بازسازی فروشگاه

هزینه بازسازی فروشگاه یا مغازه

اگر قصد بازسازی فروشگاه، کارگاه، رستوران، فروشگاه یا هر فضای مشابه دیگر خود را داشته باشید، قطعاً بدون دانستن اینکه چقدر این بازسازی هزینه خواهد داشت نمیتوانید انتخاب درستی برای بازسازی داشته باشید. پیش بینی هزینه پروژه بازسازی ساده چندان مشکل نیست. اما در مورد پروژه های بازسازی که با طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه همراه است، این پیشبینی قیمت دکوراسیون و بازسازی بسیار سختتر و پیچیده تر خواهد شد.

اولین مرحله بازسازی فروشگاه

اولین مرحله، پیشبینی حدودی هزینه است که در زمان تصمیم گیری اولیه بدرد شما خواهد خورد. با دانستن حدود هزینه ای که قرار است برای بازسازی مورد نظر خود پرداخت نمایید، از همان ابتدا مشخص می شود که شرایط مالی شما برای انجام بازسازی مناسب است یا نه.

دومین مرحله بازسازی فروشگاه

دومین مرحله، زمانی است که میخواهید برای بازسازی مغازه خود برنامه ریزی دقیقی نمایید، پیمانکار بازسازی انتخاب کرده و با ایشان قرارداد بازسازی ببندید. در اینجا لازم است تا حد ممکن هزینه بازسازی که پیش بینی میشود دقیق باشد. به این ترتیب کارشناسان ما در شرکت معماری داخلی سفید، با توجه به تجربه و تخصص خود در مورد پروژه های بازسازی، تمام مراحل و شرایط پروژه شما را پیشبینی می نمایند. پس از آن هزینه های مربوط به هر یک را بادقت محاسبه می نمایند.
در نهایت هم نتیجه این محاسبات دقیق را بصورت یک مبلغ مشخص با 5 الی 15 درصد خطا به شما اعلام می نمایند. این درصد خطا بستگی به پیچیدگی طراحی داخلی فروشگاه شما دارد. هر مقدار طرح شما ساده تر باشد، این درصد خطا در پیشبینی هزینه کمتر خواهد بود.

نمونه پروژه بازسازی فروشگاه توسط متخصصان شرکت بازسازی سفید

 

زمان بازسازی فروشگاه

حساسیت و اهمیت مدت بازسازی یک مغازه یا فروشگاه و یا هر فضای تجاری دیگری، چندین برابر فضاهای مسکونی اداری است. دلیل آنهم این است که هر روز، تعطیل بودن یک فروشگاه، به معنای از دست رفتن درآمد روزانه مالک یا مستأجر آن فروشگاه و از آن بدتر، از دست دادن مشتریهای دائم و وفادار آن کسب و کار است.

مثالی از بازسازی مغازه و فروشگاه

زمانی که ما در حال طراحی مزونهای لباس هستیم حتی به کفپوش داخل مغازه و ویترین آن توجه خاصی داریم، حتی به نحوه چیدمان لباس و نیز رنگ بندی کفپوش و دیوارها هم تاکید داریم تا این که یک مغازه قصابی را شروع به طراحی خواهیم کرد به دیوارها که آنتی باکتریال باشد، اگر که میکروب و کثیفی روی دیوار بود به خوبی تمیز شود، همچنین مشخص کردن هر کاربری با کاربر یک مغازه همه نشان دهند طراحی متفاوت ما هست. اگر میخواهید هدف ماهیانه خود را بزنید و فروش خود را چند برابر کنید حتما به بازسازی مغازه خودتان دقت را داشته باشید. در ادامه خواهیم گفت که به چه المانهایی در مغازه توجه کنید و ویژگی طراحی را در این سبک را خدمت شما عرض خواهیم کرد و حتی با توجه به کاربری هر بخش با بخش دیگر متفاوت است.

