انواع دکوراسیون داخلی منزل

صفر تا صد دکوراسیون داخلی منزل

سبک زندگی ایرانیان با سایر کشور ها متفاوت می باشد. اما امروزه دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ها دچار تغییراتی شده است. طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسکونی یکسری قوانین و چارجوب هایی را دارد. که با شناخت این قوانین می توانید یک ایده مناسب و عالی را برای چیدمان خانه خود پیدا نمایید. در طراحی داخلی ساختمان های مسکونی باید تمام اجزای داخلی منزل را با هم هماهنگ نمایید. تناسب بین سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق ها برای ایجاد فضایی آرام و دل گرم مهم است و نباید از آن غافل شوید.
برای این که بتوانید صفر تا صد دکوراسیون داخلی منزلتان را به نحوه عالی انجام دهید باید پارامترهایی را رعایت نمایید تا با هزینه ای مناسب در زمان کم بتوانید از تمامی فضاهای منزلتان به بهترین نحوه استفاده نمایید. برای این که بتوانید منزلتان را به بهترین نوع طراحی نمایید و از آرامش و لذت بهره مند شوید می توانید از شرکت دکوراسیون داخلی سفید برای دیزاین منزلتان استفاده نمایید.

نمونه پروژه های انجام شده دکوراسیون داخلی منزل توسط متخصصان شرکت دکوراسیون داخلی سفید

 

دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی خانه یعنی هماهنگ سازی اجزای مختلف خانه به منظور زیبا سازی را دکوراسیون داخلی منزل میگویند. البته که این فعالیت در خانه های کوچیک­تر مانند خانه های آپارتمانی یا خانه های شلوغ بسیار مهم تر است. زیرا با طراحی دکوراسیون داخلی خانه میتوان استفاده بهینه تر از خانه داشت؛ که تمام این ها به وسیله هماهنگی بین رنگ ها و وسایل جلوه بهتری به خانه ما میدهد.

برای بعضی از افراد نقل مکان کردن یکی از جذاب ترین کار های ممکن است که در بعضی اوقات به یکی از بدترین لحضات عمر فردی تبدیل میشود؛ چون چیدن وسایل منزل ممکن است سخت باشد. در این شرایط شما باید تصمیم بگیرید که چگونه وسایل خانه خود را در منزل جدید به طوری بچینید که جلوه خوبی را داشته باشند. در این شرایط میتوانید از شرکت طراحی دکوراسیون سفید کمک بگیرید.

تور مجازی طراحی داخلی مسکونی، اجرا شده توسط گروه دکوراسیون سفید در سال 1403

کلیک کنید…

طراحی دکوراسیون داخلی

شاید برایتان سوال باشد. طراحی دکوراسیون داخلی یعنی چی و به چه کسی گفته می شود؟ برای سوال اولتان باید بگویم. طراحی دکوراسیون داخلی یعنی قانون درست چیدمان و معماری ساختمان، که سلامت روح و روحیه کسانی که در آن محیط زندگی می کنند، را برعهده دارد. و طراح دکوراسیون داخلی به کسی گفته می شود، که این حرفه را با استفاده از دانش و ایده های نوین مناسب با روحیه افراد طراحی نماید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارای بخش های بسیاری می باشد. اتاق خواب، پذیرایی، حمام و سرویس بهداشتی، آشپزخانه و… است. که هر کدام از این مکان ها دارای نقطه کانونی هستند که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بیبار مهم می باشند. طراحی دکوراسیون داخلی منزل به معنای ایجاد تناسب، میان اجزا و وسایل خانه است. در صورتی که ابعاد منزلتان کم است و یا فضای کافی ندارید، می توانید با یک طراحی دکوراسیون خوب، استفاده ی بهینه از فضا را ببرید. پس چه چیزی بهتر از اینکه شما میتوانید با کمک گرفتن از یک طراح داخلی بهترین استفاده را از فضای کم خانه تان را داشته باشید.

می دانیم که مهم ترین اصل در داشتن دکوراسیون داخلی منزل، داشتن حس آرامش و راحتی نسبت به آن است. ممکن است که شما اقدام به جابجایی منزلتان را کرده باشید. پس زمانی که وارد منزل جدید خود می شوید نیاز دارید که در وسایل خانه تناسب ایجاد کنید و آنها را به صورت مناسب چیدمان کنید. در اینجا شما می توانید با یک طراحی دکوراسیون داخلی مناسب بهترین چیدمان را داشته باشید.
 

هماهنگ سازی، تناسب، ایجاد فضای گرم، ترکیب رنگی آرام، استفاده بهینه از فضای خانه، وسایل مناسب و خاص و… همگی این موارد در کنار هم باعث ایجاد یک طراحی منحصر به فرد برای منزلتان می شود. حال با اگر شما نتوانید ایده مناسب را برای چیدمان دکوراسیون داخلی منزلتان دهید شادی و نشاط از خانه شما دور می شود. به همین منظور شرکت طراحی دکوراسیون داخلی سفید آمده است تا شادی و نشاط را همراه با دلگرمی به خانه ها شما بیاورد.

دکوراسیون داخلی خانه مدرن و فوق العاده

داشتن خانه‌ای با دکوراسیون داخلی مدرن و فوق العاده، رویایی است که به ویژه برای زنان که بیشتر اوقات خود را در خانه می‌گذرانند، بسیار اهمیت دارد. دکوراسیون داخلی منزل مدرن و فوق العاده، فضایی سرشار از زیبایی است که آرامش و خوشحالی را برای ساکنانش به ارمغان می‌آورد. دکوراسیون داخلی خانه، ترکیبی از عناصر مختلف است که چیدمان آنها نقش اساسی در ایجاد فضایی دلنشین و جذاب دارد. طراحان موفق با درک اهمیت این عوامل، بهترین ترکیب و چیدمان را خلق می‌کنند تا فضایی متناسب با سلیقه و نیاز مشتری شکل گیرد. طراحی داخلی منزل، یک هنر است که در هر گوشه از خانه، رنگ و بوی خاص خودش را دارد.

در اتاق نشیمن، طراحی داخلی می‌تواند فضایی گرم و صمیمی را خلق کند، در حالی که در آشپزخانه، هدف ایجاد فضایی کاربردی و راحت است. در اتاق خواب، آرامش و راحتی در اولویت است، در حالی که در اتاق کار، تمرکز بر ایجاد فضایی الهام‌بخش و پرانرژی است. بنابراین، طراحی داخلی منزل، مانند یک داستان است که در هر فصل، رنگ و بوی خاص خودش را دارد و این تنوع، زیبایی و جذابیت خانه شما را دو چندان می‌کند. با مشاهده تصاویر طراحی منازل مدرن و شیک، می‌توانید ایده‌های الهام‌بخشی برای خلق دکوراسیونی فوق‌العاده در خانه خود بیابید. پروژه های زیر که به تفکیک بخش‌های مختلف منزل ارائه شده‌اند، هر کدام نمونه‌ای عالی برای خلق فضایی زیبا و منحصربه‌فرد هستند.

 

دکوراسیون داخلی

یکی از دغدغه های اکثر افراد در مکان های کوچک مانند خانه های مسکونی و تجاری، مغازه های و پاساژ ها و… معماری داخلی و دکوراسیون است. دکوراسیون داخلی یعنی هماهنگ سازی رنگ، وسایل و … طبق طرحی که توسط متخصصین طراحی شده است، چیدمان می گردد. ممکن است روزی، شما تصمیم به تعویض دکوراسیون خانه تان را بگیرید. و اولین کاری که انجام دهید  انتخاب مبلمان خانه باشد. اما بهتر است که در ابتدا به این کار اقدام نکنید. زیرا ممکن است در انتخاب آیتم های بعدی دچار محدودیت شوید. پس برای داشتن نتیجه ی خوب در طراحی دکوراسیون خانه باید ابتدا، یک نقشه ی کلی از اجزا و چیدمان منزلتان را در ذهن تان در نظر بگیرید. و برای اجرای این طرح، در صورت لزوم از یک طراح داخلی مشورت بگیرید. در این صورت در مراحل بعدی خرید، دچار مشکل نخواهید شد.

کمک گرفتن از یک فرد برای مشاوره دکوراسیون داخلی و طراحی باعث میشه که شما در میزان بودجه خود صرفه جویی کنید. شرکت دکوراسیون داخلی سفید ترکیبی از دانش معماری، طراحی داخلی، روانشناسی، مشاوره تخصصی و کوچینگ است. برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه دکوراسیون داخلی سفید با شماره های سایت شرکت تماس بگیرید.

