طراحی و اجرای پارتیشن اداری در دکوراسیون داخلی

پارتیشن چیست؟

پارتیشن (Partition) به معنی قسمت بندی و جداسازیه. با استفاده از پارتیشن میشه از فضای اتاق استفاده بهینه کرد. مثلا فضاهای بزرگ رو برای استفاده های متفاوت به چند قسمت تقسیم بندی کرد. امروزه یکی از شایع ترین و پرکاربردترین سبک های معماری، طراحی پلان باز و یکپارچه است، پارتیشن ها با جداسازی فضاها، به عنوان یک عنصر کاربردی و دکوراتیو، رواج بیشتری پیدا کردن. با استفاده از پارتیشن، بدون استفاده از دیوارهای بتنی و آجری که هزینه بالا، محدودیت چیدمان و عدم انعطاف پذیری دارن، میتونیم دو یا چند قسمت جداگونه رو تو یه فضای بزرگ درست کنيم.

پارتیشن‌های اداری ظاهری عالی را برای مطابقت با جو محل کار و محیطی که می‌خواهید به دست آورید، با کیفیت ساخت قابل اعتماد و ساخت و ساز و مواد با کارایی بالا ترکیب می‌کنند تا با طیف وسیعی از نیازهای استفاده و انواع ساختمان‌ها مطابقت داشته باشند.

انواع پارتیشن

1.پارتیشن ثابت:روی زمین پیچ و مهره و نصب میشه. ارتفاع بعضی از این پارتیشن ها بلنده و به سقف متصل میشه.

2.پارتیشن متحرک(شناور): میتونیم جابجاش کنیم و میتونیم محل قرارگیری اون رو متناسب با دکوراسیون تغییر بدیم.

گاهی پروژه های پارتیشن بندی به مانند یک داستان مصور به نمایش در می آیند، گویی در دل این طرح رویایی باور ناپذیر قرار دارد. ما لذت نگاه از دریچه ای شیشه را به تمام مشتریانمان هدیه می کنیم و باور داریم که شما لایق بهترین کیفیت و بهترین خدمات هستید. امکان سفارش پارتیشن در رنگ برند شرکت شما یکی از پیشنهادهای مخصوص شرکت دکوراسیون داخلی سفید در پارتیشن است. در حال حاضر پارتیشن اداری مدرن مورد استفاده برای سازمان ها پارتیشن اداری شیشه ای با سیستم های پارتیشن آلومینیومی  بهتر است. قرار دادن پارتیشن شیشه ای حتی زمانی که پارتیشن بندی شده است به دفتر ظاهری باز می دهد. سیستم های پارتیشن آلومینیومی و پارتیشن شیشه ای این روزها یک ترکیب عالی است. سیستم های پارتیشن آلومینیومی بهترین پوشش را برای پارتیشن های شیشه ای نصب شده ارائه می دهند.

 

 

خوبی های پارتیشن های اداری

پارتیشن‌های اداری اغلب به‌عنوان اتاقک‌های ساده و خسته‌کننده‌ای دیده می‌شوند که باعث ایجاد یک محیط کاری افسرده‌کننده می‌شوند. در واقع، زمانی که به درستی از آنها استفاده شود، می توانند یک دفتر کار را به فضای کاری بسیار دلپذیرتر تبدیل کنند. پارتیشن بندی هوشمندانه یک دفتر، گزینه های انعطاف پذیری برای ادغام هماهنگ بین کارمندان و همچنین پیشگویی مساوی از فضای کاری موجود را ارائه می دهد.

 • تفکیک و تقسیم فضا
 • ایجاد محرمیت و یا مانعی برای دید
 • نظم دهی و سازماندهی
 • زیبایی و جلوگیری از یکنواختی
 • قابلیت چند منظوره بودن و کاربرد متفاوت از یک فضای بزرگ
 • به صرفه تر بودن نسبت به دیوار و سادگی نصب

ویژگی های یه پارتیشن خوب اینه که

 1. پارتیشن باید بتونه حریم خصوصی رو به خوبی ایجاد کنه. یعنی صدا و تصویری بسته به کاربری و نیاز، نباید منتقل بشه
 2. نصب اون به طور ساده و اقتصادی باشه و بانوع سازه تناسب داشته باشه
 3. پارتیشن باید سطح مقطعی نازک داشته باشه، تا از حداکثر سطح کف بشه استفاده کرد.
 4. از مواد عایق، سبک، همگن، بادوام و مناسب با محل مورد استفاده، ساخته شده باشه.
 5. مقاومت کافی در برابر آتیش، گرما، رطوبت، موریانه، قارچ و… داشته باشه.
 6. استقامت کافی برای تحمل بار تاسیسات بهداشتی، الکتریکی و بقیه اتصالات رو داشته باشه.
 7. پارتیشن باید به جوری طراحی و نصب بشه، که توزیع نور و صدا به هم نریزه. مخصوصا فضاهایی که قراره از هم نور بگیرن و یا حتی با یه وسیله گرمایشی وسرمایشی سرد و گرم بشن.

