تاثیر ویترین در جذابیت دکور فروشگاه

باید بدانید که در واقع ویترین فروشگاه شما رابطی بین فروشگاه و محیط بیرون بوده و هر چقدر که این رابط بتواند ارتباطی قوی تر با مخاطبان بیرون برقرار نماید قطعا در میزان فروش شما نیز تاثیر گذار تر خواهد بود. در واقع طراحی دکور فروشگاه می تواند هم عملکرد مثبت و هم عملکرد منفی بر روی کسب و کار شما داشته باشد و باید در طراحی و نوع دکوراسیونی که قرار است برای آن به کار ببرید نهایت دقت را به عمل آورید. مواردی همچون رنگ بندی ویترین، نور پردازی ویترین، کیفیت مواد و متریال های استفاده شده در ویترین و… از جمله مهمترین بخش های ایجاد یک ویترین به شمار می روند که باید دقت لازم را به آنها داشته باشید.

در واقع برای طراحی یک دکوراسیون زیبا و یک ویترین حرفه ای برای یک فروشگاه، در قدم اول می بایست به نوع محصول و کاربری فروشگاه یا مغازه دقت شود. به طور مثال ویترینی که برای یک فروشگاه لباس طراحی می شود، از لحاظ رنگ بندی، نور پردازی و متریال های مورد استفاده کاملا متفاوت است با ویترینی که برای یک فروشگاه لوازم الکترونیکی و موبایل طراحی می شود.

چیدمان دکور فروشگاه

آیا تا به حال به این توجه کرده اید که 2 مغازه یا فروشگاه در کنار هم، با محصولات و یا خدمات یکسان، اما یکی همیشه داری مشتری و دیگری بدون مشتری!!! چرا این اتفاق می افتد؟ گاهی اتفاق می افتد که حتی اجناس فروشگاه شلوغ تر با قیمت بالاتری به فروش می رسد و رقیب آن با قیمت پایین تر فروش کمتری دارد. تنها دلیل این عامل جذابیت چیدمان دکور فروشگاه و دکوراسیونی زیبا و گیرا در آن مجموعه می باشد. دکوراسیونی جذاب برای فروشگاه که همیشه به نظافت آن اهمیت داده می شود و گرد گیری می شود. می توان گفت همین یک عامل به تنهایی توانایی آن را دارد که فروش شما را چندین برابر کند.

طراحی دکور فروشگاه پوشاک

فروشگاه پوشاک یکی از فروشگاه هایی است که نیازمند طراحی دکوراسیون ایده آل و جذاب می باشد و دکوراسیون مغازه نقش مهمی در انتخاب صحیح و رضایت مشتریان دارد که انواع مختلف این نوع دکوراسیون را در ادامه تفکیک می نماییم.

طراحی دکور بوتیک مردانه

در اغلب بوتیک های مردانه علاوه بر انواع لباس، کفش و سایر ملزومات مورد نیاز آقایان نیز به فروش می رسد، بر همین اساس لازم است برای طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک دقت زیادی شود و فضایی را ایجاد نمایید که از هر لحاظ مناسب و ایده آل باشد. در طراحی ویترین بوتیک مردانه ابتدا باید بتوانید سبک کلی کار و مشتریان هدف را مشخص نمایید. اینکه شما سعی در جذب مشتریان جوان دارید یا افراد میانسال در نوع طراحی تاثیر زیادی دارد. با توجه به اینکه اغلب بزرگسالان به سمت محیط های مرتب و رسمی گرایش پیدا می کنند، در نتیجه چیدمان دکور فروشگاه و مانکن ها باید کاملا مرتب و رسمی بوده و از نورپردازی های تقریبا روشن باید استفاده شود.

طراحی دکور فروشگاه بوتیک زنانه

فروشگاه پوشاک زنانه شامل انواع لباس ها، مانتو، شال و روسری می باشد که گاه به صورت مجزا و یا در کنار هم به فروش می رسند. برای طراحی دکوراسیون اینگونه فروشگاه ها بهتر است به این نکته توجه نمایید که دکوراسیون باید به گونه ایی باشد که انواع پوشاک نمایش خوبی داشته باشند و به راحتی طرح و مدل آنها قابل رویت باشد و همچنین فضای دسترسی مشتری نیز فراهم آمده باشد تا موجب رضایت مشتری و همچنین خرید مناسب وی شود.

