نمای ورودی خانه

طراحی نمای ورودی خانه

بدون شک قبل از آنکه افراد وارد خانه شما بشوند نمای ورودی خانه شما هست که میتواند حس خوب یا بدی را به آنها منتقل کند. باید در اولین نگاه تیر نهایی خود را شلیک کنید. خوشبختانه با وجود متخصصین شرکت دکوراسیون سفید شما هیچ نگرانی در داشتن یک نمای خوب برای منزلتان نداشته باشید. با استفاده از نکات مربوط به ورودی خانه، شما می توانید این شگفتی را هر زمان که فردی به منزل شما می آید، در آنها ایجاد کنید. نکات زیر را حتمن در داشتن یک نما فوق العاده برای منزل خود در نظر بگیرید.

 

 

 

نما چیست؟

نما یا روکار به جلوی هر چیز مخصوصا یک ساختمان گفته می شود. املای فرانسوی این کلمه به شکل façade نوشته می شود. علامت سدیل در زیر حرف c به این معنی است که این حرف باید به شکل “s” تلفظ شود و نه “k”؛ یعنی “fuh-sod” به جای “fuh-kade”. نما ((Facade or façad کلمه ای مشترک است که تعریف و چگونگی کاربرد آن آسان است.

نورپردازی در نمای ورودی خانه

از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید استفاده از نورپردازی است. به گفته ی دیکلریکو:« نورپردازی بیرونی فرصتی خارق العاده برای جلوه ی بیشتر معماری خانه و همچنین مهمان پذیر و ایمن تر کردن درب ورودی فراهم خواهد آورد، می توانید از سیم های موجود برای انجام این کار استفاده کنید تا در هزینه ی برق کار نیز صرفه جویی کرده باشید».

تاثیر درب ورودی خانه

مدل درب ورودی ساختمان یکی از مهم ترین عوامل زیبایی دکوراسیون و همچنین نمای بیرونی ساختمان های مسکونی و تجاری است. اولین چیزی که هر فردی بهنگام ورود به ساختمان خانه با آن برخورد می کند درب ورودی است که با طراحی زیبای خود می تواند نظر هر فردی را بخود جلب کرده و تاثیر زیادی بروی ذهنیت فرد از محیطی که به آن وارد می شود بگذارد. اولین چیزی که نظرها را هنگام ورود به هر مکانی متوجه خود می کند درب ساختمان است.

 

 

به عبارت دیگر درب ورودی تکلیف محیط را از نظر کاربرد، اندازه، سبک و مدل روشن می کند، به همین جهت ورودی اصلی خله فرق زیادی با سایر درب ها دارد. اندازه درب ورودی باید با اندازه خانه متناسب باشد و عبور  و مرور از آن به راحتی صورت بگیرد. علاوه بر آن باید لوازم مورد نیاز از جمله اتومبیل بتواند به راحتی از آن عبور کند. در نگاه اول به مدل درب در نمای ورودی ساختمان، رنگ، مواد و مصالح سازنده آن جلب توجه می کند. موادی که باید علاوه بر فراهم کردن امنیت مورد نیاز، هماهنگی لازم را با نمای خارجی ساختمان داشته باشد.

همه چیز با درب ورودی آغاز می شود

به گفته ی مارک کلمنت، نجار، پیمانکار و برنامه ساز My FixItUp Life ساخت یک ورودی خارق العاده با درب آغاز می شود. او نصب یک درب جدید را پیشنهاد داده و اعتقاد دارد که این کار تاثیرات آنی خود را به زودی به نمایش خواهد گاشت.
« بیش از نجاری باید آن را دکوراسیون بدانیم که هم زیبا و هم کاربردی است».
به نظر او علاوه بر اینکه ظاهری جدید به وجود می آورید، درب جدید بی سر و صداتر است که یعنی سر و صداهای بیرون و صدای عبور ماشین ها مزاحمتی برای شما ایجاد نخواهند نمود. « علاوه بر این، از نظر گرمایشی نیز به سرفه بوده و نقاط خنک یا گرم را به فضای آرام تبدیل می کند».

دن دی کلریکو، متخصص ساختمان سازی و استراتژیست خانه های هوشمند در HomeAdvisor پیشنهاد دارد در صورتی که تمایلی به خرید درب جدید نداشته باشید، باید حداقل آن را رنگ کنید. او اعتقاد دارد که این کار یکی از بهترین شیوه های بازسازی ورودی ها می باشد. این پروژه به ویژه در ورودی های کهنه و قدیمی کاربرد دارد که از این طریق درب ورودی برای مهمان ها چشمگیر خواهد شد.

 

طراحی نما برای برخورداری یک مقیاس دلچسب

با استفاده از گزینه های زیر، اطمینان حاصل کنید که نمای ساختمان ها، در ایجاد یک محیط عمومی جذاب و سرزنده کمک می کنند:

  • درب و پنجره های زیاد، و اندک فضای خالی در دیوارها
  • ساختمان هایی با بر باریک برای داشتن حالت عمودی تر
  • ایجاد پیش آمدگی و تو رفتگی با استفاده از پنجره های جلو آمده، بالکن و ایوان
  • استفاده از نماهای داخلی سرزنده که از بیرون، قابل رویت باشند
  • استفاده از مصالح و جزئیاتی که نشان دهنده ی توجه در طراحی و اجرا هستند؛

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

اهمیت تعریف و تفکیک فضای ورودی به قدری زیاد است که معماران در طراحی های خود فضای کاملا مخصوصی به این منظور طراحی می کنند. بیشتر خانه های امروزی به گونه ای طراحی می شوند که فضای ورودی در آن ها به خوبی از بقیه قسمت ها جدا شده است. این نکته در طراحی پلان های مدرن به یکی از اصول معماری تبدیل شده است.

 

طراحی فضای ورودی خانه

این که شما در رابطه با طراحی فضای ورودی خانه تان به عملکرد بیشتر اهمیت می دهید یا به زیبایی، به سلیقه خودتان بر می گردد. به هر حال به شما پیشنهاد می شود اگر عملکرد مورد نیاز قابل ایجاد است، بیشتر روی زیبایی متمرکز شوید. آپارتمان های لوکس امروزی، از همان قسمت ورودی به زیبایی طراحی می شوند تا به محض ورود، تاثیرگذار بوده و شما را محسور خود کنند. این فضاهای ورودی به گونه ای طراحی می شوند که علاوه بر داشتن عملکرد، زیبا نیز باشند. برای مثال در طراحی یک ورودی به این شکل، آینه ها دیگر فقط کاربردی نخواهند بود و در نقش دکوراتیو وارد می شوند. نور در چنین فضایی تقریبا حرف اول را می زند. یک نورپردازی خاص که فقط مخصوص ورودی خانه شما باشد، نقطه عطف فضا خواهد بود.

 

سوالات متداول پیرامون نمای ورودی خانه

نمای ورودی ها را چگونه باید طراحی کنیم؟

وقتی ورودی شما کوچک است، باید مراقبت کنید تا اتاقتان شلوغ نشود. با این حال، اگر ورودی بزرگی دارید، نباید راهرو را شلوغ کنید. به جای استفاده از اشیاء زیاد، سادگی را حفظ کنید.

نمای ساختمان ها چگونه باید طراحی شوند؟

نماها بايد به گونه اي طراحي شوند که از مقياس و ظاهری دلچسب، تناسب و ريتم، ارتباط پر به خالی و مصالح عالی برخوردار باشند.

نما چیست؟

نما یا روکار به جلوی هر چیز مخصوصا یک ساختمان گفته می شود و فضای خارجی یک ساختمان که دارای ویژگی های ظاهری معماری است.

آیا نورپردازی در طراحی ورودی درب ها تاثیر گذار است؟

نورپردازی بیرونی فرصتی خارق العاده برای جلوه ی بیشتر معماری خانه و همچنین مهمان پذیر و ایمن تر کردن درب ورودی فراهم خواهد آورد.

5/5 - (4 امتیاز)
تماس با کارشناس