21 ایده طراحی داخلی رستوران و دکوراسیون در سال 2023

21 ایده طراحی داخلی رستوران و دکوراسیون برای الهام بخشیدن به شما در سال 2023

 

برای ارائه یک تجربه ناهار خوری واقعاً همه جانبه، اجازه دهید مهمانان شما دفعه بعد که از رستوران شما بازدید می کنند بیشتر از ذائقه خود لذت ببرند. با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران که مشتریان شما را مجذوب خود می کند و در عین حال باعث شناخت برند و وفاداری می شود، جشنی برای چشم ها رقم بزنید.

بهترین طراحی داخلی رستوران فضایی را ایجاد می‌کند که توسعه برند شماست و به شما امکان می‌دهد تاثیر اولیه قدرتمندی داشته باشید. در واقع، رنگ به تنهایی می تواند تا 90 درصد از برداشت اولیه مهمان تأثیر بگذارد.

در این راهنمای ایده‌های دکوراسیون رستوران، موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

  • 21 ایده طراحی داخلی رستوران از سراسر جهان
  • 4 نکته طراحی برای فضای داخلی رستوران شما

 

طراحی داخلی رستوران ایرانی معمولا با سبک خاصی انجام می شود. معماران و طراحان داخلی ایرانی با داشتن ذوق و هنر زیاد زبانزد خاص و عام هستند. امروزه طراحی داخلی رستوران ایرانی با سبک های مختلفی انجام می شود و هر روزه به ایده های جدید برای طراحی داخلی رستوران ایرانی افزوده می شود. برخی طراحان داخلی از سبک سنتی برای طراحی داخلی رستوران ایرانی استفاده می کنند و برخی از طراحان از سبک امروزی برای طراحی داخلی رستوران ایرانی استفاده می کنند.

21 ایده طراحی داخلی رستوران برای الهام گرفتن خلاقانه

احتمالاً با شگفتی تماشا کرده اید که یک طراح داخلی در یک برنامه تلویزیونی واقعیت، فضایی کهنه را به یک شاهکار تبدیل کرده است. اما، برای امتحان این ایده‌های دکور رستوران، لازم نیست بابی برک بعدی کوئیر آی باشید. در نظر بگیرید که چه چیزی برای برند منحصر به فرد و فضای شما مفید است – و مهمتر از همه، کمی با آن سرگرم شوید! مزیت اضافه شده؟ رستوران شما به طور غیرقابل مقاومتی در اینستاگرام قابل مقاومت خواهد بود.

فقط 7 عنصر طراحی داخلی – رنگ، فرم، نور، خط، الگو، بافت و فضا را در نظر داشته باشید و ببینید چه تعداد از آنها را می توانید در رستوران خود بگنجانید تا فضای زیبایی ایجاد کنید که مهمانان شما دوست دارند در آن غذا بخورند.

 

 

1. از مهمانان استقبال گرمی کنید

از همان ابتدا بهترین چهره خود را به نمایش بگذارید و مطمئن شوید که ورودی رستوران شما جذاب، از نظر زیبایی شناختی و مطابق با برند است. با تابلوها و صندلی‌های منحصربه‌فرد برای مهمانانی که منتظر میز هستند، حس ورود را ایجاد کنید، مانند El Pastór مستقر در لندن، که مسافران را در لحظه نزدیک شدن به رستوران به مکزیکو سیتی می‌برد.

 

2. یک تم را انتخاب کنید

ایده‌های طراحی دکوراسیون داخلی رستوران باید به‌خوبی خاطره‌انگیز باشند، به همین دلیل است که انتخاب تم برای دکوراسیون شما بسیار مهم است. شما نمی خواهید مهمانان را با سبک های بسیار متفاوتی که نمی توانید به آنها نگاه کنید، غرق یا گیج کنید. در عوض، فضای شما باید یک موضوع متمایز را تداعی کند، مانند کارخانه تقطیر پارک به سبک آلپاین در پارک ملی Banff کانادا.