 

برای مشاهده نمونه کارهای دکوراسیون داخلی خانه کلیک کنید...

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب بنا به ماهیت خود پس از درگیری ها و مشغله های روزمره مکانی برای استراحت و آرامش محسوب می شود. هر چه دکوراسیون اتاق خواب ما با سلیقه ما هماهنگی بیشتری داشته باشد، احساس راحتی بیشتری در آن خواهیم داشت.

دکوراسیون پذیرایی

یکی از مهمترین جنبه های دکوراسیون پذیرایی، اندازه پذیرایی شماست. بسته به کوچک یا بزرگ بودن خانه شما، طراحی و دکوراسیون پذیرایی شما متفاوت خواهد بود. نوع مبلمانی که در دکوراسیون پذیرایی قرار می گیرد بسیار بااهمیت است.

دکوراسیون آشپزخانه

عنصر اصلی در دکوراسیون آشپزخانه، کابینت آشپزخانه است. طراحی و اجرای کابینت های مناسب نسبت به سایر قسمت ها، رنگ و بوی بیشتری به فضا می بخشد. زیرا اولین چیزی که در آشپزخانه جلب توجه می کند کابینت است.

دکوراسیون اتاق مستر

اتاق خواب مستر در واقع بزرگترین اتاق خانه شماست. این اتاق علاوه بر سرویس خواب، باید فضایی برای قرار دادن مبلمان، میز، پاف، کمد و سایر لوازم داشته باشد. همچنین باید در آن سرویس بهداشتی و حمام طراحی شود.

هدف از دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی به منزله پوششی است برای فضای موجود که با مفهومی گسترده مانند پست مدرن، رترو (Retro) و زیبایی شناسی سنتی (traditional aesthetics) آغاز شده و سپس به کار با جزئیات آن سبک می پردازد. دکوراتور داخلی به طور معمول در کلیت یک طرح از شروع طراحی تا پایان آن به یک سبک طراحی می پردازد تا در فضا پیوستگی ایجاد کند و این در حالی است که با وجود در نظر گرفتن رنگ، بافت و الگوهایی که مشتری ترجیح می دهد، همچنان طرح بایستی با مفهوم کلی سبک سازگاری داشته باشد.

دلایل تغییر دکوراسیون منزل

یکی از دلایل تغییر دکوراسیون، بازسازی منزل است. زمانی که ساله های زیادی از ساخت خانه ی شما گذشته باشد، احتمال خرابی و خسارت اجزای خانه و یا خطرات دیگر با گذشت زمان زیاد می شود. در این صورت منزل شما نیاز به بازسازی خواهد داشت. در این حین شما میتوانید با نو کردن وسایل خانه و یا حتی تغییر در چینش آنها، حتی دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید.

همانطور که گفته شد، برای تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان و در اینجا، حتی در بازسازی خانه ی خود از یک فرد کار بلد و حرفه ای کمک و مشورت بگیرید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

چه دکوراسیونی برای منزل ترند است؟

در یک جمله‌ی کلی می‌توان گفت که ترندهای دکوراسیون داخلی فوق العاده و جدید بر روی ایجاد خانه‌ای راحت، کاربردی و از همه مهم‌تر بازتابی از سلایق فرد تمرکز کرده است. در ادامه چند ترند طراحی داخلی که در سال جدید بسیار محبوب هستند را به شما معرفی می‌کنیم

 • تنالیته رنگ های خنثی و گرم
 • منحنی ها و اشکال ارگانیک
 • نوستالژی ها
 • توجه به فضای باز خانه ها
 • الهام از طبیعت
 • دفتر کار خانگی داشتن
 • استفاده از بازفت های مختلف

محصولات

عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل

با اینکه سیستم سازه‌‌ای ساختمان، الگو و فرم‌های اصلی فضا داخلی را تعیین می‌کند اما شکل دهی به فضا در طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. دانش‌واژه‌ی سازه در اینجا معنی تکیه‌گاه فیزیکی به کار نرفته است که به انتخاب و چیدمان عناصر داخلی‌ای خطاب می‌شود که ارتباطات دیداریشان، فضای داخلی اتاق را تعریف و سازماندهی می‌کند.

• اغلب از دیوارک‌های ناباربر و سقف‌های کاذب برای تعریف یا تعدیل فضای درون اسکلت سازه یا پوستۀ ساختمان استفاده می‌شود.
• رنگ، بافت و الگوی دیوار، کف و سطوح سقف بر دریافتِ ما از موقعیت نسبی‌شان درفضا و آگاهیمان از تناسب، مقیاس و ابعاد اتاق تاثیرگذار است.
• فرم و چیدمان اسباب و اثاثیه درون فضایی بزرگ می‌تواندسطوح را تقسیم، حس محصوریت را ایجاد و الگوهای فضا را تعریف کند.
• نورپردازی و الگوهای روشنایی و تاریکی‌ای که پدید می‌آورد، توجه‌مان را به یک ناحیه از فضا جلب می‌کند، از اهمیت سایرنواحی می‌کاهد و بنابراین فضا را تفکیک می‌کند.

ابعاد و فرم در دکوراسیون داخلی منزل

ابعاد فضای داخلی، نظیر فرم فضا، با ماهیت سیستم سازه‌ای ساختمان -مقاومت مصالح و اندازه و فاصلۀ اجزای آن-ارتباطی مستقیم دارد. ابعاد فضا، به نوبه‌ی خود، تناسب و مقیاس اتاق را تعیین می‌کند و بر چگونگی استفاده از آن اثرگذار است.
عرض -یکی از ابعاد افقی فضا- از گذشته به فن و مصالح دهانه‌زی محدود بوده است. امروزه، با انگاشت منابع اقتصادی لازم، تقریباً هر سازۀ معماری از لحاظ فنی نیز امکان‌پذیر است. تیرهای چوبی یا فولادی و دال‌های بتنی می‌توانند تا ۳۰ فوت (۹ متر) دهانه بزنند.

خرپاهای چوبی با فولادی می‌توانند به طولی بلندتر نیز دست یابند -حدود ۱۰۰ فوت (۳۰ متر) یا بیشتر. دستیابی به دهانه‌های بیشتر بام به کمک قاب‌های فضایی و انواع سازه‌های خمیده – نظیر گنبد، سیستم‌های معلق و پوسته‌های متکی به فشارهوا۔ممکن می‌شود.با اینکه ممکن است ضرورت سازه‌ای، پهنای فضای داخلی را محدود کند اما باید طبق احتیاجات استفاده‌کنندگان از فضا و نیازشان به ایجاد مرزهایی برای خود و فعالیت‌هایشان بنا شود.

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

دکورراسیون و چیدمان منزل موضوعی تخصصی است. شما برای داشتن دکوراسیون منزل زیبا باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. داشتن تناسب و مناسبت با نوع محیط از جمله مواردی است که در دیزاین منزل باید به آن توجه داشته باشید.
 

همه دوست دارند که زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشند. اما خیلی ها نمی دانند که بر چه اساس و اصولی باید به این زیبایی رسید. ما در شرکت دکوراسیون داخلی سفید به همراه طراحان حرفه ای و خبره. قصد داریم به شما در داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی کمک کنیم. به نکاتی که در ادامه گفته می شود خوب توجه کنید.

آمادگی اولیه برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل قبل از شروع چیدمان باید از قبل آماده سازی های لازم را انجام دهید. منزلی که قصد دارید چیدمانش را انجام دهید باید از ابعاد مختلفی بررسی شود. حتی در صورت مراجعه به شرکت دکوراسیون داخلی مورد نظرتان، باز هم سوالاتی در مورد زیر ساخت های اولیه از شما پرسیده می شود. این آمادگی اولیه بابت این انجام می شود که مشخص شود چه نوع دکوری برای منزل شما مناسب است.

از طرفی نظر شما هم در نظر گرفته می شود. مثلا بعضی ها دوست دارند چیدمان منزلشان بر اساس دکوراسیون سنتی باشد. یا مثلا حالت اسپرت یا مدرن داشته باشد. این تنها مختص دکوراسیون داخلی منزل نیست. حتی در چیدمان های دیگر مانند طراحی داخلی اداری هم در نظر گرفته می شود.

خب پس در مرحله اول باید منزلتان را برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل آماده کنید. این آمادگی چگونه انجام می شود؟ باید به تمام موارد زیر خوب توجه کنید.

