نقش کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی کمک می‌کند تا بر خلاف طرح‌های محدودی که با استفاده از رنگ‌ها بر روی دیوار قابل اعمال بود، بتوانیم از بی نهایت رنگ و طرح در دکوراسیون خانه استفاده کنیم که با طیف وسیعی از سلیقه هماهنگ می‌شود. همیشه در انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری باید دقت کنید که سادگی در کنار طرح‌های شلوغ هماهنگی بیشتری ایجاد می‌کند. با شرکت دکوراسیون داخلی منزل سفید همراه باشید تا شما را با تمامی ابعاد کاغذ دیواری آشنا بکنیم.

نکات انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها از زمان ناصرالدین شاه قاجار در ایران رونق گرفتند و به خاطر زیبایی و شکوهی که به فضا میدن همچنان جزو پرطرفدار ترین ها هستند؛ که امروزه در کلی طرح های مختلف تولید میشه … با چند تا نکته ساده میتونیم انتخاب بهتری داشته باشیم که در نتیجه باعث دلنشین شدن بیشتر خونه میشه…

 

 

 • به رنگ دکوراسیون و رنگ بقیه وسایل توجه کنید.
 • اگر فضای کوچکی دارید از طرح های شلوغ پرهیز کنید، چون بیشتر باعث کوچک به نظر رسیدن فضا میشه
 • به طور کلی اگر میخواهید کل دیوار ها و فضاها کاغذ دیواری شود، از طرح های ساده و خلوت استفاده کنید.
 • اگر میخواهید قسمت خاصی یا مقدار کمی از دیوار را کاغذ دیواری کنید، در آن صورت میتوانید از طرح های شلوغ استفاده کنید.
 • هم چنین میتوانید نقض و عیب های دیوار را با کاغذ دیوار بپوشانید.

چرا باید از کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

کاغذ دیواری نقص هایی همانند ترک ها، لکه ها، فرو رفتگی ها، برآمدگی و موج ها را پوشش داده و ازچشم پنهان می کنند… . کاغذ دیواری های زیادی وجود دارند كه به خاطر ضخامتشان در نقش یک پوشش آكوستیك و عایق حرارتی و برودتی عمل میکنند. كاغذ دیواری ها همانند یک تابلوی هنری برجسته می توانند به فضا روح تازه ای دهند. كاغذ دیواری ها با انواع طرح ها وسبک ها هماهنگ میشوند. مدت زمان نصب کاغذ دیواری بسیار کوتاه و سریع می باشد و بوی نامطبوعی ایجاد نمی کند.

ترندهای کاغذ دیواری در سال جدید

ترندها رو دنبال کن، اگر جزو علاقه مندان به حوزه طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستید، قطعا اطلاع دارید که کاغذ دیواری بار دیگر در حال ترند شدن و استفاده توسط مطرح ترین طراحان داخلی و جزو پیشنهاد‌های اول به عنوان پوشش دیوار برای هر فضای مدرن و به روزی است.
کاغذ دیواری‌های محبوب در سال جدید جزو مواردی است که هر شخصی که در این حوزه فعال است تمایل به دانستن آن دارد.

 

 

 • رنگهای محبوب سال

درنظر داشته باشید که برای سال جدید پیشرو پالت رنگ های طوسی، بنفش، خردلی، بلوند و بژ جزو ترندهای روزدنیا در طراحی داخلی هستند. همچنین جسارت در استفاده از طرح های مختلف کاغذ دیواری یکی از پیش نیازهای اساسی برای استفاده از طرح های پیش رو است.

 • برگ های روی دیوار

چند سالی است که گیاهان و برگها جزو ترندهای روز طراحی داخلی هستند. گیاهان پهن برگ، شاخ و برگ و حتی پرندگان جزو طرح های روز کاغذ دیواری به شمار می آیند.

 • بافت های ساده و منظم

برای افرادی که عاشق مینیمالیسم هستند اما نمی توانند از کاغذ دیواری دل بکنند، بافت های ساده و منظم بارنگ خاکستری ملایم یکی از بهترین گزینه ها بر روی دیوارهایشان است. شرکت های زیادی این روزها از این دست از کاغذ دیواری ها تولید می کنند.

 • باز هم سادگی!

سبک نوردیک ژاپنی «Nordic Japanese» که اتفاقا نقاط مشابه زیادی با سبک مدرن دارد. یکی دیگر از ترندهای دنبال شده در سال جدید خواهد بود. استفاده از چوب و سنگ در کنار دیوارهای سفید و شاید با اندکی بافت و رگه های مشکی و خاکستری از ویژگی های بارز این سبک به شمار می رود.

 • دیوارهایی از جنس فلز!

سبک های صنعتی از حداقل هابرای فضاسازی استفاده می کنند. این سبک، یکی از سبک های محبوب این روزها می باشد. به نظرتاسالهای بعد به بسیاری از خانه ها راه پیدا کنند. دیوارهایی از جنس بتن، فلز و آجر یکی از خصوصیات بارز این سبک به شمار می رود که کاغذ دیواری سریع ترین راه برای تداعی این عناصر در هر فضایی هستند.

 • طبیعت و دیگر هیچ!

مدرن روستیک استایل «MODERN RUSTIC STYLE» سبک دیگری است که از عناصر طبیعی در محیط به خوبی بهره می برد. پیاده سازی طرح تخته چوب های طبیعی بر روی کاغذ دیواری بهترین گزینه برای پوشش دیوارها در این سبک خواهد بود.

 


 

نکات مهم در خصوص نگهداری از کاغذ دیواری

1.گردگیری فصلی

کاغذ دیواری های نسل جدید همگی قابلیت شست و شو را دارند و این موضوع باعث می شود که بتوانیم بطور فصلی آنها را گردگیری کنیم. که برای این امر یک دستمال نم دار کافی است.

2.شست و شو سالانه

علاوه بر گردگیری فصلی، شست و شوی سالانه بوسیله مخلوط مایع ظرفشویی و آب یا یک اسپری شیشه شور حتما توصیه می شود.

3.دور نگه داشتن وسایل داغ

بخاری یکی از وسایلی است که به هیچ عنوان نباید نزدیک به دیواری که روی آن کاغذ دیواری نصب شده است قرار بگیرد. فاصله یک و نیم متری می تواند فاصله ایمنی باشد.

4.ترمیم کاغذ دیواری

به هر دلیلی امکان دارد کاغذ دیواری شما آسیب ببیند برای اینکه بتوانید آن را ترمیم کنید حتما اضافاتی که از رول های کاغذ دیواری باقی مانده است را نگه دارید تا بتوانید قسمتی که آسیب دیده را مجددا نصب کنید.

5.طول عمر و مقاومت بالا

در آخر اینکه کاغذ دیواری های نسل جدید بسیار مقاوم بوده و به این راحتی آسیب نمی بیند. اگر طرح مورد نظرتان را در جای صحیح استفاده کنید می توانید سالها از کاغذ دیواری فضای خود لذت ببرید.
 

چه رنگی کاغذ دیواری خانه را بزرگتر نشان می دهد


 

کلام آخر

کاغذ دیواری یکی از محبوب ترین پوشش های دیواری است که می تواند علاوه بر زیبایی به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی نیز از آن بهره برد. کاغذ دیواری های نسل جدید به دلیل استفاده از تکنولوژی نو در تولید می توانند تا سالها بدون تغییر بر روی دیوارهایتان باقی بمانند.

5/5 - (1 امتیاز)
تماس با کارشناس