نحوه طراحی دیوار دکوراسیون لاکچری

از دیگر نکاتی که موجب آرامش بیشتر پرسنل در محیط کار می شود تزیین دیوار با کاغذ دیواری و یا پوستر هایی از طبیعت و مناظر زیبا است که طراحان می بایست در حین طراحی به آن توجه نمایند. همچنین توجه به هماهنگی بین اجزاء و رنگ وسایل به کار برده در محیط و همچنین ایجاد هماهنگی در بین اجزاء محیط اداری از جمله مواردی است که زیبایی بیشتری به محیط کار می بخشد و از به هم ریختگی و جلوه ناپسند آن جلوگیری می کند. بنابراین محیط های اداری را می توانید با گل و گیاهان طبیعی و آکواریوم های زیبا و گلدان های مصنوعی و تابلو ها تزیین کنید. لازم به ذکر است که در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس در اداره جات و شرکت های مختلف بهتر است از طراحی های مینیمال استفاده نمایید.

رنگ و نورپردازی دکوراسیون اداری

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری، رنگی است که در دیوار، مبلمان و لوازم کاربردی و تزیینی استفاده می شود. بنابراین با توجه به اهمیت رنگ در در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری هرچه طراحان از رنگ های مناسب و شاد تری استفاده نمایند بدون تردید تاثیر مثبت تری در روحیه کارکنان خواهند داشت. در هنگام استفاده از رنگ برای دکوراسیون باید با در نظر گرفتن محدودیت های ان سازمان اقدام به انتخاب رنگ نمود.

همچنین در دکوراسیون اداری باید از رنگ هایی استفاده شود که معمولا اقبال عمومی با انها همراه می باشد و موجب نارضایتی عمومی نباشد. طراحی دکوراسیون اداری باید از رنگ بندی درستی برخوردار باشد و در کوراسیون اداری می بایست از رنگ هایی استفاده شود که مرتبط با فعالیت اداری در آن اداره باشند و بتوانند در القا حس رسمی و اداری بودن به شما کمک نمایند و همچنین بالا رفتن حس اعتماد به نفس کارکنان را موجب شود. اما لازم به ذکر است که نباید تنها به رنگ محیط کار اکتفا کرد و نحوه نورپردازی نیز از دیگر موارد پر اهمیت در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری می باشد و همانطور که می دانید چنانچه نور کافی در محیط وجود نداشته باشد خستگی و خواب آلودگی کارکنان را موجب می شود.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

خوب مسلما علاوه بر رفتار مدیرعامل این چیدمان دکوراسیون محیط اداری، طراحی میز اداری مدرن، مبلمان ها و حتی چیدمان اکسسوری ها است که بر مشتری و مخاطبان تاثیرگذار است. به همین دلیل باید طراحی دکوراسیون اتاق مدیر عامل را با حساسیت بیشتری انجام داد.
برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت باید ابتدا اهداف خود را از طراحی دکوراسیون این اتاق تعیین کنید. پس از آن می توانید کار را شروع کنید. باید گفت که طراحی اتاق مدیریت موضوع و امری کاملا تخصصی که نیاز به مهارت فرد متخصص و کارشناس فعال در این حوزه را می طلبد.

از اتاق مدیریت می توان به عنوان قلب تپنده یک سازمان و مجموعه نام برد. همچنین به علت این که یک مدیر باید تایم زیادی را در اتاق خویش بگذراند باید پلان اتاق مدیریت به گونه ای باشد تا انرژی مدیر را حفظ کند. دفتر مدیریت جز مهمترین بخش ها و قسمت های هر مجموعه است که باید به طراحی دکوراسیون آن توجه ویژه ای داشت. چرا که وی با در نظر گرفتن عملکرد مدیریت یک اداره و همچنین پرستیز کار مدیریت، اتاق مدیر را به نحوی سازماندهی می کند که منجر به افزایش عملکرد آن شود.

این اتاق جز یکی از مهم ترین اتاق های هر مجموعه ای است بنابراین باید به طراحی دکوراسیون داخلی آن توجه ویژه ای داشت. البته همه اتاق ها و فضاهای اداری باید با بالاترین کیفیت طراحی شوند، اما اتاق مدیریت به دلیل این که پذیرای مهمان ها و افراد مهمی است که سازمان و مجموعه با آن ها در ارتباط است نیازمند توجه بیشتری است.

