سان روم گاردن (Sunroom garden) چیست؟

سان روم گاردن (Sunroom garden) طراحی جدید فضای بسته بین فضای داخلی و خارجی است که با طراحی منحصر به فرد خود امکان استفاده همزمان از فضای داخلی و خارجی را فراهم می کند. فضای محصور شده سان روم گاردن با دیواره‌های شیشه‌ای احاطه شده است؛ فضایی راحت را برای استفاده حداکثری از فضای بیرون در هر شرایط آب و هوایی فراهم می نماید. در واقع می توان گفت که سان روم مکانی برای استراحت و لذت بردن از محیط طبیعی و اتاقی شیشه ای برای تماشای چهار فصل است. سان روم گاردن یک فضای محصور شیشه ای است که به خانه متصل می‌شود و این صفحه شیشه ای شما را به فضای باز متصل می کند. اگر نمی دانید سان روم چیست و چه تفاوتی با روف گاردن دارد، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با شرکت دکوراسیون داخلی سفید همراه باشید.

سان روم گاردن چیست؟

محیط هایی مانند سان روم گاردن برای استراحت یا گذراندن وقت با دوستان و اعضای خانواده عالی هستند. سان روم گاردن فضایی بسته و محصور شده با استفاده از مصالح مقاوم و کاربردی است که به بهترین نحو با محیط بیرون ارتباط دارد. این محفظه از باغ شما و گیاهان مورد علاقه شما در برابر عناصر بیرونی و فیزیکی محافظت می کند در حالی که خانه شما را با فضای باز متصل می کند. اگر قصد دارید یک اتاق آفتابگیر به خانه خود اضافه کنید، مهم است که از همه گزینه‌های مرتبط با طراحی و اجرای آن آگاه باشید. در میان اتاق های فصلی مختلف که باعث سردرگمی در انتخاب می شود، علاوه بر ملاحظات مالی باید محصولات و متریال‌های موجود برای ساخت سان روم گاردن در نظر گرفته شود.

دکوراسیون سان روم گاردن

در دکوراسیون سان روم گاردن بهتر است از مبلمان و وسائل تزئینی سازگار با طبیعت استفاده کنید و چون این منطقه مکانی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت است. باید به راحتی و انتخاب رنگ مبلمان توجه ویژه ای داشت. برای مبلمان استفاده از مبلمان مخصوص فضای باز برای این فضا یکی از گزینه های پیشنهادی است. در انتخاب رنگ بهتر است از رنگ های شاد با انرژی مثبت برای دکوراسیون این اتاق استفاده کنید و از آنجایی که دیوارهای سان روم گاردن از شیشه ساخته شده است، نمی توانید تابلوها یا سایر وسایل تزئینی را آویزان کنید. در عوض می توانید از یک میز چوبی کوچک برای قرار دادن وسایل و تزئینات در گوشه و کنار اتاق استفاده کنید. همچنین از یک قفسه کتاب کوچک با کتاب های مورد علاقه خود، یک میز ناهار خوری کوچک، جعبه های گل و گلدان هایی با درختچه ها، گل ها و گیاهان سبز می توانید در این فضا استفاده کنید.

کمک گرفتن از یک فرد برای مشاوره دکوراسیون داخلی و طراحی باعث میشه که شما در میزان بودجه خود صرفه جویی کنید. شرکت دکوراسیون سفید ترکیبی از دانش معماری، طراحی داخلی، روانشناسی، مشاوره تخصصی و کوچینگ است. برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه دکوراسیون داخلی سفید با شماره های سایت تماس بگیرید.

ساختار و متریال اصلی سان روم

ساختار و متریال اصلی سان روم گاردن از هر نوع که باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. در هر صورت برای داشتن اتاقی مناسب با این فضا باید از مواد با کیفیت و مقاوم برای بدنه اصلی آن استفاده کرد. با توجه به این که فضای موردنظر به طور کامل با فضای بیرونی در ارتباط است، باید از محصولی با مقاومت بالا در برابر شرایط فیزیکی و محیطی استفاده شود. این فضا معمولا با ترکیب شیشه و سایر مصالح ساختمانی ایجاد می شود. از شیشه برای عبور و  هدایت مستقیم نور خورشید استفاده می شود. در ترکیب با شیشه، لازم است از ماده ای استفاده شود که مقاومت قابل توجهی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی داشته باشد. یکی از مصالح اصلی سان روم گاردن، سازه فلزی است که پایه اصلی سان روم گاردن را تشکیل می دهد.

تفاوت سان روم گاردن با روف گاردن چیست؟

سان روم گاردن و روف گاردن هر دو توجه انسان را به محیط طبیعی و سرسبز محل زندگی و خانه معطوف می کنند. باید بدانیم که این دو از نظر طراحی، ساختار و مکان با هم تفاوت های زیادی دارند. طراحی روف گاردن مربوط به فضای پشت بام منازل و آپارتمان ها است و از مزایای روف گاردن می توان به افزایش فضای سبز، اکسیژن بیشتر، کاهش دما و جذب آلودگی با وجود گیاهان در پشت بام خانه ها اشاره کرد. سان روم گاردن معمولاً در خانه ها یا باغ هایی با حیاط بزرگ ساخته می شوند و یک فضای محصور شده در ابعاد کوچک است که به خانه متصل شده و خانه شما را با فضای بیرون مرتبط می‌کند. بخشی از جذابیت این خانه شیشه ای درخشان و قدرتمند، در عین حال که از شما در برابر عوامل محافظت می کند، دید پانورامای محیط طبیعی است. در واقع، سان روم گاردن فضایی آرام، دلپذیر و سرسبز برای استراحت فراهم می کند.

 

 

✅جمع بندی

سان روم گاردن اتاقی است که دیوارها و سقف آن شیشه ای است و در حیاط، باغ یا قسمتی از خانه ساخته میشود. این به شما امکان می دهد در تمام فصول سال از طبیعت لذت ببرید. به طور کلی سان روم گاردن (Sunroom garden) فضایی است مشرف به یک باغ یا حیاط با طبیعت زیبا، و می تواند مکانی ایده آل برای استراحت، مطالعه، اجتماعات خانوادگی و دوستانه باشد. فراموش نکنید که سان روم گاردن از نظر طراحی با روف گاردن و انواع بام های سبز و همچنین تراس گاردن متفاوت است. هدف اصلی سان روم گاردن بهبود فضای خانه است. در واقع این فضا به تامین آسایش انسان کمک می کند. در واقع این فضا به عنوان یک باغ چهار فصل عمل می کند و می تواند تمام نیازهای شما را از طبیعت کوچک برآورده کند و بر روحیه شما تأثیر مثبت بگذارد. جذابیت سان روم گاردن زمانی در نظر شما دوچندان می شود که متوجه دید پانارومایی آن به اطراف خانه و محوطه حیاطتان می شوید و آن را به فضایی منحصر به فرد تبدیل می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس