جدیدترین طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی منزل نقشی اساسی در بالا بردن روحیه فرد و احساس شادی در خانه دارد. جایی که احساس با رنگ روبرو می شود و با محیط پیرامون خود و سلیقه افراد مطابقت پیدا می کند حتما تاثیرات مثبتی را به دنبال خواهد داشت. طراحی و دیزاین داخلی خانه و همچنین تغییرات اشکال و نور جنبه مثبتی بر زیبایی بصری، روحیه سرنشینان و احساس لذت افراد دارند که باعث می شوند آرامش را افراد در خانه خودشان تجربه کنند.

افراد واکنشهای متفاوتی نسبت به طراحی داخلی های مختلف از خود نشان می دهند، که موجب بهبود بخشیدن عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در ان است از این روطرح های دکوراسیون داخلی باید به گونه ای طراحی شوند که منطبق با خواسته های درونی انسان باشد.

دیزاین داخلی خانه که به عنوان یک حرفه ، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شده است، بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان به منظور انجام فعالیت های روزمره یعنی زندکی و کار است.

نقش طراحی داخلی بر زندگی افراد

طراحی داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار میدهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است، طراحی داخلی طبق قوانین و اصول چیدمانی دارد که در واقع با رعایت این اصول و قوانین عملکرد فیزیکی و روانی افراد استفاده کننده را افزایش می دهد اما به علت عدم تخصص و یا شلوغی و عدم اطلاع از نورپردازی صحیح ورنگ امیزی و عدم چیدمان صحیح ، خانه به محیطی کسل کننده تبدیل می شود. دکوراسیون داخلی خانه می تواند بسیاری از مشکلات رفتاری افراد را حل کند و به بهبود روحیه آنها کمک نماید. به بیان دیگر فضای داخلی می تواند منبع تمام نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرط اینکه بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت شود.

 

یکی از مهمترین نقش در طراحی و دکوراسیون داخلی، بر عهده رنگ ها می باشد. رنگها دارای معنی و منعکس کننده نوع احساس ما هستند. رنگ ها دارای نیروی خاصی هستند و هر یک از طیف ها یک احساس عمیق را در محیط القا می کنند. رنگ جنبه مهمی است که طراحان داخلی از آن برای افزایش فضاها در دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. رنگ احساسی است که به دلیل کیفیت خاصی از نور توسط چشم شناخته می شود و توسط آن تفسیر می شود. فضا های مختلف را میتوان با رنگ های مختلف تفکیک کرد و به فضا ها انرژی بخشید.

اتصال فضاهای خانه با طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی یا به طور کلی تر دکوراسیون داخلی یک فضا را به فضای دیگر متصل می کند. این اتصال از طریق دیوارها، پنجره ها و همچنین درها شکل می گیرد. دیوارها فضاها را ایجاد می کنند ، در حالی که پنجره ها و درها به اتصال این فضاها از نظر بصری و فیزیکی کمک می کنند. یک روزنه درون یک دیوار مجرای نور ، گرما و صدا را فراهم می کند. بنابراین ، دکوراسیون داخلی تداوم بین محیط بیرونی و داخلی را ایجاد می کند.

نور فضای داخلی را زنده می کند و برای فعالیت ها و درک ما از جهان اطراف مهم است ما با طراحی دکوراسیون داخلی  با نور طبیعی و مصنوعی ، میتوانیم فعالیت های افراد را به حداکثر خود برسانیم و انرژی و احساس درونی آن ها را افزایش دهیم. هر دو نور مصنوعی و طبیعی بر توهم فضا در یک خانه تأثیر می گذارند. اتاق های تاریک کوچک تر احساس می شوند، در حالی که اتاق های کم نور بزرگتر به نظر می رسند.

 هماهنگ سازی اجزای خانه با دیزاین داخلی

هماهنگ سازی اجزای داخلی منزل برای بهبود زیبایی و دلنشین شدن فضای خانه و همچنین بهینه سازی فضا به صورت هنرمندانه را طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توان تعریف کرد.

البته در این فرایند، هماهنگی بین رنگ ها و اجزای داخلی و اثاثیه منزل، جلوه‌دهی این اجزا راشکیل‌تر و هماهنگ‌تربه نمایش خواهد گذاشت.

