دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان چقدر است؟

امروزه به‌دلیل افزایش قیمت‌ها امکان تعویض خانه یا شرکت وجود ندارد و بازسازی آن گزینه بهتری برای بهره‌مندی از فضایی جدید است. بازسازی ساختمان از‌جمله اقدامات و فعالیت‌هایی است که در طیف گسترده و متنوعی ارائه می‌شود؛ هم‌چنین بودجه و هزینه‌های متفاوتی برای بازسازی پرداخته می‌شود که به عوامل گوناگونی بستگی دارد. این عوامل عبارت‌اند از مساحت بنا، قدمت، مدت زمان انجام پروژه، مهارت و تجربه پیمانکار و نیاز‌های کارفرمایان که هر‌کدام در تعیین دستمزد پیمانکار و بازسازی ساختمان نقش پر‌رنگی را ایفا می‌کنند. دستمزد پیمانکار تاثیر مستقیمی در مقدار هزینه بازسازی ساختمان دارد؛ افراد با ‌توجه به نیاز‌های خود به سراغ پیمانکاران مختلف می‌روند. بنابراین باید به دنبال پیمانکاری با‌تجربه، ماهر و همراه با دستمزدی منصفانه بگردید. پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از قیمت منصفانه و معقول پیمانکاران با شرکت معماری سفید همراه باشید.

پیمانکار کیست؟

پیمانکار به شخص، گروه یا شرکتی گفته می‌شود که تخصص لازم و کافی را برای انجام پروژه شما دارا است. این شخص یا شرکت با نظارت بر پروژه شما و انجام کار‌های اجرایی پروژه شما را پیش می‌برد. شما می‌توانید کار‌هایی مانند گرفتن مجوز‌های مختلف، پایان کار و نظارت بر پروژه یا به‌عبارت‌دیگر از صفر تا صد کار خود را به او بسپارید. اغلب استخدام کارگران حرفه‌ای، تهیه وسایل و ابزار‌های مورد‌نیاز توسط پیمانکار صورت می‌گیرد. اگر بخواهیم موقعیتی برای پیمانکاران مثال بزنیم آن‌ها مانند وکیل کارفرمایان هستند که با‌توجه به نیاز‌های کارفرمایان مانند یک نماینده بر پروژه نظارت می‌کنند.

اهمیت و ضرورت همکاری با یک پیمانکار حرفه‌ای

این مورد از این نظر اهمیت دارد که موجب کاهش هزینه‌های بازسازی و پیمانکار می‌شود. زیرا پیمانکاران متریال و مواد مورد‌نیاز را به‌صورت عمده و با قیمت کم‌تر تهیه می‌کنند. هم‌چنین آن‌ها برای خرید مواد با‌کیفیت و مناسب به‌واسطه شغل خود از مهارت بالایی بر‌خوردارند و می‌توانند موادی عالی از نظر کیفیت در‌اختیار شما قرار دهند. بنابراین سپردن کار‌ها به پیمانکار موجب صرفه‌جویی در زمان، منابع و هزینه‌ها می‌شود.

مزایا و فواید سپردن بازسازی خانه به یک پیمانکار ماهر و متعهد

سپردن پروژه بازسازی ساختمان به پیمانکاری باتجربه و ماهر می‌تواند به دو دلیل چند برابر هزینه پرداخت شده ارزش داشته باشد. اولین دلیل تهیه مواد از مکان‌های مطمئن است که به‌واسطه خرید عمده می‌تواند تخفیف‌های خوبی از فروشندگان بگیرد. دومین دلیل کاهش اتلاف وقت است زیرا پیمانکاران به‌صورت پروژه‌ای کار می‌کنند و روزمزد نیستند بنابراین امکان طولانی شدن روند بازسازی وجود ندارد.

عوامل موثر در قیمت و دستمزد پیمانکار

همانطور که در بالا گفته شد عواملی در دستمزد پیمانکار موثر است که شامل حجم پروژه، نیاز‌ها و درخواست‌های کارفرمایان و نوع قرارداد می‌شوند. در ادامه هر کدام از آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

میزان تاثیر حجم پروژه‌ها

با افزایش اقدامات لازم برای بازسازی خانه مانند تخریب یا نقاشی دستمزد پیمانکار نیز افزایش می‌یابد. برای مثال دستمزد پیمانکار ساختمانی که برای بازسازی نیاز به تخریب دارد با دستمزد پیمانکار ساختمانی که فقط به تعویض کابینت و نقاشی نیاز دارد برابر نیست. درصد هزینه‌ها با افزایش سختی کار‌ها افزایش می‌یابد.

تاثیر درخواست‌ها و نیاز‌های مشتریان از پیمانکاران

درخواست‌هایی که مشتریان از پیمانکاران در‌هنگام بازسازی ساختمان دارند نیز بر قیمت دستمزد آن‌ها تاثیر‌گذار است. برخی از اقراد علاقه دارند تا در بازسازی خانه خود وسیله‌ای از برندی خاص استفاده شود یا برخی دیگر متریال و سبک مخصوصی را می‌پسندند که تمام این موارد در دستمزد پیمانکار موثر است.

