این که مبلمان و اساسی که برای پر کردن این فضاهای کوچک انتخاب می کنید و نحوۀ چیدمان آنها، می تواند با این بهم ریختگی ها و شلوغی ها مقابله کند. چند مورد از بهترین نکات دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک از برترین طراحان روز دنیا را جمع آوری کرده ایم که در زیر به آنها اشاره می کنیم.


*پنهان کردن کابل ها و سیم ها*


اگر سیم کشی دیواری نداشته باشید و کابل ها و سیم ها در معرض دید قرار داشته باشند، احتمالا خودتان هم متوجه شده اید که سیم هایی که از روی دیوار رد می شوند و از زیر و روی وسایل می گذرند باعث می شوند فضا نامرتب به نظر برسد. James Tabb، طراح Laurel & Wolf می گوید: "اساسی ترین و موثرترین روش برای مخفی کردن آنها این است که آنها را با یک پوشش بپوشانید و آن را به رنگ دیوار رنگ کنید. حتی خودتان هم فراموش می کنید که آنجا سیمی وجود دارد"


*برخی از لوازم را آویزان کنید*


فرقی نمی کند کف منزل شما چیست - یک مجموعه پارکت با شکوه و یا موکت صورتی رنگی که صاحبخانه از عوض کردن آن خودداری می کند - اما هر بیشتر معلوم باشد، کمتر احساس تنگی فضا را القا می کند. اگر می توانید، برخی از لوارم را آویزان کنید: مثل چراغ خواب ها و یا حتی قفسه هایی که برای گذاشتن کتاب از آنها استفاده می کنید. به گفته تیم Laurel & Wolf: "چراغ ها یا قفسه هایی که به دیوار نصب شده اند، مرتب تر و کارآمد تر هستند و باعث می شوند فضای شما کمتر به هم ریخته به نظر برسد".


*با سادگی آشتی کنید*


صرف نظر از رنگی که دوست دارید دیوارهایتان داشته باشند، روشن (دیوارهای سفید همیشه ایده خوبی بوده اند؛ به قول تیم Laurel & Wolf: دیوار سفید همیشه فضا را بزرگتر نشان می دهد) و یا تیره، یادتان باشد که رنگ را فقط به یک پالت محدود کنید. مثلا رنگ ملافه هاباید به رنگ دیوار نزدیک باشد. هرچه کنتراست میان رنگ ها کمتر باشد، آرامش و سکوت بیشتری به فضا می دهد.


*اجازه دهید لوازم نفس بکشند*


لوازمی را که نمی توانید آویزان کنید، دور از هم و پراکنده قرار دهید. اگر کمد لباستان در کنار یک صندلی بزرگ کهنه است که در کنار سبد لباس چرک هاست، صندلی را از آنجا بردارید (مگر اینکه نتوانید بدون آن به زندگی ادامه دهید). هرچه بین لوازم تان فضای بیشتر باشد، کمتر به هم ریخته به نظر می رسد. هشدار: اگر لوازم تان زیاد و اتاق واقعا کوچک است، باید بعضی از عزیزان خود را رها کنید.


*پذیرای عدم تقارن باشید*


اگر اتاق آنقدر کوچک است که نمی توانید دو پا تختی را برای حفظ تقارن در دو طرف تخت خواب قرار دهید، پس هیچ کدامشان را نگذارید، حتی اگر فضای کافی هم داشتید باز هم استفاده کارآمد از فضا نیست. یک طرف تخت خود رابه دیوار بچسبانید و در طرف دیگر یک میز بگذارید. پیشنهاد طراحان Laurel & Wolf این است: " با گذاشتن میز در کنار تخت، با یک تیز دو نشان می زنید، هم به عنوان میز می توانید از آن استفاده کنید و هم پا تختی". با طراحی نامتقارن فضای کافی و باز بیشتری به دست می آورید.

 

جلوگیری از شلوغی بصری اتاق کوچک