نکات کاربردی در طراحی دکور فروشگاه

در این قسمت به بررسی نکاتی جالب و کاربردی در طراحی دکوراسیون فروشگاه می پردازیم که رعایت هر یک از این اصول تاثیر بسزایی در میزان جلب رضایت مشتری و در نهایت خرید او دارد.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید جهت دکور فروشگاه خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

توجه به قسمت سمت راست در ورودی فروشگاه

تحقیقات نشان داده است که اکثریت افراد در هنگام ورود به یک فروشگاه، مغازه، نمایشگاه و یا هر فضای مشابه دیگر، به صورت ناخودآگاه ابتدا به سمت راست خود توجه می کنند. بنابراین توجه به این بخش از دکوراسیون داخلی فروشگاه باید بیشتر از سایر قسمت ها باشد که در همان ابتدای ورود مشتری بتوانیم نظر او را به محصولاتمان جلب کنیم. باید فضایی را که در نگاه اول مشتری را  شیفته خود می کند، بسیار با دقت طراحی کنیم. اولین برداشت از داخل فضای فروشگاه، تأثیر بسیار زیادی بر روی حس، نظر و در نهایت خرید مشتری از فروشگاه خواهد داشت.

در نظر گرفتن یک محل استراحت برای مشتریان در فروشگاه

در زمان طراحی دکوراسیون فروشگاه حتما می بایست فضایی را برای استراحت مشتریان یا همراهان آنها درنظر بگیریم. افراد معمولاً از پیاده روی های زیاد و سر زدن به فروشگاه های متعدد، خسته می شوند. از طرف دیگر، یکی از دلایلی که ممکن است مشتری های ما زود فروشگاه را ترک کنند، خستگی آنها و همچنین نبود فضایی برای استراحت آنان می باشد. به این ترتیب می توان با در نظر گرفتن فضاهایی برای استراحت در دکوراسیون فروشگاه میزان مدت ماندگاری مشتریانمان را در فضای فروشگاه بیشتر کنیم.

برای دکوراسیون مغازه متفاوت راحت بودن مشتری را در اولویت قرار دهید

تحقیقات نشان داده است که افراد، به‌ویژه خانم‌ها، راهروهای شلوغ و برخورد با دیگران در اين راهرو را دوست ندارند. پس بايد اطمینان حاصل کرد که فضای کافی برای مشتریان در بین راهروها وجود داشته باشد تا از بروز مشکل فوق جلوگيری شود. اگر فروشگاهی بزرگ داريد، حتی می‌توانید صندلی‌هایی را در برخی نقاط قرار دهيد که مشتری بتواند به استراحت پرداخته و درنتیجه مدت بيشتری را در آنجا بماند. در ضمن صندلی‌ها بايد طوری قرار گیرند که مشتری همچنان بتواند کالاها را ببیند و به خرید آنها فکر کند طراحی دکوراسیون مغازه و فروشگاه فرآیندی دنباله‌دار است.

دکوراسیون فروشگاه خود را به گروه دکوراسیون سفید بسپارید

شعار خلق طرح هایی جدید است و نه الگو برداری از طرح های دیگران به همین سبب معتقد هستیم با ما می توانید بهتر و سریع تر دیده شوید چرا که طرح هایی که برایتان انتخاب خواهیم کرد را تا به حال نمونه ان در جایی اجرا نشده است و در واقع شما اولین نفری هستید که از طرحی که برایتان پیاده سازی می کنیم استفاده خواهید کرد.در این خصوص و برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس گرفته و یا از بخش پشتیبانی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را دریافت نمایید. ما پیشنهاد می کنیم حتما یک بار به دفتر شرکت دکوراسیون سفید مراجعه کرده و از آخرین طرحهای اجرا شده و دستاوردهای شرکت بازدید به عمل آورید.