 1. اندازه منزل

زمانی که می خواهید دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید، متراژ خانه بسیار مهم است. ابعاد خانه به شما می گوید که دکور خانه را چطور باید بچینید. که منزلتان زیبا و دل باز به نظر برسد. از طرفی اندازه منزل به شما کمک می کند که بدانید چه تعداد لوازم برای منزلتان مناسب است.

 1. نوع لوازم منزل

ابزار و لوازمی که در خانه شما وجود دارد. مشخص می کند که دکوراسیون منزل شما باید چگونه طراحی شود. مثلا اگر مبلمان منزلتان استیل و کلاسیک است. بهتر است نوع چیدمانتان هم سنتی و کلاسیک باشد. یا برعکس آن.

 1. شرایط جوی محیط

این مسئله ممکن است که از نظر بسیاری از افراد جزء موارد مربوط به دکوراسیون داخلی منزل نباشد. اما بهتر است بدانید حتی این موضوع هم در انتخاب لوزام منزل مناسب تاثیر گذار است. در مناطقی که دارای آب و هوای گرم وکویری هستند. معمولا معماری و ساخت خانه ها با شیوه خاصی انجام می شود. در نتیجه چیدمان و لوازمی که در دکوراسیون داخلی منزل هم استفاده می شود، متناسب با آن تغییر می کند.

یا حتی نقاط شرجی و شمالی کشور نیز طراحی خاص خود را دارند. اما مسئله مهم تری در این میان وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. این در حال حاضر اکثر منازل به صورت آپارتمانی هستند. که این باعث می شود حساسیت و محدودیت های در این چیدمان وجود داشته باشد.

 1. بودجه موردنظر

برای دکوراسیون داخلی منزل معمولا هزینه های اضافی صرف نمی شود. تقریبا با هر آن چه که در منزل وجود دارد. سعی می شود که به بهترین نحو چیدمان آن ها صورت بگیرد.

اما گاهی اوقات ممکن است لازم باشد یک چیزایی در دکوراسیون اصلاح شده یا تغییر کند. در چنین شرایطی شما باید بدانید که تا چه حد قصد هزینه کردن دارید. بر اساس آن موارد لازم و ضروری تهیه کنید. هر آنچه که اهمیت کمتری دارد را هم در اولویت های پایین تر قرار دهید.

جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل

جدیدترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل براساس رنگ روز و همچنین ترند سال تعیین میگردد. سبک های جدید دکوراسیون، قوانین و مقررات در نظر گرفته شده برای خانه ها و موارد دیگر تعیین می شود. اگرچه انتخاب جدیدترین طراحی داخلی منزل بسته به سلیقه و معیارهای طراحان داخلی می تواند متفاوت باشد یا با ذائقه و شرایط داخلی برخی افراد سازگار نیست. برای اینکه بتوانید آخرین فضای داخلی خانه خود را انتخاب کنید، باید قسمت به قسمت عمل کنید. یعنی باید اصول و ایده ها را به طور جداگانه برای هر قسمت در نظر بگیرید و در عین حال به هماهنگی کلی آنها نیز توجه کنید.

جدیدترین طراحی داخلی خانه در سال 2024 از ترکیب سبز، آبی، آبی اقیانوسی یا سبز و خاکستری استفاده می کند و در برخی از طراحی ها از ترکیب رنگ های گرم مانند مرجانی استفاده می شود. محدودیت و کاهش فضا در آپارتمان های شهری باعث ظهور خلاقیت طراحان داخلی در جدیدترین طراحی داخلی خانه در سال 2024 شد.

نکات بااهمیت در چیدمان زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

بعد از این که آمادگی های اولیه برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل بررسی شد. حالا باید خود را برای طراحی و چیدمان این دکوراسیون آماده کنید. تصاویر و فیلم هایی که شما در فضا های مجازی یا رسانه های مختلف می بینید. همه بر اساس اصول دیزاینینگ و طراحی داخلی آماده شده اند. شاید با دیدن خیلی از آن ها این طور تصور کنید که هزینه زیادی برای آن ها صرف شده است.
 

خب در مورد منازل اعیان و اشرافی که تکلیف مشخص است. لوازم به کار رفته در طراحی این منازل اکثر یونیک و منحصر بفرد هستند. بنابراین صرف هزینه بالا برای این منازل کاملا منطقی است. اما شما برای داشتن یک منزل ساده و در عین حال زیبا و به روز. نیازی به صرف هزینه های آن چنانی ندارید. حتی با مناسب ترین هزینه ها و قیمت هم می توانید زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشید. مواردی که باید به آن ها توجه داشته باشید عبارتند از:

 1. بافت و متریال لوازم منزل

متریال به کار رفته در مبلمان و سایر منازل موجود در منزل در چیدمان خانه بسیار مهم است. بافت لوازم خانه شما به شما کمک می کند که شیوه چیدمان آن ها را مشخص کنید. یک سری طراحی های کلی مناسب لوزام مدرن و یک سری دیگر مناسب لوازم کلاسیک است.

 1. تناسب رنگ لوازم و دیوار ها

رنگ لوازم منزل باید با رنگ دیوار ها، فرش، پرده و غیره متناسب باشد. چون در اکثر منازل رنگ غالب در دیوار ها و فرش و چیز های دیگر به کار می رود. پیشنهاد می شود رنگ لوازم منزل مثل کمد و مبلمان را مکمل این رنگ ها در نظر بگیرید.

 1. رعایت اصول فنکشویی

هر خانه ای یک منبع انرژی دارد که باید کشف و مدیریت شود. وقتی شما دکوراسیون منزلتان را بر اساس فنکشویی مناسب آن در نظر می گیرید. این منبع انرژی را در کل خانه منتشر می کنید و بهره برداری از آن را مدیریت کنید.

 1. شناسایی منبع نور در خانه

این که شما بتوانید قسمت نورگیر منزلتان را مشخص کنید بسیار مهم است. نورپردازی مسئله ای است که در دکوراسیون تمام محیط ها مورد توجه قرار می گیرد. شناسایی منبع نور مناسب می تواند یک خانه کوچک را بزرگ و دلباز نشان دهد. در مقابل نورپردازی اشتباه بزرگترین محیط ها را دلگیر و نامتناسب نشان خواهد داد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

 • طراحی باید طبق مساحت و اندازه مکان مورد طراحی باشد.
 • نورپردازی بهتر سالن و اتاق ها برای دیزاین بهتر و استفاده از نور های مصنوعی
 • انتخاب متریال برای فضاهای داخلی
 • رنگ بندی و چیدمان داخلی
 • تناسب و هماهنگی دکوراسیون با چیدمان داخلی
 • دیوارها را با متریال مناسب تغییر دهید.
 • رنگ کف و متریال مناسب
 • چیدمان مبلمان
 • انتخاب سبک دکوراسیون داخلی (مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک و …)

طراحی دکوراسیون داخلی منزل چه مراحلی دارد؟

برای دستیابی به فرآیند اولیه طراحی داخلی اصولی، طراح باید فرآیند طراحی داخلی را با جزئیات برنامه ریزی کند. پیروی از مراحل طراحی در طراحی فضا می تواند تلاقی کامل بین نیازهای شخصی مشتریان، بهترین اصول طراحی و بهینه سازی محیط را نشان دهد. بنابراین یک طراح داخلی باید به مراحل طراحی داخلی اشراف داشته باشد و بتواند این مراحل را تا پایان تکمیل کند. در ادامه به بررسی مراحل طراحی دکوراسیون داخلی منزل می پردازیم. به طور کلی فرآیند طراحی داخلی شامل مراحل زیر است:

1.انتخاب یک شرکت معتبر دکوراسیون داخلی

انتخاب یک شرکت قابل اعتماد و یک پیمانکار خوب برای اجرای دکوراسیون مهمترین چیز است. زیرا انجام به موقع کار با رعایت اصول و استانداردهای کاری و همچنین مهارت کافی پیمانکار باعث می شود صفر تا صد پروژه به نحو احسن پیش برود. برای یافتن یک شرکت طراحی داخلی قابل اعتماد می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. فضاهای مجازی، تبلیغات و بنرها، در سایت های مختلف جستجو کنید یا از دوستان و خانواده بپرسید. مهم نیست که چگونه یک شرکت را پیدا میکنید. اما به یاد داشته باشید که بررسی سوابق کاری پیمانکار و نمونه کار و همچنین رضایت کارفرمایان قبلی به شما کمک زیادی می کند. شما میتوانید براب مشاهده پروژه های انجام شده شرکت دکوراسیون داخلی سفید به این لینک مراجعه کنید.

