طراحی داخلی ساختمان

ظراحی و دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی ساختمان های مدرن

طراحی داخلی ساختمان از اهمیت زیادی برخودار است بنابراین بهتر است در هنگام دیزاین داخلی ساختمان از ایده های بکر و متفاوت استفاده کنید تا بتوانید طراحی داخلی متفاوتی را در منزل خود ایجاد کنید.

امروزه افراد به طراحی قسمت های مختلف منزل خود اهمیت زیادی می دهند طراحی داخلی ساختمان اگر به شیوه ای اصولی انجام شود می توانید شاهد زیباترین فضای داخلی در ساختمان منزل خود باشید.

اگر شما در زمینه دیزاین داخلی منزل مهارت کافی ندارید بهتر است کار طراحی داخلی منزل تان را به طراحان داخلی با تجربه و مهارت کافی بسپارید تا طراحی داخلی همه بخش های ساختمان شما به شیوه ای اصولی و کاربردی انجام شود.

 

طراحی داخلی ساختمان با کمک ایده های مدرن

طراحی داخلی ساختمان می تواند در روحیه افراد خانواده تاثیرگذار باشد از این رو بهتر است در هنگام دیزاین داخلی ساختمان توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید فضایی مدرن و توام با آرامش را در فضای منزل خود ایجاد کنید.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

از جمله خدمات اصلی گروه دکوراسیون داخلی طراحی میباشد که شامل طراحی داخلی واحد های مسکونی و تجاری نظیر لابی، مشاعات، روف گاردن و محوطه سازی و طراحی خارجی شامل طراحی نمای بیرونی در سبکهای مدرن و کلاسیک بوده که این مهم را با همیاری بهترین طراح های حـال حـاضـر ایران انـجام خواهد داد طـراحی نمای داخلی شاختمان و نحوه چیدمان منزل خود را به گروه حرفه ای ما بسپارید تا بهینه ترین و مدرن ترین حالت خــانـه شمـا را به شـما هدیه دهـیم.

سه عامل  مهم جهت طراحی داخلی هر اتاق در یک ساختمان

• یک اتاق باید با توجه به مورد استفاده ای که دارد آرایش شود.

• اجزای استفاده شده در اتاق باید در فرد اشتیاق و شادابی فراهم آورد تا باعث بی حوصلگی او نشود.

• هارمونی و توازن در اجزا و اشیای به نمایش گذاشته شده در اتاق جزو عوامل بسیار مهم محسوب می شود.

همانطور که از ترتیب ذکر شده در بالا بر می آید، اصلی ترین و مهمترین مرحله در طراحی داخلی انتخاب رنگ مناسب است. بهترین راه برای پیدا کردن الگوی رنگی مناسب در طراحی داخلی یافتن پاسخ این پرسش هاست ?

  • در این مکان چه فعالیتی انجام می گیرد؟
  • رنگ هایی که به طور طبیعی در این مکان وجود دارد چه رنگ هایی است؟
  • این فضا به چه میزان روشنایی نیاز دارد؟
  • چگونه محیطی را می خواهید، پویا و شاد یا ساکت و ارام؟

 

راهکارهای جذاب در طراحی داخلی ساختمان

  • یکی از مهم ترین مواردی که تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی داخلی دارد، استفاده از مبلمان ها هستند. استفاده از بهترین ترکیب رنگ ها در معماری داخلی موثر است. در انتخاب مبلمان باید دقت زیادی به خرج داد. هر گونه ناهماهنگی از نظر طرح و رنگ می تواند موفقیت و آینده طراحی داخلی را با مشکل مواجه کند و نتیجه ای که از آن انتظار می رود را به بار نیاورد. مبلمان باید از نظر ظاهر با رنگ دیوار ها و بقیه اجزائی که در محیط قرار دارند هماهنگی داشته و در نقطه مقابل آنها قرار نگیرد.
  • نکته مهم دیگری که در رابطه با طراحی داخلی ساختمان می توان از آن یاد کرد، تابلوهای موجود در محیط هستند. رنگ قاب ها و طرح موجود در آنها باید با عناصر موجود در محیط تطابق داشته و با روحیه کسانی که در آن محل رفت و آمد دارند، در تناسب باشد.
  • یکی دیگر از مواردی که در طراحی داخلی  بسیار مورد اهمیت است، استفاده از نور و نور پردازی است. فردی که در زمینه طراحی داخلی تجربه و مهارت زیادی دارد، به خوبی می داند که چگونه باید از نور خورشید و یا نور تولید شده توسط لامپ ها و یا لوسترها استفاده کند و به کار خود جلوه و ظاهری بصری بیشتری ببخشد.
  • پارتیشن بندی در فضاهایی که مساحت زیادی دارند، نیز از عوامل تاثیر گذار بر روی طراحی داخلی ساختمان است. پارتیشن بندی علاوه بر آنکه محدوده قسمت های مختلف یک فضا را به خوبی مشخص می کند، امکان پیاده سازی دیزاین های متفاوت را نیز امکان پذیر می کند.

 

سبک های مورد استفاده در طراحی ساختمان

هر منزل و یا فضایی با توجه به متراژی که در اختیار دارد، باید یکی از سبک های موجود در معماری داخلی را به کار گیرد. هر سبکی را نمی توان در هر فضایی پیاده کرد، زیرا نتیجه کار آن طور که باید و شاید خود را نشان  نخواهد داد.

یکی از انواع سبک های طراحی داخلی ساختمان، سبک مدرن است که در آن ساده سازی نمود بیشتری پیدا می کند. این سبک خلوت تر بوده و ساده تر بودن فضا هدفی است که طراحی داخلی در تلاش است آن را اجرا کند.

سبک دیگری که می توان در معماری داخلی از آن یاد کرد، سبک مینیمال است. در این سبک نیز رنگ سفید، بیشترین رنگ مورد استفاده است و  در نگاه اول شاید بی شباهت با طراح داخلی ساختمان به روش مدرن نباشد.

 

سوالات متداول طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان دقیقا شامل چه مواردی میشود؟

طراحی داخلی ( Interior Design ) و یا به تعریفی بهتر طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان در واقع اولین و شاید مهمترین بخش طراحی طراحی و یا بازسازی ساختمان باشد. طراحی داخلی زیرمجموعه ای از دانش معماری است که در آن مهندس معمار و طراح بر اساس ضوابط علمی و زیبایی شناسی اقدام به دیزاین میکند. به عنوان مثال کتاب اطلاعات مهندسی معماری نویفرت مرجع اصلی طراحان داخلی و معماری است.

طراحی سه بعدی ساختمان بیشتر به چه دلایلی انجام میشود؟

طراحی سه بعدی ساختمان به دلیل آسان سازی در مشاوره و طراحی نزدیک به واقعیت و همچنین اعمال سلیقه کارفرمایان محترم در دیزاین خانه و تبدیل نقشه های دو بعدی معماری نظیر پلان های دارای ابعاد و اندازه به عکس و یا فیلم و همچنین انتخاب ساده تر رنگ و متریال در طراحی داخلی استفاده میشود.

هزینه طراحی داخلی ساختمان چقدر است؟

قیمت طراحی داخلی ساختمان برای فضاهای بسته و برای فضاهای باز به ازای هر متر مربع است.

5/5 - (1 امتیاز)
Call Now Buttonتماس با کارشناس