آبنما خانگی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی همراه با تعبیه آبنما، در حین آرامش در دکوراسیون داخلی منزل، نمای زیبایی را ایجاد می کند. آب یکی از متنوع ترین و اسرارآمیزترین عناصر روی کره خاکی است. و امکانات آبی مانند آبنما های خانگی، استخرهای شنا و آکواریوم های خانگی متناسب با هر سبک طراحی داخلی است. این عناصر شخصیت منحصر به فردی به دکوراسیون داخلی می بخشند و می توان از آنها برای بهبود کیفیت طراحی داخلی مدرن و جذابیت آن استفاده کرد. آبنماهای خانگی از نظر ظاهری بسیار زیبا و خیره کننده هستند. استفاده از آبنما در خانه می تواند گزینه ای عالی برای مدرن سازی فضای شما باشد.

منظور از آبنمای خانگی چیست؟

طراحی و ساخت آبنما در منازل، ادارات و یا فضاهای عمومی محیطی را در دل طبیعت ایجاد می کند. آبنما وسیله ای است که در طول تاریخ از آن برای مصارف شرب و خانگی استفاده می شده است. اما امروزه وسیله ای تزیینی برای تزیین نمای بیرونی و داخلی خانه است. طراحی و ساخت آبنما یکی از راه های ایجاد انرژی مثبت در فضای خانه یا ویلا است. در ادامه با آبنما خانگی، یکی از عناصری که می تواند از آب در طراحی داخلی و خارجی استفاده کند، بیشتر آشنا می شوید.

نقش آبنما خانگی در دکوراسیون داخلی

استفاده از آبنما در خانه می تواند گزینه بسیار خوبی برای مدرن سازی فضای شما باشد. افزودن آبنما به اتاق به تهویه خانه کمک می کند، زیرا می تواند رطوبت لازم را به محیط اضافه کند. به عنوان مثال در ورودی خانه با نصب یک آبنما زیبا و با در نظر گرفتن اندازه و نوع آبنما می توانید به افراد هنگام ورود به خانه طراوت و انرژی هدیه دهید. یکی دیگر از ایده های جالب می تواند نصب و اجرای آبنماهای داخلی در  لابی هتل ها و آپارتمان ها باشد. البته با در نظر گرفتن این نکته که محل نصب آبنما باید به گونه ای باشد که خللی در رفت و آمد افراد ایجاد نکند. نکات زیر را در طراحی آبنما خانگی در نظر بگیرید:

  • بهترین مکان برای نصب آبنما در خانه جلوی درب ورودی است. این به توقف انرژی منفی در نقطه ورود کمک می کند. البته آبنما نباید جلوی ورودی را بگیرد.
  • از قرار دادن آبنما در وسط خانه خودداری کنید.
  • آبنما را در اتاق خواب خود قرار ندهید.
  • مطمئن شوید که فضای کافی برای آبنما داخلی دارید. منبع آب باید متناسب با اندازه اتاق باشد.
  • یک جنبه مهم که باید به خاطر بسپارید حرکت آب هنگام ریزش است. آبنما را طوری تنظیم کنید که آب روی زمین یا میز و صندلی های اطراف نپاشد.
  • و…

طراحی محوطه و فضای سبز برای خانه

موقعیت آبنمای خانگی با توجه به اصول فنگ‌شویی

قرار دادن آبنما خانگی (home water fountain) در داخل خانه، جلوه تزیینی بسیار خوبی دارد. علاوه بر این بنا به سلیقه شخصی می توان آبنما را با انواع سنگ تزئین کرد. به عنوان مثال، سنگ کوارتز، گرانیت یا میکا اغلب برای تزئین آبنماها استفاده می شود. جدای از عنصر تزئینی، فلسفه فنگ شویی نشان می دهد که آب توانایی کاهش انرژی های منفی را دارد. بنابراین داشتن آبنما در خانه روحیه افراد آنجا را بهتر می کند. با این حال، برای اینکه این اتفاق بیفتد، آبنمای خانگی باید در جای مناسب قرار گیرد. در غیر این صورت آب نمای خانگی کار خود را به درستی انجام نخواهد داد.

یکی از ابزارهای اصلی برای پیاده سازی فلسفه فنگ شویی در محیط زندگی، نقشه باگو است. این نقشه فضاهای ساختمان را تجزیه و تحلیل می کند تا موارد گم شده را شناسایی کند تا به جایگذاری و توزیع موثر اقلام کمک کند. این نقشه آبنمای خانه مکان هایی مانند اتاق نشیمن را نیز پیشنهاد می کند. همچنین نصب آبنما در فضاهایی مانند ورودی خانه، سالن غذاخوری، دفتر کار و اتاق بازی کودکان توصیه می‌شود. نقشه Bagwa همچنین می تواند برای تعیین جایی که آب نما خانگی نباید در آنجا قرار گیرد استفاده شود. آشپزخانه و حمام، اتاق خواب، نزدیک وسایل الکتریکی، نصب آبنما به سمت جنوب و… از مکان هایی است که نباید آب نما در آنجا نصب شود.

آبنمای فضای داخلی؟!

آبنماهایی که در داخل منازل یا ادارات و ساختمانهای تجاری ساخته می شوند را آبنماهای فضای داخلی می گویند. آبنماهای مخصوص لابی ساختمان، ورودی مراکز خرید و پاساژها و حتی آبنماهای کوچک رومیزی که در منازل به کار گرفته میشوند؛ در این دسته قرار می گیرند. حجم و ارتفاع آب در این آبنماها کنترل شده است و نمی تواند خیلی زیاد باشد.

سخن پایانی

آبنما یکی از عناصری است که می توان از آن در طراحی داخلی مکان های مختلف به ویژه منازل استفاده کرد. انواع مختلفی از آبنماهای خانگی وجود دارد که از نظر سبک، اندازه، شکل و غیره متفاوت هستند. برخی از آنها بسیار ساده و برخی پیچیده هستند، بنابراین انتخاب نوع مناسب بستگی به بودجه، سلیقه و موقعیت شما دارد. ما به شما آبنما دیواری را توصیه میکنیم. امیدواریم مناسب ترین آبنما را برای فضای خود انتخاب کنید.

 

سوالات متداول آبنمای خانگی

آبنمای فضای داخلی چیست؟

همان طور که گفته شد آبنماهایی که در داخل منازل یا ادارات و ساختمانهای تجاری ساخته می شوند را آبنماهای فضای داخلی می گویند.

منظور از آبنمای داخلی پیش ساخته چیست؟

آبنماهای پیش ساخته در اشکال و اندازه های مختلف موجود است و شما می توانید آبنمای مورد نظر خود را در هر کجا که می خواهید انتخاب و خریداری کنید. نکته ی خاصی که باید همواره برای خرید آبنما در نظر داشت کیفیت و میزان صرفه جویی آب در آنهاست.

آبنمای خانگی چه ویژگی باید داشته باشد؟

نکته اصلی در خرید و استفاده از آبنما برای منزل، موتور بی صدا آبنما است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. نکته قابل توجه دیگر مصرف کم آب در آبنما است.

4.4/5 - (9 امتیاز)
تماس با کارشناس