2.بازدید از محل

ملاقات حضوری با پیمانکار به روشن شدن نیازهای شما کمک می کند. اولین موضوع این است که دکوراسیون برای چه فضایی باید انجام شود؟ پس از تعریف فضاها، می توانید با پیمانکار در مورد: رنگ دیوار، نور، پوشش کف و دیوار، چیدمان وسایل و حتی تغییرات در پلان ساختمان صحبت کنید. یک پیمانکار خوب نیازها و اولویت های شما را از طریق ارتباطات شما درک خواهد کرد. تمام درخواست­ های خود را به صورت شفاف بیان کنید.

3.مشخص کردن سبک طراحی دکوراسیون داخلی

حالا که تمام خواسته های شما مشخص شده و طراح منظور شما را به خوبی درک کرده و تمام اولویت ها را فهرست کرده است، می تواند چندین طرح برای دکوراسیون داخلی ساختمان شما آماده کند! برای هر فضا ده‌ها طرح مختلف وجود دارد، اما برای جلوگیری از سخت‌تر و وقت‌گیر شدن آن، عاقلانه است که سبک مورد علاقه خود را بیان کنید. مثلا می خواهید دکوراسیونی مدرن و شیک داشته باشید یا به دکوراسیونی مجلل و کلاسیک علاقه مند هستید یا شاید طراحی نئوکلاسیک را ترجیح می دهید. در نتیجه در این مرحله در مورد سبک طراحی با طراح صحبت کنید و سلیقه خود را بگویید. در این مرحله، میزان بودجه ای که می توانید هزینه کنید را بگویید.

4.بررسی و برداشت ابعاد و اندازه­ های فضا

در این مرحله شرکت پیمانکار فضای دکوراسیون داخلی را بررسی می کند و این تمامی اندازه ها و ابعاد لازم را  دربر می گیرد. علاوه بر این در صورتی که اجرای دکوراسیون داخلی مستلزم تغییرات و بازسازی زیادی باشد باید طرح یا فضای موجود محدود بررسی شود و بر اساس این اطلاعات طرحی متناسب با نیاز شما به آن داده شود.

5.ارائه طرح دوبعدی

در طراحی داخلی اگر تغییراتی در پلان ایجاد می شود، بهتر است ابتدا میزان و نوع تغییرات در نرم افزار و به صورت دو بعدی ارائه شود. در این صورت کارفرما تغییرات را بهتر درک می کند. و در صورت نیاز به ایجاد تغییرات، طراح تغییرات لازم را انجام خواهد داد.
 

6.ارائه طرح سه بعدی

طراحی سه بعدی بهترین ابزار برای ارائه طرح به مشتری و ارائه دید کامل و سه بعدی از طرح دکوراتیو به مشتری می باشد. در طراحی سه بعدی، سبک و نوع متریال مورد استفاده برای دکوراسیون به خوبی مشخص است. میزان بودجه بر متریال به کار رفته در دکوراسیون تاثیر می گذارد. در این مرحله می توانید با مشاوره با طراح و ایجاد تغییرات در هزینه ها صرفه جویی کنید. برخی از طراحان تغییرات مورد نظر کارفرما را یکی دو بار اجرا و ارائه می کنند. در مورد آن با طراح صحبت کنید.

7.برآورد هزینه­ ها

تخمین هزینه طراحی داخلی احتمالا اولین سوالی است که کارفرمایان می پرسند. یک شرکت پیمانکاری حرفه ای در ابتدا هزینه تخمینی را به شما می دهد تا یک ایده کلی در ذهن داشته باشید. اما مسلماً این هزینه ها می تواند به دلیل نوسانات قیمت های بازار تغییر کند و تمام تغییرات لازم را شناسایی کند. بنابراین پیمانکاران و کارفرمایان باید در دکوراسیون کمی انعطاف داشته باشند.

8.شروع کار و اجرای دکوراسیون

پس از تایید نقشه و تایید هزینه ها، کار دکوراسیون آغاز می شود. با اطلاعات کافی و زمان مناسب، پیمانکار شروع به خرید مصالح انتخابی و ایجاد تغییرات در ساختمان می کند. بسته به میزان تنوع در کار دکوراسیون داخلی می توان آن را به صورت روز و زمان پیشنهاد کرد. اما ممکن است در حین کار موانع و مسائلی پیش بیاید و کار با کمترین تاخیر انجام شود. در این مورد باید صبور باشید.

طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی منزل سبک های متفاوتی دارد. در طراحی باید به سلیقه اعضای خانواده توجه شود. زیرا ممکن است، شادابی و راحتی را برای آنان به ارمغان نیاورد. نکاتی در خصوص طراحی داخلی خانه های مسکونی وجود دارد، که بسیار مهم است. مانند مبلمان، رنگ دیوارها، فرش ها و… که علاوه بر هماهنگی باید تناسب نیز داشته باشند. تا بتواند چیدمان مناسبی را ارائه دهند.

متراژ خانه و محیط آن در طراحی نقش بسیار مهمی دارد. این که شما بتوانید به گونه ای طراحی نمایید. که از تمام فضاهای خانه به بهینه ترین نحوه ممکن استفاده نمایید. کار بسیار دشواری است.

17 نوع دکوراسیون داخلی منزل

اگر بخواهیم چیدمان داخلی و استفاده از فضا برای زیباسازی چشم‌انداز را به انواع گوناگون تقسیم کنیم می‌توان گفت بر اساس دوره‌های زمانی دکوراسیون را به انواع سنتی، کلاسیک، مدرن و لاکچری تقسیم می کنند که هر کدام از این سبک‌ها دارای زیرشاخه‌ها و استانداردهای مربوط به خود به‌ویژه در بخش انتخاب مبلمان و اکسسوری‌های به کاربرده شده در هر کدام از سبک‌ها دارند. در واقع در این طبقه‌بندی به مقوله‌های بسیار مهمی چون نقشه داخلی، نور محیط، تفکیک پلان‌ها، پوشش دیوار و کف و البته مبلمان و اثاثیه به شکل جداگانه و متناسب با سبک طراحی پرداخته می‌شود.

دکوراسیون داخلی را می توانیم به انواع سبک های مختلفی تقسیم بندی نماییم:

 • دکوراسیون داخلی سنتی
 • دکوراسیون داخلی کلاسیک
 • دکوراسیون داخلی مدرن
 • دکوراسیون داخلی لاکچری
 • دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک
 • سبک مینیمال
 • سبک روستیک
 • و…

که تمام این سبک ها با توجه به دوره زمانی و کشور مورد زندگی متفاوت است.

 

 

انواع مدل دکوراسیون داخلی خانه

تغریبا میتوان گفت ما در تمام فعالیت های دنیا سبک های متفاوتی داریم. در دکوراسیون داخلی منزل هم سبک های متفاوتی داریم از جمله سبک مدرن، سبک مینیمال، سبک صنعتی، سبک خاورمیانه و …… که از انواع این سبک ها هستند. در ادامه درباره انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل صحبت خواهیم کرد.

1.سبک شیکر در دکوراسیون داخلی

یکی از سبک هایی که در اثر سادگی بسیار جذاب و پر طرفدار است‌، سبک شیکر است. در این سبک هر وسیله ای که در هر قسمت از خانه قرار می گیرد به رنگ مات و خنثی است. در این نوع سبک دکوراسیون، از چوب هایی به رنگ تیره تر و وسایلی که معمولا به رنگ های طوسی و خاکستری و بژ هستند استفاده می شود.

2.سبک دکوراسیون داخلی منزل شرق دور

این سبک به سبک ژاپنی نیز معروف است که از سبک سنتی کشور های ژاپن و چین گرفته شده است. در این سبک دکوراسیون داخلی خانه تمام طراحی بسیار ساده است که نشان دهنده فروتنی و تواضع است. همانطور که در فیلم های سامورایی دیدید چینی ها و ژاپنی ها از میز هایی با ارتفاع کم و مربعی شکل استفاده میکنند و مانند ما ایرانی ها از تشک به جای تخت استفاده میکنند.

تمام این ها سر رشته ای از سنت های اجداد مردمان شرق آسیا دارد. این سبک دکوراسیون شباهت زیادی به سبک دکوراسیون مدرن دارد. در این سبک به دلیل استفاده از رنگ های خنثی احساس آرامش زیادی در این منازل داریم.

3.سبک دکوراسیون داخلی منزل مونوکروم

در این سبک خاص و جذاب شما فقط نیاز به یک رنگ بودن وسایل دارید؛ در این سبک به خصوص طراح از ساده ترین پالت رنگی استفاده میکند و به همین دلیل یکی از سخت ترین نوع طراحی در دنیا است. اگر دقت کافی در حین طراحی نداشته باشید ممکن است اتاق یکنواخت، غیر زیبا و خسته کننده شود.

