دیزاین اداری مدرن

اهمیت دیزاین اداری مدرن

بسیاری از افراد بیشتر ساعات شبانه روز و در واقع ساعات مفید زندگی خود را در محل کار می گذرانند. دیزاین اداری می تواند بر روی روحیه این اشخاص تاثیر به سزایی داشته باشد. پس این کار میتواند با حساسیت و دقت لازم صورت پذیرد تا محیطی آرام تر برای فرد و مدرن تر از دید مشتری و با شکوه تر برای بستن قرار دادهای مهم فراهم شود. در دفتر کار فرد باید بتواند تمرکز داشته باشد، جا برای تمام لوازم ضروری را در اختیار داشته باشد، سلیقه شخصی وی اعمال شود تا بتواند در این محیط رضایت شغلی بهتری را تجربه نماید.

محیط کار هر فردی خانه دوم او است. ساعات بسیاری از عمر افراد در دفتر کارشان سپری می شود. برای دیزاین اداری باید ابتدا به شغل فرد و سپس به روحیه کاری وی توجه کنید تا بتوانید دیزاین مدرن را در دفتر کار ایجاد نمایید. در ادامه این مطلب ایده هایی مدرن و کاربردی برای طراحی دفتر کار را ارائه خواهیم داد با ما در شرکت دکوراسیون داخلی سفید همراه شوید.

چطوری یه دیزاین اداری شیک و مدرن داشته باشیم ؟

یکی از مهمترین عنصر هایی که تو زیبایی دیزاین اداری تاثیر زیادی داره رنگ محیطه. یعنی استفاده از رنگای ساده برای دیوار ها و مبلمان محیط. اگر میخوای یه محیط شیک و شاد داشته باشی حتما از رنگای شاد هم استفاده کن، علاوه بر رنگ، روشنایی محیط هم تاثیر زیادی داره، فراموش نکن که ترکیب رنگ محیط، مبلها و میز اداری خیلی توجه کنی، از صندلی و میز اداری استاندارد استفاده کن هم باعث حفظ سلامتی میشه و هم کمک میکنه کارهاتو راحتتر انجام بدی، حتما تو فضای اداریت از گل و گیاه استفاده کن، اینکار روحیه و آرامشتو بالا میبره.
 

انتخاب رنگ مناسب برای دیزاین دفتر کار

در طراحی دیزاین دفتر کار مدرن موضوع بسیار مهم انتخاب رنگ مناسب است. علاوه بر اینکه رنگ دفتر کار تاثیر زیادی بر روی روحیه افراد دارد، انتخاب رنگ مناسب می تواند بر روی برندینگ آن سازمان هم تاثیر داشته باشد. رنگ باید به نوعی گویای فعالیت شرکت یا نهاد باشد، گاهی برای برخی از شرکت ها که هنوز رنگ سازمانی خود را تعیین نکرده اند از رنگ لوگوی آن ها بهره می بریم تا بیشترین همخوانی را با سربرگ ها، کارت های ویزیت و لوگوی شرکت یا سازمان ایجاد شود و سازمان یک دست تر به نظر برسد.
رنگ های آرامش بخش و رنگ های رسمی که تمرکز افراد را بالا می برند هم بسیار تاثیر گذار هستند مانند آبی تیره که در تمرکز افراد نقش دارد و یا سبز که باعث آرامش است. رنگ هایی مانند قهوه ای، کرم و بژ هم چون با چوب و چرم که در بیشتر دفاتر کار دیده می شوند هماهنگ هستند معمولا مورد توجه مدیران هستند.

دیزاین اماکن اداری

یک فضای اداری دارای بخش‌ها و طبقات مختلفی می‌باشد که با توجه به نحوه سازماندهی فعالیت‌ها و عملکردهای اداری در هر یک از اماکن اداری، می‌توان دیزاین و چیدمان مختلفی را برای هر کدام طراحی و اجرا کرد. طراحی پلان و مشخص کردن نحوه سیرکولاسیون بین فضاها در دفاتر اداری در مرحله اول از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. زیباسازی و انتخاب تزیینات برای دفتر کار نیز در مرحله بعد از عوامل مهم به حساب می‌آید. در یک دیزاین دفتر کار شیک و مدرن قطعاً به تمام نکات ریز و درشت اهمیت داده می‌شود.

ساماندهی عملکردهای اداری

عمل یک فضای اداری شبیه به یک ماشین بزرگ است که باید تمام بخش‌های آن با یکدیگر مرتبط و هماهنگ باشد و در هر شرایی هر بخش بتواند به صورت مجزا و مکمل با دیگر بخش‌ها به درستی عمل کند و هماهنگ باشد. هر عملکرد اداری باید به سادگی و روشنی با بخش‌های دیگر در ارتباط قرار بگیرد و همچنین حداقل اصطکاک را با دیگر بخش‌ها داشته باشد. عملکردهای اداری مبنا در یک ساختمان اداری عبارتند از: مدیریت، امور مالی، خدمات عمومی و خدمات فنی.
 