 

نوع قرارداد بین مشتریان و پیمانکار

در‌هنگام بستن قرارداد با پیمانکاران می‌توانید به سه روش اقدام کنید؛ این مورد نیز موجب تغییراتی در دستمزد آن‌ها می‌شود. سه روش برای بستن قرارداد وجود دارد که در هر کدام از آن‌ها نوع بازسازی نیز متفاوت است.

انواع قرارداد بازسازی

1.نوع قرارداد پیمانکاری با مصالح

در این نوع قرارداد مراحل اجرا، خرید مصالح و هزینه آن‌ها و مدیریت پروژه و… به عهده پیمانکار است. در قرارداد پیمانکاری با مصالح باید جزئیاتی مانند نکات اجرایی، کیفیت مصالح، هزینه نهایی، مبالغ جریمه و تاریخ دقیق تحویل پروژه گفته شود. کارفرمایان دستمزد پیمانکاران را در چند مرحله و بر‌اساس توافق بین آن‌ها پرداخت می‌کند.

2.پیمانکاری بدون مصالح یا دستمزدی

هزینه‌های خرید و تهیه لوازم، مصالح و ابزار‌ها توسط مشتریان پرداخت می‌شود. در زمان عقد قرارداد هم میزان دستمزد نیرو‌های انسانی و پیمانکار مشخص می‌شود و مانند قرارداد پیمانکاری با مصالح دستمزد آن‌ها در چند مرحله پرداخت می‌شود.

3.نوع قرارداد پیمان مدیریت یا درصدی

در این پروژه‌ها مشتریان مبلغی را به عنوان تنخواه گردان به پیمانکاران می‌پردازند و آن‌ها با اجازه و تائید کارفرمایان به پرداخت هزینه‌های بازسازی، خرید مصالح و نیرو‌های انسانی می‌پردازد. نکته قابل توجه در این مورد افزایش چند درصدی دستمزد پیمانکار نسبت به روش‌های قبل است.

مراحل برآورد هزینه بازسازی ساختمان

برآورد هزینه‌های بازسازی در چند مرحله انجام می‌شود که باید تمام مراحل به درستی انجام شوند.

مرحله اول، تعیین موقعیت پروژه

آنالیز و بررسی محدودیت‌ها و ویژگی‌های موقعیتی که پروژه در آن قرار دارد اولین مرحله است. زیرا با تغییر موقعیت پروژه کاربری زمین، تراکم منطقه و مجوز‌های لازم برای ساخت شهرداری محدودیت‌های آن‌ها نیز متغییر هستند. لازم است در‌هنگام برآورد هزینه‌ها لحاظ شوند.

دومین مرحله؛ تعیین هدف بازسازی

بازسازی ساختمان و بنا‌ها بی‌دلیل انجام نمی‌شوند؛ این اتفاق می‌تواند به دو دلیل باشد. دلیل اول تازه‌سازی و مدرن کردن ظاهر ساختمان است و دلیل دوم، فرسودگی و از‌بین رفتن سازه‌ها و تجهیزات است. باید قبل از برآورد هزینه بازسازی اقدامات و ملزومات را با‌توجه به هدف بازسازی تعیین کنید. برای مثال بازسازی یک بنا می‌تواند برای تغییر ظاهر و بازسازی نما آن باشد یا می‌تواند به‌منظور تغییر پلان و فضا‌های ساختمان مورد‌نظر انجام بگیرد.

برداشت و طراحی؛ سومین مرحله

مرحله بعدی برداشت فضا و آغاز به طراحی فضایی جدید است. در این مرحله با استخدام یک معمار ماهر و در‌میان گذاشتن نظراتتان با وی می‌توانید طراحی‌ای مطابق با سلیقه خود داشته باشید.

چهارمین مرحله؛ شناسایی و آنالیز تخصص نیرو‌های کار

این مرحله تاثیر بسیار زیادی در کاهش و صرفه‌جویی هزینه‌ها خواهد داشت. در این هنگام به هم‌پوشانی نیرو‌های کار می‌پدردازند. در صورتی که نیرو‌های اجرایی بتوانند به صورت همزمان فعالیت بخش‌های دیگر را نیز بر عهده بگیرند به صورت مشترک در برآورد هزینه‌های بازسازی در نظر گرفته می‌شوند.

کلام آخر

هدف ما از این مقاله آشنا کردن شما با هزینه‌های تقریبی پیمانکاران در روند بازسازی ساختمان بود. متوجه شدید که با کمک یک پیمانکار حرفه‌ای و کاربلد می‌توانید در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی و از اتلاف زمان جلوگیری کنید. از توجه شما ممنونیم و خوشحالیم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید.

 

سوالات متداول دستمزد پیمانکار

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان چگونه محاسبه میشود؟

همانطور گفته شد عواملی در دستمزد پیمانکار موثر است که شامل حجم پروژه، نیاز‌ها و درخواست‌های کارفرمایان و نوع قرارداد می‌شوند.

نوع قرارداد بین مشتریان و پیمانکار چگونه است؟

در‌هنگام بستن قرارداد با پیمانکاران می‌توانید به سه روش اقدام کنید؛ این مورد نیز موجب تغییراتی در دستمزد آن‌ها می‌شود. سه روش برای بستن قرارداد وجود دارد که در هر کدام از آن‌ها نوع بازسازی نیز متفاوت است.

5/5 - (5 امتیاز)
تماس با کارشناس