متخصص دکوراسیون داخلی

متخصصین دکوراسیون داخلی

در ایران به بحث دکوراسیون داخلی توسط تیم های متخصص این حرفه توجه نمی شود. دلیل این امر دو مورد است یکی هزینه های مرتبط با این کار و مورد دیگر اینکه همه خود را صاحب سبک می دانیم. هر چقدر هم که ما در زمینه چیدمان داخلی متخصص باشیم یک سری کارهای اصلی و اصولی را باید به طراحان متخصص در این زمینه بسپاریم. بدون تردید ما برای کار تعمیرات ماشین، نقاشی، یا ساخت یک خانه از بنا اطلاعات کافی و علمی نداریم. پس هر کاری انجام شود نیاز به دستان توانمند متخصصان این حرفه دارد.

دکوراسیون داخلی هم دقیقاً همین تعریف را دارد. چیدمان این نیست که شما بیایید و یک ست مبل را به صورت مربعی و مستطیلی در اتاق پذیرایی بچینید و با خود بگویید کار دیزاین فضا به پایان رسید. برای رسیدن به یک چیدمان ایده ال که سرشار از حس آرامش است باید از یک فرد تخصص و با تجربه در این زمینه مشورت گرفت شود.

چند راهکار برای متخصص شدن در دکوراسیون داخلی

1.با تخصص آشنا شوید

اگر فکر می کنید ممکن است بخواهید یک طراح داخلی شوید، احتمالاً حداقل کمی طراحی داخلی را انجام داده اید یا تماشا کرده اید که شخص دیگری این کار را انجام دهد. قبل از ثبت نام در مدرسه طراحی، این حرفه را کمی بهتر بشناسید. به یک طراح داخلی سایه بزنید تا ببینید که کارهای روزانه آنها چیست و با طراحان برجسته در منطقه شما مصاحبه کنید تا احساساتی را که دوست دارند – و دوست ندارند – درباره شغل خود داشته باشید.
درک تفاوت بین طراحی داخلی و تزئینات داخلیبسیاری از افراد تصور می کنند که “طراح داخلی” و “دکوراتور داخلی” به معنای یک چیز مشابه هستند. در حالی که این حرفه ها واقعاً مشابه هستند، اما از جهات اساسی متفاوت هستند.

2.یک مدرک طراحی داخلی کسب کنید

برای بسیاری از افراد علاقمند به دنبال شغل در طراحی داخلی، این مسیر با آموزش رسمی آغاز می شود. برنامه آموزشی که شما انتخاب می کنید می تواند تأثیر بسزایی در فرصت های شغلی که در دسترس شما است، داشته باشد. آموزش رسمی در زمینه طراحی داخلی اهمیت فزاینده ای پیدا می کند و بنگاه های مشهور می خواهند با طراحانی که دارای مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد خود هستند همکاری کنند. اهمیت حضور در یک مدرسه معتبر طراحی داخلی صدها دانشکده و دانشکده های ویژه برنامه های طراحی داخلی ارائه می دهند که تشخیص بهترین گزینه برای آنها برای دانش آموزان دشوار است.  اعتباربخشی تضمین می کند که مدارس طراحی داخلی از معیارهای یکسانی برای پذیرش و پذیرش استفاده می کنند و می توانند نتایج آموزشی مشابهی را ارائه دهند.

3.کسب مجوز NCIDQ

صدور گواهینامه NCIDQ متداول ترین آزمون صدور مجوز برای طراحان داخلی است و توسط شورای صلاحیت طراحی داخلی (CIDQ) اداره می شود. در ایالات متحده و کانداتا، NCIDQ تنها ارزیابی صلاحیت ملی شناخته شده است و 27 ایالت نیاز به صدور گواهینامه برای طراحی داخلی دارد. این گواهینامه به طراحان داخلی اجازه می دهد مهارت ها و تجربه خود را هم برای مشتریان و هم برای کارفرمایان اعتبار دهند.
الزامات واجد شرایط بودنبرای اینکه واجد شرایط دریافت گواهینامه NCIDQ شوید، باید مدرک طراحی داخلی را از یک مدرسه معتبر CIDA یا Non-CIDA دریافت کنید. اگر مدرک دانشگاهی یا مدرک معماری داشته باشید، واجد شرایط شرکت در کنکور نیز هستید.

 

4.ایجاد یک دکوراسیون داخلی قانع کننده

چه شما به یک مدرسه طراحی داخلی داخلی بروید و یا یک دوره تحصیل مستقل را پشت سر بگذارید، یکی از مهمترین دارایی های مربوط به حرفه شما، سبد خرید شماست. نمونه کارها در طراحی داخلی مجموعه ای از عکس ها، طرح ها و تابلوهای پارچه ای است که بهترین کار شما را به نمایش می گذارد. نمونه کارها شما نه تنها احساس مهارت در طراحی شما را به مشتری می دهد بلکه می تواند حرفه ای شما را نیز نشان دهد.
در اوایل کار خود، تمام کارهای خود را در مجموعه خود خواهید گنجانید. با اتمام پروژه های بیشتر، می خواهید بهترین کار خود را از طیف گسترده ای از انواع مختلف پروژه انتخاب کنید تا سازگاری خود را به نمایش بگذارید. حتما از هر پروژه ای که انجام می دهید با یک دوربین با کیفیت بالا عکاسی کنید. عکس های قبل و بعد ایده آل هستند.