 

 

3. فضا را با فضای سبز القا کنید

چه چیزی را در مورد گیاهان داخلی دوست ندارید؟ دیدن آنها لذت بخش است، اما مهمتر از آن، تقویت کننده های خلق و خوی ثابت شده ای هستند که استرس را از بین می برند و می توانند سموم هوا را تا 87 درصد در عرض 24 ساعت کاهش دهند. با قرار دادن گیاهان در قفسه ها، ایجاد یک دیوار کامل، یا آویزان کردن آنها از سقف مانند Circolo Popolare در لندن، به رستوران خود القای خوبی سبز بدهید.

 

 

4. یک دیوار تاکیدی ایجاد کنید

دیوار لهجه دوست داشتنی یک ایده دکوراسیون رستوران است زیرا چشم مهمانان شما را به یک نقطه کانونی می کشاند. یک دیوار برجسته همچنین به شما این فرصت را می دهد تا رنگ ها و شخصیت برند خود را به رخ بکشید و تم طراحی داخلی رستوران خود را تقویت کنید. سعی کنید از بافت ها، الگوها یا حتی اشیایی مانند خانه نودل تایوان در پکن، چین استفاده کنید.

 

 

5. به موقعیت مکانی خود اشاره کنید

ترکیب رنگ‌ها و سبک‌هایی که گوشه‌ای از دنیا را به شما نشان می‌دهند، یکی از رایج‌ترین ایده‌های دکوراسیون رستوران است، زیرا در ایجاد حال و هوا معجزه می‌کند. اگر رستوران شما در یک شهر یا شهر توریستی، مانند Sisterhood، یک رستوران با حال و هوای ساحلی مستقر در تاسمانی، استرالیا، قرار دارد، این یک حرکت هوشمندانه است.

 

 

6. بر غذاخوری اشتراکی تاکید کنید

در پی همه‌گیری COVID-19، مهمانان شما بیش از هر زمان دیگری هوس ارتباط دارند. با چیدن چند میز بلند در وسط اتاق که می توانند در آنجا جمع شوند، یک فضای ناهار خوری مشترک در رستوران خود ایجاد کنید، مانند U Barba Osteria در میلان، ایتالیا. مهمانان شما در کمترین زمان خاطرات جدیدی خواهند ساخت.

 

 

 

7. چراغ های مدرن را آویزان کنید

وجه اشتراک همه طراحی های داخلی رستوران های مدرن چیست؟ لامپ های باورنکردنی آزمایش نور راهی عالی برای ایجاد فضایی در فضای شماست. انتخاب خود را انتخاب کنید – از آراسته گرفته تا صنعتی و کم ارزش. فقط مطمئن شوید که هر سبکی که انتخاب می کنید با تصویر برند شما همسو باشد. از Bandol در منطقه شیک چلسی لندن الهام بگیرید.

 

 

8. آشپزخانه را برجسته کنید

آشپزخانه ضربان قلب هر رستورانی است. با گنجاندن طرح آشپزخانه باز تجاری در طراحی داخلی رستوران خود، مانند The Beach Club در هتل Casa Cook در جزیره یونانی کوس، آن را در جلو و مرکز قرار دهید تا مهمانانتان ببینند. بوی غذاهای لذیذی که طبخ می شوند به فضا اضافه می شود و دهان غذاخوری ها را سیر می کند.

 

9. ویژگی هنر محلی

چرا وقتی می‌توانید یک اثر هنری منحصربه‌فرد و بومی را به نمایش بگذارید، چرا دکوراسیون عمومی دیوار را برای رستوران خود بخرید؟ حمایت از هنرمندان محلی یکی از بهترین ایده‌های دکوراسیون رستوران برای نشان دادن استعدادهای جامعه شما و ایجاد گفتگو بین کارکنان و مهمانان شما است. این مجموعه در رستوران لانگ آیلند، نیویورک 7 جرارد یک نمونه کامل است.

 

 

10. تایپوگرافی را امتحان کنید

استفاده از تایپوگرافی به عنوان ایده دکوراسیون رستوران می تواند به القای برند شما در فضا کمک کند. سعی کنید یک دیوار برجسته با نام رستوران خود ایجاد کنید، مانند این نقاشی دیواری تایپوگرافی در رستوران مالمو در والنسیا، اسپانیا، که دارای نام تجاری در کنار چند ماده اصلی مانند بادمجان، قارچ و آجیل است.

