هزینه طراحی دکوراسیون منزل

امروزه یکی از دغدغه هایی افراد داشتن بهترین و زیبا ترین دکوراسیون است، اکثریت آن ها تمایل دارند با تغییر شکل و عملکرد محل زندگی خود، به رضایت بیشتری دست پیدا کنند.

در جهت کسب بهترین نتیجه می توانند از متخصصین و افراد با تجریه در امر طراحی داخلی منزل مشاوره بگیرند و روند کار را به آن ها بسپارند. اما مهمترین سوال آنها از متخصصین این است که قیمت هر متر طراحی داخلی آنان به چه میزان خواهد بود. در این مقاله می خواهیم بدانیم عواملی که در سال 99 بر هزینه دکوراسیون منزل تاثیر گذار است چیست و چگونه و بر چه اساس هزینه طراحی داخلی منزل خود  را براورد کنیم.

عوامل موثر در تعرفه‌های دکوراسیون منزل

محدوده گسترده دستمزد دیزاینر و تعرفه‌های طراحی داخلی،  به عولمل خیلی زیادی بستگی دارد که در نهایت بر کیفیت، زیبایی و عمر مفید ساختمان یا ویلای شما اثر می‌گذارند.

متخصص در زمینه دکوراسیون منزل از کجا پیدا می‌کنیم؟

 

 

 •  سایت
 • اینستاگرام
 • بیلبورد
 • بازار
 • معرفی دیگران

بیشتر طراحان داخلی دارای سایت یا صفحه اینستاگرام هستند که می‌توانید با چند دقیقه سرچ کردن کلی طراح داخلی در شهر خودتان پیدا کنید. اگر طراح تشکیلات مشخصی داشته باشد مسلما دستمزد بالاتری می‌گیرد تا این‌‌که مثلا در یک مغازه متریال فروشی، شخصی به صورت تجربی به شما پیشنهاد کار بدهد.

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی

عوامل زیادی در هزینه طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر گذار می باشد. شاید بتوان گفت که تورم جاری در کشور بر هزینه طراحی داخلی منزل  موثر خواهد بود. اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و رکود حاصل از آن در آغاز این سال، این احتمال می رود که هزینه خدماتی مانند طراحی داخلی کمی کاهش یابد و یا حداقل افزایشی نداشته باشد. به هر روی یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت طراحی نما و دکوراسیون داخلی، تعداد خدماتی است که برای اجرای طرح نیاز دارید.

به عنوان مثال ممکن است برای طراحی داخلی از خدماتی مانند نصب پارکت- نصب کاغذ دیواری و نصر پرده های جدید و… استفاده شود. علاوه بر این نوع و جنس خدمات نیز در تعیین قیمت بسیار تاثیر گذار می باشد. به عنوان مثال قیمت کاغذ دیواری ایرانی از نظر جنس و طرح با کاغذ دیواری خارجی تفاوت فراوانی دارد، از طرف دیگر میزان حجم کار برای اجرای طراحی داخلی نیز از عوامل تاثیرگذار در هزینه دستمزد طراح است. ممکن است نصب پارکت یک و یا چند هفته به طول بیانجامد و طبیعتا هزینه افزایش پیدا می کند.

 

 

هزینه طراحی داخلی ممکن است در ابتدای کار از نظر شما هزینه بالایی باشد اما شما می توانید با کمک گرفتن از افراد باتجریه و متخصص در این امر فضای داخلی، دکوراسیون منزلتان را آن گونه که میل دارید ایده آل کنید. با سپردن این کار به افراد با تجربه تا حدود زیادی ازنظر هزینه برای شما مقرون به صرفه می باشد. در ادامه عواملی را که می تواند تعیین کننده هزینه طراحی داخلی  باشد، را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

 • مکان هایی که می خواهید طراحی کنید را مشخص کنید

فضاهایی را که می خواهید آن را به طراح بسپارید تعیین کنید، مثلا آیا می خواهید فقط در اتاق خواب ها تغییرات ایجاد کنید و با این که کل فضای منزل را می خواهید طراحی کنید. آیا می خواهید دیوارها را رنگ آمیزی کنید یا می خواهید همزمان کف پوش را نیز تغییر دهید؟ اگر می خواهید قسمتی از خانه را تغییر دهید ولی به دلیل هزینه بالا آن را به آینده موکول می کنید، حتما این  موضوع را نیز با طراح در میان بگذارید. رنگ و طرحی که برای آن فضا در نظر دارید را به طراح اطلاع دهید تا دیگر قسمت ها را با آن هماهنگ طراحی کنند.

 • چه خدماتی را از طراح انتظار دارید

انتظاراتی که از طراح دارید را تعیین کنید، آیا فقط می خواهید در این زمینه به شما مشاوره دهد و یا این که می خواهید اجرای کار را نیز به وی بسپارید؟ ذکر این نکات بسایر مهم می باشد، برخی از طراحان داخلی خدمات محدودی و برخی دیگر نیز خدمات گسترده ای را به مشتری خود ارائه می دهند. پس لازم است که از ابتدای کار انتظاراتی را که در انجام این کار از طراح دارید را مشخص کنید تا از این طریق طراح خود را با اصول و فکر شما هماهنگ کند و هم اینکه شما متحمل هزینه بیشتری نشوید. انواع خدماتی که طراح داخلی می تواند به شما ارائه دهد شامل موارد ذیل می باشد:

