جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه در سال 1402

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه از مهم ترین بخش های خونه ست و تاثیر زیادی توی دکوراسیون داخلی خونه داره. مهم ترین بخش این دکوراسیون کابینته. اما چیدمان وسایل دیگر هم تاثیر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه داره. اولین چیزی که توی دکوراسیون آشپزخانه مهمه انتخاب سبکیه که با خونه و سلیقه تون هماهنگی داشته باشه. بعد از اینکه سبك تون رو مشخص کردید با توجه به اون چیدمان بدید برای هر سبکی وسایل و چیدمان اون سبت رو بخرید.

عوامل تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

1.متریال

موادی که برای تزئین هر اتاق استفاده می کنید بسیار مهم هستند، نه تنها بر قیمت و ظاهر بلکه بر میزان ماندگاری یک عنصر خاص در طول زمان نیز تأثیر می گذارند. آنها هنگام نگاه کردن به دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم هستند زیرا آشپزخانه ها محیط های متفاوتی هستند. آشپزخانه ها مکان هایی با رطوبت و گرمای نسبتاً شدید هستند. لکه‌ها و پاشیدن‌ها رایج هستند، و همچنین موقعیت‌هایی که می‌توانند خراش‌ها را پشت سر بگذارند، رایج هستند. همچنین مهم است که بتوانید اقلام را تمیز کنید تا به ناقل بیماری تبدیل نشوند.

با افزایش آگاهی از سلامت و فناوری بهتر، تزئینات آشپزخانه بیشتر و بیشتری وجود دارد که می توانند در شرایط منحصر به فرد و شلوغ آشپزخانه ها به خوبی خود را حفظ کنند در حالی که برای سال های آینده عالی به نظر می رسند.
 

 

2.نورپردازی

نور در همه جای خانه شما اهمیت دارد، اما احتمالاً بیشترین اهمیت را در طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما دارد. نورپردازی در مناطق بزرگ و حتی بزرگتر در مناطق کوچکتر تفاوت زیادی ایجاد می کند. به عنوان مثال، نور روشن تمایل دارد که فضاها را بزرگتر از آنچه هستند نشان دهد. نورپردازی نیز برای تنظیم خلق و خوی حیاتی است. این می تواند آشپزخانه شما را فوق مدرن، دنج، سنتی یا صمیمی کند. این یک بخش بسیار مهم در برنامه ریزی نحوه تزئین آشپزخانه است.

برای الهام گرفتن از آشپزخانه، به مجلات دکور و نمایشگاه ها نگاه کنید. اینها اغلب نمونه کارهایی هستند که توسط طراحان حرفه ای گردآوری شده اند که ایده بسیار روشنی از اینکه سبک آشپزخانه باید چگونه باشد، دارند. آن‌ها اغلب ایده‌هایی غیرمعمول و هوشمندانه دارند که می‌توانید ایده‌های جدید آشپزخانه را برای کمک به منحصربه‌فردتر کردن آشپزخانه خود بگیرید.

3.سبک آشپزخانه

آشپزخانه را می توان به سبک های مختلفی تزئین کرد. آشپزخانه‌های روستایی دنج، متمرکز بر کار و متنوع وجود دارد. شما می توانید نمونه های زیادی از آشپزخانه های روستایی سخت و کابین مانند را پیدا کنید. شما می توانید آشپزخانه های مدرن مینیمال یا برخی از آشپزخانه های صنعتی بسیار باورنکردنی را پیدا کنید.

دانستن اینکه کدام یک از بسیاری از سبک‌های آشپزخانه را می‌توانید پیدا کنید که به دنبال استفاده از آن هستید، به شما کمک می‌کند تا از همان ابتدا یک سبک دکوراسیون منسجم برای آشپزخانه خود ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که از همان ابتدا نوع مناسبی از دکوراسیون آشپزخانه را انتخاب کرده اید و هنگام تصمیم گیری در مورد سبک آشپزخانه، پول یا زمان خود را با موارد اشتباه تلف نکنید.

این بدان معنا نیست که شما باید هر عنصر خاص دکوراسیون آشپزخانه را از قبل انتخاب کنید، بلکه باید بدانید که چه حسی را برای کل فضا می خواهید. گاهی اوقات ممکن است بودجه لازم برای جایگزینی یک عنصر خاص را نداشته باشید، اما با انتخاب صحیح در بقیه دکوراسیون آشپزخانه خود، برای به دست آوردن جلوه مورد نظر خود، نیازی به انجام این کار ندارید.

 


 

دیزاین کشوهای داخلی در دکوراسیون آشپزخانه

بانوان تمایل دارند؛ فضای ذخیره سازی در آشپزخانه بیشتر باشد. با بیشتر شدن فضاهای ذخیره سازی، وسایل زیادی در آن جای می گیرد و آشپزخانه مرتب تر به نظر می رسد. طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه برای این منظور باید به نحوی باشد که ؛ دسترسی به مواد راحت تر باشد. طراحی قفسه های کشویی داخلی، یک فضای ذخیره سازی ایده آل و کاربر پسند تر خواهد بود. پیدا کردن مواد و وسایل در اینگونه طراحی بسیار آسان تر خواهد بود. کمک رانرهایی که تحمل وزن بالایی دارند، جای نگرانی برای شکستن کشوها نیست.

طراحی کابینت برای جای دادن لوازم برقی کوچک

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، باید به فکر جای دادن لوازم برقی کوچک و پرکاربرد نظیر کتری، سرخ کن و قهوه ساز یا چای ساز بود. اما سوالی که ممکن است، ذهن شما را درگیر کند این است که، بهترین محل برای جای دادن لوازم برقی کوچک کجا می تواند باشد؟

نیازی نیست که این وسایل را در درون کابینت پنهان کنید و در هربار استفاده ، آن ها را بیرون بکشید از سوی دیگر، ممکن است شما تمایلی به نمایش لوازم روی کانتر نداشته باشید. طراحی کابینت روی کانتر، می تواند بهترین مکان برای قرار دادن این لوازم باشد.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، برای این نوع کابینت می توان دو نوع درب در نظر گرفت. طراحی درب غلتکی می تواند کارایی بیشتری داشته باشد. این در در بالای کابینت جمع می شود و تا زمانی که مورد نیاز باشد بدون مزاحمت روی کانتر می تواند باز بماند. بعد از تمام شدن کار می توانید درب را ببندید. ظاهر کانتر کاملا تمیز و مرتب به نظر برسد.

 

 

کاربرد کابینت گوشه ای کشویی در آشپزخانه

متناسب با شکل و چیدمان آشپزخانه، می توان کابینت های گوشه ای را طراحی کرد. معمولا کابینت های گوشه ای در اکثر خانه ها وجود دارد ، ولی این کابینت ها چندان محبوبیت ندارند. چرا که دسترسی به کالاهایی که در انتهای این کابینت ها می باشد، دشوارتر است. با پیشرفته شدن طراحی دکوراسیون آشپزخانه، اکسسوری های کشویی متعددی برای کابینت های گوشه ای طراحی می شود. در این نوع طراحی دسترسی به اشیا راحت تر می باشد و شما در مورد پیدا کردن این لوازم نگرانی نخواهید داشت.

طراحی اکسسوری و تجهیزات زیر کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

بخش زیرین کابینت های بالایی محل مناسبی برای نگه داری مواد اضافی می باشد. طراحی یکسری قفسه ها در زیر کابینت، برای نگهداری اقلامی نظیر ادویه جات بسیار ایده آل خواهد بود. دسترسی به مواد نیز آسان تر خواهد بود. طراحی یکسری گیره ها برای نگه داشتن لیوان ها، بطری ها و حتی گیاهان خانگی علاوه بر کاربردی بودن ، ظاهری زیبا به محیط آشپزخانه می بخشد.

بهره گیری از ایده نورپردازی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، بسیار موثر خواهد بود. به عنوان مثال، نورپردازی در زیر کابینت، جذابیت ویژه ای به محیط آشپزخانه می بخشد. این نور فضای کار روی کانتر را نیز روشن می کند.

طراحی درب های دو تاشو در دکور آشپزخانه

طراحی کابینت هایی که باز بودن درب هایشان مزاحمتی ایجاد نکند، بسیار کاراتر خواهد بود. ممکن است در فضای آشپزخانه شما انباری وجود داشته باشد. به منظور رفت و آمد آسان، بهتر است درب انباری باز بماند. درب های دو تاشو برای دسترسی آسان به وسایلی که نمی خواهید در معرض دید باشد، مناسب می باشد. با بهره گیری از این دو نوع درب در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، در صورت نیاز می توانید درب ها را باز بگذارید و بعد از تمام شدن کار ، درب ها را ببندید.

دیزاین کابینت های سراسردیواری در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

بانوان دوست دارند، کمد و فضای ذخیره سازی در محیط خانه و مخصوصا در آشپزخانه بیشتر باشد. در صورتی که سقف آشپزخانه شما بلند باشد ، می توانید با یک ردیف باکس کابینت بیشتر، این فضاهای خالی را تکمیل کنید.

دسترسی به این بخش ها، به دلیل قرار گرفتن در بالا کمی دشوار می باشد. از این رو بهتر است ،وسایل غیرکاربردی و وسایلی که استفاده روزانه ندارند، را در این بخش قرار دهید. این روش یک راهکار ایده آل برای طراحی مناسب کابینت می باشد. این کابینت ها می تواند برای نگهداری اشیا و لوازم غیرآشپزخانه ای نیز استفاده شود.

چند راهی برق در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی چند راهی برق در آشپزخانه بسیار مهم می باشد. با کمک این چند راهی می توانید از سطح کانتر برای استفاده از لوازمی از قبیل میکسر و مخلوط کن بهره بگیرید.

 


 

طراحی کابینت مایکروویو در دکوراسیون آشپزخانه

در حال حاضر، تقریبا در هر آشپزخانه ای مایکروویو وجود دارد. وجود یک فضای مناسب، برای قرار دادن این وسیله ممکن است دغدغه ی شما نیز باشد. و این سوال را در ذهن شما ایجاد کند که؛ بهترین محل در دکوراسیون آشپزخانه، برای قراردادن مایکروویو کجاست؟ جای دادن کابینت مایکروویو زیر کانتر،می تواند راهکار ایده آلی باشد . با این راه حل می توان فضای مناسبی برای قرار دادن ماکرووویو طراحی کرد و همچنین ماکرووویو در ارتفاعی مناسب در دسترس خواهد بود.

طراحی نظم دهنده ها در دکوراسیون آشپزخانه

یافتن چاقوی مناسب و ادویه مورد نیاز در داخل کابینت کار دشواری خواهد بود و ممکن است، شما کل کابینت را برای یافتن وسیله مورد نیاز زیر ورو کنید. با کمک نظم دهنده های کشویی، در صورت نیاز به راحتی می توانید به وسایل مورد نیاز دسترسی داشته باشید.

نظافت سریع آشپزخانه با کمک جاروی مرکزی

با طراحی یک سیستم جاروبرقی در پاخور کابینت آشپزخانه می توانید تمام آلودگی ها را در جلوی صفحه ی وکیوم جمع آوری کرده و با روشن کردن سیستم، آن ها به درون محفظه بکشید. این جاروی مرکزی، جایگزینی راحت و بی صدا برای جاروبرقی می باشد.

2 چیزی که باید هنگام دکور آشپزخانه خود بخرید

فرقی نمی کند که در یک آپارتمان کوچک و کوچک استودیویی زندگی می کنید یا یک عمارت تمام عیار، یک چیز مسلم است: همه یک آشپزخانه دارند. و برای بسیاری از مردم، چه یک سرآشپز خانه نوپا باشند یا یک فریزر پر از غذاهای قابل مایکروویو داشته باشند، آشپزخانه بدون شک قلب خانه است.
 

 
در ابتدا، تجهیز و دکوراسیون آشپزخانه آسان به نظر می رسد. تنها چیزی که نیاز دارید چند قابلمه، تابه و ظروف غذاخوری است، و اساساً آماده هستید، درست است؟ نه کاملا. وقتی تمام ابزارهای کوچکی را که برای زندگی روزمره شما بسیار ارزشمند هستند در نظر می گیرید: بازکن های قوطی! کاردک ها! دستکش های فر! – متوجه خواهید شد که می تواند بسیار وقت گیر باشد. و این تنها موارد ضروری است – شما هنوز باید فضای خود را شیک و شخصی کنید.

برای کمک، از تعداد معدودی از دیزاینرهای داخلی در مورد پنج چیزی که هر ساکنی باید به آشپزخانه خود اضافه کند، پرسیدیم. در حالی که پاسخ آنها از یک فرش کاربردی تا گیاهان تازه (و خوشمزه!) را شامل می شود، یک چیز مسلم است: این انتخاب ها بسیار فراتر از قابلمه ها و تابه های معمولی است.

1.با اصول شروع کنید

چه در حال بازسازی کامل باشید و چه بخواهید فضای اجاره ای خود را کمی خاص تر کنید، قبل از افزودن لوازم خانگی و ملحفه باید چند قدم اضافی بردارید. با انتخاب متریال مناسب، پایه و اساس فضای خود را ایجاد کنید. ما می دانیم که به چه چیزی فکر می کنید: انتخاب یک کانتر و کاشی پشتی ممکن است برای یک خانه مهم باشد، اما یک آپارتمان اجاره ای فقط قابل تنظیم است. به لطف کاغذ تماسی و برگردان های پوست کندن و چسباندن، می توانید به راحتی راه خود را به سمت بازسازی مصنوعی حرکت دهید.

2.استفاده از فرش مناسب

فرش ماشینی قابل شستشو ضروری است. جنوا بل، بنیانگذار Ruggable، می گوید: در یک منطقه پر رفت و آمد مانند آشپزخانه، به فرشی نیاز دارید که بتوانید در هر زمان و همیشه آن را بشویید. «افزودن یک فرش شیک یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای آوردن جان تازه‌ای به هر اتاق در خانه شما است، و شستشوی ماشینی تضمین می‌کند که هنگام ریختن آب، حال و هوای آن تغییر نمی‌کند.»

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون داخلی آشپزخانه، در عین کاربردی بودن باید زیبا و لوکس باشد. طراحی داخلی این بخش از منزل بر زیبایی و جذابیت ظاهری آن تاثیر فوق العاده ای دارد. با یک طراحی دقیق و کاربردی، می توان از فضای کوچک آشپزخانه نهایت استفاده را برد. و این فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان داد. سه عنصر ضروری آشپزخانه شامل یخچال، گاز و سینک ظرفشویی باید متناسب با شکل ظاهری آشپزخانه در کنار هم قرار بگیرند.

 


 

انتخاب رنگ

بهترین انتخاب رنگ خنثی است، از انتخاب رنگ دیوار مناسب غافل نشید و بهش فکر کنید.

نورطبیعی

از نور طبیعی استفاده کنید اما که پنجره ندارید سعی کنید نورپردازی خوبی داشته باشید.

تنوع دکوراسیون

تنوع دکوراسیون به دلیل تقاضای بالا زیاد است و قيمتها هم بر اساس متراژ، سبك و متریال کاربردی متفاوت است. پس به این مورد هم دقت کنید.

انتخاب کفپوش

اگر کف فضا‌ی خونه تون با سنگ یا سرامیک پوشیده شده برای آشپزخانه هم از سنگ یا سرامیک استفاده کنید، و برای رفت و امد زیاد هم مناسبه چون قابل شست و شو هستش. اما اگه رفت و امد کمتری دارید میتونید از پارکت یا لیمینت استفاده کنید خوبی لمینیت اینه که حس گرمی و لطافت به خونه میده.

کلام آخر

برای جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن، باید دکوراسیون آشپزخانه هم زیبا باشد و هم به صورت کاربردی باشد. برای زیبایی آشپزخانه، طراحی و نحوه قرارگیری وسایل مهم است. همچنین انتخاب رنگ متناسب با مساحت خانه نیز از جمله موارد مهم برای داشتن بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن است. آشپزخانه‌های مدرن امروزی بر خلاف خانه‌های سنتی، اغلب به صورت باز طراحی شده و متناسب با ابعاد و کاربری فضا، سبک آشپزی و میزان زمان مورد نیاز برای هر ایستگاه کاری (یخچال، سینک و گاز)، به 6 مدل استاندارد طراحی می‌شوند که چیدمان آن‌ها بر اساس مثلث کاری و روابط و دسترسی‌های ارگونومیکی در نظر گرفته می‌شود.
 

سوالات متداول دکوراسیون داخلی آشپزخانه

برای اجرای سبک مدرن در آشپزخانه باید به چه مواردی توجه داشت؟

اصلی ترین ویژگی سبک مدرن سادگی و خلوت بودن فضا است. پس بهتر است در انتخاب وسایل و قرار گیری آنها به این مورد توجه زیادی داشته باشید و از شلوغی زیاد و قرار دادن وسایل مجلل پرهیز کنید. در قسمت آشپزخانه مهمترین عنصر کابینت است و باید در خرید آن دقت کرد.

چرا به دکوراسیون آشپزخانه زیاد توجه میشود؟

دکوراسیون آشپزخانه قطعا یکی از مهمترین مواردیست که در هر خانه ای باید به آن توجه زیادی داده شود. آشپزخانه قلب خانه است و معمولا بیشترین زمان خانم های خانه دارد یا آقایون خانه دار در آنجا سپری میشود. دکوراسیون آشپزخانه اگر زیبا و با علم خاص خود طراحی شود محیط آشپزخانه به یک فضای بسیار خوشایند تبدیل خواهد شد و این موضوع باعث افزایش انرژی و روحیه مثبت شده که روانشناسان نیز ثابت کرده اند که حتی میتواند به طعم غذا نیز تاثیر مثبت بگذارد، چرا که کار کردن در محیطی دلنشین و آرامبخش باعث میشود تا فرد کار مورد نظر را با عشق انجام داده و از آن کار لذت ببرد و بدیهی است که غذایی که با عشق و لذت پخته شود طعم بهتری خواهد داشت.

نقش آشپزخانه در خانه های ایرانی را ذکر کنید؟

در بیشتر خانه های ایرانی آشپزخانه ها جزو مهم ترین قسمت های خانه هستند و خانم های خانه دار حساسیت زیادی در خرید وسایل برای آن دارند. این حساسیت فقط شامل جایگاه قرار گیری یخچال و گاز و ماشین لباسشویی نیست و حتی در چیدمان داخل کابینت ها و انتخاب رنگ آن ها هم حساس هستند.

5/5 - (3 امتیاز)
تماس با کارشناس