همه چیز در مورد خانه دوبلکس

امروزه با رشد جمعیت انسانی و کمبود  مکان برای ساخت خانه مواجه هستیم. برای رفع این مشکل شما مجبورید از خانه کوچک خود بیشترین استفاده را بکنید. بعضی در زمان ساخت خانه خود برای استفاده بیشتر از فضا منزل دوبلکس میسازند.  در ادامه بیشتر درباره خانه دوبلکس صحبت خواهیم کرد.

خانه دوبلکس چیست؟

بعضی افراد خانه های دوبلکس را با منازل دو طبقه اشتباه میگیرند. اما خانه های دوبلکس و خانه های دو طبقه فرق مهمی با هم دارند. در یک منزل دو طبقه ممکن است دو خانواده زندگی کنند اما در خانه دوبلکس یک خانواده زندگی می­کنند. در اصل خانه های دوبلکس دو نوع خانه در یک خانه هستند. یعنی ممکن است دو خانه کنار هم یا بالا هم دیگر باشند اما این نوع خانه با وجود اینکه دو خانه است یک خانه محسوب میشود.

اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم اگر این دو خانه از طریق راهی در داخل خانه به هم متصل شوند به این خانه دوبلکس میگوییم. به عنوان مثال اگر خانه ای از طریق راه پله به خانه بالایی متصل باشد این خانه دوبلکس است. خانه های دوبلکس به دلیل داشتن فضای زیاد حتی به صاحب خانه این موقعیت را می­دهند که انواع مدل دکوراسیون منزل را استفاده کند. در منازل دوبلکس از دو خانه برای استفاده یک خانواده استفاده میشود یا به زبان ساده تر دو خانه را در یک خانه قرار داده اید.

قیمت خانه های دوبلکس نسبت به خانه ها معمولی بیشتر است زیرا طراحی این نوع با طراحی خانه های معمولی متفاوت است. حتی در هنگام ساخت خانه های دوبلکس مصالح بیشتری را مصرف میکنند. البته که داشتن این نوع خانه خودش یک مزیت محسوب میشود. چون شما صاحب یک خانه هستید اما در اصل در دو خانه زندگی میکنید. اگر شما هم علاقه زیادی به خانه های دوبلکس دارید میتوانید یا مشاوران ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

اگر بخواهیم فرق خانه دوبلکس را با خانه های دوطبق بیان کنیم باید بگوییم که خانه های دو طبقه به نحوه ساخت میشوند که این دو خانه از هم جدا هستند و هر کدام برای خود مستقل اند. در ادامه میخواهیم انواع خانه های دوبلکس را برای شما شرح دهیم. همراه ما باشید.

 

همه چیز در مورد خانه دوبلکس
 

انواع خانه دوبلکس

ما انواعی مختلف خانه دوبلکس داریم که در این بخش مقاله قرار است اانواع آن را به طور کامل برای شما شرح دهیم. در طراحی منازل دوبلکس فرق های جزئی با هم دارند مانند محل پذیرایی، محل آشپزخانه یا محل قرار گیری اتاق ها که در هر خانه دوبلکس متفاوت است.

خانه دوبلکس همکف

این مدل خانه دوبلکس معمولا در طبقه پایین منازل آپارتمانی طراحی و ساخته میشود. این نوع خانه ها در طبقات پایین اتاق های خواب قرار دارد و در طبقات بالا اتاق ها نشیمن و آشپزخانه قرار میگیرد. این خانه ها برای افردای که خانه باغ یا حیوانات خانگی دارند بهترین اتفاق است. این نوع خانه دوبلکس به دوبلکس معکوس نیز معروف است.

خانه دوبلکس استاندارد

در خانه های دوبلکس استاندار منزل شامل دو طبقه میشود که با راه پله داخلی به هم متصل میشوند. در طبقه پایین اتاق پذیرایی و آشپزخانه قرار دارد و در طبقه بالا اتاق بچه ها و اتاق خواب قرار میگیرد. این نوع خانه بیشتر در زمین های متوسط ساخته میشود.

خانه دوبلکس کم ارتفاع

در این مدل خانه مساحت کمتری از زمین مورد استفاده قرار میگیرد. طراحی این نوع خانه دوبلکس نیازمند حرفه ای بودن طراح معمار است. خانه دوبلکس کم ارتفاع بیشتر به خانه دوبلکس زیر شیروانی معروف است. البته که شما میتوانید از دو طبقه یعنی هم زیر شیروانی و هم از اتاق پایین استفاده کنید.

شاید برای شما هم سوال پیش آماده باشد اگر دوبلکس منازل بر روی یکدیگر قرار داشته باشد باید چگونه این دو را به هم متصل کنیم. در جواب این سول باید بگویم که شما از طریق پله میتوانید دو طبق را به هم متصل کنید. در ادامه درباره انواع پله زیبا برای مناطل دوبلکس صحبت خواهیم کرد.

راه پله منزل دوبلکس

در قدیم پله فقط وسیله ارتباطی بین دو طبقه مجزا بود اما در حال حاضر یکی از مهمترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، پله منازل است. مخصوصا در خانه های دوبلکس که یکی از مهمترین بخش آن پله آن است. پله منازل دوبلکس به چند دسته تقسیم میشود که عبارت اند از: پله گرد، پله مدرن، پله تمام چوب و… که بخشی از انواع پله های دوبلکس است.

 

 

دوبلکس و پله های گرد

پله گرد در طراحی منازل دوبلکس بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا فضایی کمتری را اشغال میکند و زیبایی و تنوع بیشتری نسبت به دیگر پله ها دارد.

پله دوبلکس مدرن

در طراحی پله های مدرن از انواع مصالح به شکل مدرن استفاده میشود و نکته بعدی اینکه رنگی بندی هم مدرن است.

پله های تمام چوب

این پله به طرح سنتی نیز معروف است. چون این طراحی بیشتر حالت سنتی دارد. البته که در این مدل طراحی از رنگ های آرامش بخش استفاده میشود. در بخش بالا قسمتی از انواع پله های مدرن را برای شما توضیح دادیم. امیدوارم که این موضوع را کامل درک کرده باشید. اما شاید شما بخواهید که درباره قیمت ساخت این نوع خانه هم بدانید پس تا آخر همراه ما باشید.

قیمت گذاری خانه های دوبلکس

هزینه ساخت و طراحی منازل دوبلکس بر اساس نوع مصالح و نوع ساخت خانه متفاوت است. قیمت این نوع خانه هم نسبت به خانه ها معمولی بیشتر است. زیرا طراحی متفاوت و استفاده از مصالح متفاوت باعث این قیمت گذاری میشود. در خانه های دوبلکس به دلیل طراحی زیبا احساس کمبود فضا حس نمیشود اما در خانه های معمولی این موضوع به خوبی حس میشود.

برای قیمت گذاری خانه های دوبلکس شما باید هزینه طراحی+ هزینه های مصالح+ هزینه ها کارگر و مهندس کنید تا قیمت آخر طراحی و ساخت این نوع منازل را بدست آورید. اما اگر قیمت دقیقی میخواهید میتوانید با مشاوران شرکت دکوراسیون داخلی سفید تماس حاصل فرمایید. به عنوان کلام آخر میگوییم که اگر قصد ساخت خانه دارید و متراژ زمین شما کم است سعی کنید خانه خود را دوبلکس بسازید تا از کمترین فضا بیشترین استفاده را  داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
تماس با کارشناس