پلان اتاق مدیریت

در هر اداره یا سازمان طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت مهم ترین موضوع در دکوراسیون اداری است. به همین دلیل بهتر است تا در شروع کار دکوراسیون داخلی اداری بهترین اتاق را برای طراحی پلان اتاق مدیریت آماده کنید.
چرا باید به پلان اتاق مدیریت توجه کنید؟ امکان طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت مدرن و لاکچری بسیار حائز اهمیت است. زیرا اتاق مدیر عامل محل انجام کارهای مهم، برگزاری جلسات کاری، بازدیدها و کارهایی از این دست است. به همین دلیل باید اهمیت زیادی برای طراحی پلان اتاق مدیریت قائل شد.
به هنگام طراحی دکوراسیون اتاق اداری حتما به عملکرد آن توجه کنید. پلان و طراحی دکوراسیون اداری باید هماهنگ با این مسائل طراحی شود تا بتوان هر ایده شیک، لاکچری و مدرنی را در آن اجرا کرد.

چیدمان اتاق مدیریت

نحوه چیدمان اتاق مدیریت باید به شکلی کاملا مدرن و امروزی باشد زیرا مهمترین تصمیم گیری ها و همچنین قرارهای کاری مهم در آن برگزار خواهد شد. قطعا نحوه چیدمان در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت بر عملکرد مجموعه و مدیر عامل تاثیر زیادی خواهد داشت.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید با شماره های زیر تماس بگیرید:

 

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی

پیکره و روح هر فضایی در جهان هستی، به نوع چینش و ترکیب بندی اجزاء آن وابستگی مطلق دارد. طراحی دکوراسیون و معماری داخلی شور و اشتیاق و آرامش را با استفاده از تکنیک ها و سبک های متعدد و طراحی های خلاقانه به کوچکترین و بی روح ترین فضاها باز می گرداند. سهم بیشتر این حس آرامش از طریق بینایی تامین می شود. در این نقل و انتقال، عناصر و عوامل بسیاری از جمله محیط و فضاهای پیرامون انسان مانند: رنگ، فرم و مدل، نحوه چیدمان، گل و گل خانه، جریان هوا، صدا و نور از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. ارتباط محیط و این عناصر فضاهای پیرامونی، با سلامت تن و روان، رشد و شکوفایی حقیقتی اثبات شده است.
شرکت طراحی داخلی با تكیه بر اصول و مبانى مهندسى، معمارى و تجربه ، تداعى گر ذهن و سلیقه شما بوده و به رویاهایتان واقعیت مى بخشد. هنر ما خلق طرح و زیبایى در رویا و انطباق آن با سلایق شماست و تخصص ما اجراى همان رویاها در محیط و فضاى ساختمان است.

 

طراخی فضای کارمندان

اصول دکوراسیون داخلی اداری

۱- استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون اداری

تعجب آور نیست که نور طبیعی بهترین نوع نور برای کار است، زیرا داشتن روحیه بیشتر در دفتر کار خود منطقی است. نور طبیعی به ایجاد بهره وری بهتر و یک محیط کار لذت بخش تر کمک می کند ، بنابراین هرچه بیشتر بتوانید نور طبیعی را در ایده های دکوراسیون اداری خود بیاورید ، برای رفاه کلی کل تیم بهتر است. با بهره گیری از بزرگترین پنجره های ممکن ، فضای کار خود را باز کنید و جلوپنجره ها را از شلوغی و شلوغی دور نگه دارید و در صورت نیاز به پرده ، از باریک بودن و به راحتی جمع شدن مطمئن شوید. اگر نمی توانید نور طبیعی بیشتری به آن وارد کنید ، از آینه های شیک و سطح انعکاسی که در فضای اطراف آویزان شده اند استفاده کنید تا بتوانید نور طبیعی بیشتری را در اطراف دفتر بگیرید.

آخرین روند دکوراسیون اداری همه چیز در مورد ایجاد محیط کار شما تا حد ممکن راحت و الهام بخش برای کل تیم است و نور طبیعی را باید راهی اساسی برای بالا بردن روحیه همه در نظر گرفت. اما اگر آینه ها این کار را انجام ندهند و شما در یک دفتر بدون پنجره گیر کرده باشید ، کارشناسان نوسازی ما پیشنهاد می کنند در مورد لامپهایی که تقلید از نور طبیعی دارند در عین حال سازگار با محیط زیست ، تحقیق کنند.

۲ – از مزایای گیاهان استفاده کنید

جای تعجب نیست که گنجاندن گیاهان در دکوراسیون دفتر شما برای محیط کار شما بی نهایت مفید خواهد بود. با توجه به اینکه کمترین فضای اداری مدرن از لحاظ عناصر طبیعی و اصیل کوتاه است ، دلایل زیادی وجود دارد که گیاهان یکی از گرایش های جدید دکوراسیون دفتر هستند. گیاهان به کاهش استرس و افزایش بهره وری کمک می کنند ، و آنچه با فشارهای اقتصادی این روزها انجام می شود ، فقط می تواند چیز خوبی باشد. آنها نه تنها برای کل تیم خوب هستند ، بلکه همچنین خوب به نظر می رسند – هر بازدید کننده ای هنگام ورود به دفتر کار شما با یک مجموعه قابل توجه از گیاهان سبز یا یک دیوار خیره کننده متحیر می شود.

گیاهان دارای مزایای اضافی برای تمیز کردن هوا و کنترل سطح رطوبت هستند ، و این به سطح راحتی در دفتر شما می افزاید. به طور کلی گیاهان جایگزین عالی و مقرون به صرفه ای برای دکوراسیون مطب سفید بالینی هستند. فقط مطمئن شوید که گیاهانی را به راحتی مراقبت می کنید که نیازی به صرف وقت زیاد برای مراقبت از آنها نیست.

۳ – مبلمان اداری راحت

وقتی نوبت به طراحی دکوراسیون اداری می رسد ، در ایجاد فضاهای اداری که واقعاً احساس راحتی می کنند ، شورشی ایجاد شده است – تقریباً مانند خانه دوم. و با انعطاف پذیری زمان فعلی ، بسیاری از دفاتر در حال تبدیل شدن به خانه ای خارج از خانه برای کارمندان هستند ، و اگر در دفتر شما اینگونه باشد ، ایجاد راحتی در آن باید یک نقطه شروع اصلی در هنگام تزئین فضا باشد. با فاصله گرفتن از فضاهای کم طراحی شده ، فقط منطقی است که هنگام در نظر گرفتن دفاتر با قضاوت مناسب ، فضاهای جذاب ، آرامش بخش و راحت تری ایجاد می شوند. مکان های قهوه و جلسات به گونه ای طراحی شده اند که بیشتر شبیه یک اتاق جلوی شخصی باشند ، تا فضایی که ممکن است در آن توافق مهمی داشته باشید – و ما فکر می کنیم روندهای دکوراسیون اداری فعلی برای آن بهتر است.

مبل ها و صندلی های راحت ، میزهای قهوه خوری کم ارتفاع ، گیاهان ، فرش ها و رنگ های جذاب دیوار برای تبدیل دفاتر کار به فضاهای غیررسمی و آرامش بخش تر مورد استفاده قرار می گیرند. نکته کلیدی در رسمی و مناسب نگه داشتن ظاهر این است که فقط اشیای تزئینی بیاورید که غالباً از آنها استفاده می شود تا همه چیز را بدون سر و صدا و مفید نگه دارید.

۴ – فضاهای جلسات

هیچ راهی بهتر از جلسات تعاملی برای جلسات آسان تر ، سرگرم کننده تر و پربارتر است. روند طراحی دفتر ۲۰۱۹ به تدریج بر ایجاد همکاری بیشتر در فضاهای جلسات متمرکز است. از دیوارهای تخته سفید و تخته سیاه گرفته تا فضاهایی با صندلی و میز که می توان آن ها را بالا برد و به اطراف منتقل کرد. روزهای میز کنفرانس ایستا ، که در انتهای آن صفحه نمایش مسلط است ، گذشته است – و مسافت خوبی دارد. اینکه بتوانید روی یک تکه کوسن راحت استراحت کنید و به صفحه ای روی دیوار یا سقف نگاه کنید ، یک روش جالب تر برای تماشای یک سخنرانی است ، همانطور که در مقایسه با یادداشت برداری می توانید روی زمین یادداشت کنید در دامان تو

اجازه دهید دما و نور به راحتی کنترل شود ، بنابراین می توان محیط مناسب برای جلسه و سخنرانی شما تنظیم کرد – این ایده های دکوراسیون اداری هنگامی که می خواهید احساس خوبی ایجاد کنید ، می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. در حالی که ظاهر کلی دفتر کار شما باید یک امر اساسی باشد ، عناصر مختلف و غیر منتظره را برای ایجاد انرژی در جلسه و مناطق مشترک خود به همراه داشته باشید که به عنوان مبتدی مکالمه نیز دو برابر می شوند.

۵ – اتاق های کنفرانس با مضمون

اتاق های کنفرانس به طور سنتی فضاهای کسل کننده و مهیجی نیستند ، و این شرم آور است ، زیرا اغلب در مکان هایی هستند که شما باید الهام بخش ترین کار خود را انجام دهید. این کار را با برخی از دکوراسیون های دفتر کار با مضمون ، که اتاق اتاق کنفرانس شما را روشن تر می کند و آن را به یک فضای کاملاً لذت بخش تر برای حضور تبدیل کنید ، آسان تر کنید. برای به دست آوردن از این اتاق های کنفرانس با مضمون. مناظر شهری ایده ای بی نهایت الهام بخش برای یک موضوع ایجاد می کنند ، همانطور که مقصد عجیب و غریب و عجایب طبیعی مختلف.

همانطور که گفته شد ، ترفند پایبندی به هر موضوعی ظریف بودن و نه چندان واقعی است. طراحان داخلی ما پیشنهاد می کنند از یک تم به عنوان الهام اولیه و به دنبال آن ترکیبی از سبک های مختلف طراحی برای ظاهر لایه ای تر استفاده کنید. از این گذشته ، موضوعی که خیلی جدی گرفته شود ممکن است به یادماندنی باشد ، اما به سرعت پیر می شود و ارزش آن را برای صرف وقت و سرمایه گذاری ندارد.

۶ – استفاده از وسایل ارگانیک در دکوراسیون اداری

ایده های دکوراسیون اداری به طور فزاینده ای خواستار احساسات طبیعی تر ، عناصر آلی و دکوراسیون پایدار هستند و دلیل خوبی هم دارد. این به معنای مواد طبیعی و الهام بخش در فضای باز ، و همچنین گیاهان و عناصر دائره شده است. ما درختانی را دیده ایم که در دهلیزها ، پل ها از روی نهرهایی که از قسمت پذیرایی عبور می کنند و اکو کره ها در گوشه و کنار زندگی می کنند. از چوب و سنگ با افزایش فرکانس در آخرین روند دکوراسیون اداری و همچنین الیاف طبیعی برای مبلمان نرم استفاده می شود.

روندهای دکوراسیون اداری مانند اینها همچنین از رنگ های طبیعی مانند قهوه ای ، سبز ، نارنجی های عمیق و رنگ های خنک کننده گرم استفاده می کنند. رنگ هایی که به شما احساس می کنند انگار در فضای باز عالی هستید. با آوردن هرچه بیشتر وسایل متفکرانه ساخته شده روحیه را زنده نگه دارید ، اما اگر این امکان وجود ندارد ، از مبلمان فروشگاه های دست دوم تهیه کنید تا تأثیر خود را بر محیط کاهش دهید.

۷ – استفاده از اسباب و وسایل هنری

ناگفته نماند که یک دفتر و دکوراسیون اداری بدون الهام گرفتن از هنر ، به ویژه نوعی که انگیزه مردم را ایجاد می کند ، کامل نیست. اگر دکوراسیون دفتر کار شما رنگ و علاقه ندارد ، پس دریغ از سرمایه گذاری در برخی از هنرهای پر جنب و جوش برای این فضا واقعا باعث زنده شدن آن شود. خواه این کار از طریق چاپهای جسورانه ، نقاشی های آرامبخش بصری یا برخی از چاپهای انرژی بخش باشد ، روندهای جدید تزئینات دفتری و اداری همه در مورد هنر جوش آور است. هنر همچنین باعث می شود که وقتی کارمندان شما به یک لحظه برای تأمل نیاز دارند در حالی که خیلی حواسشان پرت نمی شود ، اجازه دهند یک نقطه کانونی مشخص داشته باشند. نمایش هنر به گونه ای که خیلی پرخاشگرانه و منحرف کننده نباشد با استفاده از آن به عنوان یک نقطه کانونی و نه یک فکر بعدی.

و اگر می خواهید شتاب و معاشرت کارمندان را افزایش دهید ، چطور در مورد شروع یک کلاس هنری بعد از کار در عصرها ، بنابراین کارمندان شما می توانند در هنگام خستگی از کار لذت ببرند و در کنار هم کار کنند و یک کار هنری خیره کننده ایجاد کنند که بهترین دکوراسیون دفتر را بازتاب دهد روند سال ۲۰۱۹٫

۸ – اجازه به شخص سازی میز و دفترهای کارمندان

با هرکسی که هر روز بیشتر و بیشتر در دفتر کار می کند ، چطور اجازه می دهید که افراد فضای دفتر خود را شخصی کنند؟ این می تواند به افراد اجازه دهد تا در به روزرسانی های جدید طراحی دفتر کار کنند یا به سادگی به آنها گزینه های شخصی سازی فضای میز را بدهند. فرصت هایی از این دست به کارمندانتان کمک می کند تا در شرکت شما سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند و در نتیجه به افزایش حرکت و بهره وری کمک می کنید.

یک قدم جلوتر بروید و به همه اجازه دهید در مورد انتخاب کدام یک از روندهای دکوراسیون اداری بهترین گزینه را انتخاب کنند یا بسته های فضای میز را برای انتخاب فضای شخصی دفتر کار انتخاب کنید. انتخاب دادن به مردم و جلب نظر آنها ، در اینجا مهم است. فقط مطمئن شوید که گزینه ها را به تعداد محدودی محدود کنید که از کار با آنها نیز خوشحال خواهید شد زیرا آزادی زیاد می تواند در نهایت طاقت فرسا و از نظر بصری پر سر و صدا باشد.

 

دکوراسیون داخلی شرکت سرو صنعت
دکوراسیون داخلی شرکت سرو صنعت

دکوراسیون اداری

طراحی و اجرا دکوراسیون اداری در گروه معماری سفید به صورت تخصصی و متناسب با نیاز کارفرما و برای هر کارفرما به شکلی منحصر به فرد صورت می گیرد. نگرش های متفاوت سازمانی، نیازها و فضاهای گوناگون اداری از جمله مواردی هستند که کانسپت طرح را شکل داده و منجر به خلق فضایی می گردد که کارفرما به دنبال آن است.

با توجه به تجربیات و تخصص ما در گروه معماری سفید برای دستیابی به بهترین فضا و تجربه ی بودن در محیطی اصیل و مطلوب موارد زیر پیشنهاد می گردد:

  • در زمان طراحی علایق، نیازها و چالش های خود را به صورت کامل به زبان خودتان لیست نمایید.
  •  طرح مسئله نمایید و از طراح و مجری بخواهید تا راهکارهای متفاوت حل مسئله شما را عنوان کند.
  • در جلسات اولیه نشست با طراح و مجری از علایق، خواست ها، نیازها و حتی ارزش ها و خط فکری خودتان صحبت نمایید چون شناخت و آگاهی هر چه بیشتر طراح از علایق و نیازهای شما، دستیابی راحتتر به فضایی مطلوب، جذاب، لوکس و رویایی در ذهن شما را میسر می نماید.
  • از خط فکری طراح خود مطلع شوید تا مطمین شوید که انتخاب شما متناسب با روحیات و نگرش شما صورت گرفته است.

در این صورت می توانید بودن در فضایی را تجربه نمایید که برایتان لذتبخش می باشد.

 

سوالات متداول دکوراسیون داخلی اداری

اهمیت مبلمان در دکوراسیون داخلی اداری در چیست؟

یکی دیگر از مهم ترین نکات برای دیزاین دکوراسیون های اداری تهیه مبلمان و میز های مناسب برای راحتی بیشتر کارمندان است. اگر شما تمایل دارید که در محیط شرکت و یا اداره نظم و ترتیب بیشتری برقرار شود بهتر است از کمد های دیواری و قفسه و فایل در این محیط ها برای قرار دادن وسایل مهم استفاده کنید.

تقسیم بندی فضا در داخل یک اداره چه نقشی دارد؟

بهتر است محیط های اداری را با توجه به کارکرد هر یک از پرنسل و کارمندان به فضاهایی مجزا تقسیم کنید این تقسیم بندی ها می تواند بر روی افزایش تمرکز و آرامش کارمندان تاثیرگذار باشد.

اهمیت رسیدگی به دکوراسیون داخلی اداری در چیست؟

محیط های اداری خانه دوم مدیران و کارمندان محسوب می شوند و بیشتر افراد نیمی از زندگی خود را در این محیط ها سپری می کنند. طراحی دکوراسیون داخلی اداری مدرن و مناسب می تواند بر روی روحیه کارمندان تاثیرگذار باشد و علاوه بر این با طراحی یک دکوراسیون زیبا و متفاوت برای محیط های اداری راندمان کار بیشتر می شود و مدیران می توانند شاهد کارکرد مطلوب کارمندان و رضایت بیشتر رجوع کنندکان باشند.

 

5/5 - (1 امتیاز)