انواع باکس کابینت آشپزخانه

باکس کابینت آشپزخانه

یکی از مولفه های کلیدی یک طراحی موفق آشپزخانه، کابینت آشپزخانه منزل میباشد. طراحی باکس های کابینت آشپزخانه یک نقطه کانونی اصلی است که نه تنها از نظر عملکردی به عنوان یکی از پرکاربردترین عناصر آشپزخانه مهم است، بلکه در ایجاد سبک زیبایی شناختی شما نیز بسیار مهم است. در حالی که انتخاب کابینت آشپزخانه به اندازه انتخاب میز گرانیتی عالی یا اجاق گاز عالی هیجان انگیز نیست، ساخت کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که در استفاده طولانی مدت از آشپزخانه خود خواهید داشت.

ساخت کابینت آشپزخانه از نظر قیمت تنوع زیادی دارد. درک آنچه در ساخت کابینت با کیفیت در رابطه با مواد و تکنیک های ساخت و ساز استفاده می شود می تواند به شما در درک محدوده قیمت ها کمک کند. بیایید باکس های کابینت آشپزخانه، چیستی آنها، نحوه ساخت و مواد مورد استفاده را بررسی کنیم.

باکس کابینت چیست؟

باکس کابینت همان قفسه آشپزخانه هست که برای قرار دادن وسایل آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی افراد میتوانند با استفاده از این وسیله مکان های مشخصی را برای هر یک از وسایل خود در نظر بگیرند. به همین منظور می توان گفت در حال حاضر استفاده از انواع باکس کابینت افزایش پیدا کرده است. همچنین افراد تلاش می کنند با استفاده از باکس کابینت یک دکوراسیون داخلی منزل و فضای جذابی را ایجاد کنند. پس این محصولات به عنوان ابزار های پر کاربرد مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

باکس کابینت آشپزخانه زیرساخت فیزیکی کابینت است، منهای درها، سخت افزار و تزئینات. کابینت کف شامل کف، قفسه ها، کناره ها، پشت، ریل بالایی است. نحوه ساخت باکس های کابینت بین تولید کنندگان متفاوت است، اما آنها فقط در دو سبک قاب دار و بدون قاب تولید می شوند. در حالی که آنها به روش های مشابه ساخته می شوند، تنها تفاوت های واقعی ظاهر و دسترسی به داخل باکس کابینت است.

انواع باکس کابینت آشپزخانه 1

1.کابینت های قاب دار

کابینت های قاب دار شامل یک قاب چوبی در اطراف لبه بیرونی جلو هستند. آنها به ظاهر سنتی تر تمایل دارند. تغییرات سبک با استفاده از یکی از سه نوع مختلف روکش درب به دست می آید. درهای کابینت روکش کامل به طور کامل چارچوب را می پوشانند. درهای کابینت روکش جزئی به این معنی است که قاب فقط تا حدی پوشیده شده است، در حالی که روکش‌های کامل به این معنی است که درها و کشوها آسیاب می‌شوند تا در چارچوب قرار بگیرند.

2.کابینت بدون قاب

کابینت بدون قاب دسترسی بیشتری را فراهم می کند. حجم مکعب ذخیره سازی کمی بیشتر است زیرا جعبه کشو توسط قاب جلویی محدود نمی شود. این سبک همچنین به عنوان سبک “اروپایی” نامیده می شود و معمولاً از درب های پوشش کامل پشتیبانی می کند.

 

 

متریال سازنده باکس کابینت

در ساخت کابینت آشپزخانه از سه نوع چوب مهندسی شده استفاده می شود. همه کاربردهای خود را دارند و بسته به مواد مورد استفاده ممکن است قیمت آنها بسیار متفاوت باشد. وقتی نوبت به کابینت آشپزخانه می رسد، همان چیزی را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. مواد بهتر، کابینت‌های بهتر، بادوام‌تر و بادوام‌تری را ایجاد می‌کنند، بنابراین پول خود را برای بهترین باکس های کابینت که می‌توانید با بودجه خود تهیه کنید، خرج کنید.

تخته سه لا (Plywood)

تخته سه لا گران ترین انتخاب است. وقتی طراح آشپزخانه شما به کابینت های “چوب جامد” اشاره می کند، در مورد باکس های کابینت صحبت می کند که با استفاده از تخته سه لا ساخته شده اند. این بهترین ساختار را ارائه می دهد و از چسب های روکش چوب ضخیم با الگوهای دانه ای متضاد برای افزایش استحکام ساخته شده است. کیفیت تخته سه لا بر اساس ضخامت چوب، درجه چوب استفاده شده در ساخت آن تعیین می شود و بر کیفیت جعبه تاثیر می گذارد.

تخته سه لا به راحتی رنگ می شود، به راحتی لکه می شود و روکش های چوبی یا لمینیت را به خوبی می پذیرد. در مناطقی از کشور که مستعد رطوبت بالا هستند، کابینت های چوب جامد مستعد تاب خوردگی هستند، بنابراین استفاده از تخته سه لا درجه دریایی در این شرایط یک انتخاب عالی است.

MDF (Medium Density Fiberboard)

ام دی اف یکی دیگر از چوب های “مهندسی” است که جامد، از نظر ساختاری سالم است و روکش ها را به خوبی می گیرد. شما اغلب محصولات باکیفیتی را می بینید که ام دی اف ترکیب شده با جامدات و روکش ها را فهرست می کنند. ام دی اف اغلب در مبلمان کودکان استفاده می شود زیرا یک ماده بادوام است که می تواند در برابر بچه ها مقاومت کند. از چسباندن الیاف چوب به یکدیگر ساخته می شود. با توجه به ساختار آن، نگرانی هایی در مورد گازگرفتگی فرمالدئید مورد استفاده در چسب های رزین وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که پیمانکار شما از ام دی اف با انتشار کم VOC در طراحی کابینت آشپزخانه خود مانند استفاده می کند.