 

طراحی دکور مدرن برای فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاه و چیدمان دکور فروشگاه بعد از ارائه محصول با کیفیت، دومین عامل برای فروش بیشتر و بهتر یک مغازه یا فروشگاه می باشد. این بسیار مهم است که شما برای طراحی دکوراسیون فروشگاه و یا مغازه خود حتما از یک گروه متخصص (گروه معماری سفید) در این زمینه استفاده نمایید. چرا که یک طرح و دیزاین حرفه ای و حساب شده دقیقا می تواند تاثیر مستقیمی روی میزان فروش شما بگذارد و از همین رو شاید اولین قدم در جذب مشتری به سمت مغازه یا فروشگاه شما داشتن یک طراحی داخلی زیبا و یک دیزاین خاص است. امروزه در سراسر جهان از طراحی داخلی به عنوان یک علم و هنر و صنعت یاد می شود و در واقع یک طراح هم باید دارای علم مخصوص به این کار باشد و هم دارای زاویه دید هنری نسبت به کار داشته باشد. در کنار این دو موضوع باید بتواند از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا و مواد اولیه آن در ساخت طرح مورد نظر شما نیز استفاده لازم را ببرد.

اجرای دکور فروشگاه

شرکت دکوراسیون داخلی معماری سفید با فعالیت موفق خود در زمینه طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون مغازه و طراحی دکوراسیون تجاری با تکیه بر تجارب گذشته و خلاقیت و نوآوری و تکنولوژی های نوین در عرصه طراحی و اجرا توانسته پروژه های بسیاری را به انجام برساند. نمایش محصولات و اجناس شما در یک غالب زیبا و مکان مناسب به نحو چشمگیری می تواند در جذب مشتری و عرضه محصول شما تاثیر گذار باشد. دکوراسیون تجاری با جذب مشتری و میزان فروش ارتباط مستقیمی دارد و تاثیر زیادی در شهرت و موفقیت های برند و کار و تجارت مورد نظر دارد.

 

عوامل موثر بر هزینه دکور مغازه و فروشگاه

ویترین و دکور داخلی هر مغازه و فروشگاهی یکی از اولین و مهم ترین عوامل در جذب مشتری و افزایش فروش به شکل حضوری است. به همین دلیل هزینه طراحی داخلی فروشگاه و همچنین ساخت و اجرای ویترین، این روزها یکی از هزینه های متداول برای فروشندگان است. هزینه طراحی، ساخت و اجرای ویترین و دکوراسیون داخلی هر مغازه و فروشگاه به فاکتور های متعددی وابسته است.

متراژ و فضای داخلی قابل استفاده فروشگاه

ندازه و مساحت داخلی مغازه و فروشگاه در هزینه دکور مغازه بسیار تاثیرگذار است. هر چقدر متراژ فروشگاه بیشتر و بزرگتر باشد، فضا برای طراحی های بهتر بیشتر می شود و در نتیجه طراح داخلی، می تواند دکوری جذاب تر و کاربردی تر طراحی کند. اما فروشگاه ها و مغازه هایی با متراژهای کوچک هم بسته به خلاقیت و توانمندی طراح، جای کاری زیادی داشته و می توانند از فضا های حجم در طراحی بهره ببرند و یا طبقات متعددی روی دیوارها نصب کنند. قیمت طراحی و اجرای دکور مغازه وابسته به ابعاد مغازه و فروشگاه است زیرا در طراحی داخلی باید از تمام فضاهای قابل استفاده در جهت جذب و افزایش راحتی مشتری استفاده کرد.

برای مثال در فروشگاه های لباس، طراحی اتاق پرو های مجهز، راحت و ایمن که نور پردازی متناسبی نیز داشته باشند تا مشتری بتواند با فراغ بال و دقت لازم، لباس مورد نظر را در تن خود دیده و تصمیم به خرید یا نخریدن آن بگیرد مهم است. همچنین راحت بودن و بزرگ بودن فضای اتاق پرو، به مشتری اجازه می دهد بتواند لباس های بیشتری را تن بزند؛ در نتیجه عاملی است که به افزایش فروش نهایی فروشگاه می تواند بسیار کمک کند.