5.پیگیری مجوزهای اضافی

متوقف کردن آموزش رسمی یا مستقل شما به عنوان یک طراح داخلی، حرفه شما را در زمین بازی امروز محدود می کند. ادامه تحصیل و پیگیری گواهینامه های اضافی،  بخش مهمی از نشان دادن مشتری است که شما متعهد به ماندن در کنار ترین جریان های طراحی داخلی و ارائه خدمات درجه یک هستید.

6.دکوراسیون داخلی زیر نظر متخصصان حرفه ای

دکوراسیون داخلی زیر نظر متخصصان این حرفه سبب می شود از صفر تا صد کار به دست این افراد سپرده شود. شما تنها به عنوان یک تماشاگر می توانید روال عادی کار را نظاره‌گر باشید. متخصصان ما پس از برقراری ارتباط توسط شما با تیم حرفه ای دکوراسیون داخلی برای محاسبه و قیمت گذاری به محیط اعزام می شوند. پس از آن از صفر تا صد کار دکوراسیون منزل شما را به عهده می گیرند. از کف پوش تا سقف داخل منزل شما توسط افراد حرفه ای به بهترین شکل ممکن ایده پردازی و ساخته می شود. پس از آن با خرید وسایل مرتبط با حس و حال و علاقه شما کار چیدمان داخلی آغاز می شود.

بر فرض برخی از قسمت ها با حذف دیوار و نصب پارتیشن تاثیر گذار تر می شود. یا اینکه نورپردازی فضای داخلی منزل شما به درستی به انجام می رسد. شکی در این نیست که رعایت کردن هارمونی رنگ حاکم در فضا و وسایل دکوری در منزل یک کار پیچیده است که گاها سبب منعکس نشدن نور کافی در محیط می شود. این موارد تنها جزئی از تدارکات تیم متخصص معماری سفید به شمار می رود و شما تنها پس از اتمام کار شاهد یک کار تیمی و حرفه ای در محیط خواهید بود.

 

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید با شماره های زیر تماس بگیرید:

 

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

خرید های تخصصی برای دکوراتیو کردن حرفه ای

برای خرید های خود اگر هنوز دست به جیب نشده اید مشاوره بگیرید. این امر سبب می شود بر اساس تناژ رنگی، نور پردازی، ابعاد و مساحت منزل شما از یک نگاه علمی خرید دنبال شود. استاندارها در خرید و جایگذاری یکی از مهم ترین اصولی به شمار می آیند که باید بر زیبایی ارجحیت داشته باشد. همه ما آگاهیم از اینکه به چه رنگی علاقه داریم اما آیا طیف رنگی در دکوارسیون داخلی را هم می شناسیم. رنگ شناسی برای پرده، فرش، سرویس مبل، کابینت و بسیاری موارد دیگر که اگر به درستی رعایت نشود خریدهای شما را بیهوده جلوه می دهد. یک طراح خوب تمام این پارامترها را در نظر می گیرد.

کلام آخر

برای اینکه از نتیجه نهایی کار خود راضی باشید به شما پیشنهاد می کنیم به جای دو باره کاری از ابتدا کار را به متخصصان این حرفه بسپارید. اینکه افراد متخصص از زاویه دید دیگری به فضا نگاه می کنند خود دلیل بارز این تفاوت در فضای داخلی محسوب می شود. حال اگر در منزل خود به سر می برید، اما فضا دیگر جذابیت گذشته را برای شما ندارد کافی است با یک تماس کار تغییر دکوراسیون محیط را به افراد متخصص این فن بسپارید. چیدمان های حرفه ای نیازمند تخصص حرفه ای است. در دنیای مدرن امروز برای اینکه متفاوت باشید باید متفاوت تر از دیگران دیده شوید. تغییر دکوراسیون توسط افراد متخصص این حرفه امری است که زیاد در کشور مرسوم نیست پس شما با فاصله گرفتن از دیگران این تفاوت را به رخ همگان بکشید.

 

سوالات متداول پیرامون تخصص دکوراسیون داخلی

تخصص دکوراسیون داخلی مناسب چه افرادی است؟

دکوراسیون داخلی برای افرادی که دارای ذهنیت خلاق و فنی هستند می تواند یک حرفه فوق العاده با ارزش باشد

پیشنهاد معماری سفید به شما؟؟

دکوراسیون داخلی زیر نظر متخصصان این حرفه سبب می شود از صفر تا صد کار به دست این افراد سپرده شود. شما تنها به عنوان یک تماشاگر می توانید روال عادی کار را نظاره‌گر باشید. متخصصان ما پس از برقراری ارتباط توسط شما با تیم حرفه ای دکوراسیون داخلی برای محاسبه و قیمت گذاری به محیط اعزام می شوند.

5/5 - (3 امتیاز)
تماس با کارشناس