دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

دکوراسیون اتاق مدیریت

خوب مسلما علاوه بر رفتار مدیرعامل این چیدمان دکوراسیون محیط اداری، طراحی میز اداری مدرن، مبلمان ها و حتی چیدمان اکسسوری ها است که بر مشتری و مخاطبان تاثیرگذار است. به همین دلیل باید طراحی دکوراسیون اتاق مدیر عامل را با حساسیت بیشتری انجام داد.
برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت باید ابتدا اهداف خود را از طراحی دکوراسیون این اتاق تعیین کنید. پس از آن می توانید کار را شروع کنید. باید گفت که طراحی اتاق مدیریت موضوع و امری کاملا تخصصی که نیاز به مهارت فرد متخصص و کارشناس فعال در این حوزه را می طلبد.

طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

از اتاق مدیریت می توان به عنوان قلب تپنده یک سازمان و مجموعه نام برد. همچنین به علت این که یک مدیر باید تایم زیادی را در اتاق خویش بگذراند باید پلان اتاق مدیریت به گونه ای باشد تا انرژی مدیر را حفظ کند. دفتر مدیریت جز مهمترین بخش ها و قسمت های هر مجموعه است که باید به طراحی دکوراسیون اداری آن توجه ویژه ای داشت.
این اتاق جز یکی از مهم ترین اتاق های هر مجموعه ای است بنابراین باید به طراحی دکوراسیون داخلی آن توجه ویژه ای داشت. البته همه اتاق ها و فضاهای اداری باید با بالاترین کیفیت طراحی شوند، اما اتاق مدیریت به دلیل این که پذیرای مهمان ها و افراد مهمی است که سازمان و مجموعه با آن ها در ارتباط است نیازمند توجه بیشتری است.

 

 

لوازم دکوری اتاق مدیریت

استفاده از لوازم دکوری، تابلوهای هنری در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت، آن را از حالت رسمی و خشک بودن خارج می کند. و زیبایی خاصی به این فضا می بخشد.

نکات کلیدی صندلی مدیریتی

میدونستی صندلی مدیریتی که روش میشینی چقدر میتونه روی بازدهی کاریتون تاثیر بذاره؟

صندلی مدیریتی یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین انواع صندلی های اداری هستن که بسیار بلندتر و بزرگ تر از صندلی های دیگه هستن.
صندلی‌ مدیریتی رو باید با توجه به سبک دکوراسیون و شغلی که دارین انتخاب کنید تا پرستیژ کاریتون بالا بره. برای استفاده از صندلی مدیریتی بايد فضای کافی در اختیار داشته باشید. معمولا چون افراد سنگین وزن روی این صندلی ها میشیننن متریالی که برای اين صندلی استفاده میشه باشد فوق العاده با دوام باشه تا در اثر استفاده طولانی مدت دچار تغییر حالت نشه.

نورپردازی در اتاق مدیریت

یکی از موارد مهم در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت توجه به نورپردازی می باشد. برای زیبایی اتاق مدیریت ، نورپردازی باید دقیق و اصولی باشد. در صورت امکان ، بهتر است از نور طبیعی استفاده شود. در صورت نبود نور طبیعی می توان از نور مصنوعی برای روشنایی اتاق استفاده کرد. نور مصنوعی باید قابل تنظیم باشد، تا در موارد مورد نیاز بتوان آن را کم یا زیاد کرد.

استفاده از رنگ ها

یکی از اساسی ترین معیارهای طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ می باشد. رنگ ها تاثیر فوق العاده ای در ذهن مخاطب دارند. از این رو با انتخاب یک رنگ مناسب می توان حس خوبی را به عوامل، پرسنل و ارباب رجوع انتقال داد. استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت، به ارباب رجوع حس اعتماد می دهد. و جلسات مذاکره و تصمیم گیری ها با آرامش برگزار می شود.

انتخاب مبلمان

یکی از فاکتورهای اصلی در دکوراسیون اتاق مدیریت، انتخاب مبلمان می باشد. یک مدیر ساعات زیادی را روی صندلی مشغول به کار می باشد. پس انتخاب مبلمان و صندلی راحت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. صندلی و میز کاری مدیر باید راحت باشد، تا بعد از ساعات کاری زیاد احساس خستگی بیش از حد نکند.

در انتخاب مبلمان به ابعاد اتاق توجه کنید. در صورت محدود بودن فضای اتاق مدیر می توانید ، با انتخاب میزهای اداری، فضای اتاق کنفرانس و اتاق مدیریت را باهم ادغام کنید. این کار هم هزینه کمتری دارد و هم فضا را زیباتر می کند.

استفاده از مبلمان راحتی

در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت می توان فضایی برای نشستن ارباب رجوع در نظر گرفت . و از مبلمان راحتی برای این فضا استفاده کرد. این کار فضای اتاق مدیر را از حالت رسمی بودن خارج می کند، وزیبایی خاصی به آن می بخشد.

قفسه ها و فایل ها در دکوراسیون اتاق مدیریت

با نصب قفسه ها و فایل ها در دیوار اتاق مدیریت می توانید ؛ اسناد ، برگه ها و مدارک را به طور منظم سازماندهی کنید. چیدمان باید به نحوی باشد که دسترسی به مدارک آسان تر باشد. بهتر است ، جنس فایل ها و قفسه ها از جنس میز اداری باشد.

چیدمان مبلمان در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

در صورتی که ابعاد اتاق مدیریت بزرگ باشد. می توانید فضای اتاق مدیریت را به دو قسمت تقسیم بندی کنید. قسمتی را برای جلسات و انجام کارهای جدی اختصاص دهید. و قسمتی را برای فضای دوستانه در نظر بگیرید و مبلمان های راحتی را در این قسمت بچینید.

انتخاب میز مدیریت

میزهای اداری و مدیریتی تنوع زیادی در بازار دارد. شما بر حسب بودجه و سلیقه خود می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در انتخاب میز باید ابعاد اتاق را در نظر بگیرید. میزهای مدیریتی باید در مقایسه با میزهای دیگر بزرگ تر باشند و جزئیات بیشتری داشته باشند. چرا که در میزهای مدیریتی وسایل زیادی باید قرار بگیرد. میزهایی که فایل ها و کشوهایی زیادی دارند و شبیه کتابخانه هستند، انتخاب مناسبی خواهند بود.

 

 

نکات جزئی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

همانطور که بالاتر گفتیم بهتر است اتاق مدیریت از نور طبیعی بهره ببرد یعنی پنجره داشته باشد توصیه ما این است که حتما پنجره های اتاق مدیریت سازمان دوجداره باشد.  برای پوشش ظاهری آن میتوانید از پرده هایی استفاده کنید که با سبک دکوراسیون اتاق مدیریت شما همساز و همخوان باشد. میتوانید از پرده های کرکره ای استفاده کنید اما بهتر است پرده ای را انتخاب کنید که در زمان بسته بودن آن دور نمای زیبایی را به نمایش بگذارد

استفاده از گل و گیاه در هر مکانی نشاط و شادابی خاصی را به آن فضا میبخشد در گذشته گفته بودیم که برای بهبود عملکرد پرسنل در شرکت از گل و گیاه استفاده کنید که تاثیرات مثبتی را به شما نشان میدهد استفاده از گل و گیاه در اتاق مدیریت نیز بسیار امر خوبی است. کم کردن فشار کار و احساس آرامش از نکاتی است که در هنگام استفاده از گیاهان در اتاق کار به آن پی میبرید. علاوه بر بخشش زیبایی به محیط حس طبیعت را به شما نیز القا میکند و این موضوع بسیار مهم است

چند عدد گل و گیاه برای دفتر کار میتواند روحیه بخش باشد چرا که ساعات زیادی را در محیط اداری خود صرف میکنید. بهتر است از گیاهانی استفاده شود که به نور کمتری برای بقا نیاز دارند چرا که در محیط کار اغلب نور طبیعی کمی به هماجا سرایت میکند.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