یک ذهنیت غلط درباره طراح مونوکروم موجود است که فکر میکنند فقط باید با رنگ بژ طراحی شود اما اینگونه نیست و تغریبا میتوان با تمام رنگ ها این سبک را طراحی کرد. فقط باید طیف رنگی را رعایت کنید یعنی نمیتوانید در این طراحی از دو رنگ مختلف استفاده کنید فقط در یک طیف رنگی باید کار شود.

4.سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمال

این سبک یکی از پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل است. چون در این سبک سادگی در عین جذابیت است. این سبک کمی از سبک مدرن ساده تر است و این موجب جذابیت میشود. در این سبک هیچگونه زرق و برقی وجود ندارد و کاملا ساده است و البته که رنگ های خنثی در این طراحی باعث ساده تر شدن آن میشود.

5.سبک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی

همانطور که از اسمش پیداست این سبک به حدود دو تا سه قرن گذشته باز میگردد و البهام گرفته از سبک های دوره انقلاب صنعتی اروپاست. در این طرح ممکن است حس ناتمام بودن خانه به ما دست دهد زیرا ممکن است از دیوار آجری یا میز هایی با جنس پالت چوبی باشد و این ها حس ناتمامی را به ما القا میکند. در این نوع طراحی مبلمان چرمی مورد استفاده قرار میگیرد زیرا که در آن زمان سرمایه دار های علاقه زیادی به مبلمان چرم داشتند.

6.سبک دکوراسیون داخلی منزل مدرن

این سبک که امروز بازار دکوراسیون داخلی خانه ها رو به خود اختصاص داده است یکی از زیباترین دکوراسیون های داخلی منزل است. کلمه مدرن در معنی لغوی به معنی امروزی بودن، بروز بودن است. البته در صنعت دکوراسیون به معنای صاف و منظم بودن، رنگ ساده و در کل منظم بودن شکل خانه اشاره دارد. در طراحی سبک مدرن حس سادگی را در وسایل خانه را مشاهده خواهید کرد این حس در قسمت هایی از جمله مبلمان، چراغ ها و حتی در تابلو ها مشاهده خواهید کرد.

7.سبک دکوراسیون داخلی منزل سنتی غرب

در این سبک از دکوراسیون داخلی منزل از المان های سنتی مانند: مبلمان مجلل، لوازم تزئینی زیاد استفاده میشود. چوب مبلمان اقلبا تیره، پالت های رنگی پر رنگ و بافت پارچه ای متنوع استفاده میشود. این سبک بر اساس حساسیت اروپایی ها طراحی شده است.

8.سبک دکوراسیون داخلی منزل خاورمیانه

در بین انواع سبک های طراحی شده توسط بشر این تنها سبکی است ایرانی ها در آن دخیل هستند. این سبک منحصر به فرد خاورمیانه است و در آن از گلیم و فرش ایرانی استفاده شده است. این سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل بیشتر از نقوش اسلامی و رنگ های گرم استفاده میکند که موجب می شود حس خوبی به انسان دست به دهد. پشتی و تشک از بخش های اصلی این سبک هستند.

البته این سبک تا به الان مقداری فرق کرده است و در آن بجای پشتی و تشک از مبلمان با طرح قدیمی استفاده میشود.

9.سبک دکوراسیون داخلی منزل هالیوودی

سبکه هالیوودی یکی از جذاب ترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل است. که در آن از وسایل با شکوه و مجلل استفاده میشود. از مهمترین ویژگی های این سبک همین شکوه و جلال آن است. در این سبک طراحی از مبلمان مخملی و عتیقه جات گرانبها؛ پالت های رنگی مورد استفاده در سبک هالیوودی عمدتاً بنفش، فیروزه ای، قرمز و …. است. تمام این سبک هایی که مثال زدیم و توضیح دادیم تنها قسمت کوچیکی از انواع دکوراسیون داخلی خانه است. در ادامه میخواهیم درباره نحوه انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزل صحبت کنیم.

10.دكوراسيون داخلی منزل امروزی

شاید این سوال براتون پیش بیاد که سبک مدرن و امروزی چه تفاوتی با هم دارند؟ چون این دو واژه در اکثر مواقع به جای هم استفاده ميشن؛ تفاوت اصلی این دو سبک در اینه که سبک مدرن، تفسیری از طراحيه كه در قرن بیستم شروع شده؛ از طرفی سبک امروزی، انعطاف پذیری بالایی داره و پایبندی چندانی به هیچ سبك خاصی نداره؛ برای مثال در سبک امروزی ممكنه شاهد خطوط خمیده در طراحی باشیم، در حلی که در سبک مدرن این اتفاق رو نمی بینیم.

11.دكوراسيون داخلی منزل صنعتی

همون طور که از اسم این سبک مشخصه، الهام گرفته از سبک های دوران انقلاب صنعتی اروپاست. در خیلی از دکوراسیون های طراحی شده با این سبك، حسی كه به شما القا می شه، حس ناتمام بودن اون طراحی هست! مثلا در این سبك ممكنه در ظاهر دكوراسيون استفاده از آجر یا چوب رو ببینید!میشه گفت يك خونه طراحی شده با این سبك، نسخهی بازسازی شده ای از يك ساختمون صنعتيه! در اون دوره از تاریخ اروپا، مبلمان چرم طرفدارن زیادی در بین اشراف و كارخونه دارها داشته و به همين دليل به يكي از عناصر جدایی ناپذير سبك صنعتی تبدیل شده است.

12.دكوراسيون داخلی منزل روستيك

سبک دکوراسیون روستيك یا همون روستایی، معمولا با استفاده از عناصل طبيعي مثل چوب و سنگ و ایجاد سبكي شبيه به سبك زندگی آروم روستایی شناخته می شه. با استفاده از این سبك ميتونيد فضایی صمیمی وصادقانه داشته باشید وپلی به گذشته های ساده بزنید!واژه ی روستيك به معنی «رنگ و رورفته»ست. در این سبك استفاده از فلزهای زنگ زده و چوب های پوسیده خیلی دیده میشه البته این لوازم واقعا کهنه وغير قابل استفاده نیستند؛ اما ظاهراون ها طوری طراحی شده که قدیمی به نظر بیان

13.دكوراسيون داخلی منزل اسکاندیناوی

این سبک ازدكوراسيون، نمایش سادگی سبك زندگی ساده ی مردم شمال روپاست. در طراحی اسکاندیناوی، مبلمان استفاده شده مثل يك اثر هنری نسبتا ساده هستند. از جمله ویژگی های این سبك، میشه به پالت تمام رنگی سفید و تركيب عناصری مثل چوب پلاستيك های روشن و استيل، كفپوش های قطعوای ورپردازی طبیعی و استفاده از لوازم جانبی کمتر، اشاره كرد. سبك اسكانديناوک شباهت زیادی به سبک مینیمال داره در واقع میشه گفت که سبک مینیمال،بیشتر ویژگیهاش رو از سبك اسكانديناوي مدرن گرفته است.
 

14.نگاهی به دکوراسیون سنتی

این سبک از دکوراسیون داخلی زمانی ایجاد می‌شود که برای طراحی دکوراسیون و استفاده از المان‌های دکوری با توجه به طراحی و چیدمان در دوره‌های گذشته انتخاب صورت گیرد. این انتخاب‌ها معمولا بر اساس فرهنگ و سنت هر منطقه متفاوت است و به منظور زنده نگه داشتن فرهنگ و اصالت گذشتگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دکوراسیون به سبک مصری یکی از مشهورترین مدل‌های سبک دکوراسیون سنتی است.

از آنجایی که سبک دکوراسیون سنتی به فرهنگ غنی منطقه‌ای و نژادی باز می‌گردد، تنوع طرح و رنگ در این سبک بسیار بالا بوده و می‌توان انتخاب‌های متمایز و منحصر به فردی داشت که متناسب با سلیقه و فرهنگ افراد خانواده باشد.

