22650760
22650761
09128709980

خرید پارکت لمینت

10 / 10
از 1 کاربر

پارکت سطح پوششی چوبی درختان می باشد که از دیر باز مورد استفاده بوده و دارای مزیت هایی چون طبیعی بودن آن و اینکه از جنس چوب میباشد ، همچنین امکان ساب و لاک زدن هر دو سه سال و احیای مجدد آن می باشد.

و در مقابل معایب آن قیمت بالای آن ، عدم مقاومت در برابر رطوبت و مقاومت کم سطح آن در برابر خط و خش و اشیای نوک تیز میباشد .

برای رفع این مشکلات محصول جدیدی تولید شد که با همان هویت پارکت می باشد و سطح چوبی ایجاد میکند اما مصنوعی و از الیاف چوب فشرده متراکم (HDF ساخته شده که از رو و زیر لمینت شده ) و به همین خاطر به پارکت لمینت معروف شده است . لمینت در برابر رطوبت مقاومت بهتری نسبت به پارکت دارد و تنها از درزهای آن رطوبت نفوذ میکند و که در صورت پارافین خوردن کلیک های آن باز درصد نفوذ رطوبت کمتر میشود.

امروزه لمینت های ضد آب نیز در بازار موجود میباشند که به نسبت قیمت بالاتری دارند . لمینت در ضخامت های 8 ، 10 ، 12 میلی متر تولید میشود و دارای روکش عموما با طرح چوب و در رنگ بندی روشن تا تیره میباشد تا با سلایق مختلف همسو باشد .


لمینت در قالب تایل های مستطیل شکل (عموما 20*120 سانت) تولید و چهار طرف آن شیارهای تعبیه شده که کلیک نامیده میشود که در کلیک قطعه لمینت کنار خود به صورت نر و ماده قفل و بدین صورت سطح یکپارچه و صلبی ایجاد میکند که با توجه به سنگینی سطح یکپارچه دیگر نیازی به چسب ندارد و جابجا نمیشود .

 

پارکت لمینت در سفید گروه


پارکت را با چسب میچسبانند اما در حالی که لمینت چسبیده نمیشود و تنها در یکدیگر قفل میشود و مزیت خوب آن در این است که میتوان مجدد آن را جمع آوری کرد و در مکان دیگری مجدد اجرا کرد و به کف محل نصب آسیبی وارد نمیشود و امکان برگشت پذیری دارد.


مدت زمان اجرای پارکت نیز به نسبت لمینت بیشتر میباشد، به طور مثال لمینت در حدود 80 تا 90 متر را در یک روز میتوان اجرا کرد اما پارکت با همین متراژ نیاز به زمانی بیشتری دارد.

قبل از اجرای لمینت فومی زیر کار پهن میکنن که به فوم سایلت معروف است و باعث جدایی بین کف (موزاییک-سرامیک-سیمان) و قطعه تایل لمینت میشود از صدای مزاحم حاصل از برخورد لمینت و کف جلوگیری میکند . فوم سایلنت علاوه بر عایق صدا عایق برودت و حرارت نیز میباشد .


لمینت در نهایت برای پوشش کف مرقون به صرفه تر از کفپوش های دیگری از قبیل سنگ - سرامیک – موزایک و ... میباشد . و از نظر سرعت اجرا نیز بسیار سرعت اجرای بالاتری نسبت به مصالح دیگر دارد .

در بازسازی ساختمان ما به مشتریان خود توصیه میکنیم برای نوسازی کف و سطح محیط از پارکت لمینت استفاده کنند.