ویژگی های یک منزل خوب چیست؟

یه خونه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

منزل به عنوان مکانی امن و آرام است و خرید خانه یکی از بااهمیت ترین و بزرگ‌ترین رویدادهای زندگی بسیاری از ما به ویژه ایرانیان می‌باشد. چرا که از مرحله اجاره نشینی و نشت اقتصادی پا به دورانی گذاشته‌ایم که میتوانیم زندگی خود را وسعت بیشتری دهیم. اما لازم است هنگام انجام این خرید مهم به ویژگی های زیر نیز توجه نماییم تا پس از مدتی سکونت در آن منزل، دچار دلزدگی و بی رغبتی به واحد تحت تملک خودمان نشویم. قبل از شروع به جستجوی خانه ایده آل خود، فهرستی از تمام ویژگی هایی که در یک خانه نیاز دارید و می خواهید تهیه کنید. اگر در ایجاد چنین فهرستی مشکل دارید، به همه چیزهایی که در خانه فعلی خود دوست ندارید فکر کنید.

مطالعات نشان داده است که اکثر خریداران تصمیمات خود را برای خرید خانه بر اساس قیمت و مکان می‌گیرند. علاوه بر این، خریداران امروزی آشپزخانه ها و حمام های جدید یا به روز، جادار بودن، یک اتاق خانوادگی یا اتاق بزرگ خارج از آشپزخانه، یک دفتر کار خانگی و نور طبیعی خوب را می خواهند.

امکانات مدرن، بهره وری انرژی و نگهداری کم برای خریداران خانه امروزی مهمتر از سالهای گذشته است. نه تنها خریداران یک دفتر کار خانگی می خواهند. آنها می خواهند که در صورت امکان، آن را به پریزهای برق و تلفن اضافی و یک خط داده پرسرعت مجهز کند. بیشتر خانه‌ها را می‌توان برای امکانات مدرن بازسازی کرد.

 

 

ویژگی های خانه خوب برای خرید

متراژ

متراژ خونه رو باید کاملا با بودجه تطبیق داد. البته، تعداد اعضای خانواده هم نباید نادیده گرفته بشود.

محله

محله خوب به شرایط خانواده بستگی داره. باید امنیت لازم رو داشته باشه و نزدیک مدرسه، محل کار، مراکز بهداشتی و مراکز رفاهی باشه

معماری

داشتن نقشه، معماری و طراحی داخلی خانه مناسب، استاندارد ساختمان و واحد مسکونی از مشخصه های یه خونه ی خوب برای خریده است.

طبقه

در انتخاب طبقه همیشه اعتدال رو رعایت کنین. نه اول و نه آخر. اما طبقات بالایی ساختمان از سر و صدای بیرون و داخل ساختمان به دوره

تأسیسات برقی و مکانیکی

همه ی سیستم ها از جمله شیر آب، سیفون، پکیج و رادیاتورها، کلید پریز، سیم کشی ها، خطوط تلفن، در و پنجره رو بررسی کنید.

همسایه

تعامل مناسب با همسایه ها توو یه آپارتمان بسیار مهمه. همسایه ها باید درک درستی از آپارتمان نشینی داشته باشند.

نقشه داخل واحد

تو نقشه داخلی، محل قرار گیری سرویس بهداشتی و حمام، درب ورودی، اتاق ها و آشپزخانه خیلی اهمیت دارد.

پارکینگ

برای هر خونه و خانواده ای داشتن پارکینگ يه مزیت محسوب میشود. پارکینگ باید در سند خونه به طور دقیق ذکر شده باشه.

ویژگی های یک خانه مدرن چیست؟

طراحی خانه مدرن بر خطوط تمیز و اشکال هندسی تاکید دارد. دیگر ویژگی هایی مانند طاق، ستون های مزین، کرکره های پنجره، یا هر گونه تزئینات عجیب و غریب وجود ندارد. به جای این ویژگی ها که در یک نقطه از تجمل و ثروت صحبت می کرد، اشکال ساده و عدم تقارن عمدی است. دیگر از زرق و برق گذشته نیست.

 

برخی از ویژگی های خانه های با کیفیت چیست؟

خانه های با کیفیت را به سختی می توان پیدا کرد، زمانی که بسیاری از سازندگان خانه های خود را بدون فکر زیاد می سازند. خرید یک خانه با کیفیت پایین معمولاً هدف خریداران خانه نیست، زیرا منجر به مشکلاتی در آینده می شود. برای اطمینان از دوام خانه، باید بدانید که در مسکن باکیفیت به دنبال چه چیزی باشید.

