22650760
22650761
09128709980

8 روند طراحی برتر در سال 2017 برای خانه های لوکس

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 17 خرداد 1396 در ساعت 10 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )
8 روند طراحی برتر در سال 2017 برای خانه های لوکس

طراحان از مخلوط فلزات، تناژ خاکی و غیره صحبت می کنند


معمولا سال جدید، وقت نو شدن و فرصتی برای تغییر دادن (یا حذف کردن) چیزهای قدیمی و اضافه کردن چیزهای جدید است. این موضوع برای تمام جنبه های زندگی از جمله محل زندگی صدق می کند. بنابراین در این زمان تغییر، ما از کارشناسان طراحی خواستیم داغ ترین ترندهای دکوراسیون منزل در سال 2017 را فاش کنند.


رنگ های خنثی در کنار رنگ های ابر و بادی


پانتون، شرکتی که برای سیستم تطبیق رنگ و صنعت پیش بینی ترند رنگ شناخته شده است، رنگ سال 2017 را سبز طبیعت (Greenery) اعلام کرده، یک رنگ سبز با سایه متمایل به زرد که نشانه ای از طبیعت است. دیگر رنگ های امسال هم عبارتند از سایه های خاکی مثل کلم پیچ (بله، رنگ سبزیجات) و رنگ کرم رنگ و گرم فندقی، به علاوه آبی لاجوردی و یک تناژ زنده و پر شود یعنی نارنجی آتشین.


آقای Beers پیشنهاد می کند برای داشتن یک فضای داخلی گرم و باب روز یک گلدان شیشه ای دست ساز اضافه کنید.


Amelia Ohm از LuxeDecor می گوید: "بهترین مکان برای نشان دادن تناژ خاکی غنی، دیوارها هستند. رنگ های سرد مانند سبز و آبی با ته رنگ خاکستری تیره در مبلمان به خصوص مبلمان مخملی زیبا جلوه می کند"

 برای مکان های ابر و بادی پیشنهاد می کند: "به سقف رنگ روشن بزنید و یا از طریق مبلمان لاکی، در فضا یک وقفۀ غیر منتظره استفاده کنید که اگر سال بعد از رنک آن خسته شدید خیلی راحت تغییرش دهید".

مخلوط فلزات


برنج و کروم، نقره و نیکل جلاخورده، برنج آنتیک و برنز روغنی را در کنار هم تصور کنید. خانم Ohm می گوید:"احیای فلزات مخلوط نشان دهندۀ محبوبیت طراحی صنعتی و مینیمالیستی است".

با استفاده از لامپها و آویزهای انتزاعی و یا سینی ها و گلدان های فلزی می توان به راحتی به فضا تاکید بیشتری داد.
مخلوط کردن فلزات پدیدۀ جدیدی نیست اما امروزه افراد در ترکیب آنها با هم خلاق تر از قبل عمل می کنند


Lori Morris، طراح شرکت Lori Morris Designs Inc که پروژه اخیر وی شامل Russell Hill 200، یک ساختمان مسکونی لوکس در تورنتو است می گوید: "این تناقض غیر منتظره دو پرداخت کاری است که به این فضاها سینرژی و هم نیرو بخشی می دهد."
برنج، کروم و سیاه لاکی در کنار هم، اگر درست انجام شوند، می توانندجلوۀ زیبایی به فضا بدهند. حتی ترکیب پرداخت های مختلف یک ماده مشابه هم زیباست مانند پرداخت طلایی مات و پرداخت طلایی براق. این اثر در آشپزخانه به خوبی جوابگوست (شیرآب، کابینت و قفسه ها).


بافت بُعدی


خانم Ohm پیش بینی می کند با توجه به نشانه های سه مورد از رایج ترین سبک های دکوراسیون داخلی یعنی صنعتی (فلزات خام و چوب های پرداخت نشده) جنوب غربی (فرش چرم یا پوست گاو و گیاهان بیابانی) و اسکاندیناوی (چوب سفید شدۀ شمال اروپا، فرش از پوست گوسفند، و اثاثه یا لوازم داخلی کتانی) - ترکیبات طراحی غیر منتظره، محبوب خواهد شد.
به عنوان مثال، یک مبل کتانی با یک قاب چوبی در کنار یک میز فلزی صنعتی با کاکتوس و فرش پوست گوسفند جلوۀ فوق العاده ای به خانه می دهند. به قول خانم Ohm مجاورت سبک ها و بافت های مختلف طراحی (به جای استفاده از تنها یک سبک یا بافت) تاثیر بزرگ بر اتاق دارد.


جذابیت های طبیعی


سفال قرمز مایل به قهوه ای و بافت چوب پنبه قطعا اولین گزینه هایی که برای پرداخت به ذهن می آیند نیستند اما هر دو برای سبک های داخلی محبوب هستند.
به پیشنهاد خانم Champalimaud می توان از چوب پنبه در پایه میز عسلی و همچنین در دیوار استفاده کرد (سر و صدا را جذب می کند!)


آقای Beers پیش بینی می کند با توجه به تجدید حیات فرهنگ و زیبایی شناسی تی کی (tiki)، چوب پنبه و قرمز مایل به قهوه ای نقش مهمی در به دست آوردن ظاهر جزیره ای اعصار گذشته بازی می کنند.


مینیمالیسم مدرن


خانم Ohm می گوید: "همزمان که مد به سمت زندگی مینیمال و داشتن وسایل کمتر پیش می رود، پیش بینی می کنیم دوباره به راه حل های ذخیره ای کاربردی اما شیک بازگردیم که وام دار فضاهای نشیمن کوچک هستند" و هنوز هم عرصه های لوکس بودن را حفظ کنیم.

از جدید ترین نمونه طراحی مینیمالیستی می توان طراحی Tom Brink معاون رئيس CallisonRTKL را نام برد که یک آپارتمان 46 متر مربعی برای ساختمانی در Ft. Lauderdale فلوریدا با یک سیستم ذخیره سازی بخش بخش از پیش ساخته است که برای بهینه سازی فضا درون خانه حرکت می کند.


آقای Brink که جدیدتر پروژه های وی در حال حاضر برج های مسکونی لوکس Burj Vista در دبی و یک پروژه مسکونی لوکس 900 واحدی به نام Al Mamsha در جزیره سعدیات ابوظبی است می گوید: "ما به این می گویم معماری سازگاری هر روز هفته".
او می گوید" "واحد برای بزرگتر کردن فضا در طول روز حرکت می کند و شب هنگام دوباره برای ایجاد یک فضای خواب بزرگتر به جای خود بر می گردد. علاوه بر بهینه سازی فضا، گنجاندن یک تخت خواب، میز، نیمکت و فضای ذخیره سازی نیاز ساکنین برای مبلمان را محدود می کنند".
خانم Morris همچنین به حرکت به سمت راه حل های پنهان سازی هوشمندانه مانند ستون ها و طاق های تزئینی اشاره می کند که می توان به عنوان کمد از آنها استفاده کرد. او می گوید: "این یک پالت بی عیب و نقص از طراحی و پیچیدگی است که فضاهای ذخیره سازی کاربردی در یک فضای قابل استفاده ایجاد می کند".


چوب لاکی


آقای Beers می گوید: ظاهر جلا خورده چوب های لاکی مد و ترند در حال ظهور در سال 2017 هستند. او می گوید: "من به شخصه یکی از طرفداران بزرگ چوب بلسان بنفش سانتوس هستم که یکی از مواد اصلی ما در طراحی ما برای Atlantis Sanya در Hainan چین است که به زودی افتتاح می شود".

8 روند طراحی برتر در سال 2017 برای خانه های لوکس


توضیح عکس: Jeffrey Beers لابی One57، یک ساختمان مسکونی در منهتن را با استفاده از پانل های چوب لاکی طراحی کرده است تا لایه هایی از بافت، رنگ و عمق به آن اضافه کند و همچنین به فضا یک ظاهر مناسب و جلاخورد بدهد.

آقای Beers همچنین به محبوبیت رو به رشد استفاده از دیوارهای لاکی براق برای پنهان کردن قفسه بندی ها اشاره می کند. ،" او می گوید: "به عنوان یک معمار به طور طبیعی به سمت خطوط و پرداخت ها تمیز کشیده می شوم و دیوار لاکی یک ظاهر جلا خورده و متناسب به قضا می دهد و همچنین به فضای کلی داخلی لایه های بافت اضافه می کند".


مبلمان به عنوان هنر


خانم Morris می گوید افزودن هنر به فضا فقط به آویزان کردن آثار هنری بر روی دیوار خلاصه نمی شود: یک صندلی یا نیمکت های منحصر به فرد می تواند به عنوان یک اثر هنر در اتاق عمل کند. او می گوید: "صندلی فقط یک صندلی نیست، بلکه یک قطعه هنری است که کاربرد هم دارد؛ یک صندلی برای همبخشی هنری که به طراحی و زیبایی کلی از فضا می دهد انتخاب می شود".


به عنوان مثال حتی یک کمد هم می تواند به فضا زندگی و بُعد بدهد. آقای Beers اشاره می کند: " کابینت ها و کمد های باشگاه Armani Casa ظاهری براق و مناسبی به فضا می دهند که هم مدرن است و هم تا ابد زیبا باقی خواهند ماند. علاوه بر این به طور کاملا استراتژیک همه چیز را در پشت درهای صنعتی خود ذخیره و پنهان می کنند".


زندگی بوتیکی


از آنجایی که بیشتر مردم خانه های خود را اجاره می کنند، به قول Robert Novogratz طراح شرکت طراحی Novogratz: " با گزینش کالای خواب مناسب، کتاب های مناسب، مجموعه هنری مناسب و غیره می توان خانه را به یک تفرجگاه تبدیل کرد نه تنها برای افراد فامیل و دوستان و آشنایان، بلکه برای خودتان.


او می گوید: "اگر خانه خود را با یک حس دنیایی تزئین کنید، نه تنها خودتان دائما احساس می کنید در حال تفریح هستید بلکه زمانی که خانواده و دوستان به خانه تان می آیند و یا اگر خانه خود را اجاره می دهید، احساس آرامش را به میهمانان هدیه می دهید". 

و این یعنی با پنهان کردن درهم و برهمی، انتخاب کالای خواب جهانی و مبلمانی که تمیز کردن آن آسان است یا پوشش روی آن قابل شستشو است خانه خود را کارآمد تر می کنید.