معمولا المان‌های دکوری در این سبک از طراحی و دکوراسیون داخلی دست‌ساز هستند، به طور مثال استفاده از فرش‌های دست بافت، تابلوهای منبت کاری شده یا نقاشی‌های اصیل، مبلمان‌های ساده و ساخته شده از متریال طبیعی، مجسمه‌ها و اقلام دکوری سنتی شامل چراغ‌های گردسوز، گلاب پاش‌های چینی، لاله‌های نفیس، آینه و شمعدان‌های نقره با طرح قدیمی، ظروف مسی و گلی و سفالی، استفاده از پارچه‌های نفیس سنتی مثل ترمه و حریر و …. از جمله مواردی است که در این سبک دکوراسیون به آنها پرداخته می‌شود. مهمترین نکته در دکوراسیون سبک سنتی ساده‌گرایی و دوری از تجملات و زرق و برق است.

15.نگاهی به دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی تلفیقی از سبک سنتی و امروزی است و در کنار سبک سنتی اصیل‌ترین سبک‌های چیدمان داخلی را تشکیل می دهند. البته باید گفت که امروزه سبک کلاسیک هم رگه‌هایی از مدرنیته را در خود جای می‌دهد و به روز شده است.

در این سبک از چیدمان داخلی سعی شده است که اصالت و فرهنگ را به آسایش و رفاه امروزی گره زد، در سبک چیدمان کلاسیک رنگ‌ها حرف اول را می زنند، معمولا تمام المان‌های این سبک از چیدمان در طیف رنگی کرمی, خاکستری, طلایی, نقره‌ای, زیتونی, قرمز مایل به قهوه‌ای و مرواریدی هستند، از رنگ‌های تند و تیز در آن استفاده نمی‌شود.

16.سبک دکوراسیون داخلی خانه مدرن

منظور از دکوراسیون مدرن استفاده از وسایلی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی است که مد روز بوده و مورد پذیرش نسل جوان واقع می‌شود. این سبک از چیدمان برای علاقه‌مندان به مد و ترندهای روز بسیار مناسب است، در دکوراسیون مدرن می‌توان به انواع رنگ‌ها پرداخت به ویژه رنگ‌های متضاد نقش مهمی در این دکوراسیون دارند، به طور مثال انتخاب رنگ‌های سیاه و سفید، طوسی و سفید، طوسی و زرد یا قرمز و نارنجی از جمله ترکیب رنگ‌هایی است که در این سبک از دکوراسیون بسیار دیده می‌شود.

سبک دکوراسیون مدرن معمولا مینیمال است به این معنا که بسیار ساده‌انگارانه طراحی شده و از کمترین وسایل تزئینی برای دکوراسیون آن استفاده می‌شود. معمولا مبلمان سبک ال یا مبل راحتی برای این سبک از دکوراسیون بسیار مناسب هستند.

17.نگاهی به دکوراسیون داخلی سبک لاکچری

همانطور که از نامش پیدا است در این دکوراسیون همه چیز گرانبها، پر زرق و برق و چشم‌نواز است، در دکوراسیون لاکچری که بیشتر مناسب فضاهای بسیار بزرگ است سعی می‌شود از المان‌های بسیار منحصربه‌فرد و البته ارزشمند از نظر مادی بهره برد. در این سبک از چیدمان داخلی معمولا از رنگ های سفید یا طلایی، زیتونی و آبی درباری استفاده می‌شود.

استفاده از المان‌های دکوری عتیقه، پارچه‌های بسیار نفیس، چوب‌های گرانقیمت، تابلوهای اصل و ارزشمند، فرش‌های دست‌بافت، پرده‌های ژاکارد و ابریشم، مبلمان سبک‌های فرانسوی و استیل، چوب‌های مرغوب و منبت کاری شده، مجسمه‌های برنزی و مسی و طلایی و  تابلوفرش‌ها از جمله مواردی است که در دکوراسیون لاکچری به وفور به آنها پرداخته می‌شود.

کدام سبک دکوراسیون داخلی منزل؟

برای انتخاب سبک دکوراسیون داخلی خانه ­تان بهتر است به علاقه خودتان نگاه کنید. چون قرار است خودتان در آن خانه زندگی کنید و مهمترین اصل لذت بردن خودتان است. در بالا انواع سبک های طراحی را نام بردیم بر اساس نظر خودتان باید یکی از سبک های طراحی را انتخاب کنید.

البته اصل های دیگری هم است مثلا در انتخاب رنگ باید چند اصل را رعایت کنید؛ به عنوان مثال اگر شما هر روز خسته از کار برمیگردید بهتر است برای اتاق پذیرایی رنگ های شاد و مایل به قرمز استفاده کنید تا انرژی زیادی به شما دهد و خستگی شما زودتر از بدن شما خارج شود.

انتخاب سبک صحیح دکوراسیون داخلی منزل

با توجه به آنچه در این مقاله به آن اشاره کردیم می‌توان فهمید که انتخاب یک سبک دکوراسیون داخلی بسیار فراتر از انتخاب مبلمان و اثاثیه است، این کار یک زمینه کاملا تخصصی است که نیازمند مهارت و دانش فنی در این حوزه است، بنابراین بهتر است که برای انجام امور مربوط به طراحی و دکوراسیون داخلی از افراد با تجربه و تخصص در این زمینه استفاده کرد.

وقتی یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی را انتخاب می کنید تمام وسایل و المان‌هایی که برای منزل تهیه می‌کنید باید با این سبک همخوانی داشته باشد، حتی انتخاب طرح و رنگ وسایل نیز بدون توجه به سبک دکوراسیون انتخابی باعث بر هم خوردن نظم دکوراسیون داخلی خواهد شد.

امروزه توجه اصولی به سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی سبب شده است که توجه به رشته طراحی و دکوراسیون داخلی و همچنین استفاده از مهارت شغلی در این زمینه نیز مورد اهمیت واقع شود.

نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

شاید بتوان گفت مبلمان یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون در داخل ساختمان را تشکیل می‌دهد، از طرفی این کالای مصرفی مهمترین رکن جلوه‌های بصری در فضای داخلی تشکیل می دهد و از طرف دیگر به دلیل استفاده مستقیم از آن می تواند نقش تعیین کننده‌ای در بافت اجرایی دکوراسیون در سبک‌های گوناگون داشته باشد.
 

طراحی داخلی

برای داشتن طراحی دکوراسیون داخلی خوب، بهتر است که از یک کارشناس با تجربه کمک بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند. شما می توانید با در میان گذاشتن ایده های خودتان در رابطه با طراحی داخلی منزلتان، نظر طراح داخلی را هم بدانید و سپس با کمک ایشان یک طراحی داخلی ناب و دلخواه را داشته باشید.

طراحی داخلی مدرن

طراحی داخلی مدرن یا همان دکوراسیون داخلی مدرن است. که با چیدمان وسایل مد روز و مناسب با سلیقه نسل جوان امروزی متناسب می باشد. این سبک برای افرادی که پیرو مد و علاقه مند به طراحی جدید و به روز هستند مناسب است.  در طراحی داخلی مدرن به تضاد رنگ ها و استفاده از تابلو های نقاشی مدرن توجه ویژه ای می نمایند. این طرح کاملا ساده است و تمام افراد در این مدل احساس راحتی و آسایش را دارند.

این طرح با معماری آپارتمان های امروزی کاملا همخوانی دارد. نسل جوان بیشترین استقبال کننده از این نوع هستند.

ویژگی های سبک مدرن

 • ساده و مینیمال
 • تنوع طرح و رنگ
 • انتخاب مبلمان
 • لوازم دکوری خاص
 • نورپردازی
 • و…

نقش آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل

 

آشپزخانه قلب خانه است. طراحی و دیزاین این مکان باعث لذت بخشیدن به سلامتی روان اعضای خانواده می شود. کابینت ها در آشپزخانه نقش مهمی را ایفا می کنند. برای همین در انتخاب نوع و رنگ آن ها باید دقت بسیاری داشته باشیم. نور ها در آشپزخانه معجزه می کند. باید به نور کافی در آشپزخانه توجه نماییم. استفاده از پرده مناسب و گلدان های تزئینی می تواند رنگ بندی و تزئین شما را تکمیل نماید. یکی از قانون ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه رعایت قانون مثلث است. یخچال، گاز، سینک که باید هر کدام در یک راس مثلث قرار بگیرند.شرکت طراحی دکوراسیون داخلی سفید منزلتان را به دلخواه شما طراحی می نمایند. و خوشحالی و آرامش را به خانواده شما هدیه می دهند.

نقش اتاق خواب در دکوراسیون داخلی خانه

یکی از مکان هایی که نیاز به چیدمان دقیق همراه با آرامش را دارد، اتاق خواب است. اتاق های خواب محل استراحت و کسب آرامش اعضای خانواده بوده. برای همین دیزاین آن ها بسیار مهم است. نوع چیدمان وسایل، رنگ های به کار رفته در اتاق، محل قرار گیری تخت، فرش مورد استفاده، رنگ و جنس پرده و… می تواند در کسب آسایش و آرامش شما در هنگام استراحت نقش به سزایی داشته باشد.
 