دکوراسیون اتاق مدیریت از دید مراجعه کنندگان

ابتدا نگاه و تمایل مراجعین را نسبت به دکوراسیون اتاق مدیریت و یک مدیر بررسی می‌کنیم. این دسته از افراد که کمترین زمان را در محیط ادارات سپری می‌کنند، متعاقبا و به ندرت امور قابل پیگیریشان، برای به ثمر نشستن توسط ریاست یا مدیریت مجموعه انجام می‌شود. هر چند مواردی از این امور نیز وجود دارد. حال فرض کنید یک فرد از سطح پایین جامعه یا یک فرد از سطح بالای جامعه در دفتر یک مدیر حاضر شده است. با ورود به آن محل چه حسی باید به وی دست بدهد؟

قبل از پاسخ به این سوال نکته‌ای را بیان می‌کنیم: منظور از دکوراسیون اتاق مدیریت، اتاق‌ها و دفاتر مدیرانی است که مجموعه خصوصی خود را دارا می‌باشند؛ چرا که ادارات دولتی و سازمان‌های وابسته از یک متد و اصول روتین استفاده می‌کنند و امکان ایجاد تغییرات اساسی در دکوراسیون و چیدمان این محیط‌های اداری کم و محدود است. هرچند که ما برای چنین مدیرانی نیز راهکار هایی ارائه خواهیم کرد.

 

 

دکوراسیون اتاق مدیریت از دید کارمندان

دسته دومی که بیشتر از مراجعه کنندگان در دفاتر رؤسا و مدیران حاضر می‌شوند، کارمندان همان مجموعه یا سازمان هستند. این اشخاص معمولا یا برای درخواست‌های اداری و یا پیگیری امور محوله در اتاق مدیریت حاضر می‌شوند. این نوع مراودات معمولا مدت زمان طولانی را از وقت مدیران اشغال نمی‌کنند؛ در نتیجه باید حضورها و ملاقات‌ها برای کارمندان تاثیر گذار بوده و به آن‌ها انگیزه و انرژی را انتقال دهد. از طرفی باید نشان دهنده قدرت و صلابت مدیریت نیز باشد و ضمن ایجاد حس نزدیکی با رییس یا مدیر مجموعه با کارمندان خود، باید شخص مقابل را متوجه حضور در رتبه شغلی خود نیز کند. همچنین مهم است ابزارها و لوازم باید در جهت سهولت امور و در دسترس مدیر قرار بگیرند تا خواسته‌های کارمندان به راحتی صورت پذیرد.

کلام آخر

اتاق رییس یا مدیر یک سازمان شاید کم تردد باشد ولی با توجه به نوع کاربرد آن اهمیت بالایی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. دکوراسیون اتاق مدیریت کار چندان راحتی نمی باشد. طراح اتاق مدیریت باید با تمامی موارد بالا آشنایی کامل داشته باشد. تا یک محیط کاری تاثیرگذار و مفیدی طراحی کند.

 

سوالات متدوال اتاق مدیریت

اهمیت دکوراسیون داحلی اتاق مدیریت چیست؟

از اتاق مدیریت می توان به عنوان قلب تپنده یک سازمان و مجموعه نام برد. همچنین به علت این که یک مدیر باید تایم زیادی را در اتاق خویش بگذراند باید پلان اتاق مدیریت به گونه ای باشد تا انرژی مدیر را حفظ کند. دفتر مدیریت جز مهمترین بخش ها و قسمت های هر مجموعه است که باید به طراحی دکوراسیون آن توجه ویژه ای داشت.

پیشنهاد شرکت دکوراسیون داخلی سفید به شما عزیزان؟

برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت باید ابتدا اهداف خود را از طراحی دکوراسیون این اتاق تعیین کنید. پس از آن می توانید کار را شروع کنید. باید گفت که طراحی اتاق مدیریت موضوع و امری کاملا تخصصی که نیاز به مهارت فرد متخصص و کارشناس فعال در این حوزه را می طلبد.

5/5 - (3 امتیاز)
تماس با کارشناس