 • مشاوره حضوری
 • مشاوره خرید
 • طراحی فضای موردنظر
 • ارائه پلان، یا طرح سه‌ بعدی
 • خرید، نظارت و اجرای پروژه

 

میزان هزینه ای که برای این کار در نظر دارید چقدر است؟

این که شما خواهان چه نوع طراحی داخلی برای منزلتان باشید تا حد زیادی بر هزینه شما تاثیر گذار است، به عنوان مثال آیا می خواهید طراحی داخلی لوکسی داشته باشید و یا اینکه می خواهید از طراحان معروف در این کار استفاده کنید. علاوه بر موارد فوق هزینه دستمزد طراح را نیز باید مدنظر داشته باشید. دستمزد طراح براساس خدماتی که به شما ارائه می دهند تعیین می شود. اگر فقط خدمات نظارتی را استفاده می کنید، واضح است که هزینه نظارت بر اجرا طراحی داخلی ازتعرفه اجرای کل پروژه برای شما کمتر خواهد بود.

از عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت دستمزد متخصصین دکوراسیون منزل می توان به موارد ذیل اشاره کرد

 • موقعیت و مکان پروژه: این که پروژه در کجا قرار دارد بسیار مهم است ، دوری و نزدیکی به پروژه، شرایط آب و هوایی، و هزینه هایی که برای جابه جایی مانند حمل و نقل را می بایست کارفرما پرداخت کند.
 • منطقه پروژه: برای این منظور می توان تفاوت قیمت در ملک ها را در نظر گرفت، به عنوان مثال ملکی که در شمال شهر قرار دارد ممکن است از نظر پرداخت دستمزد هزینه بیشتری را شامل شود و ملکی که در جنوب شهر است هزینه کمتری.

 

نکته مهم

مدیریت پروژه: متأسفانه اکثر مردم فکر می‌ کنند نظارت بر پروژه کار ساده ایست. برای این که هزینه‌ ها را پایین بیاورند خودشان مسئولیت و نظارت پروژه را قبول می‌ کنند. باید بگویم این قسمت از پروژه مهم‌ ترین قسمت است. ناظر کسی است که نحوه و مراحل کار را می‌ داند و آن را با طرح اصلی کنترل می‌ کند. هر جا کار طبق طرح پیش نرود سریعا وارد کارشده و تذکر می‌ دهد. این کار از هدر رفت بودجه و وقت جلوگیری می‌ کند. درنهایت در پروژه‌ ای که یک ناظر خبره وجود دارد کم ترین ناهماهنگی دیده می‌ شود

نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون با پرداخت کمترین هزینه

 • نیازی نیست که بر روی تمامی دیوارهای برای استفاده از کاغذ دیواری تمرکز کنید تنها کافی است کاغذ دیواری را برای دیواری استفاده کنید که بیشتر جلوی دید است، مانند دیوار پشت تلویزیون.
 • برای حفظ تعادل و زیبایی در طراحی داخلی نیاز نیست که هزینه های بالایی را بپردازید. می توانید از ایده هایی که کمترین هزینه را در بردارد، استفاده کنید. بعنوان مثال اگر دکوراسیون داخلی منزلتان رنگ سردی دارد و موجب شده که فضا بی روح باشد می توانید برای گرم کردن این فضا از متریال هایی مانند چوب- گل و گیاه استفاده کنید. با این کار به راحتی می توانید تعادل و زیبایی را در فضای داخلی با کمترین هزینه ممکن ایجاد کنید.
 • سعی کنید چیدمان اتاق ها به هم شبیه نباشد می توانید برای هر کدام از رنگ ها و تم های جداگانه استفاده کنید.
 • طراحی دکوراسیون داخلی خود را براساس مد پیش نبرید.
 • اگر در انتخاب رنگ ها ترس دارید که مجبور به تعویض و پرداخت هزینه بیشتر نشوید. می توانید از رنگ هایی مانند آبی کم رنگ- خاکستری برای دیوارها استفاده کنید.
 • برای نورپردازی نیز می توانید از چراغ هایی با نور موضعی استفاده کنید.
 • می توانید برای جلوی کمدها و گنجه ها از یک نورپردازی کم ولتاژ استفاده کنید با این کار توانسته اید میزان نور عمومی را نیز افزایش دهید.

 

در پایان کار

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید با شماره های زیر تماس بگیرید:

 

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

سوالات متداول هزینه دکوراسیون منزل

 

هزینه دکوراسیون منزل حدودا چقدر میشود؟

عوامل زیادی درهزینه طراحی دکوراسیون منزل تاثیر گذار می باشد. شاید بتوان گفت که تورم جاری در کشور بر هزینه طراحی داخلی منزل در سال جاری خواهد بود. اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و رکود حاصل از آن در آغاز این سال، این احتمال می رود که هزینه خدماتی مانند طراحی داخلی کمی کاهش یابد و یا حداقل افزایشی نداشته باشد.

هزینه طراحی و اجرای منزل ۹۰ متری که باید کابینت و کمد دیواری و کاغذ دیواری اجرا بشه و تخت و مبل و میز ناهارخوری و میز تلویزیون هم نیاز داره در کمترین حالت چقدر میشه؟

در کمترین حالت شما باید 35 میلیون هزینه کنید

در چه اتاق هایی بیشتر باید هزینه کنید؟

برخی طراحان توصیه می کنند در فضاهای عمومی مثل اتاق غذاخوری و نشیمن بیشتر هزینه کنید، و پول زیادی صرف اتاق هایی مثل اتاق خواب نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)