اتاق نشیمن چیست؟

اهمیت اتاق نشیمن

از هر اتاقی در منزل تان، اتاق نشیمن باید بیش‌ترین توجه طراحی دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشد. درست مثل آشپزخانه تان (یا حتی بیشتر)، ساعت‌ها را در آنجا صرف کنید، بنابراین لازم است که برای یک سری فعالیت‌ها تجهیز شود. یک مبل راحتی برای شب‌های سینما مهم است، یک قالیچه خوب برای بازی کردن با بچه‌های کوچک شما ضروری است و نورپردازی فوق‌العاده برای جلسات مطالعه شب کلید است. به عبارت دیگر، هر جزئیاتی به حساب می‌آید.

ما ایده‌های اتاق نشیمن مورد علاقه خود را که پر از الهامات طراحی هستند جمع کرده‌ایم. این اتاق نشیمن مجلل – که اگر می‌خواهید بازسازی شود – دوستانه است – به شما نکاتی در مورد دوباره‌سازی فضا و یا حرکت به سمت جلو با اصلاح کامل می‌دهد. چه شما با یک اتاق نشیمن کوچک و یا فضای بزرگ کار می‌کنید، این ایده‌های طراحی به شما کمک خواهند کرد تا شما را در مسیر ایجاد اتاق رویایی خود قرار دهید.

ایده های اتاق نشیمن مدرن و سنتی

اتاق نشیمن ایده آل به عنوان قسمت اصلی سرگرمی خانه باید راحت و شیک باشد. با انتخاب گسترده ای از مبلمان اتاق نشیمن و اقلام دکور برای انتخاب، ترکیب و تطبیق قطعات برای ایجاد ظاهری منسجم که با هر دو معیار مطابقت دارد، می تواند دشوار باشد. از گالری زیبای ایده های اتاق نشیمن Pottery Barn الهام بگیرید.

انواع اتاق نشیمن

 

 

اتاق نشیمن سنتی

بدون هیچ برو برگشتی صفای خانه ی ایرانی را هیچ کجا ندارد. طراوت و زندگی در گوشه ی گوشه ی خانه‎های ایرانی موج می زند و مطمئنا هر بیننده ای را به ذوق می‎آورد. سبک سنتی ایرانی، هنری قدیمی و اصیل است که به فضای نشیمن شما هویت و گرما می بخشد. شاید بتوان گفت مهم ترین چیزی که سبک سنتی ایرانی را از دیگر سبک‎های دکوراسیون داخلی متمایز می کند، صفا و صمیمی است که این سبک طراحی با خود به همراه دارد.

مطمئنا دکوراسیون سنتی منزل دلخوشی های قدیمی را به خاطرمان می آورد و همین باعث می‎شود که همه‎ی ما به نوعی نسبت به این سبک دکوراسیون، تعلق خاطر خاصی داشته باشیم.

از طرف دیگر یکی از مهم ترین بخش‎های دکوراسیون خانه های امروزی مربوط به اتاق نشیمن است که معمولا بیشترین دورهمی های اعضای خانواده در این بخش اتفاق می افتد. اتاق نشیمن سنتی ایرانی می تواند فضای گرم و صمیمی را ایجاد کرده و حس خوبی را به شما منتقل نماید.

دکوراسیون سنتی ایرانی بر پایه ی هویت و فرهنگ شکل گرفته است و علاوه بر نیازهای مادی به نیازهای روحی و درونی فرد نیز توجه می کند. ما در ادامه به بررسی دکوراسیون سنتی ایرانی اتاق نشیمن می پردازیم. شما می توانید با الهام از این مطلب دکور منحصربفرد و اصیلی را برای خودتان بسازید و از آن لذت ببرید.

اتاق نشیمن مدرن

امروزه گرایش به سبک دکوراسیون داخلی مدرن بسیار فراگیر است. عموم جامعه به این سبک زیبا گرایش نشان می دهند و سعی بر آن دارند تا دکوراسیون منزل خود را به این سمت ببرند. اگر بخواهیم تخصصی تر نگاه کنیم، سبک مدرن سبکی از دکوراسیون داخلی است که در آن از بیشتر شاهد خطوط صاف در طراحی فضا هستیم. اگر شما نیز به این سبک علاقه مندید و قصد دارید دکوراسیون منزل خود را به سمت مدرن شدن ببرید با تانما همراه شوید.

همانطور که میدانید اتاق نشیمن مرکز خانه است و بیشتر از قسمت های دیگر منزل مورد توجه قرار میگیرد به همین منظور باید دکوراسیون و تزییناتی فوق العاده جذاب برایش در نظر بگیرید. در سال 2018 ایده های مدرن و لاکچری برای طراحی دکوراسیون نشیمن توسط دکوراتور ها مطرح شد که استفاده از آن ها فضای نشیمن را بی نهایت زیبا میکند.