پارتیشن های اداری راه حلی جذاب و کارآمد برای تقسیم بندی فضا در محیط اداری یا محل کار ارائه می دهند. چه در حال ایجاد یک فضای جدید باشید و چه بخواهید یک منطقه موجود را مجدداً دکور کنید، سیستم های پارتیشن بندی اداری طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه می دهند به این معنی که می توان آنها را کاملاً سفارشی کرد و به صورت جداگانه متناسب با نیازهای خاص دفتر شما تنظیم کرد. از پارتیشن های اداری عایق صدا برای حفظ حریم خصوصی و تمرکز بیشتر گرفته تا دیوارهای پارتیشن اداری با درب با انتخابی از پوشش های جذاب و با کارایی بالا، پارتیشن های اداری به شما این امکان را می دهند که فضاهای مورد نیاز خود را سریع و کارآمد ایجاد کنید.

پاراوان چیست و چه فرقی با پارتیشن دارد؟

کاربرد پارتیشن در منزل

یکی از نکات خیلی مهم برای دکوراسیون داخلی منزل ایجاد مرز برای فضاهای مختلف خونه هست.پارتیش گزینه خوبی برای تفکیک فضاهای مختلف منزل شماست .
کاربردی های پارتیشن :

 • جدا کردن در ورودی از فضای پذیرایی
 • جدا کردن در سرویس از فضای نشیمن
 • جدا کردن فضای آشپزخانه و نهارخوری

 

 

پارتیشن دکوراتیو منزل، برای فضای خانه، مخصوصا آپارتمان های کوچک که عملا امکان جداسازی محیط و داشتن فضایی مجزا در خانه با استفاده از دیوارها در آن‌ها غیر ممکن است بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کلام آخر

به معنای تقسیم کردن و بخش بندی است. پارتیشن در صنعت دکوراسیون به منظور جداسازی یک فضا از فضای دیگر یا تقسیم کردن یک محیط بزرگ به چند محیط کوچکتر و یا تخصیص یک فضای شخصی به یک فرد می باشد. از پارتیشن ها به عنوان سریعترین، ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای بهبود فضای کاری نیز استفاده می شود. پارتیشن ها داری انواع جنس ها و طرح های گوناگون هستند و سالهاست جزء یکی از مهمترین مواردی هستند که در دکوراسیون های داخلی محتلف استفاده می شوند. ما نیازی به متقاعد کردن شما نداریم که پارتیشن‌های اداری گزینه‌ای ایده‌آل برای دکوراسیون داخلی اداری هستند، بنابراین اگر می‌خواهید امروز پیشنهاد تهیه و نصب را دریافت کنید، با ما تماس بگیرید یا به صورت آنلاین با ما چت کنید تا در مورد خود صحبت کنید.

حتی استفاده از انواع پارتیشن های شیشه ای و همچنین پارتیشن های چوبی در سال های اخیر بسیار بیشتر از قبل شده است. پارتیشن ها را در هر فضایی مانند منزل، اداره ها، فروشگاه ها و نمایشگاه ها می توان استفاده کرد.

 

سوالات متداول اجرای پارتیشن اداری

اصول طراحی و اجرای پارتیشن اداری مدرن چیست؟

در نظر گرفتن نیاز کارمندان و تعداد آن‌ها، تأمین نور طبیعی محیط، طراحی دفتر پلان باز، طراحی مدولار، طراحی دفتر مرکز ارتباطات

اجرای پارتیشن اداری چگونه انجام می شود؟

همان طور که گفته شد بدون شک پر واضح است که طراحی و ساخت پارتیشن اداری را باید به افراد متخصصی که در این زمینه مهارت دارند، بسپارید. طراحی و ساخت پارتیشن اداری، اولین و مهمترین بخش انتخاب پارتیشن است.

5/5 - (3 امتیاز)
تماس با کارشناس