22650760
22650761
09128709980

نکاتی برای خرید پارکت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 29 خرداد 1396 در ساعت 16 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )
نکاتی برای خرید پارکت

فاکتور های بسیاری هستند که میتوانند خرید پارکت توسط شما را تحت تأثیر قرار دهند. درحالیکه نصب ( مانند موارد استفاده اتاق و یا شدت استفاده از آن) نقش بعدی را در انتخاب پارکت دارند. با انتخاب یک برند با کیفیت شما می توانید بر سلیقه شخصی خود متمرکز شده و تنها به فاکتور های بصری و زیبایی برای خرید پارکت توجه کنید.

* جنس چوب و رنگ *

هر درخت دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است. بنابرین با استفاده از این ویژگی ها می تواند قابلیت های منحصر به فرد خود را در معرض نمایش قرار دهند. جنس چوب و سرعت رشد درخت و منبع آن ، تعیین کننده رنگ طبیعی پارکت چوبی است.
برای بسیاری از افراد انتخاب رنگ مهمترین فاکتور است. در حین خرید پارکت و تصویر کفپوش خانه رویایی خود را در ذهن دارند. این تصاویر ذهنی ممکن است زاده ی تجربیات فرد مانند دیدن کفپوش های جدید خانه همسایه ، دوست و یا حتی دیدن عکس در مجله ای باشد که به تازگی خوانده اید.

رنگ پذیری طبیعی یک نوع چوب همواره با فرایند های تکنولوژی چوب متنوعی صورت گرفته است. ظاهرا رنگ های خسته کننده با استفاده از شیوه های خاص و مطابق با سلایق شخصی قابل تغییر و بهبودی هستند. در رابطه با پارکت جدید این باعث می شود که طیف گسترده ای از رنگ ها از تیره تا روشن بر اساس سلیقه و مد روز در اختیار شما قرار می گیرد.
با سری محصولات Puro برای مثال HARO بر طراحی داخلی کاملا طبیعی با استفاده از رنگ های ملایم و ایجاد سطحی مات تأکید دارد.در کنار ظاهر ، نوع چوب همچنین تعیین کننده سختی و دوام آن است. برای استفاده های خاص سختی پارکت بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال چوب هایی که دارای سختی بالایی هستند بهتر است در مناطق مسکونی به کار بروند. تحت بررسی نوع چوب ، شما اطلاعات بسیار جالبی در رابطه با درختان ، انواع چوب و ویژگی های آن ها به اندازه ی تأثیر آن ها در مجموعه محصولات کفپوش ها به دست خواهید آورد.


* درجات *


علاوه بر ظاهرِ رنگ پارکت ، الگوی حلقه های نشان دهنده سن در هر نوع درخت متفاوت است. میزان شدن این خطوط قابل تنظیم و کنترل است. همانطور که تا به حال گفته شد ویژگی های رشد یک درخت همان ویژگی های چوب و در نهایت پارکت ها می شود. درحالیکه رنگ آمیزی انواع چوب را مشخص می کنند. درجه توسط تکه های گره و برون چوب در ترکیب با دانه تعیین می شود. با درجه های خوب مانند اکسکوئیزیت (پارکت نوار بلند) یا اکسکلوسیو (تخته پارکت های یک نوار) HARO، برای مثال تنها قسمت هاییی از یک تنه درخت در ساخت پارکت به کار گرفته می شود. وقتی کار به درجات خام مانند ساواژ و یا آلاباما می رسد از طرف دیگر این قسمت هایی از درخت با اثرات گره ای قابل مشاهده و تکه های برونچوب هستند که پردازش می شوند. چنین عناصر طبیعی بعد ها با ترکیبات رنگی گسترده می شوند. استفاده از درجات پارکت های طبیعی در حال حاضر بسیار رایج است. تفاوت های ظریف و متنوعی در میان درجه پارکت با مراقبت دقیق و تلاش تولید کننده وجود دارد.
این جنبه های فرآیند انتخابی تولید باعث هدر رفتن زمان شده و تنها زمانی قابل انجام است و تنها نیازمند استاندارد های کیفی ای است که با چشم اشخاص قابل تشخیص هستند. و همین توجه به سلیقه اشخاص است که تولید محصولات HARO را متمایز، پیچیده و هماهنگ از نظر تأثیر فضایی آن کرده است. بنابراین چیزی که شما متوجه آن خواهید شد پارکت های شخصی سازی شده است که خالق محیط در اتاق های شما می باشند.
پارکت ها به طور کلی به سه دنیای مجزا دسته بندی شده است: مجموعه طبیعی ، شیک و کلاسیک. این دسته بندی تا حد زیادی به شما در انتخاب پارکت مورد نظرتان مطابق با نیاز های خلاقانه خود دکوراسیون داخلی و سبک شخصی شما کمک می کند.


* قالب تخته *


فاکتور دیگری که شما الزاما در انتخاب پارکت باید به آن توجه کنید محیطی است که توسط پارکت ایجاد خواهد شد ، سبک و طراحی پارکت و به بیان دیگر ابعاد کلی تخته ها و همینطور هر تخته به تنهایی است. شما می توانید فرمت هایی مختلف از تخته ها را در مجموعه پارکت ها انتخاب کنید تا اتاق ها را با توجه به نیاز خودتان طراحی کنید و تشخیص دهید که آیا فضای داخلی شما با جلوه تخته یک نواری پلازا دلباز می شود یا با اثر هماهنگ پارکت اسکالا زیبا می شود.
با استفاده از پارکت شما می توانید یک محیط زندگی بسیار خاص و جذاب برای خود ایجاد کنید.


* احساس تجربه بافت و رفع مشکل سطحی *


در زمان انتخاب کفپوش آخرین و اصلی ترین فاکتور در زمان بازدید و لمس آن ها ، تنوع سطوح است. بافت سطوح چیزی است که شما در واقع زمانی که پای برهنه روی آن راه می روید مانند پارکت لمینت براق و یا پارکت های خراشیده حس خواهید کرد. در ساخت پارکت های براق طی فرآیندی فیبر های نرم چوب صاف می شوند و تنها قسمت های سختِ چوب باقی می مانند. هرچه بیشتر روی ساختار پارکت کار شده باشد ویژگی های آن را خاص تر می کند. هرچه سطح مفصل تر براق شود پارکت ساخت یافته تر خواهد شد. به همین علت است که ما به آن سطوح براق پارکت می گوییم. شیوه ی دیگر ایجاد جلوه دست دوم است که با تاکید بر افزایش ایجاد گره ها و لبه های اریب بوجود می آید تا تداعی گر تخته چوب های قدیمی باشد.

رفتار سطح همانند بافت آن خصوصا در پارکت های روغنی قابل مشاهده و محسوس است. رنج محصولات از سطوح از پیش آماده تا سطوحی با داشتن پایانی روغنی متنوع است. تمیزی و مراقبت از کف دلایلی بوده اند که میل به داشتن سطوحی طبیعی را تقویت می کند. این نظریه به لطف سیستم مراقبتی سبز و پاکیزه دیگر اعتبار گذشته را ندارد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید پارکت لمینت روی کلمه کلیک کنید.