22650760
22650761
09128709980

بازسازی ساختمان

10 / 10
از 1 کاربر

هر ساختمانی بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی ساختمان و نوسازی دارد، گاهی این فرسودگی شدید تر می نماید و لازم به تغییر و بازسازی همه اجزای ساختمان اعم از تاسیسات لوله کشی آب و فاضلاب، تاسیسات الکتریکی، تاسیسات گرمایشی و برودتی، جابجایی دیوار، کاشی کاری سرویس و حمام، سرامیک - موزاییک کف، گچکاری سقف و دیواره ها، کابینت آشپزخانه، درها، نقاشی و غیره... را شامل میشود.


بازسازی ساختمان نیز مانند دکوراسیون داخلی که هم خانواده و جدای ناپذیر از هم هستند در کلیه ساختمان ها از نظر کاربردی مانند: مسکونی – اداری – تجاری – بهداشتی – درمانی و ... را شامل می شود.

 

بازسازی ساختمان

 

معمولا در یک پروژه، بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی که رویه ی نهایی پروژه میباشد در هم تنیده هستند و لازم و ملزوم هم میباشند . بازسازی ساختمان در مراحل نخست انجام میپذیرد و پایه ای میشود برای اتفاقات زیبای دکوری که کار را نهایی و به اتمام میرساند .

 

نکات مهم در بازسازی ساختمان

نکات و موارد مهم بسیار در باب بازسازی ساختمان وجو دارد اما شاید مهم ترین نکات در این مقوله انتخاب مصالح مصرفی ( سنگ – سرامیک –کاشی - لوله- شیر آلات –رنگ –کابینت – پنجره – سقف کاذب و ... ) مناسب و به روز و همچنین استفاده از استاد کاران مجرب و کارکشته میباشد که هردو عامل بسیار در کیفیت کار نهایی تاثیر گذار میباشند .


هر هدفی برای رسیدن به مقصد خود نیازمند نقشه راه میباشد در مقوله بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی نیز این نکته بسایر مهم میباشد که قبل از شروع عملیات اجرایی نقشه راه تایین و مشخص شده باشد تا بعد از اتمام پروژه همه خواستها به خوبی برآورده شده باشد و افسوس بعد اجرا باقی نمانده باشد.

این نقشه راه و طرح در قالب شفاهی ( کارگاهی ) و به صورت نقشه دو بعدی ( پلان – نما – مقاطع ) و سه بعدی قابل ارایه میباشد و نقش بسازیی در رسیدن به هدف پروژه ایفا میکند .


هزینه و بودجه ی بازسازی ساختمان یکی دیگر از موارد مهم تاثیر گذار در روند اجرای پروژه میباشد . طراح و مهندس ساختمان با توجه به بودجه موجود کارفرما باید طرح و نقشه مناسب ارایه دهد که در اواسط پروژه به مشکل جدی مالی برخورد نکند و در نهایت با توجه به مقدار بودجه مناسب ترین کار انجام و به ثمر نشیند.

 

امروزه به طور مثال در تهران و شهرهای بزرگ که دیگر جا و گنجایش ساختمان سازی را ندارند ، موضوع بازسازی اهمیت بیشتری پیدا کرده و مقرون به صرفه تر میباشد .