 

طراحی داخلی منزل ایرانی

مسئله طراحی دکوراسیون داخلی برای تمام ساختمان ها وجود دارد. بهترین دکوراسیون منزل ایرانی، برگرفته از برترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی قابل اجرا هستند. برای آن دسته از خانواده هایی که به خانه جدید نقل مکان کرده اند و می خواهند سبک زندگی جدیدی را آغاز کنند، این ایده ها در دسترس است. همچنین برای آن دسته از افرادی که در منزل خود، قصد تغییرات بزرگی را دارند، بهترین ایده های دکوراسیون وجود دارد که حتی با صرف هزینه های بسیار اندک، قابل اجرا هستند.
تفاوتی نمی کند شما چقدر هزینه برای این کار اختصاص می دهید، یا از چه مصالحی استفاده می کنید؛ آنچه اهمیت دارد این است که با تغییر دکوراسیون منزل ایرانی، قرار است محیط زندگی را شاداب تر و متنوع تر بسازید؛ به گونه ای که احساس آرامش خاطر بیشتری را برای شما فراهم کند.
طراحی دکوراسیون منزل ایرانی می‌تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد! فقط کافی است محیط خانه را بررسی کنید و در نظر بگیرید که کدام یک از قسمت ها چه تغییراتی را نیاز دارند؛ به طور مثال، سالن نشیمن نیاز به مبلمان راحتی دارد و یا فرض کنید در اتاق مطالعه قرار است قفسه های کتاب نصب کنید. تمام این ایده ها می توانند زاییده ذهن شما باشند و یا از ایده‌های برتر جهانی الهام بگیرید. در هر صورت با ما همراه باشید تا شما را با نکاتی آشنا کنیم که برای دکوراسیون منزل ایرانی می تواند کارساز باشد.

 

برای طراحی منزل ایرانی چه کنیم؟

سبک طراحی  را مشخص کنید!

زمانی که در حال برنامه ‌ریزی برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی هستید، سبک دکوراسیون خود را مشخص کنید. به سبک های مدرن علاقه دارید یا می خواهید سبک های کلاسیک سنتی و حتی سبک های مینیمال را اجرا کنید؟ هر یک از انواع سبک های طراحی دکوراسیون داخلی، شیوه ها و ابزارهای خاص خود را دارد. نمایی که در سبک مدرن به وجود می آورید به طور کلی با سبک مینیمال متفاوت است، بنابراین توصیه می‌کنیم هر یک از این مدل ها را به صورت جداگانه مشاهده کنید و در صورتی که مورد پسند واقع شد، برای اجرای کار اقدام نمایید.

 

برای چیدمان وسایل، از بزرگ ‌ترین قطعات شروع کنید!

از آنجایی که خانه‌های ایرانی با متراژهای مختلف ساخته می‌شوند، برخی از آپارتمان‌ها با محدودیت طراحی دکوراسیون منزل ایرانی مواجه هستند. برای اینکه این چالش را برطرف کنید، برای چیدمان وسایل از بزرگ‌ترین قطعات شروع کنید. ابتدا مبلمان ها را در محل مورد نظر خود قرار دهید. اگر از گلیم یا فرش استفاده می کنید، محل دقیق آنها را در سالن اصلی معین نمایید.

در مرحله بعدی باید به سراغ میز یا صندلی ها بروید. در آشپزخانه، همین سبک را اجرا کنید و صندلی ها را در قسمتی قرار دهید که مزاحم رفت و آمد نباشند. صندلی های اپن باید در محل مخصوص خود قرار بگیرند. اگر قصد دارید کنار سالن نشیمن، میز ناهارخوری بگذارید، ابعاد و اندازه های همان قسمت را ارزیابی کنید. پیشنهاد ما به شما برای طراحی و دکوراسیون منزل ایرانی این است که هرگز هزینه های اضافی را در ابتدای کار خرج نکنید. داشتن یک برنامه دقیق به شما کمک می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی منزل، هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباترین دکوراسیون داخلی منزل و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد.

خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل ایرانی می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

گاهی اوقات نحوه چیدمان و طرحی دکوراسیون داخلی خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه، خصوصا خانم خانه می شود و شما باید تصمیم بگیرید که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید به چه نحوی چیدمان کنید تا یک فضای مناسب را فراهم بیاورید.

علاوه بر آن در این خانه احساس شادی و خوشحالی و راحتی داشته باشید. برای این کار شما نیاز دارید که نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید و وسایل مختلف از جمله مبلمان و رنگ دیوارها و بافت آن ها را به خوبی انتخاب کنید تا در هماهنگی با یکدیگر باشند.

طراحی داخلی منزل بر اساس اقلیم های موجود در ایران

اقلیم معتدل و مرطوب (ساحل جنوبی دریای خزر): این نوع اقلیم دارای بارندگی شدید و رطوبت بالاست معماری خانه های آنها با فاصله از همدیگر بیشتر دارای کرسی چینی بدون زیر زمین و استفاده بیشتر از متریال چوب و متریال هایی که ظرفیت گرمایی کمتری برخوردار است . طراحی داخلی منزل در این نوع اقلیم بیشتر باید از متریال هایی استفاده شود که ذخیره کردن گرما در آن وجود نداشته باشد و از مصالحی که بیشتر سبک می باشند زیرا وقتی درجه هوا در روز کم است ذخیره کردن آن اهمیتی ندارد و باید طوری باشد که تهویه هوا  وجود داشته باشد.

برای اینکه شرایط اقلیمی خودش را در این منطقه داشته باشد بهتر است بیشتر از متریال چوب استفاده شود البته باید توجه کرد نوع مبلمان و پارکت ها باید از جنس های محکم انتخاب شوند زیرا به علت رطوبت آن منطقه باعث حشره افتادن در چوب میشود و نوع پرده ها برای راحت  پیدا کردن جریان هوا نباید ضخیم باشند.

اقلیم گرم و خشک( مناطق کویری ایران) : این اقلیم دارای شب های سرد و روزهای گرم می باشد. بارندگی کمتر و میزان  تبخیر آب زیاد است . خانه ها در مناطق گرم و خشک بیشتر از متریال های با ظرفیت گرمایی زیاد ساخته میشود و خانه ها چسبیده به همدیگر و بیشتر خانه ها داری گودال باغچه و حوض می باشند و خانه ها دارای سایبان و ایوان می باشند.

برای طراحی داخل منزل در مناطق گرم و خشک باید از پنجره هایی عریض و دارای سایبان استفاده شود و بیشتر از رنگ های روشن و دکوراسیون روشن استفاده شود. کف ها بهتراست از متریال سنگ و چوب وبرای تزینات داخلی و حفظ اقلیم گرم و خشک از آب نما و گلدان با گیاهان سبز استفاده کرد.

اقلیم سرد و کوهستانی: این اقلیم بیشتر در مناطق نواحی زاگرس و نواحی مرکزی ایران است با سرمای شدید زمستان و هوای معتدل تابستان می باشد. میزان بارندگی زیاد و اختلاف شب و روز هم بسیار زیاد است معماری در نوع اقلیم خانه ها همگی چسبیده به هم و بیشتر از متریال سنگ یا چوب با کرسی چینی سنگی می باشد  . برای طراحی داخلی در این نوع مناطق بهتر است از متریال هایی که مقاومت حرارتی مصالح را زیاد کند و عایق حرارتی باشد استفاده شود و بیشتر از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل اجرا شود.

اقلیم گرم و مرطوب: این اقلیم بیشتر در امتداد دریای خزر و دریای عمان با گرما و رطوبت زیاد و میزان بارندگی بسیار پایین همراه است که در زمستان هوای معتدلی دارد . در این نوع اقلیم استفاده از مصالح با ظرفیت حرارتی کم ، خانه ها دارای سایبان و ایوان های بلند و پنجره های زیاد ساخته میشود . برای طراحی داخلی این نوع مناطق بهتر است از رنگ های روشن و پرده های نازک در پنجره ها استفاده شود . معمولا در این مناطق کابینت آشپزخانه ها به صورت باز ساخته نشود که می تواند برای جلوگیری از گرما و رطوبت از آشپزخانه به محل نشیمن از پارتیشن های پیش ساخته استفاده شود و برای کف بهتر از متریال های سنگ استفاده شود.

گروه معماری سفید فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ با تکیه بر تعدادی از فارغ التحصیلان دانشکده های معماری و طراحی صنعتی که پیش از این در شرکت های معتبر مشاوره و پیمانکاری تجربه کسب نمودند و در پاسخ به نیازهای معماری امروزه کشور عزیزمان در زمینه معماری _ معماری داخلی _ مرمت ابنیه تاریخی _ نمای ساختمان، تاسیس گردید.

سوالات متداول طراحی داخلی

نقش طراحی داخلی بر زندگی افراد چگونه هست؟

طراحی داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار میدهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است، طراحی داخلی طبق قوانین و اصول چیدمانی دارد که در واقع با رعایت این اصول و قوانین عملکرد فیزیکی و روانی افراد استفاده کننده را افزایش می دهد اما به علت عدم تخصص و یا شلوغی و عدم اطلاع از نورپردازی صحیح ورنگ امیزی و عدم چیدمان صحیح ، خانه به محیطی کسل کننده تبدیل می شود. دیزاین داخلی خانه می تواند بسیاری از مشکلات رفتاری افراد را حل کند و به بهبود روحیه آنها کمک نماید.به بیان دیگر فضای داخلی می تواند منبع تمام نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرط اینکه بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت شود.

چگونه می توان در طراحی داخلی رنگ مناسب اتاق های خود را انتخاب کرد؟

علاوه بر این واقعیت که رنگ باید با ظاهر کلی خانه یا آپارتمان مطابقت داشته باشد ، انتخاب رنگ مناسب می تواند بر حال و هوای اتاق تأثیر بگذارد. در اتاق های کوچکتر ، استفاده از سایه روشن تر برای دیوارها بهتر است زیرا اتاق را بزرگ تر نشان خواهد داد. به همین ترتیب ، در یک اتاق بزرگ ، یک رنگ تیره می تواند باعث نزدیکتر نشان دادن دیوارها شود و باعث ایجاد راحتی در فضا شود.

5/5 - (3 امتیاز)