بهترین رنگ برای دیوار خانه کدام است؟

بهترین رنگ برای دیوار خانه

استفاده از رنگ‌های مختلف در دکوراسیون‌ خونه باعث انتقال احساسات مختلف به‌فرد میشه. هر رنگ تأثیر فیزیکی و روحی خاصی رو روی بیننده میذاره و افراد واکنش‌های متفاوتی نسبت به رنگ‌های مختلف از خودشون نشون میدن. در طراحی دکوراسیون منزل، انتخاب رنگ برای دیوارها، سقف و وسایل منزل از لحاظ روان‌شناسی بسیار مهمه. زیبایی و تاثیر روانی از فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ برای وسایل منزل و بخش‌های مختلفه و هر رنگ نشونه‌ای رو به منزل شما میده.

انتخاب طرح رنگ دیوار عالی برای خانه شما نه تنها دشوار است بلکه به همان اندازه دشوار است. همانطور که کارشناسان می گویند، رنگ دیوار باید نه تنها با خانه بلکه با خلق و خو ساکنان آن نیز مطابقت داشته باشد یا شخصیت آن را برجسته کند.  شما همچنین می توانید رنگ بندی خانه خود را بر اساس میل خود، عملکرد اتاق و مبلمان موجود انتخاب کنید. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد رنگ دیوارها، ایده های رنگ دیوار پرطرفدار و ترکیب رنگ های مختلف نقاشی خانه بدانید وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

روانسناسی رنگ ها در خانه

هرگز تاثیر رنگ دیوار مناسب در دفتر کار خانگی را دست کم نگیرید – به خصوص اکنون که فضاهای کاری در خانه های ما جایگزین بسیاری از اتاقک های اداری ما شده است. رنگ نه تنها راهی آسان برای تازه کردن یک اتاق بی‌درخشش است، بلکه رنگ مناسب رنگ می‌تواند به افزایش بهره‌وری کمک کند – در نهایت، اعتقاد بر این است که برخی از رنگ‌ها اثرات روانی مثبتی دارند. حتی مطالعات نشان می‌دهد که سایه‌های خاصی به تحریک مغز شما کمک می‌کنند، در حالی که گفته می‌شود رنگ‌های دیگر اثرات آرام‌بخشی دارند که می‌تواند سطح استرس را کاهش دهد.

 

 

 استفاده از رنگ های مکمل

رنگ های مکمل درست در مقابل یک دیگرند. گاهی کنتراست بالای آن ها بافت را بسیار زیبا می کند. به طور مثال رنگ نارنجی، رنگ انرژی هاست. رنگی که احساسات ما را به خوبی فراخوانی می کند و اثر مثبتی در مقابله با افسردگی دارد و تفاوت رنگ نارنجی با بقیه رنگ ها این است که جلوه خاصی به پوست می دهد. دو رنگ نارنجی و آبی دو رنگ متفاوتی است که تلفیقی از شور و هیجان دارد و چشم نواز است. از رنگ های پرنشاطی مانند نارنجی برای کودکان زیاد استفاده کنید.

8 رنگ برتر دیوار خونه

خودتون بهتر می دونید که انتخاب رنگ دیوار برای خونه خیلی کار سختیه اگه اهل ریسک نیستید پس همون رنگ های سفید و استخونی رو بسته به شرایط فضا برای دیوار ها انتخاب کنید، اما اگه دوست دارید به خونه خاص داشته باشیدبا ما در ادامه همراه باشید.

1.اولین رنگ، سبز آبی روشن یا همون Palladian Blue هست

سبز آبی یکی از رنگهای سرده که بیشتر مناسب برای فضاهایه که نورگیر خوبی دارن و محیطشون گرمه . این رنگ بسیار آرامش بخش بوده و عموما مناسب برای اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام است.

2.رنگ دوم هم رنگ طوسی گرمه یا همون Gray Garden Stone

طوسی گرم، رنگیه که تناژ آبیش حذف شده است. بسیاری از کارشناسان استفاده از رنگ طوسی سرد رو به خاطر افسردگی برای دکوراسیون داخلی مناسب نمی دونند، در عوض طوسی گرم حسی بهتر و صمیمی تر به فضا داده و با اکثر رنگهای موجود در دکوراسیون داخلی به خوبی ترکیب میشود.

3.رنگ سوم هم که برنز روشن هستش یا همون Manchester Tan

برنز رنگی خنثی اما گرم است، این رنگ از رنگ کرم پررنگ تر و روشن تر و با قدرت بیشتری بوده و می تواند گرمای محیط شما را بیشتر کند.

4.رنگ چهارم رنگ سفید گچی، سفید یخچالیه Intense White

تمامی رنگهای سفید گچی و یخچالی در دکوراسیون داخلی حسی از تناژ طوسی در چشم ایجاد می کنند، این رنگ مناسب برای تمایز زیاد بین وسایل خانه و دیوارها بوده و بیشتر مناسب برای افرادی است که تمایلی به استفاده از رنگهای دیگر ندارند.