وجود تقارن و نور کافی در اتاق خواب، به مغزتان حس امنیت و آرامش را القا می کند. اتاق خواب نوجوان را مناسب با روحیات آنان طراحی نمایید. در طراحی داخلی منزل مسکونی، هیچ وقت از اتاق خواب غافل نشوید.

دکوراسیون داخلی منزل لوکس

طراحی دکوراسیون منزل لوکس یا لاکچری، همان طور که از اسمش پیداست. طراحی که تمامی وسایل در آن گرانبها پر زرق و برق باشند. این نوع سبک طراحی برای منزل های بسیار بزرگ که دارای فضایی زیادی هستند، مناسب است. یکی از المان های مهم در این طراحی، استفاده از وسایلی که ارزش مادی بسیار بالایی می باشند. مانند وسایل دکوری عتیقه، پارچه های نفیس، چوب های گران قیمت، تابلو های اصل و ارزشمند، فرش های دست بافت و …

این نوع طراحی داخلی خانه ها از سبک سلطنتی، کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن پیروی می کنند. که انتخاب نوع سبک به سلیقه شما و اعضای خانواده بستگی دارند.


 

هماهنگی در دکوراسیون داخلی منزل

زمانی که شروع به طراحی دکوراسیون برای خانه های مسکونی می نمایید. هماهنگ سازی وسایل، رنگ ها و … دارای اهمیت می باشد. در فضاهای کوچک، این موضوع مهم تر از فضا های بزرگ است. به دلیل کم بودن فضا، باید تمام نکات با دقت رعایت شود.

در دکوراسیون داخلی طرح های مختلفی وجود دارد. که هر طراحی دارای سبک متفاوتی می باشد. هر طراحی که انتخاب نمایید. مدرن، کلاسیک، مینیمال و… دارای یکسری قواعد و قوانینی هستند. که باعث ایجاد یکپارچگی و هماهنگی می شوند. شاید این موضوع در دید اول از نظرتان بسیار بی اهمیت باشد. ولی باید بگوییم اگر این نکات رعایت نشود. شما یک منزل بی نظم و پر از عیب و ایراد را خواهید داشت.

برای هماهنگی در دکوراسیون داخلی منزل، باید از طرح ها و رنگ های مشابه در مبل، پرده، کوسن مبل و … استفاده نمایید. تا بتوانید وسایل خانه را با هم ست کنید.  یکپارچگی در طراحی بسیار مهم است ولی اگر بیش از اندازه از آن استفاده نمایید ممکن است برای شما کسالت آور و تکراری گردد.

شرکت دکوراسیون داخلی سفید، با در دست داشتن متخصصین، منزل شما را به بهترین نحوه ممکن طراحی می نمایند. فضایی شاد و آرامش بخش را به شما تقدیم می کنند.

 

چگونه خودمان خانه مان را طراحی کنیم؟

از دید خیلی از افراد چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود، اما این طور نیست و نكات
بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، بهترين استفاده را از فضای منزل خواهید داشت و به زيبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد.

اولین و مهم ترین اقدام قبل از شروع کار، مشخص کردن سبک طراحی و جزئیات مربوط به آن است. در این مرحله باید با دقت تمام اولویت های شخصی و علاقمندی های خود را تعیین کنید تا بتوانید با برنامه ای منظم و دقيق پيش برويد.

هنگام طراحی خانه حتما نباید از لوازم گران قیمت استفاده کنید؛ هیچ اهمیتی ندارد که تمام لوازم خانه از یک برند جدید باشند و یا حتما برچسب یک طراح برجسته روی آن ها باشد. در حقیقت در یک طراحی خوب و حرفه ای همه چیز متعادل است. برای به دست آوردن ایده های مناسب، تمام منابع و مکان ها و قیمت های متفاوت را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین طراحی را با قیمت مناسب انجام دهید و خانه ای رویایی و شیک طراحی کنید، بنابراین به جای این که همه چیز را خرید، می توان طبق نیاز لوازم مختلف را در کنار هم قرار داد و از لوازم قابل استفاده، مجدد به بهترين شكل ممکن بهره برد.

نقشه دکوراسیون داخلی منزل

یک نقشه کلی از دکوراسیون در نظر بگیرید و ببینید در کنار این مبل انتخابيتون قرار است از چه نوع تلویزیون و میز تلویزیون و همچنين ميزجلومبلی، پرده، فرش و وسایلی استفاده کنید. وقتی همه آنها را در ذهن مجسم کرديد بعد اقدام به خرید کنید تا همه وسایل با ذهنيت قبلی خریداری کنید
حتما این وسایل را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری نمایید اگر فکر می کنید که به خاطر سپردن طرح ها در ذهنتان کار دشواری است، کاغذ و قلم بردارید و نقشه کف خانه خود را روی آن به صورت دو بعدی بکشيد و خيلی راحت ترسیمی از فضای خانه خود داشته باشید.

از دیگر فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی انتخاب قاب عکس ها و قاب های هنری متناسب با فضای خانه و روحیه ای است که در داخل خانه برقرار است. بهتر است هر تابلویی که برای زیبایی دکوراسیون خانه انتخاب می کنید در هماهنگی با سایر قسمت ها باشد.

یکی از این فاکتورها که مهمترین آن نیز می باشد، نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی است. زیرا مبل ها در دکوراسیون داخلی خانه ها در این روزها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و عضو لاینفک دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. پس باید در انتخاب آنها دقت زیادی داشته باشید تا با هماهنگی سبک و همخوانی روکش و طرح مبل با رنگ دیوارها و سایر وسایل هماهنگی بیشتری در خانه ایجاد کنید.

یکی از فاکتورهای مهم و قابل توجه در طراحی دکوراسیون داخلی منازل تغيير و تحول در کفپوش خانه ها متناسب با دکوراسیون داخلی منازل می باشد. اگر شما بتوانيد يک کف پوش مناسب با سبک دکوراسیون داخلی انتخاب کنید تاثیر بسیار شگفت انگیزی در فضای خانه شما خواهد داشت.
به طور مثال اگر خانه شما جایگاه همیشگی مهمان هاست و باید فضای گرم و دل انگیزی در خانه ایجاد شود، می توانيد از چوب پارکت استفاده كنيد و اگر خواهان محيط رسمی تر هستید استفاده از سنگ و سرامیک گزینه خوبی برای کفپوش خانه شما خواهد بود.

دلایل استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی

بهتر است بدانیم که ایجاد تناسب در رنگ ها و اجزای داخلی منزل تاثیر خاصی بر روحیه افراد می گذارد. طراحی دکوراسیون داخلی شامل مکان های دیگر همچون بیمارستان ها، رستوران ها، فروشگاه ها و… نیز می شود. برای مثال استفاده از رنگ قرمز در رستوران ها و فست فودی ها باعث تحریک احساس گرسنگی افراد می شود. و یا به طور مثال استفاده از رنگ های سبز و آبی در بیمارستان ها باعث ایجاد احساس آرامش برای بیماران و کادر درمان می شود. و یا چیدمان درست و متناسب مواد غذایی، مواد بهداشتی و یا پوشاک در انتخاب و خرید بهتر آنها تاثیر مستقیم و به سزایی دارد.

پس در آخر به این نتیجه می رسیم که با استفاده طراحی دکوراسیون داخلی در اماکن مختلف می توانیم به اهداف و نتایج دلخواه و خوبی برسیم.

نورپردازی و رنگ در دکوراسیون داخلی

از پارامترهای مهم دیگری که در طراحی دکوراسیون داخلی مکانهای مسکونی و سایر محيط ها باید به آن توجه شود، نورپردازی و تاثير نور و روشنایی در دکوراسیون می باشد؛ زیرا این نورپردازی می تواند به کمک نورهای طبیعی لوسترها انجام شود و اگر قرار است از نورهای مختلف در ساختمان استفاده شود، بهتر است در بهترين مكان ممکن قرار بگیرند. همچنین رنگ نور متناسب با سلیقه و حس و حال فضا انتخاب شود برای پایین آوردن کنتراست نور می توانید از نورهای توکار هم در قسمتهای مختلف مانند آشپزخانه استفاده کنيد

رنگ آمیزی از مهمترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون داخلی منازل است و بیشترین فضای داخلی که جلوی دید هر مخاطب جلوه گری می کند دیوارها هستند و رنگ و بافتی که در دیوارهای یک خانه به کار میرود و همچنین طرحی که برای آنها در نظر گرفته شده تاثیر زیادی در طراحی و جذابیت فضا خواهد داشت. شما میتوانید با انتخاب یک رنگ و طرح مناسب فضای خانه را بزرگتر جلوه دهید و یا باعث پوشش نواقص یک خانه شويد.

