طراحی دکوراسیون داخلی سوپرمارکت کوچک

ایده های جالب برای سوپرمارکت کوچک

طراحی دکوراسیون سوپرمارکت شما باید شامل برندسازی، پیامی جذاب و نشانه های طراحی مناسب باشد تا به بازدیدهای مکرر، حفظ حاشیه بالاتر و افزایش رضایت مشتری کمک کند. طراحی دکوراسیون سوپرمارکت به صورت استاندارد و اصولی امری واجب است که حتمن باید آن را در اولویت کاری خویش قرار بدهید. با طراحی دکوراسیون مناسب برای فروشگاه خود میتوانید یک تجربه عالی برای مشتریان خود به ارمغان بیاورید و به همین گونه این موضوع با اهمیت در شغل و بهبود درآمد شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت. بیایید نگاهی بیندازیم که چه روندها و ایده هایی در زمینه طراحی داخلی میتواند در سوپرمارکت شما تفاوت ایجاد کند. با ما همراه باشید تا ایده های جالب برای سوپرمارکت کوچک را به شما بگوییم.

اهمیت داشتن دکوراسیون داخلی مناسب برای سوپرمارکت

همان طور که گفته شد داشتن یک دکوراسیون داخلی مناسب و اصولی از واجبات برای شما فروشگاه داران عزیز است. هم اکنون شرکت دکوراسیون داخلی سفید این موضوع را بیشتر توضیح میدهد. سوپرمرکت ها و فروشگاه ها مکان هایی هستند که طول مدت خرید از آنها معمولا در زمان بسیار کمی اتفاق می افتد. چون افراد معمولا با لیستی که از قبل آماده کرده اند وارد سوپر مارکت شده و خرید خود را انجام میدهند. به دلیل همین سرعت در خرید کالا مشتریان تلاش میکنند به راحتی و به سرعت وارد فروشگاه شده و خرید خود را انجام دهند.  به همین دلیل داشتن یک دکوراسیون مناسب و طراحی اصولی نیاز است تا افراد را به هدف خود و خریدی راحت منجر کند.

بیشتر سوپر مارکت های شناخته شده کشور و هم چنین در سراسر جهان چه سوپرمارکت های بزرگ باشند چه سوپر مارکت های کوچک این نکته با اهمیت را درک کرده اند و تمام تلاش خود را کرده اند تا فروشگاه خود را به مکانی تبدیل کنند که مشتریان از بودن در آنجا لذت میبرند. با یک دکوراسیون داخلی منحصر به فرد برای سوپر مارکت خود چه بزرگ و چه کوچک میتوانید محیط بهتری را برای تجربه مشتریانتان رقم بزنید و همین مهم در افزایش در آمد شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت. اگر شما از آن جمله فروشگاه داران هستید که قصد دارید دکوراسیون اصولی برای سوپرمارکت خود داشته باشید با شرکت دکوراسیون داخلی سفید را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید.

 

 

انتخاب قفسه‌ها در طراحی دکوراسیون سوپرمارکت

مهم ترین عامل در انتخاب قفسه ها انتخاب سایز و محل قرار گیری آنها میباشد. طریقه ی چیدمان قفسه ها در دکوراسیون سوپرمارکت نقش قابل توجهی دارد. چرا که ترافیک ایجاد شده در محیط داخلی فروشگاه را کنترل میکند. از طرف دیگر میتوانید با انتخاب قفسه های بزرگ به جای قفسه های کوچک در هزینه های خود صرفه جویی بکنید. در نطر داشته باشید که قفسه های فروشگاه شما باید به گونه ای باشند که بیشترین تعداد اقلام و کالاها را در خود جای دهند و مشکلی از این نظر نداشته باشید.

برای طراحی دکوراسیون سوپر مارکت خود سعی کنید قفسه های خود را به صورت دایره ای بچینید. محاسبه کردن فاصله بین قفسه ها را برای رفت و آمد مشتریان درنظر داشته باشید. هم چنین به این نکته توجه داشته باشید که مواد خوراکی را در ابتدا فروشگاه و قفسه های ورودی قرار دهید. به این دلیل که تعداد افرادی که برای خرید خوراکی وارد سوپر مارکت شما میشوند، بیشتر از هرکس دیگری است و باید دسترسی سریعتر افراد، به اقلامی که نیاز دارند اولویت قرار گیرد. یکی از دلایلی که باعث میشود افراد سوپر مارکت شما را بدون هیچ خریدی ترک کنند، سد شدن راه آنها توسط قفسه های شما میباشد و اگر در مذیقه باشند قطعا باعث کاهش فروش میشود.

در طراحی دکوراسیون مناسب برای فروشگاه خود قفسه ها باعث میشوند تا بتوانید محل عبور مشتریان را تعیین کنید و انتخاب کنید که چه بخش هایی اغلب در معرض دید قرار بگیرد. اگر سوپر مارکت کوچکی دارید، بهتر است قفسه‌ها را به صورت لایه‌ای بچینید.

نقش کف و طبقات در دکوراسیون داخلی سوپر مارکت

برنامه ریزی را برای آغاز این فرایند فراموش نکنید. انتخاب نقشه ی کف مناسب سوپر مارکت یکی از با اهمیت ترین و اساسی ترین کارهایی است که باید انجام بدهید؛ چون این کف ساختمان است که به عنوان پایه اصلی سوپر مارکت شما به حساب می آید. با یک نقشه درست کف امکانات دیوارها و قفسه هایی که بر روی آن قرار میگیرد نیز بیشتر میشود. در طراحی دکوراسیون داخلی سوپر مارکت حتی از گوشه هایی که بی استفاده ماندند هم نهایت استفاده را ببرید. جهت نمایش کف از کفپوش های ساده نیز میتوانید استفاده کنید.  همچنین میتوانید با قرار دادن برچسب‌هایی بر روی زمین، مشریان سوپر مارکت خود را به سمت دلخواهتان هدایت بفرمایید.

انتخاب اقلام در دکوراسیون داخلی سوپر مارکت

در طی فرایند طراحی دکوراسیون سوپر مارکت خود بعد از آنکه کف و قفسه ها جای گذاری شدتد، نوبت به نحوه قرار گیری اجناس و اقلام سوپر مارکت میشود. ابتدا اقلامی مانند شیر و پنیر که افراد نیاز بیشتری به آنها دارند رو نزدیک تر به بخش ورودی بگذارید. بعضی از سوپر ها مارکت ها کار اشتباهی میکنند و یخچال های خود را در انتها و بعد از گذر افراد از بسیاری از کالاها قرار میدهند؛ لطفا از این کار پرهیز کنید. کالاهایی  که به فصل مربوط هستند را در فصول مختلف جابه‌جا کنید. همچنین اقلام کوچکی مانند شکلات و اسباب بازی‌های کوچک را در دکوراسیون سوپر مارکت بر روی میز صندوق  و حسابدار قرار دهید. این کالاها چیزهایی هستند که معمولاً در لیست خرید قرار نمیگیرند و افراد در لحظه‌ی آخر خروجشان از سوپر مارکت می‌توانند آن را انتخاب و خریداری بکنند.

 

 

کلام آخر

طراحی دکوراسیون داخلی سوپرمارکت و در عین حال چیدمان المان های مختلف آن مولفه های بسیار مهمی دارد. در زمان طراحی دکوراسیون داخلی سوپرماکت برنامه ریزی یکی از موارد مهم و راهبردی است. یعنی شما  باید ببینید چه هدفی از سوپر مارکت خود دارید و چه طور می خواهید مشتری را به رسیدن به این هدف یاری کنید.  بعضی از سوپرمارکت ها تمرکزشان روی نوع خاصی از کالاها  و هم چنین مشتریان خاص است، برخی با ارائه تخفیف های شگفت انگیز مشتری را به خرید بیشتر تشویق می کنند و برخی با ارائه محصولاتی که به قول معروف در هر فروشگاهی پیدا نمی شود و بسیار گرانقیمت و پرسود هستند، برای کسب و کارشان ارزش افزوده ایجاد می کنند. همه این موضوعات در طراحی دکوراسیون سوپرمارکت شما تاثیر دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه در 8 نوع کاربری

قطعا مطلع هستید که  توزیع مناسب فضای کاربردی یعنی اختصاص فضاهای قفسه بندی شده و مدیریت نحوه چیدمان سوپرمارکت، می تواند در مجموع تاثیر مثبتی بر رفتار مصرف کننده و مشتری شما داشته باشد و طبیعتا موجب رضایتمندی بیشتر آنها خواهد شد. بنابراین، اگر قصد طراحی دکوراسیون داخلی سوپرمارکت را دارید، لازم است تا موارد مختلفی را مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار بدهید که شاید اصلا به آن فکر نکرده باشید مانند: جنبه های بیزینسی و بازاریابی تا جنبه های اجتماعی و روانشناختی. همه این موارد، عوامل کلیدی و تاثیرگذاری هستند که می توانند بر فرایند طراحی سوپر مارکت شما، تاثیر بگذارند و کسب و کارتان را رونق ببخشند.

 

سوالات متداول

طراحی دکوراسیون مناسب برای سوپر مارکت چه تاثیری میتواند بر کسب و کار ما داشته باشد؟

همان طور که گفته شد طراحی دکوراسیون سوپرمارکت شما باید شامل برندسازی، پیامی جذاب و نشانه های طراحی مناسب باشد تا به بازدیدهای مکرر، حفظ حاشیه بالاتر و افزایش رضایت مشتری کمک کند.

مهم ترین عامل در انتخاب قفسه های سوپر مارکت چیست؟

مهم ترین عامل در انتخاب قفسه ها انتخاب سایز و محل قرار گیری آنها میباشد. طریقه ی چیدمان قفسه ها در دکوراسیون سوپرمارکت نقش قابل توجهی دارد.

 

4.3/5 - (6 امتیاز)
تماس با کارشناس