در دکوراسیون نشیمن فاکتورهایی مانند نورپردازی مناسب, رنگ وسایل, کاغذ دیواری شیک, وسایل تزیینی و دکوری, چیدمان مبل ها و … اهمیت ویژه ای دارند.

 

 

اتاق نشیمن لاکچری

اگر قصد دارید امسال دکوراسیون نشیمن منزل تان را مطابق مد سال طراحی کنید و به سبک اروپایی بچینید پیشنهاد میکنم تصاویری که در ادامه برایتان جمع آوری کرده ایم را مشاهده کنید زیرا این اتاق نشیمن های شیک توسط دکوارتورهای اروپایی طراحی شده اند، شما میتوانید با ایده گرفتن از آن ها دست به کار شوید با ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ در فضای نشیمن منزل تان را لاکچری کنید. میتوانید اتاق نشیمن خود را به سلیقه دکوراتورهای اروپایی با رنگ های جداب و خاصی مانند مشکی و طوسی که باب سلیقه مدرن پسندان است دکوراسیون کنید.

نشستن در اتاق نشیمن

صندلی Seating مهم‌ترین دسته اثاثه اتاق نشیمن است. یک چیدمان اتاق نشیمن کلاسیک دارای یک مبل با اندازه استاندارد است که در کنار صندلی‌های accent قرار دارد. این چیدمان در بیشتر فضاها خوب عمل می‌کند و یک محل نشستن راحت U شکل ایجاد می‌کند. یک مقطع عرضی بزرگ، یک انتخاب عالی دیگر در فضاهای بزرگ‌تر است. در اتاق‌های نشیمن کوچک، loveseats ساده، بدون در نظر گرفتن فضای کافی، جایگاه cozy را به آن اضافه می‌کنند.

رنگ و سبکی که برای نشستن انتخاب می‌کنید به دید اتاق نشیمن شما بستگی دارد. صندلی‌های چرمی قهوه‌ای و کاناپه‌های patterned دارای یک حالت سنتی هستند، در حالی که کت‌های چرمی سیاه و ملحفه تمیز ترند. اگر می‌خواهید مبل شما نقطه کانونی اتاق باشد، یک رنگ پررنگ مانند یک گیلاس سرخ و یا آبی انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید رنگ خود را با صندلی‌های شیک و یا بالش‌های تزئینی اضافه کنید.

میزهای اتاق نشیمن

داشتن یک میز در نزدیکی مبل به مهمانان شما این امکان را می دهد که یک فنجان قهوه یا یک لیوان شراب را بچینند. میزهای قهوه خوری مستطیلی بلند اندازه مناسبی برای نشستن در مقابل هر مبل استانداردی هستند. میزهای قهوه چوبی در محیط های سنتی عالی به نظر می رسند و میزهای قهوه شیشه ای یا فلزی در محیط های امروزی بهترین کار را دارند.

پس از انتخاب میز قهوه خوری، به دنبال میزهای تاکیدی و میزهای کنسول هماهنگ باشید تا فضای سطح وسایل تزئینی و کاربردی در اتاق نشیمن را افزایش دهید. همچنین می‌توانید پایه‌های تلویزیون یا مراکز سرگرمی را پیدا کنید که از نظر متریال یا رنگ با میزهای دیگر اتاق هماهنگ هستند تا ظاهر را به هم نزدیک کنند.

دکور اتاق نشیمن

  • دکوراسیون اتاق نشیمن شما چیزی است که واقعاً فضای شما را متحول می کند. انبار سفال خانه صدها آویز دیواری، چراغ ها، بالش ها، آینه ها و سایر وسایل تزئینی است که می توانند در فضاهای مدرن یا سنتی برای افزودن رنگ، بافت و سبک استفاده شوند. با این ایده های اتاق نشیمن الهام بگیرید و فضای خود را تازه کنید.
  • یک قطعه بزرگ نقاشی دیواری بوم یا مجموعه ای هماهنگ از آینه ها را پشت مبل قرار دهید تا یک دیوار زیبا ایجاد کنید.
  • از میز قهوه خود برای نمایش شمع ها، گیاهان یا کتاب ها استفاده کنید. همچنین می توانید یک سینی پذیرایی فلزی یا چوبی را به میز اضافه کنید که می توان از آن برای نمایش وسایل تزئینی یا سرو نوشیدنی استفاده کرد.
  • لامپ های زیبا را روی میزهای کناری خود قرار دهید تا نور بیشتری اضافه کنید یا چند دیوارکوب در نزدیکی قسمت نشیمنگاه نصب کنید.
  • قفسه های دیواری شناور پر از عکس های خانوادگی را نصب کنید تا به اتاق شخصیت ببخشید و حال و هوای دلپذیری ایجاد کنید. با گیاهان، گل‌ها و ساکولنت‌های واقعی یا مصنوعی، فضای سبز را به کل اتاق اضافه کنید.

ایده های الهام بخش برای تزئین اتاق نشیمن

به دنبال الهام گرفتن از اتاق نشیمن هستید؟ منطقه گردهمایی خود را با نقاشی های مختلف تازه کنید که مهارت های طراحی داخلی شما را به نمایش می گذارد. فرقی نمی‌کند آن را اتاق نشیمن، اتاق خانواده، سالن استراحت یا اتاق جلویی بنامید، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید آن را مال خود کنید. به دنبال یک آرایش غیررسمی هستید؟ در نظر بگیرید که یک مبل با روکش لغزنده را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید، سپس یک صندلی بدون بازو برای راحتی بیشتر اضافه کنید. یک میز برجسته با فانوس های چوبی، محیط را بهبود می بخشد. برای لمس فصلی، فانوس ها را با شمع های ستونی، مخروط کاج، زیور آلات یا سایر اشیاء تزئینی پر کنید. اگر می خواهید ظاهر رسمی تری داشته باشید، به جای آن اتاق نشیمن را ارتقا دهید.

مبلمان چوبی، از جمله مبل‌ها و صندلی‌های عاشقانه، به فضا حسی از پیچیدگی می‌بخشد، در حالی که گلدان‌های فلزی و جا شمعی‌های حصیری جذابیت را به میز انتهایی مرمری یا شیشه‌ای اضافه می‌کنند. با بالش های پرتابی تزئینی در رنگ های خنثی ظاهر را کامل کنید. در اقامتگاه های دریایی، گلدان های فلزی را با ساکولنت های مصنوعی که با سنگریزه احاطه شده اند جایگزین کنید. گالری‌های مضمون ما به شما الهام بخش اتاق نشیمن می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا تصمیم بگیرید چگونه کل اتاق را با مبلمان، فرش، لامپ‌های اتاق نشیمن و دیگر وسایل راحتی خانه ببندید.

 سخن پایانی

در حالی که قلب خانه فکر می‌کنید که آشپزخانه است، آیا منصفانه نیست که بگوییم اتاق نشیمن جایی است که ما بیشتر اوقات استراحت می‌کنیم؟ بنابراین برای ایجاد فضایی که هم آرامش‌بخش و هم عملی در اندازه‌گیری برابر باشد، کلید وجود دارد.

اگر به دنبال ایده‌های اتاق نشیمن هستید که اتاق جلویی شما را متحول می‌کند و یا فضای خانوادگی یک برنامه باز را بالا می‌برد، شما به مکان درست آمده‌اید. متخصصان شرکت دکوراسیون داخلی سفید، در خانه ایده‌آل دقیقا می‌دانند که چطور یک فضای راحت ایجاد کنند که در آن تمام افراد خانواده می‌توانند بدون توجه به بودجه که برای همه داریم استراحت کنند.

چه برنامه‌ریزی یک پروژه تغییر دکوراسیون و یا انجام یک کار کوچک با یک مبل، تجدید نظر در راهنمای ما برای همه چیز از طرح‌های رنگ اتاق نشیمن گرفته تا ایده‌های اتاق نشیمن کوچک، به الهام بخشیدن به سفر خانگی شما کمک خواهد کرد.

 

سوالات متداول اتاق نشیمن

اتاق نشیمن چیست؟

اتاق نشیمن در دکوراسیون داخلی منزل از فضاهای مهم و تاثیرگذار به شمار می آید زیرا فعالیت های روزانه و مرکز اغلب فعالیت ها در این فضا صورت گرفته و اگر با دکوراسیونی با سبکی متناسب و با رنگ های زیبا آراسته شود کارایی محیط را افزایش داده و سبب ایجاد آرامش در فضا خواهد شد.

اتاق نشیمن ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

در تزیین دکوراسیون اتاق نشیمن کمتر موضوعاتی مهم تر از افزایش حداکثری فضا وجود دارد. اتاق نشیمن ایرانی نیز از این قاعده مسثتنی نیست از آنجایی که در بیشتر خانه های ما ایرانی ها مبلمان حجیم و بزرگ قرار گرفته، فضای رفت و آمد و زندگی در اتاق نشیمن نسبت به مکان های دیگر سخت تر شده است. واقعا چه دلیلی دارد که برای نشیمن کوچک خود از مبل های حجیم راحتی استفاده کنید یا اینکه میز جلو مبلی بزرگ با دکوری های زیاد در اطراف مانند بوفه را قرار بدهید؟! مبلمان همیشه باید متناسب با فضا انتخاب شود، قبل از خرید باید حتما به اندازه گیری فضای موجود در اتاق پرداخته و برای سانت سانت فضا برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

5/5 - (5 امتیاز)
تماس با کارشناس