بازسازی و ترمیم فروشگاه حتما در باید قبلش یک چک لیست در اختیار داشته باشید. همچنین از تمامی رقبای خودمان درخواست داریم که مطالب سایت اذران دکور را به هیچ عنوان کپی نکنند به جهت پیگیری قضایی. همچنین آن دسته از عزیزان که قصد دارند که به بازسازی مغازه بپردازند این موارد را در ذهن داشته باشند:

 1. کاربری مغازه چه محصولی است
 2. دکور فروشگاه حالت کلاسیک باشد یا حالت مدرن
 3. میزان بودجه ریالی به چه میزان است
 4. ایا نیاز به پوشش دهی تمام بخشها هست یا یک قسمت است
 5. ایا مغازه نیاز به مبلمان و میز و صندلی برای مشتری دارد یا خیر
 6. ایا درب ورودی و پنجره ها نیاز به بازسازی مغازه می باشد یا خیر

 

 

نکات مهم در بازسازی مغازه ها و فروشگاه ها

 • در این بخش چند نکته مهم که در زمان بازسازی فضاهای تجاری، براساس تجربه ما نیاز به توجه دارد را بصورت خلاصه بیان می کنیم:
  – حتماً با داشتن مجوز بازسازی، فروشگاه یا مغازه خود را بازسازی نمایید. دردسر تعطیل شدن و تأخیر در بازسازی مغازه شما، قطعاً بیشتر از دردسر و هزینه ای است که برای اخذ مجوز بازسازی تجاری میپردازید و صرف می کنید.
 • همانطور که اشاره شد، معمولاً بازسازی پروژه های تجاری مانند مغازه یا فروشگاه، بصورت فشرده و در چند شیفت انجام می شود. برای اینکه در زمان کار در شیفت شب، از طرف نیروهای شهرداریها ممانعتی برای انجام کار بازسازی شما پیش نیاید، حتماً یکسر به شهرداری ناحیه ای که فروشگاه شما قرار دارد بزنید و هماهنگی لازم را برای کار در شیفت شب انجام دهید.
 • حتماً پیش از انتخاب مصالح و شیوه بازسازی و تغییر دکوراسیون فروشگاه خود، با صنف یا سازمانی که برروی کسب و کار شما نظارت دارد، هماهنگی لازم را انجام دهید.
 • اگر فروشگاه یا مغازه شما داخل پاساژ یا یک مجتمع تجاری قرار دارد، معمولاً قوانین و محدودیتهایی در این مجموعه های تجاری برای بازسازی واحدهای تجاریشان تعیین شده است. در مورد این محدودیتها، پیش از بازسازی هماهنگیهای لازم را انجام دهی.
 • در زمان تصمیم گیری برای بازسازی فروشگاه، به کارکنان و فروشندگان نیز همانقدر که به مشتری توجه می شود باید توجه کنیم.

المان های بازسازی فروشگاه

بازسازی ستون ها

نکته ی  که در بازسازی مغازه باید در نظر گرفت، ستون ها میباشد که باید بررسی شود اگر ستون ها نیاز به مقاوم سازی دارند و یا ترک هایی بر روی آن ها ایجاد شده است باید بررسی و بازسازی شوند.

سقف

سقف ها نیز از جمله مواردی هستند که باید به آن ها دقت کرد و در بازسازی فضا هایی مانند مغازه بسیار پر رنگ میباشند. استفاده از سقف های کاذب برای بازسازی فروشگاه بسیار کاربردی میباشد زیرا علاوه بر ایجاد یک فضای آراسته میتوان با جایگذاری سیستم های تاسیساتی در سقف ها در هنگام خرابی ها احتمالی به سهولت کار کمک کرد.

کف

از جمله موارد تاثیر گذار در بازسازی مغازه و کف ها میباشند، بااجرای کفپوش ها و سرامیک ها میتوان شاهد تغییر کلی در فضای دلخواه شد.

درب ها و پنجره ها

از موارد با اهمیت در بازسازی فروشگاه درب و پنجره ها میباشد، که با تعویض و یا رنگ آمیزی و ترمیم آن ها میتوان جلوهی بهتری به فضای مغازه بخشد. با استفاده از پنجره های دوجداره میتوان از ورود سرو صدای مزاحم به داخل محیط کار جلوی کرد و همچنین استفاده از درب های ضد سرقت به منظور ایجاد امنیت بیشتر میتواند انتخاب مناسبی باشد.

تعویض شیر آلات و بازسازی سرویس بهداشتی

شیر آلات یکی از مواردی هستند که در بروز خرابی و فرسودگی باید تعویض شود، در بازسازی سرویس های بهداشتی نیز با مشاهده فرسودگی و یا خرابی در کاشی ها باید در صدد بازسازی آن بر آمد.

نصب شلف و قفسه

در فضا های کاری و مغازه ها وجود قفسه های دیواری و یا شلف ها میتوان تاثیر فوق العاده ای در نظم دهی و ساماندهی فضا برای شما ایجاد کند.

 

 

اهمیت تابلو و نمای مغازه و فروشگاه

یکی دیگر از موارد مهم در بازسازی مغازه بخصوص در کسب و کارهای کوچک که درآن با متراژ و مساحت کوچکتر مواجه هستیم نمای فروشگاه و مغازه و تابلو و ورودی آن است که اساسا باید به شکلی جذاب طراحی شود که هر رهگذر تازه ای در اولین ثانیه های عبور از جلوی آن مغازه و یا فروشگاه از خدمات و کالاهای آن براحتی در اولین نگاه آگاه شود و طوری درخاطر رهگذر بماند تا باعث شود حتی درصورت عدم نیاز در آن لحظه حتی بعدا به آن فروشگاه مراجعه کند واشتیاق مراجعه به آن را در ذهن رهگذر بوجود آورد.

نتیجه گیری

داشتن یک فروشگاه زیبا میتواند بهترین برای کار شما باشد بنابراین با صرف هزینه مناسب بازسازی فروشگاه فرسوده و محل تجاری خود را انجام دهید. بنابراین با صرف هزینه مناسب و سلیقه خود میتوان یک مغازه فرسوده را بازسازی و نوسازی کرد. به نظر شما بازسازی بهتر است یا فروش مغازه فرسوده؟ وقتی یک بنا به مرحله بازسازی میرسد، دو راه پیش رو داریم، فروش آن ملک و یا بازسازی آن فضا، با بازسازی کردن میتوان تا چند سال آینده بدون دغدغه از آن فضا استفاده کرد.

 

سوالات متداول بازسازی فروشگاه

بازسازی فروشگاه چه تاثیری در افزایش فروش خواهد داشت؟

بازسازی فروشگاه هر چند مختصر باشد، باعث می گردد تا محیط فروشگاه و یا مغازه ها و ساختمان های تجاری تا حد زیادی به چشم مشتریان بیاید. بسیاری از مشاوران در زمینه کسب و کار، بازسازی را اولین پیشنهاد کارامد برای افزایش خرید و بازدید متقاضیان می دانند.

تخصص در بازسازی یک فروشگاه یا مغازه به چه معناست؟

با توجه به این که محصولات در هر فروشگاهی مختلف می باشد، برای بازسازی فروشگاه ای که به طور مثال در آن تجهیزات وجود دارد، باید به مواردی دقت نمود که در بازسازی فروشگاهی از قبیل پوشاک و یا مواد غذایی اهمیت چندانی ندارند.

زمان بازسازی فروشگاه چه اهمیتی برای کارفرما دارد؟

حساسیت و اهمیت مدت بازسازی یک مغازه یا فروشگاه و یا هر فضای تجاری دیگری، چندین برابر فضاهای مسکونی اداری است. دلیل آنهم این است که هر روز، تعطیل بودن یک فروشگاه، به معنای از دست رفتن درآمد روزانه مالک یا مستأجر آن فروشگاه و از آن بدتر، از دست دادن مشتریهای دائم و وفادار آن کسب و کار است.

 

همچنین با بازدید و مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

مشتاقانه منتظر تماس و پیشنهادات سازنده شما عزیزان در بهبود خدمات مستمر خود هستیم.

4.9/5 - (14 امتیاز)
تماس با کارشناس