 

 

تخته ذرات (تخته خرده چوب )

اگر با بودجه محدود کار می کنید، تخته خرده چوب ماده مناسبی برای شماست. تخته خرده چوب بیشتر از خاک اره و ضایعات چوب تشکیل شده است که به جای استفاده از الیاف چوب با استفاده از رزین چسبانده شده اند. همچنین دارای VOC (ترکیبات آلی فرار) بالاتری نسبت به MDF یا تخته سه لا است. به دلیل ساختار، پیچ های آویز می تواند دشوار باشد، و اگر نیاز به جدا کردن و سرهم کردن جعبه های کابینت خود داشته باشید، ممکن است آنها زنده نمانند.

تخته خرده چوب و ام دی اف در معرض آسیب ناشی از رطوبت هستند که می تواند باعث انبساط مواد شود. هر دو به خوبی روکش ها را نگه می دارند، اما ام دی اف بهتر از این دو ساخته شده است. تخته خرده چوب محتمل ترین محصولی است که حاوی سطوح بالایی از VOC است.

انواع باکس کابینت آشپزخانه کدامند؟

انواع باکس برای کابینت می تواند از نظر ظاهر و یا جنس باشد. کابینت ها در دو سبک کلاسیک و مدرن ساخته می شوند.

1. باکس کابینت چوبی

کابینت ممبران چوبی یکی از انواع باکس هایی است که که بیشتر به سبک قاب‌دار ساخته می‌شود. کابینت چوبی می تواند توصیه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند فضای نشیمن را به سبک کلاسیک نزدیک کنند. استفاده از کابینت چوبی نمایی برگرفته از طبیعت است و طرح طبیعی چوب حس زنده بودن را به آن می دهد.

2. باکس کابینت ام دی اف

باکس کابینت ام دی اف متداول ترین نوع در بین باکس های دیگر است که قیمت مناسبی دارد. این نوع کابینت ها را می توان به راحتی با هر سبک و طرحی ست کرد. همچنین تولیدکنندگان می توانند هر طرحی از ام دی اف را با توجه به نیاز و خواسته مشتری انجام دهند.

3. باکس کابینت فلزی

کابینت باکس فلزی یکی از کابینت هایی است که در آشپزخانه رستوران ها و فضاهای بزرگ یافت می شود. باکس کابینت فلزی تولید شده تا توانایی تحمل وزن زیاد اجسام را داشته باشد. کسانی که به کارایی و دوام کابینت اهمیت می دهند، بیشتر از این نوع باکس ها استقبال می کنند.

4. باکس کابینت شیشه ای

باکس کابینت شیشه‌ای را می‌توان مشابه با باکس کابینت ام دی اف دانست؛ زیرا هر دو قابلیت سازگاری با هر طرح و هر جنسیتی را دارند. باکس کابینت شیشه ای با طراحی مدرن ساخته شده است و بیشتر به دلیل ظاهر زیبایش انتخاب می گردد.

انواع باکس کابینت آشپزخانه

نکاتی برای باکس های کابینت عالی

1.اگر تمام قطعات شما مربع باشد و در زوایای 90 درجه برش داده شود، باکس های کابینت عالی خواهید داشت. سپس تنها چالشی که در هنگام نصب باید بر آن غلبه کنید، دیوارهای ناهموار شماست.

2.قبل از بریدن هر چوب، مطمئن شوید که تیغه در زاویه واقعی 90 درجه نسبت به بستر/صفحه ابزار تنظیم شده است. حتی 1 درجه خاموش بودن می تواند باعث شود جعبه ها و فریم های صورت شما چروک و غیر مربعی شوند.

3.شما نمی توانید تمام قطعات را اندازه بگیرید و سپس آنها را برش دهید. وقتی برش می دهید، تیغه قسمتی از تخته سه لا (معروف به کرف) را جدا می کند و برش ها را کمی کوتاه می کنید (که منجر به جعبه های کابینت غیر مربعی می شود). در عوض، اولین برش را اندازه بگیرید و آن را ببرید. سپس از لبه جدید تا خط برش بعدی اندازه بگیرید و برش دهید. همچنین مطمئن شوید که لبه تیغه در لبه بیرونی خط برش قرار دارد تا مقدار کامل اندازه‌گیری شده باقی بماند.

4.با اندازه گیری از گوشه سمت راست بالای قطعه تا گوشه سمت چپ پایین، تمام قطعات برش را به سرعت از نظر مربع بررسی کنید. به اندازه گیری توجه کنید سپس دو گوشه مقابل را اندازه بگیرید. اگر اندازه ها دقیقاً یکسان است، قطعه شما مربع است.

 

سوالات متداول باکس کابینت آشپزخانه

باکس های کابینت با چه هدفی سفارش داده میشوند؟

باکس ها با هدف های مشخصی طراحی و تولید می شوند. همچنین افراد نیز این محصولات را برای اهداف و نیاز خود انتخاب می کنند.

فایده استفاده از باکس های کابینت چیست؟

یکی از حیاتی ‌ترین فایده های باکس کابینت استفاده بهینه از فضای آشپزخانه می باشد. چرا که افراد می ‌توانند با استفاده از این قفسه ها وسایل خود را به طور منظم بچینند.

5/5 - (9 امتیاز)
تماس با کارشناس