 

 

11. با گچ خوش بگذرانید

گچ علاوه بر اینکه استفاده از آن سرگرم کننده است و یادآور روزهای بی دغدغه دوران کودکی است، همه کاره و موقتی است، بنابراین می توانید از آن در رستوران خود به میزان دلخواه خود استفاده کنید. گچ برای تابلوهای خوش آمدگویی، تابلوهای ویژه روزانه و حتی منوی کامل شما، مانند این مثال از بروی اوترخت در هلند، به خوبی کار می کند.

 

12. آینه ها را بگنجانید

استفاده از آینه در طراحی یک تاکتیک کلاسیک برای افزایش توهم عمق در یک فضا است که به ویژه اگر اتاق غذاخوری شما در سمت کوچکتر باشد می تواند مفید باشد. Shabeebek در دبی، امارات متحده عربی، بدون دردسر دکوراسیون رستوران خود را آینه می کند. آینه ها تقریباً در هر سبکی وجود دارند، بنابراین باید بتوانید به راحتی چیزی را پیدا کنید که با دکوراسیون خود مطابقت داشته باشد.

 

 

13. به سراغ فضای مینیمالیستی بروید

به قول معروف کمتر، بیشتر است. بسیاری از طراحی‌های داخلی رستوران‌های مدرن دارای سبک مینیمالیستی با فضای سفید زیاد و رنگ‌های پراکنده هستند، مانند رستوران رستوران Auburn در لس‌آنجلس، کالیفرنیا. همه چیز را ساده نگه دارید و یک محیط کم تحریک ایجاد کنید که به مهمانان شما اجازه می دهد روی غذای خود تمرکز کنند.

 

 

 

14. به کلاسیک ها ادای احترام کنید

شما هرگز نمی توانید با سبک های طراحی داخلی رستوران های قدیمی، قدیمی و کلاسیک اشتباه کنید. فقط زیاده روی نکنید با ترکیب عناصر طراحی که به گذشته اشاره می کند، قدیمی و جدید را با هم ترکیب کنید، مانند این فضای نشستن خیره کننده بار در Pigeonhole در کلگری، کانادا، که به شکل یک بار و کافه شراب پاریس طراحی شده است.

 

 

15. فراتر از صندلی استاندارد نگه دارید

به راحتی می توان آنقدر درگیر انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها و بهترین نورپردازی شد که صندلی خود را فراموش کرد. غرفه‌ها، میزها و صندلی‌ها می‌توانند یک تجربه ناهار خوری را ایجاد کنند. خبر خوب این است که آنها می توانند راحت و شیک باشند. از کافه کانکان در تورنتو، کانادا، برای صندلی رستوران خود الهام بگیرید.

 

 

16. نوار خود را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید

اگر آشپزخانه ضربان قلب یک رستوران است، بار جایی است که جادوی کوکتل اتفاق می افتد. با نورپردازی چشم نواز و رنگ های زنده توجه را به نوار خود جلب کنید. یا بزرگ شوید و یک قسمت بزرگ برای نشستن بار درست در وسط رستوران خود مانند بار لالا در رستوران لنا تورنتو ایجاد کنید.

 

 

17. همه چشم ها را به سمت سقف خود بکشید

برای جلب توجه به این قسمت از رستوران خود نیازی به سقف کلیسای جامع با تیرهای چوبی چشمگیر ندارید. هر سقفی را با استفاده از بافت یا رنگ به یک خوراکی برای چشم ها تبدیل کنید، مانند کاری که The Salted Pig در ریورساید، کالیفرنیا با سقف به سبک صنعتی خود انجام داد.

 

 

18. یک طبقه فانکی نصب کنید

کفپوش نباید خسته کننده باشد! خلاقیت در کفپوش های خود یک ایده سرگرم کننده دکوراسیون رستوران است که به مهمانان شما چیزی برای “گرم” می دهد. الگویی را انتخاب کنید که مکمل بقیه دکوراسیون شما باشد، مانند آنچه در Flora Danica در پاریس انجام دادند.

