نقش گیاهان در دکوراسیون اداری

نقش-گیاهان-در-دکوراسیون-اداری

نقش گیاهان در طراحی دفتر

راه های زیادی برای افزایش بهره وری با استفاده از فناوری های مختلف وجود دارد. با این حال می توان از روش های ساده ای مانند استفاده از گیاهان در دکوراسیون اداری نیز برای بهبود سبک زندگی کاری کارکنان استفاده کرد. گیاهان نه تنها محیط خوبی را برای شما ایجاد می کنند. ادارات بدون گیاهان از هوای خشک تر و آلوده تر رنج می برند. و این کارمندان مزایایی را که این گیاهان کوچک فراهم می‌کنند، مانند حافظه بهتر، بهره‌وری و احساس کلی رفاه را از دست می‌دهند. گیاهان راهی آسان و ارزان برای زنده کردن دفتر شما هستند. در این مقاله دکوراسیون سفید نکاتی را در مورد تاثیر گیاهان در دکوراسیون اداری ( نقش گیاهان در دکوراسیون اداری ) ارائه می کنیم.

اهمیت استفاده از گیاهان در دکوراسیون اداری محل کار

بهبود عملکرد و روحیه کارکنان

بر اساس تئوری الیسون در نمایشگاه بین المللی گل و گل، گیاهان در دکوراسیون اداری و محیط های داخلی فواید بسیاری ایجاد می کنند. گیاهان دارای اثر آرام بخش هستند. باعث تمرکز بیشتر می شود. نه تنها این، بلکه منجر به افزایش عملکرد و حافظه بهتر نیز می شوند. اگر گیاهان شما گلدار باشند، می توانید تأثیرات بیشتری را احساس کنید. گیاهان گلدار معمولاً باعث شادی محیط می شوند. به عنوان مثال به گیاه گاردنیا نگاه کنید. گفته می شود که رایحه آن دارای اثرات طراوت بخش است. و این گیاه می تواند بیش از 20 سال عمر کند. به علاوه، بوی علف لیمو می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد. تحقیقات انجام شده در دانشگاه ایالتی اوهایو نشان داد که افرادی که در معرض این گیاه هستند. آنها سطوح بالاتری از نوراپی نفرین ترشح می کنند. نوراپی نفرین یک ماده شیمیایی مغز است که با خلق و خوی افراد مرتبط است. نعناع نیز اثر مشابهی دارد. و می تواند هوشیاری را افزایش داده و حافظه را بهبود بخشد.

تهویه بهتر

گیاهان همچنین به عنوان فیلترهایی عمل می کنند که سموم را از هوا جذب می کنند. بر اساس مطالعه انجام شده توسط ناسا، گیاهان خانگی می توانند این سموم را 50 تا 60 درصد کاهش دهند. همچنین برای پخش رطوبت در هوا مفید است. این کار باعث کاهش دما در دفتر شما می شود. و به طور کلی محیط برای کارکنان راحت تر می شود. به عنوان مثال، گیاهان نخل آرکا دارای زنجیره های بلند هستند. ذرات معلق در هوا را از بین می برد و آلودگی اداری را کاهش می دهد. برخی از کارخانه ها با اثرات منفی الکترونیک اداری مواجه هستند. رایانه ها و سایر دستگاه ها می توانند ذراتی را منتشر کنند که می تواند باعث تهوع و سردرد شود. با این حال، پوشش گیاهی پاپیتال ما را از این خطرات هوا محافظت می کند. در نهایت، گیاهان پوتوس طلایی می توانند ازن تولید شده توسط دستگاه های کپی و فکس را تحمل کنند.

گیاهان یک انتخاب اکوسیستم هستند.

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که گیاهان موجود در دکوراسیون اداری زنده بمانند و رشد کنند. اما جالب است بدانید که آنها به راحتی با طبیعت سازگار می شوند; و زندگی عادی خواهد داشت. بله، همه اینها شامل گیاهان و ریشه های واقعی در خاک می شود. به عنوان مثال استفاده از گل های شاخه بریده در دراز مدت ایده خوبی نیست.

نقش-گیاهان-در-دکوراسیون-اداری

 

گیاهان به کاهش نویزهای محیطی کمک می کنند.

گیاهان به عنوان بافر طبیعی عمل می کنند. این می تواند به کاهش سطح سر و صدای اطراف شما کمک کند. مطالعات نشان می دهد که گیاهان در محیط های دکور اداری 5 دسی بل صدا را کاهش می دهند. بنابراین، علاوه بر تمام مزایای ذکر شده در بالا، گیاهان می توانند به کاهش احساس تراکم و آلودگی صوتی کمک کنند. در این زمینه گیاهان با برگهای ضخیم و پهن موثرتر هستند.

گیاهان جزء تزئینی دکور اداری هستند

یکی دیگر از تاثیرات گیاهان در طراحی دکوراسیون اداری، سرزندگی و تقویت دفتر است. آثار هنری رایج، تصاویر، نقاشی ها و غیره می توانند تأثیر مثبت داشته باشند. اما در اینجا گیاهانی وجود دارد که می توانند فضای اداری شما را نجات دهند.

امیدوارم از مقاله نقش گیاهان در دکوراسیون اداری لذت برده باشید

مطالب مفید و مرتبط با نقش گیاهان در دکوراسیون اداری

دکوراسیون داخلی اداری: اصول، روندها، و نکات کلیدی

6 اصول طراحی فضای اداری

دکوراسیون داخلی با رویکرد مدیریت استرس

همه آنچه درباره طراحی بالکن و تراس باید بدانید؟

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس