انواع دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

آشنایی با انواع دکوراسیون سالن زیبایی به شما کمک می کند تا سالن زیبایی خود را از نظر شکل ظاهری ارتقا بخشید و یا اگر در فکر تاسیس آرایشگاه هستید از ایده های خوب بهره بگیرید و با دقت به دیزاین و طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خود بپردازید. همانطور که می دانید آرایشگری امروزه تبدیل به یکی از شغل های اصلی و مدرن در دنیا شده و شرط موفقیت در این کار بعد از حرفه ای بودن، داشتن یک سالن زیبایی با دکوراسیونی جذاب و شیک می باشد. در ایران طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خانم ها اهمیت بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه دارد چرا که تعداد بانوانی که به آرایشگاه ها مراجعه می کنند و همچنین طیف خدمات آرایشگری زنان بسیار گسترده از آقایان است از این رو مدل دکوراسیون سالن زیبایی زنانه در جذب مشتری و ایجاد حس خوب و ماندگاری مشتری بسیار تاثیر گذار است.

اگر هنوز ایده مناسبی در سر ندارید و یا سردرگم شده اید، پیشنهاد می کنیم یکی از کشورها را برای طراحی سالن زیبایی خود الگو قرار دهید، برای مثال می توانید سالن خود را یه سبک ایرانی، ایتالیایی، عربی و یا سبک های مدرن اروپایی دیزاین کنید، بدین ترتیب ایده های بهتری به ذهنتان خطور می کند و سبک خاصی را می توانید برای آرایشگاه خود به اجرا در آورید.

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

دکوراسیون آرایشگاه زنانه از منظر طراحی داخلی به دو بخش اصلی قسمت مدیریت و منشی و قسمت اصلی انجام خدمات زیبایی و آرایشی تقسیم بندی می‌شود. مهمترین هدف هر فردی از طراحی داخلی دکوراسیون آرایشگاه زنانه جذب مشتری بیشتر است. الته باید این موضوع را در نظر داشت که طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه باید متناسب با فضای موجود صورت گیرد. به عنوان مثال اگر متراژ واحد کم باشد نمیتوان میزهای آرایشی را نزدیک به یکدیگر قرار داد. در وهله اول شاید به نظر برسد که هرچه تعداد میزهای آرایشی بیشتر باشد تعداد مشتری نیز بیشتر خواهد شد و سود آرایشگاه بالاتر خواهد رفت. اما تجربه ثابت کرده است که آرایشگاه زنانه پر دکور و شلوغ در جذب مشتری دقیقاً نتیجه عکس میدهد.

اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه در ایران

با توجه به استاندارها و اصول طراحی دکوراسیون داخلی حداقل باید ۱.۵ متر فاصله بین میزهای آرایشی باشد. به نحویکه دو آرایشگر اگر همزمان در دو جهت میز آرایشی در کنار یکدیگر قرار بگیرند بتوانند به راحتی حرکت کنند و آزادی عمل داشته باشند. در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه باید به دو نکته اصلی توجه کرد. اول اینکه کارایی فضای طراحی شده به گونه ای باشد که آرایشگر بتواند به راحتی به امور آرایشی بپردازد زیرا هدف اصلی از احداث آرایشگاه زنانه همین است. دوماً اینکه طراحی به گونه ای صورت گیرد که خلق فضایی لوکس ، امن و فراهم کردن آسایش و راحتی مشتریان در طراحی داخلی دکوراسیون آرایشگاه زنانه محقق شود.

طراحی با استفاده از  ام دی اف یا کناف می‌تواند بهترین گزینه برای طراحی دکور آرایشگاه زنانه باشد. معمولاً دکور ام دی اف پر استفاده ترین نوع متریال در آرایشگاه زنانه است. با توجه به بودجه کارفرما میتوان از انواع ورق ام دی اف مات و یا ام دی اف های گلاس استفاده کرد. استفاده از ام دی اف های گلاس جذابیت بیشتری به کور میدهد زیرا از آنجایی که سطح آن براق است نور را بهتر بازتاب میدهد و باعث پر نورتر شدن محیط آرایشگاه زنانه میشود. همچنین نورپردازی صحیح علاوه بر اینکه روشنایی مورد نیاز برای انجام خدمات آرایشی و زیبایی را فراهم می‌کند می‌تواند باعث ایجاد آسایش بصری برای مشتریان شود. بخش اصلی دکوراسیون آرایشگاه زنانه فضایی است که خدمات آرایشی و زیبایی در آن انجام می‌شود. عموماً دکور آرایشگاه از یک سری صندلی و آینه‌های بلند و کوتاه تشکیل می‌شود و در حقیقت ایده‌ها هستند که تفاوت را در همین لوازم یکسان در سالن‌های مختلف ایجاد کرده است و باعث جذب حداکثری مشتری می‌شوند.

رنگ در دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

انتخاب رنگ آرایشگاه زنانه یکی از مهمترین بخش های طراحی است. ابتدا باید تم رنگ اصلی آرایشگاه زنانه را در نظر گرفت. استفاده از رنگ های روشن توصیه میشود زیرا فضای آرایشگاه را بزرگتر نشان  میدهند. همچنین در صورتیکه طراحی کمی خلاقیت داشته باشد استفاده از رنگ هایی مانند بنفش و قرمز میتواند جذابیت بصری زیادی را خلق کند. برای ایجاد تم رنگی در فروشگاه المان های ساختمانی مانند دیوار را میتوان به کمک نقاشی ساختمان به رنگ دلخواه درآورد و المان های دکوراتیو را هنگام خرید به آنچه طراحی شده است. با توجه به اصول طراحی و روانشناسی رنگها استفاده از رنگ های روشن مانند رنگ های سفید یا کرم و ترکیب آن با رنگ طلایی میتواند محیط را لوکس تر نشان دهد. همچنین در صورتیکه میخواهید فضا را خیلی صمیمانه تر نشان دهید بهتر است از رنگ های طرح چوب استفاده شود. فضای اصلی سالن زیبایی بانوان را با توجه به نوع کاربری می‌توان به ۳ بخش اصلی تقسیم کرد. ۱- قسمت میکاپ و پیرایش بانوان  ۲- اتاق میکاپ عروس  ۳- قسمت دیزاین ناخن

دکوراسیون قسمت میکاپ آرایشگاه زنانه :

مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون قسمت میکاپ آرایشگاه زنانه توجه به فضایی است که آرایشگر به رحتی بتواند حرکت کند و همچنین میزهای آرایشی خیلی به هم نزدیک نباشند. نزدیک بودن میزهای آرایشی به یکدیگر باعث میشود که مشتری از نظر روانی حس نا امنی بکند. استفاده از آینه‌های قدی و با کیفیت ( آینه با کیفیت نباید موج داشته باشد ) ، ساخت میز کنسول آرایش متناسب با طرح کلی دکور آرایشگاه ، تأمین روشنایی مناسب با نورپردازی مستقیم بر روی مشتری ، استفاده از صندلی آرایشگاهی برقی و با دوام و تهویه مناسب هوا همگی از مواردی است که باید در طراحی قسمت میکاپ و پیرایش بانوان در نظر گرفت.

دکوراسیون اتاق میکاپ عروس آرایشگاه زنانه :

طراحی اتاق میکاپ عروس در ایران معمولاً یک اتاق مجزاست. اگر فضای کافی برای دیوارکشی نباشد می‌توان با استفاده از پارتیشن ( ام دی اف ، فلزی یا شیشه‌ای ) اتاق میکاپ عروس را از بقیه قسمت‌های آرایشگاه مجزا کرد. همچنین تعبیه صندل راحت و متناسب با دکور آرایشگاه برای همراهان عروس و قرار دادن تلویزیون، تهویه مناسب هوا و نورپردازی غیر مستقیم ( به صورتی که باعث خستگی همراهان عروس نشود ) از نکاتی است که در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه باید در نظر گرفت.

دکوراسیون قسمت ناخن آرایشگاه زنانه :

در طراحی دکوراسیون قسمت دیزاین ناخن سه فاکتور مهم را باید در نظر گرفت. ۱- نورپردازی مناسب ۲- تجهیزات دکور آرایشگاه مانند میز ناخن کار و قفسه نگهداری مواد ناخن ۳- سیستم تهویه هوا

نورپردازی قسمت ناخن باید به گونه ای باشد که ناخن کار کاملاً به کار مسلط باشد زیرا انتظار اصلی هر مشتری این است که کارش به درستی انجام بشود. مرز بین طراحی داخلی زیبا و دلنشین و کارایی دقیقاً همینجاست. از این رو بهتر است که از متخصص و طراح کمک گرفته شود. یکی از مهمترین آیتم ها در طراحی دکوراسیون آرایشگاه طراحی صحیح و اصولی سیستم تهویه هوا است که متاسفانه اغلب در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه نادیده گرفته میشود. سیستم تهویه مناسب هوا را مخصوصاً در دیزاین اتاق ناخن باید در نظر گرفت. زیرا بوی ناشی از مواد ناخن مانند لاک و ژل ناخن بسیار آزاد دهنده است و سریعاً باعث ناراحتی و نارضایتی مشتریان می‌شود. تعبیه یک سیستم تهویه هوای اصولی با توجه به علم مهندسی سیالات می‌تواند کاملاً این مشکل را حل کند. تشخیص نوع سیستم تهویه هوا با توجه به علم و تجربه مهندسین با حداقل هزینه و بالاترین کارایی می‌تواند علاوه بر تناسب سیستم استفاده شده با دکوراسیون آرایشگاه زنانه هزینه اجرا را به حداقل برساند.

همچنین رعایت اصول بهداشتی علاوه بر اینکه در میزان رضایتمندی مشتریان تأثیر گذار است یک دستورالعمل قانونی است و بازرسان وزارت بهداشت و صنف آرایشگاه زنانه دائماً بر رعایت اصول بهداشتی نظارت می‌کنند. تمامی بازرسان نتیجه حاصل از بازرسی را حسب مورد به اداره صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه‌های صنفی یا ادارات تعزیرات حکومتی ارائه می‌کنند.

اداره تعزیرات هم به تمامی تخلفات و شکایات احتمالی بر اساس صلاحیت‌های قانونی  رسیدگی می‌کند. از این رو آشنایی به ضوابط بهداشتی مرتبط با صنف آرایشگاه زنانه بسیار مهم است. همان‌طور که آشنایی به اصول و ضوابط ایمنی آرایشگاه های زنانه برای اداره اماکن نیروی انتظامی مهم است.

طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه در ایران

آرایشگاه ها جزء مکان هایی هستند که زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی آن ها بیش از هر فضای دیگری مورد توجه مشتریان قرار می گیرد. طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه از اهمیت زیادی برخوردار است و در بسیاری از موارد موفقیت یک آرایشگر در جذب مشتری های بیشتر از اینکه مدیون هنر و کار آرایشگر باشد مدیون زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی آرایشگاه است.

طراحی منحصر به فرد و متفاوت برای دکوراسیون های آرایشگاه زنانه از اهمیت زیادی برخوردار است و بیشتر آرایشگر ها قبل از شروع کار و یا بعد از گذشت مدت زمانی از شروع کار خود اقدام به ایجاد و یا تغییر دکوراسیون داخلی آرایشگاه می کنند و سعی دارند تا دکوراسیون آرایشگاه خود را به بهترین شکل طراحی کنند.

 

سوالات متداول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

 

نقش نورپردازی در دکوراسیون یک آرایشگاه را ذکر کنید؟

برای شرح اهمیت این فاکتور همین بس که بگوییم رضایت مشتری زمانی جلب می شود که چهره ی خود را با رنگ و لعاب دلخواه ببیند که این امر نیازمند داشتن نور مناسب در اطراف آینه است. در انتخاب رنگ نور بهترین گزینه استفاده از هر دو رنگ زرد و سفید است چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد.

یک آرایشگاه در قسمت دکوراسیون به چند بخش تقسیم میشود؟

سالن آرایشگاه در قسمت دکوراسیون به طور کلی دارای دو بخش است :بخش اول قسمت مدیریت و به اصطلاح رزور نوبت و بخش دوم فضای اصلی انجام خدمات زیبایی و آرایشی

3.5/5 - (2 امتیاز)
Call Now Buttonتماس با کارشناس