ویژگی های خانه های با کیفیت: یک پلان طبقه خوب

یک پلان طبقه خوب و منطقی یک ویژگی مهم یک خانه با کیفیت است. برای ایجاد یک پلان خوب، باید هم در چیدمان داخلی و هم در بیرون قرار گیرد. این روی قرارگیری اتاق، ابعاد و حتی قرارگیری پنجره برای بهترین نور تأثیر می گذارد. هدف از یک پلان طبقه خوب اطمینان از کاربردی بودن خانه برای ساکنان آینده آن است. بسیاری از خانه‌ها در این ویژگی‌ها را ندارند، بنابراین باید با دقت به دنبال خانه‌ای باشید که این ویژگی را دارد.

ویژگی های خانه های با کیفیت: مصالح با کیفیت بالا

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی کیفیت خانه استفاده از مواد خوب برای هر جنبه از خانه است. یک خانه با کیفیت پایین به راحتی قابل تشخیص است. با این حال، هنگامی که به دیوارها و مواد استفاده شده نگاه کنید، همیشه می توانید ببینید که کیفیت پایین از کجا شروع می شود. شما به مواد با کیفیت بالا در تمام خانه نیاز دارید، از دیوار خشک گرفته تا عایق و مواد لوله کشی.

مهمانان به کدام بخش خانه شما بیشتر توجه می‌کنند؟

چه چیزی یک خانه را زیبا میکند؟

یک خانه دوست داشتنی ممکن است ساده باشد، اما حاوی حداقل یک قطعه مبلمان کاملاً باشکوه است که توجه را به خود جلب می کند. نقطه کانونی خانه با اندازه، رنگ، فرم یا نور آن مشخص می شود. این برای هر نوع خانه ای کار می کند و یکی از مهم ترین استراتژی ها برای ایجاد یک محیط فوق العاده است.

زیبایی یک خانه را هرگز نمی توان با پول سنجید. زیبایی واقعی نه تنها در چشم بیننده بلکه در ذهن صاحب آن نهفته است. خانه جایی است که در آن احساس راحتی و شادی می کنیم و همین احساس آن را زیبا می کند.

چیزهای زیادی برای زیبا کردن یک خانه وجود دارد، از نمای بیرونی گرفته تا داخلی. نمای بیرونی خانه باید به خوبی نگهداری شود. حیاط باید کوتاه شود، درختان باید هرس شوند، و مسیر ورودی باید از یخ پاک شود. همه این وظایف کوچک به ایجاد تفاوت بزرگ در ظاهر کل صحنه کمک می کند. در داخل خانه، همه چیز باید تمیز و مرتب باشد. هیچ بهم ریختگی در هیچ جا قابل قبول نیست. کمی کار برای زیبا کردن یک خانه بسیار مفید است.

کلام آخر

امروزه با توجه به شرایط خاص جامعه، خانه تبدیل به یک کالای تجاري شده است و در بیشتر مواقع معیارهاي کمي بر معیارهاي کيفي ارجحیت دارند، اما خانه با يك كالا تفاوت بسیار دارد خانه محلي است که سناریوی زندگی در آن بازی میشود، هر کاراکتر و سناریویی به صحنه مختص به خود نیاز دارد) پس با توجه به تعریف بالا به این نتیجه میرسیم که: تعريف خانه خوب از دیدگاه هر فرد متفاوت است و بستگی به روحیات، اخلاقیات، نیازها و … آن فرد دارد. شرکت دکوراسیون داخلی سفید اینجاست تا بهترین طراحی را برای خانه شما داشته باشد.

 

سوالات متداول

چه عواملی در داشتن یک خانه خوب دخالت دارد؟

همان طور که گفته شد امکانات مدرن، بهره وری انرژی و نگهداری کم برای خریداران خانه امروزی مهمتر از سالهای گذشته است.

تعریف شما از خانه خوب چیست؟

تعريف خانه خوب از دیدگاه هر فرد متفاوت است و بستگی به روحیات، اخلاقیات، نیازها و … آن فرد دارد. شرکت دکوراسیون داخلی سفید اینجاست تا بهترین طراحی را برای خانه شما داشته باشد.

4.1/5 - (7 امتیاز)
تماس با کارشناس