کابینت باکس دار در 4 مدل

کابینت باکس دار

یکی از رایج ترین مشکلات در چیدمان منزل نبود فضای کافی و مناسب است. افراد برای چیدمان وسایل اضافی از روش های متفاوتی استفاده می کنند، اما نکته مهم و مورد توجه این است که ظاهر منزل شما به هم ریخته و نامناسب نباشد. تعدادی از افراد تلاش می کنند تا با چیدن وسایل اضافی در کمد و کابینت های نامربوط فضای مورد نیاز را ایجاد کنند. برخی دیگر از با استفاده از باکس های کوچک و بزرگ در فضا های مختلف سعی در به وجود آوردن فضای مناسب دارند. اما گروه آخر بهترین روش را انتخاب می کنند، آن ها با قرار دادن باکس ها در داخل فضا های غیر قابل استفاده یا کابینت ها بیشترین استفاده را از فضای منازل خود می کنند.

منظور از کابینت باکس دار چیست؟

کابینت های باکس دار مناسب منازل با متراژ کم هستند تا به ایجاد فضای مناسب برای چیدن وسایل مورد نیاز یا وسایل تزئینی کمک کنند. البته از این کابینت ها می توان در منازل بزرگ هم بهره برد زیرا ممکن است افراد در منازل بزرگ نیز با کمبود جا مواجه باشند. در صورت وجود دغدغه کمبود جا برای نگهداری یا چیدمان وسایل، کابینت های باکس دار این امکان را به افراد می دهد تا با استفاده حداکثری از فضاهای کابینت مشکل کمبود فضا را حل کنند. این امر با طراحی باکس هایی در کابینت های منازل یا طراحی کابینت آشپزخانه انجام می شود و برای هر وسیله‌ای مکان مشخصی در نظر می گیرند. این کابینت ها علاوه بر کارایی دارای زیبایی خاص و منحصربفرد نیز هستند.

انواع کابینت های باکس دار

این نوع کابینت ها براساس سلیقه و خواست شما انجام می گیرد، که این انتخاب ها شامل جنس، مدل و رنگ کابینت ها هستند. به عبارت دیگر انواع باکس کابینت آشپزخانه و منزل با توجه به نیاز های شما طراحی و تولید می شود. همانطور که گفتیم کابینت های باکس دار در جنس، رنگ و مدل های متنوع تولید می شوند و در دسته های مختلف دسته بندی می شوند.

کدام نوع کابینت بهتر است؟

1.کابینت باکس دار کلاسیک

این مدل از کابینت ها دارای طرح ها و نقش های پیچیده و شلوغ بر روی تاج، دستگیره و درب ها هستند. وجود این طرح های شلوغ می تواند جلوه‌ای اشرافی و سلطنتی به منزل شما ببخشد. برای انجام این نقوش زمان و دقت بسیار زیادی صرف می شود که به افزایش قیمت این نوع کابینت ها منجر می شود. جنس های مختلف مانند ممبران، ام دی اف، انزو و چوب برای ساخت این کابینت به کار می روند. پرطرفدار ترین جنس، چوب است که افراد ماهر برای ساخت آن ها انتخاب و اغلب در منازل لوکس و ویلایی دیده می شوند.

2.کابینت باکس دار مدرن

کابینت های باکس دار مدرن از ساده ترین درب و دستگیره ها بهره می برند، به طوریکه هیچ طرح و نقشی بر روی آن ها نیست. در این مدل از ترکیب رنگ ها در کنار یکدیگر تا حد امکان خودداری می شود و معمولا تک رنگ هستند. همچنین به دلیل سادگی، در رنج قیمتی کمتر از کابینت های باکس دار کلاسیک تولید و عرضه می شوند. انواع کابینت حجمی مدرن شامل کابینت های‌گلاس، ام دی اف، چوبی و ممبران است.

3.کابینت باکس دار نئوکلاسیک

به ترکیب مدل کابینت های باکس دار کلاسیک و مدرن می گویند. استفاده از نقوش ظریف و خاص از اصول این مدل از کابینت ها است که ظاهری لوکس و زیبا را در دکوراسیون داخلی منزل شما ایجاد می کند. نقوش این کابینت ها نه به شلوغی و پیچیدگی کابینت های کلاسیک است و نه به سادگی کابینت های مدرن بلکه تلفیقی از این دو مورد است. قیمت ساخت کابینت باکس دار نئوکلاسیک از کابینت کلاسیک کمتر است زیرا دقت و پیچیدگی آن را دارای نمی باشد. و می توان به جای استفاده از چوب، ام دی اف به کار برد.

4.ویترین باکس دار کابینت

ساخت و نصب یک ویترین باکس دار می تواند چشم هر بیننده‌ای را به خود مجذوب کند. طراحی خلاقانه و هنرمندانه یک ویترین مناسب نقش پر رنگی را در زیبایی و مرتب بودن منزل شما ایفا می کند. می توانید طبق سلیقه و فضا های خانه خود آن را بدون در یا شیشه، یا با در یا شیشه سفارش دهید. با راهنمایی متخصصان دکوراسیون داخلی، انتخاب مناسبی در سفارش یا خرید یک ویترین کارآمد و خاص را تجربه خواهید کرد.

مزیت های کابینت باکس دار

 • استفاده بهینه از فضا های کابینت ها و منازل از مهم ترین مزیت های آن است، بهترین استفاده از فضا های بدون استفاده از این روش است.
 • مزیت دیگر نظم دادن به فضا های مختلف خانه است.
 • امکان در نظر گرفتن قسمت مشخص برای وسیله ها وجود دارد.
 • افزایش زیبایی و جذابیت ظاهر منازل از دیگر مزیت های کابینت های باکس دار است.
 • باعث افزایش فضا برای لوازم و وسایل مورد نیاز می شود.
 • کاهش هزینه برای افزایش فضا را به دنبال خواهد داشت، هزینه مناسب و قیمت مقرون به صرفه از نکات مهم در خرید این کابینت ها است.
 • تنوع در مدل و رنگ افراد زیادی را به این نوع کابینت ها جذب کرده است. زیرا امکان سفارش آن ها با توجه به سلیقه و نیاز افراد مختلف وجود دارد.

نکات مهم در انتخاب و نصب کابینت های باکس دار

 1. در اولین مرحله باید بودجه خود را برای خرید کابینت های باکس دار مشخص کنید. کابینت ها از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می روند بنابراین در نظر گیری بودجه در انتخاب به شما کمک می کند. اهمیت این مورد به دلیل این است که قیمت این عنصر مهم در دکوراسیون داخلی از قیمت بالایی برخوردار است.
 2. در هنگام خرید به جنس و کیفیت کابینت ها توجه کنید، زیرا انتخاب کابینت های با کیفیت و جنس خوب درافزایش عمر مفید آن ها تاثیر دارد.
 3. توجه به مدل این باکس ها حائز اهمیت هستند، انتخاب باید به گونه‌ای باشد که با کابینت های خود مشابه باشند. با انتخاب کابینت های باکس دار مشابه با کابینت های خود به جذابیت منزل کمک بزرگی خواهید کرد.
 4. فضای مد نظر برای قرار گیری کابینت باکس دار را اندازه گیری کنید. امکان ایجاد مشکل در نصب آن ها به دلیل یکی نبودن اندازه ها وجود دارد پس در اندازه گیری دقت فرمایید.
5/5 - (3 امتیاز)
تماس با کارشناس