 

 

19. Tablescape خود را انتخاب کنید

در حالی که نمی خواهید تزیینات زیادی روی میزهای رستوران شما شلوغ شود (به هر حال، مهمانان شما به اتاقی برای غذای خود نیاز دارند)، می توانید مانند این چیدمان گل در مدیسون، رستورانی در سان، کمی ذوق و سلیقه به آن اضافه کنید. دیگو، کالیفرنیا

 

 

20. پاسیو خود را زیبا کنید

بسیاری از رستوران‌داران در طول همه‌گیری COVID-19 با فضاهای غذاخوری در فضای باز خلاقیت پیدا کردند. با همه اینها، یک چیز درست باقی مانده است: یک واحه در فضای باز همیشه مورد علاقه طرفداران در میان مهمانان خواهد بود. فضای سبز را در طراحی پاسیو رستوران خود مانند آتلانتا، کینگ و دوک مستقر در جورجیا بگنجانید. اگر پاسیو خود را مانند آنها در اطراف درختان زرق و برق دار بسازید، امتیاز پاداش می دهید!

 

21. Space را باز نگه دارید

امروزه، ناهار خوری ها علاقه ای به پلان رستوران شلوغ ندارند. طراحی‌های داخلی رستوران‌های مدرن باعث می‌شود فضای باز احساس شود. این تکنیک را با مینیمالیسم ترکیب کنید، و اگر این فرصت را دارید (مانند آنها در Fogo Island Inn)، در مرکز پنجره‌های خود قرار دهید و اجازه دهید محیط طبیعی اطرافتان به جای شما صحبت کند.

 

نکات طراحی داخلی رستوران شما

در حالی که سبک طراحی داخلی شخصی شما متعلق به شماست (تا زمانی که برند رستوران خود را در نظر داشته باشید)، نکات جهانی وجود دارد که هنگام چیدمان و تزئین فضای خود به خوبی به شما کمک می کند. در اینجا چند بهترین روش وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

1. طرح خود را با دقت برنامه ریزی کنید

قبل از شروع انتخاب مبلمان و رنگ آمیزی، طراحی جلوی خانه و چیدمان آشپزخانه تجاری خود را برنامه ریزی کنید. جریان را از جلو تا پشت خانه در نظر بگیرید و مطمئن شوید که کارکنان و مهمانان شما فضای کافی برای قدم زدن در اطراف خواهند داشت. رستوران جایی برای ترافیک نیست! همچنین، در نظر داشته باشید که آشپزخانه و دستشویی شما کجا خواهند رفت.

2. به نورپردازی توجه کنید

نورپردازی می‌تواند فضای رستوران شما را بسازد یا آن را خراب کند، بنابراین می‌خواهید با نور طبیعی و مصنوعی که ترکیبی از آنها یک اثر آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند، آن را درست کنید. چراغ هایی را نصب کنید که بتوانید بسته به زمان روز آنها را تنظیم کنید.

3. از رنگ های مناسب برای نوع محل برگزاری خود استفاده کنید

رنگ ها آگاهی از برند را تا 80 درصد افزایش می دهند و 85 درصد از تصمیمات خرید را تحت تأثیر قرار می دهند، بنابراین مهم است که رنگ های داخلی رستوران خود را با دقت انتخاب کنید. از رنگ‌های کسل‌کننده دوری کنید و در عوض از رنگ‌های پر جنب و جوش برای روشن‌تر کردن فضا استفاده کنید. حواستان باشد که زیاده روی نکنید – رنگ ها می توانند بر خلق و خوی تأثیر بگذارند و شما نمی خواهید مهمانان شما قرمز را به معنای مجازی ببینند!

رنگهای مکمل در دکوراسیون داخلی کدامند؟

4. صدا را در نظر بگیرید

رستوران شما می‌تواند غذا و دکور شایسته‌ای داشته باشد، اما اگر موسیقی شما با میهمانان نت اشتباهی داشته باشد، کل تجربه مشتری ممکن است از بین برود. هنگام انتخاب موسیقی رستوران و حجم آن، مخاطبان خود را در نظر بگیرید. صدا باید مکمل محیط باشد، نه اینکه آن را از بین ببرد.

مهمانان شما قبلاً شما را به خاطر غذایتان دوست دارند و اکنون فضای شما با این نکات طراحی داخلی رستوران مطمئناً شگفت انگیز است.

 

منبع: https://www.touchbistro.com/

5/5 - (1 امتیاز)
تماس با کارشناس