5.رنگ پنجم، رنگ صورتی روشنه با Angle wing

رنگ صورتی در هر فضایی می تونه روی دیوارها بنشینه؛ این رنگ ملایم برجسته نیست و به عنوان یک نقطه عطف در خانه جلب توجه نمی کنه، اما می تونه زیبایی زیادی به فضای شما بدهد.

6.رنگ ششم، رنگ طوسی مایل به کرم هستش Revere Pewter

رنگ طوسی مایل به کرم رنگیه که به هر شکلی با رنگهای دیگر همخوانی داره از این رنگ در تمامی دکوراسیون های سنتی، کلاسیک، مدرن و می توانید استفاده کنید.

7.رنگ هفتم هم رنگ فیلی Essential Gray

فیلی رنگی سرد و خنثاییه که در فضا میتونه با بقیه رنگها به خوبی ترکیب بشه، این رنگ بیشتر مناسب برای دیوارهاییه که زود به زود کثیف میشن، چراکه آلودگی ها را کمتر نشون میده.

8.رنگ هشتم هم که رنگ کرم مایل به طوسیه یا همون Wool Skein

رنگ کرم طوسی دارای پایه ای کرم رنگ و ترکیب بسیار کمی از طوسی رو تو خودش داره. این رنگ در دسته رنگهای روشن و خنثی قرار گرفته و به خوبی قادر به ست شدن با دیگر وسایل و رنگهای دکوراسیون داخلی هستش.

 

 

چرا رنگی که میزنم یکدست نمیشه؟

مشکلی که بیشتر نقاش های عزیز دارند این است که چرا رنگی که بر روی دیوار اجرا می کنند یکدست نشده و انگار دو رنگ متفاوت روی دیوار استفاده شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا این مورد را بررسی کنیم.

تعداد دست های رنگ آمیزی

اصلی ترین دلیل دو دست شدن این است که رنگی که بر روی دیوار اجرا کرده اید به خوبی پوشیده نشده است. شما باید سطح دیوار را دو یا سه دست یا حتی بیشتر رنگ آمیزی کنید تا سطح به خوبی پوشانده شود.

فاصله بین رنگ آمیزی

فاصله بین رنگ آمیزی هم مورد مهم دیگری است که باعث عدم ایجاد سطحی یکدست می شود. فاصله ایده آل بین هر دست رنگ آمیزی دیوار با رنگ های آکریلیک حداقل ۲ ساعت و در رنگ های روغنی حداقل ۶ ساعت می باشد. اگر پس از رنگ کردن دیوار با رنگ اکریلیک بعد از گذشت ۵ الی ۱۰ دقیقه مشاهده کردید که رنگ از لحاظ ظاهری خشک شده، به هیچ وجه شروع به رنگ کردن دست بعدی نکنید. زیرا رنگ فقط از لحاظ ظاهری خشک شده است.

هنگام انتخاب رنگ برای دفتر خانه خود، انواع فعالیت هایی را که در آنجا انجام می شود در نظر بگیرید. اتاق باید چه احساسی داشته باشد تا بتوانید بهترین کارتان را انجام دهید؟ آیا باید ساکت بنشینید و تمرکز کنید یا تماس بگیرید و به کنفرانس های ویدئویی بپیوندید؟ آیا باید در اتاق حرکت کنید یا میزهایی برای پخش پروژه ها در دسترس داشته باشید. آیا اینجا محل کار خصوصی شماست یا این منطقه را با سایر اعضای خانواده به اشتراک می گذارید؟

 

 

نورپردازی مناسب خانه ضروری است: نور طبیعی پنجره به حفظ سطح انرژی در اوج خود کمک می کند. اگر چشم‌ها برای مدت طولانی روی جزئیات کوچک تمرکز کنند، نورپردازی  نیز می‌تواند از خستگی چشم‌ها جلوگیری کند. همچنین رنگ در اتاق هایی با نور خوب بهتر به نظر می رسد!

 

سوالات متداول بهترین رنگ برای دیوار خانه

بهترین رنگ برای دیوار گچی کدام است؟

برای رنگ آمیزی دیوارهای گچی می توان از انواع رنگ های براق و مات استفاده کرد اما بهترین رنگ برای دیوارهای گچی استفاده از رنگ های براق است.

چه رنگ‌هایی مناسب رنگ دیوار پذیرایی هستند؟

رنگ‌های استخوانی، پاستیلی، بنفش، سبزآبی، سفید، نارنجی، یاسی، سرمه‌ای، صورتی پررنگ، زیتونی، آبی روشن، خاکستری، قهوه‌ای، صورتی روشن، سبز، صدفی، زرد، زرشکی، هلویی، نوک مدادی، آجری، نارنجی روشن، آبی و کرم بهترین انتخاب می‌باشند.

اهمیت انتخاب بهترین رنگ برای خانه در چیست؟

همان طور که گفته شد استفاده از رنگ‌های مختلف در دکوراسیون‌ خونه باعث انتقال احساسات مختلف به‌فرد میشه. هر رنگ تأثیر فیزیکی و روحی خاصی رو روی بیننده میذاره و افراد واکنش‌های متفاوتی نسبت به رنگ‌های مختلف از خودشون نشون میدن.

 

5/5 - (3 امتیاز)
تماس با کارشناس