 

تاثیر متریال در هزینه اجرای دکور فروشگاه

مواد و متریال استفاده شده در ساخت دکورها و ویترین‌ها بسیار مهم است و در قیمت نهایی دکوراسیون مغازه بسیار تاثیرگذارند. برای مثال استفاده از ام دی اف و یا تخته های فیبری در ساخت دکور، قفسه ها، در و کف و استند صندوق و … بسیار ارزان تر از ساخت آنها از جنس چوب خالص است. استفاده از متریال با کیفیت، در این مورد مثلا استفاده از انواع چوب، علاوه بر هزینه بیشتر، عمر بیشتر و بعضا زیبایی بیشتری نیز دارد.

همچنین استفاده از متریال با درجه کیفی و قیمتی متفاوت در نور پردازی و ویترین نیز در هزینه طراحی داخلی فروشگاه موثر است. فضا سازی در محیط داخلی بر اساس جنس های فروشگاه بسیار مهم است. فضا سازی داخلی فروشگاه باید به شکلی باشد که برای ورود، گشتن، ایستادن و خروج مشتری فضای لازم را ایجاد کند. علاوه بر این باید اجناس در قفسه ها و یا در دکور های داخلی، برای مشتری به راحتی قابل رویت باشد.

نقش سابقه و شهرت گروه متخصصان طراحی و اجرای ویترین در قیمت‌ها

متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه و اجرا گران آنها، مانند سایر شغل ها با توجه به شهرت، سابقه و همچنین نممونه کار های گذشته خود، قیمت کار طراحی و اجرای ویترین و دکوراسیون مغازه را محاسبه می‌کنند. طبعا متخصصان طراح دکور مشهور و با سابقه درخشان تر و نمونه کارهای خاص‌تر، گران‌تر و با کیفیت‌تر هستند و نیاز به صرف هزینه بیشتری توسط صاحب فروشگاه دارند.

خدمات پس از پیاده سازی دکور فروشگاه

بسیاری از گروه‌های متخصصان طراحی داخلی دکور فروشگاه و اجرای آنها، تا مدتی پس از نصب و اتمام کار، به خدمات احتمالی مورد نیاز مشتری، مثلا ایجاد خرابی، نقص و یا احیانا نیاز به تغییرات جزئی در مسائل فنی کار دکور و اجرای آن پاسخ می دهند. همچنین در صورت بستن قرارداد بلند مدت با یک گروه کاری، می توانید هر چند وقت یک بار به طور کامل تغییرات زیبا و قابل و توجهی در طراحی و دکور مغازه و فروشگاه خود، حاصل کنید.

تغییراتی بر اساس فصل و یا مد های جدید. هزینه ترمیم و تغییر دکور و ویترین مغازه به شکل جداگانه محاسبه می شود. اما قطعا به علت مشتری ثابت بودن شما برای گروه طراحی و اجرایی مذکور، تخفیفات لازم اعمال می شود. هزینه ویترین مغازه و هزینه ساخت دکوراسیون داخلی مغازه جزو هزینه‌های ثابت و مهم در پروسه برندینگ و مارکتینگ محصولات شما است که می تواند نام و شکل و تصویر مغازه و فروشگاه شما را به یاد ماندنی کرده و سر زبان‌ها بیندازند.

سوالات متداول پیرامون طراحی دکور فروشگاه

چه مواردی در طراحی دکور مغازه تاثیرگذار است؟

موثر بودن رنگ در دکور داخلی مغازه،نورپردازی در طراحی دکوراسیون فروشگاه،چیدمان آزاد در دکوراسیون فروشگاه و...

با اهیمت ترین نکته‌ در طراحی دکوراسیون مغازه چیست؟

مهم‌ترین نکته‌ای که در طراحی دکوراسیون مغازه بايد مدنظر داشته باشید، توجه به جزئیات طراحی است؛ اينکه اجناس چگونه چیده شوند که مشتری را جذب کنند

5/5 - (3 امتیاز)
Call Now Buttonتماس با کارشناس