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید جهت دیزاین اداری کسب و کار خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

نکات دیزاین دفتر اداری

یکی از نکات مهمی که در هنگام دیزاین دفتر اداری باید آن را در نظر داشت این است که باید به تجهیزات ویژه در دفاتر اداری توجه شود. کار در برخی قسمت‌های یک دفتر اداری نیاز به تجهیزات ویژه و گسترده‌ای دارد که این تجهیزلت دارای سیم‌کشی و مراقبت‌های خاصی هستند. مسلماً این بخش‌ها به دلیل تولید صدای بیشتر و احتمال گسترش فضا در آینده نمی‌توانند در کنار دفاتر و قسمت‌هایی واقع شوند که ارباب رجوع به آن مراجعه می‌کند. رعایت اصول طراحی دکوراسیون دفترکار بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی و دیزاین دفتر کار توجه به فرم‌ها در دکوراسیون دفتر کار است. فرم‌هایی که با آن‌ها طراحی صورت می‌گیرد و همچنین فرم‌هایی که برای مبلمان و لوازم اداری انتخاب می‌شود همگی در دیزاین نهایی دفتر کار تاثیرگذار هستند. استفاده از فرم‌های سیال شناور یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دفتر اداری به حساب می‌آید. فرم‌های سیال نسبت به فرم‌های صلب و سخت دارای انرژی مثبت‌تری هستند و زیبایی و تنوع دفتر کار را دو برابر می‌کنند. فرم‌های هندسی سیال در کنار رنگ‌های گرم و پرانرژی ترکیبی زیبا و جذاب را پدید می‌آورند.

نقش چیدمان در دیزاین اداری

همان طور که در بالا گفته شد، دیزاین دفتر کار یک عامل بسیار مهم در میزان کار کردن کارمندان است، اگر کارکنان در یک فضای آرامش ‌بخش و جذاب کار کنند باعث می شود که برای انجام امور خود روحیه بیشتری داشته باشند، طبق تجربه هایی که به دست آمده یک محیط اداری با دیزاین زیبا در نتیجه کسب و کار تأثیر زیادی دارد، علاوه بر این روش تزیین و طراحی یک دفتر به طور مطلوبی در بهره وری نقش دارد.

 

 

در دیزاین و طراحی اداری باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

دفتر اداری و دیگر محیط‌ هایی که رفت و آمد در آن ها بسیار زیاد است فضا هایی هستند که افراد باید احساس آرامش در آن ها داشته باشند یک فضای زیبا و راحت می ‌تواند برای کارکنان انرژی مضاعف و نشاط آور باشد، ایده هایی که برای دیزاین دفتر اداری در نظر می گیرید باید طوری باشد که تمامی افراد با دیدن آن ها لذت ببرند و تمامی سلیقه ها در آن لحاظ شده باشد‌. یکی از بزرگ ترین مشکلات مدیرها دیزاین دفتر کار خود است، در واقع تمامی انسان ها به این دلیل منزل خود را دیزاین می ‌کنند که در آن احساس آرامش داشته باشند بنابراین با دیزاین دفتر کار می توان علاوه بر اینکه یک محیط زیبا را به وجود آورد بلکه با تمرکز و دقت بیشتری امور را انجام داد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در طراحی دیزاین دفتر اداری به آن توجه کنید این است که از صندلی ها و مبل هایی استفاده شود که مناسب محیط کار باشند به دلیل تنوع در تولید مبل ها می توان مبل های ویژه محیط های اداری با رنگ هایی که هماهنگی با دکوراسیون داخلی دارند را خریداری کنید، میز و صندلی ها باید از سبک مدرن پیروی کنند تا بر روحیه کارمندان تأثیر بگذارد، همچنین رنگ مبل و صندلی ها باید طوری انتخاب شود که با دیگر وسایل محیط کار سازگاری داشته باشد.

تزیین و دیزاین دفتر اداری با گل و گیاه

گل ها و گیاهان تأثیر زیادی در روحیه افراد می ‌گذارند و باعث شادابی آن ها می شوند بنابراین می توان یک قسمتی از فضا را با استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی تزیین نمود.

 دقت به رنگ آمیزی دیوارها

در واقع باید از رنگ و پوستر هایی برای دیوار محیط اداری به کار برد که موجب بالا بردن راندمان کارمندان شود، به همین دلیل کاغذ دیواری و رنگ هایی مورد استفاده قرار می گیرند که با محیط ارتباط برقرار کنند همچنین هر قسمت از محیط اداره باید متناسب با نوع امور رنگ آمیزی شود.
 

 

 هماهنگی رنگ ها در دیزاین دفتر کاری

نخستین اساسی که در دیزاین دفتر کار باید به آن دقت شود هماهنگی رنگ هاست، رنگ های به کار رفته بین اجزای داخلی هر قسمت باید با یکدیگر هم خوانی داشته باشند در طراحی و دیزاین دفتر مدیریت و دفتر کار از رنگ های جیغ استفاده نکنید ولی چندین رنگ که در یک گروه قرار دارند را مورد استفاده قرار بدهید.

بخش های مهم در دیزاین اداری

علاوه بر رنگبندی و شکل ظاهری مبلمان اداری باید استانداردها و آرگونومیک را دارا باشد تا در طول روز موجب ایجاد خستگی در کارکنان نشود و همچنین بهتر است برای هر فرد یک قفسه برای نگهداری از وسایل شخصی در نظر گرفت. دیوار از اصلی ترین موارد تاثیر گذار بر زیبایی محیط است همانطور است که در چیدمان و دیزاین اتاق خواب و حتی آشپزخانه یکی از ابتدایی ترین تغییرات جابه جایی دیوار ها است در دکوراسیون اداری نیز دیوار ها نقش بسیار مهمی را در انرژی و شیک شدن اداره و سازمان ایفا میکنند و دیزاین آن میتواند محیط را لوکس جلوه دهدکرد و عواملی که باعث خسته شدن کارمندان میشود در حد امکان کم شود و یا به طور کامل از بین برود.

دیوارها جزئی جدایی ناپذیر از معماری هستند و همچنین در طراحی نیز نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. لازم است که در طراحی محیط‌های اداری نسبت به چگونگی انتخاب دیوار شاخص، نوع چیدمان مبلمان بر اساس آن دیوار و حتی نوع پوششی که برای هر دیوار انتخاب می‌کنیم آگاهی کامل داشته باشیم. علاوه بر رنگبندی و شکل ظاهری مبلمان اداری باید استانداردها و آرگونومیک را دارا باشد تا در طول روز موجب ایجاد خستگی در کارکنان نشود و همچنین بهتر است برای هر فرد یک قفسه برای نگهداری از وسایل شخصی در نظر گرفت.

دیوار از اصلی ترین موارد تاثیر گذار بر زیبایی محیط است همانطور است که در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب و حتی آشپزخانه یکی از ابتدایی ترین تغییرات جابه جایی دیوار ها است در دکوراسیون محل کار نیز دیوار ها نقش بسیار مهمی را در انرژی و شیک شدن اداره و سازمان ایفا میکنند و دیزاین آن میتواند محیط را لوکس جلوه دهد.
 

 

5 نکته مهم دیزاین اداری

1.استفاده از مبلمان اداری منحصر به فرد

در هر فضای کاری اولین چیزی که جلب توجه میکنه مبلمان هست، پس زیبا، شیک، منحصر به فرد، متناسب و کاربردی بودن اونها بیشتر از دیگر المانها ضروريه!

2.اهمیت دادن به سلامت کارکنان

در صورت توان از میز و صندلی طبی که با آناتومی بدن سازگاری داره استفاده کنید؛ تا سلامت کارکنان خودتون رو تضمین کرده و راندمان کاری اونها رو افزایش بدید.

3.استفاده از پارتیشن های شیشه ای

این روزها برای استفاده از حداکثر فضا و کم کردن هزینه های دیزاین اداری، استفاده از پارتیشن جایگزین دیوارکشی شده!

4.استفاده از رنگ مناسب

رنگ در دکور اداری مدرن به طور کلی تناژ خنثی داره ولی بسته به کارکرد، مخاطب و نیاز فضا در کنار رنگ های خنثی میشه از رنگ آبی، بنفش، قرمز و .. هم استفاده کرد.

5.نورپردازی اصولی و تامین نور کافی

قطعا گذروندن زمانی طولانی در محیطی که نور مناسبی نداره آزاردهنده است. پس توجه به نورپردازی جزو نکات بسیار مهم در دیزاین فضای اداری محسوب میشه.

 

سوالات متداول پیرامون دیزاین اداری

اهمیت دیزاین دفتر اداری مدرن چیست؟

بسیاری از افراد بیشتر ساعات شبانه روز و در واقع ساعات مفید زندگی خود را در محل کار می گذرانند. طراحی دکوراسیون محیط کار می تواند بر روی روحیه این اشخاص تاثیر به سزایی داشته باشد.

استفاده از چه ترکیب رنگی برای دکوراسیون داخلی دفتر کار مناسب است؟

انتخاب رنگ دکوراسیون دفتر کار بستگی به نوع کار و ارباب رجوع ها دارد، ولی اگر فضای در اختیار شما بزرگ و جادار باشد دست شما برای انتخاب رنگ باز است. ولی باید تناسب و هارمونی در فضا برقرار باشد و رنگی که برای دیوارها انتخاب می‌شود با کفپوش و قفسه و سایر وسایلی که در فضا وجود دارد هماهنگی داشته باشد تا احساس اطمینان و رضایت در ارباب رجوع ایجاد شود.

 

در پایان از تمامی عزیزانی که این مقاله را مطالعه کرده اند نهایت قدردانی را داریم.

5/5 - (11 امتیاز)
Call Now Buttonتماس با کارشناس