دکوراسیون داخلی لاکچری و فوق العاده

دکوراسیون داخلی لاکچری و فوق العاده، یک سبک طراحی متمایز است که از هنرهای زیبا، مبلمان شاخص و با کیفیت بالا، چیدمان کاربردی و ایجاد هارمونی و تعادل در فضا شکل می‌گیرد. طیف وسیعی از سبک‌های طراحی داخلی وجود دارد، اما رسیدن به فضای داخلی لاکچری و شیک، فارغ از سبک آن، نیازمند ایجاد تعادل در فضای داخلی با استفاده صحیح از مقیاس‌ها، متریال‌ها و عناصر طراحی است.

طراحی داخلی لاکچری و فوق العاده، با وجود تنوع در زیبایی‌شناسی، سبک و استایل، بر اساس اصول مشترکی استوار است. هیچ چیز در این سبک طراحی تصادفی نیست و هر المان و عنصری با دقت و تعمد خاصی انتخاب و چیدمان می‌شود. این طراحی حاصل فرآیند منسجمی است که نه تنها محدود به دوره یا زمان خاصی نیست، بلکه جذابیت آن فراتر از محدوده زمانی است و در تمام دوران مورد توجه و علاقه است.

⁣✅کلام آخر

به طور کلی اگر بخواهم بگویم دکوراسیون چیست باید بگویم که آراسته کردن، مرتب کردن یا چیدمان لوازم را دکوراسیون میگویند. البته زمانی که صحبت از دکوراسیون میشود منظورمان مرتب کردن، چیدن یا انتخاب وسایل قسمت های مختلف خانه یا محل کار است. با توجه به رشد چشم و هم چشمی ها؛ صنعت دکوراسیون ارتقا چشم گیری داشته است؛ زیرا هر فرد برای زیباتر کردن خانه خود مایل است تا هر کاری را انجام دهد.
طراحی دکوراسیون به معنای طراحی چیدمان است. از آنجایی که این طراحی باعث جذابیت دکوراسیون می شود، تنها شامل منازل نیست و طراحی چیدمان دفاتر، اداره ها، فروشگاه ها و… را هم در بر می گیرد. طراحی دکوراسیون فقط به سلیقه ی افراد بستگی ندارد و اصول و نکات مهم دیگری را نیز در بر می گیرد‌. در صورت استفاده از این نکات و در کنار سلیقه ی افراد می توان بهترین و زیباترین طراحی دکوراسیون را داشت.
دوستان طراحی داخلی خانه مدرن، خاص و منحصر به فرد برای هر پروژه انجام خواهدشد، همچنین باارائه دیتیل های کامل اجرایی وپشتیبانی و نظارت درصورت نیاز از پروژه، تطبیق کامل طرح به‌اجرا، توسط شرکت دکوراسیون داخلی سفید تضمین خواهد شد. خوشبختانه با توجه به مجرب بودن و مسئولیت پذیر بودن تیم های اجرایی ما، شما در سریعترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ممکن میتوانید پروژه خود را تحویل بگیرید.

 

سوالات متداول پیرامون دکوراسیون داخلی منزل

هزینه دکوراسیون داخلی منزل در سال جدید چقدر میشود؟

هزینه و قیمت دکوراسیون داخلی می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. شما باید در ابتدای کار یک جلسه مشاوره با تیم مهندسی معماری سفید داشته باشید. در این جلسه مشاوره حال چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی یا آنلاین شما خواسته های خود را مطرح می کنید.

اصول دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

همان طور که گفته شد می دانیم که مهم ترین اصل در داشتن دکوراسیون داخلی منزل، داشتن حس آرامش و راحتی نسبت به آن است. ممکن است که شما اقدام به جابجایی منزلتان را کرده باشید. پس زمانی که وارد منزل جدید خود می شوید نیاز دارید که در وسایل خانه تناسب ایجاد کنید و آنها را به صورت مناسب چیدمان کنید. در اینجا شما می توانید با یک طراحی دکوراسیون داخلی مناسب بهترین چیدمان را داشته باشید.

برای چیدمان دکوراسیون داخلی منزل باید از چه روشی استفاده کرد؟

بهتر است از قبل تمام وسایل را با توجه به ابعاد و سبک خانه خریدری نمایید و با ذهنیت قبلی از جایگاه تقریبی آن ها، وسایل را انتخاب کنید. برای چیدمان ابتدا از وسایل اصلی با ابعاد بزرگتر شروع کنید و بقیه وسایل را مطابق با آن بچینید.

یکی از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

همان طور که گفته شد با اینکه سیستم سازه‌‌ای ساختمان، الگو و فرم‌های اصلی فضا داخلی را تعیین می‌کند اما شکل دهی به فضا در طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است.

جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل بر اساس چه معیار هایی تعیین میشود؟

جدیدترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل براساس رنگ روز و همچنین ترند سال تعیین میگردد. سبک های جدید دکوراسیون، قوانین و مقررات در نظر گرفته شده برای خانه ها و موارد دیگر تعیین می شود.اگرچه انتخاب جدیدترین طراحی داخلی منزل بسته به سلیقه و معیارهای طراحان داخلی می تواند متفاوت باشد یا با ذائقه و شرایط داخلی برخی افراد سازگار نیست.

انواع مدل دکوراسیون داخلی خانه را نام ببرید؟

1.سبک شیکر در دکوراسیون داخلی، 2.سبک دکوراسیون داخلی منزل شرق دور، 3.سبک دکوراسیون داخلی منزل مونوکروم، 4.سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمال، 5.سبک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی، 6.سبک دکوراسیون داخلی منزل مدرن، 7.سبک دکوراسیون داخلی منزل سنتی غرب، 8.سبک دکوراسیون داخلی منزل خاورمیانه و...

کدام سبک دکوراسیون داخلی منزل مناسب تر است؟

همان طور که اشاره شد برای انتخاب سبک دکوراسیون داخلی خانه ­تان بهتر است به علاقه خودتان نگاه کنید. چون قرار است خودتان در آن خانه زندگی کنید و مهمترین اصل لذت بردن خودتان است. در بالا انواع سبک های طراحی را نام بردیم بر اساس نظر خودتان باید یکی از سبک های طراحی را انتخاب کنید.

نقش آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

آشپزخانه قلب خانه است. طراحی و دیزاین این مکان باعث لذت بخشیدن به سلامتی روان اعضای خانواده می شود. کابینت ها در آشپزخانه نقش مهمی را ایفا می کنند.

ترند های دکوراسیون داخلی برای سال 1403 کدامند؟

1.استفاده از پارکت لمینت، 2.استفاده از پارچه‌های مخملی، 3.استفاده از رنگ سفید در طراحی آشپزخانه، 4.ترند سنگ مرمر در حمام، 5.به‌کارگیری عناصر شیشه‌ای و شفاف، 6.تلفیق سنت و مدرنیته، 7.استفاده از آیینه با طرح‌های ساده، 8.اتاق موسیقی، 9.اسلب سنگ طبیعی، 10.آشپزخانه هایی با چیدمان آرام، 11.لامپ های خاص، 12.استفاده از رنگ و طرح های ارگانیک در طراحی داخلی، 13.استفاده از پنجره های منحصر به فرد

دکوراسیون کلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

سبک طراحی داخلی کلاسیک تلفیقی از سبک قدیم و جدید است یعنی همان سبک قدیمی را در خانه های خود می بینید اما این سبک قدیمی با ابزارهای جدید طراحی و اجرا شده است.

داشتن معماری داخلی مناسب برای خانه چه اهمیتی دارد؟

معماری داخلی خانه های مختلف نقش بسیار تاثیرگذاری در زیبایی و ارزش مادی خانه ها دارد. اساسا پتانسیل زیبایی فضای داخلی خانه تا حد زیادی به طراحی زیبا و حرفه ای معماری داخلی خانه بستگی دارد.

4.1/5 - (679 امتیاز)

4 دیدگاه برای “انواع دکوراسیون داخلی منزل

 1. مهتاب گفته:

  سلام، .خیلی خوبه که همه سبک های دکوراسیون رو کار می کنید… عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس