طراحی داخلی ساختمان مدرن

طراحی داخلی یک ساختمان مدرن

طراحی متعادل داخلی ساختمان ممکن است دشوار باشد. حسی از فضا ایجاد کنید و از ایده های طراحی شده توسط طراحان گروه معماری سفید الهام بگیرید. از نیم‌ساخت‌ها و اتاق‌های زیرشیروانی که پل قدیمی و جدید را ایجاد می‌کنند، تا پنت‌هاوس‌های شهری شیک و دگرگونی‌های چشمگیر…

طراحی مدرن در ساختمان، اصطلاحی است که برای اشاره به یک جنبش معماری که در اروپا ظهور کرده است، استفاده می شود. سپس در سراسر قرن بیستم به سایر نقاط جهان از جمله ایران گسترش یافت و پس از جنگ جهانی دوم محبوبیت یافت. این سبک مطمئناً دارای تغییرات منطقه ای از معماری متمایز مدرن چینی تا معماری به همان اندازه مدرن ژاپنی است، اما هر ساختمان در این سبک ویژگی های مشترکی دارد.

سبک مدرن

سبک های طراحی ساختمان مدرن نیز ساده و در عین حال پیچیده هستند. هیچ تزئینات غیر ضروری در یک ساختمان مدرن وجود ندارد، هیچ  قالب ریزی دقیقی وجود ندارد. خطوط قوی و واضح هستند و طرح کلی ساختمان را برجسته می‌کنند و آن را در جزئیات گیج کننده پنهان نمی‌کنند.

طراحی داخلی ساختمان مدرن در گذشته

طراحی داخلی ساختمان در گذشته جزئی از عملیات ساختمان سازی بوده که به مرور زمان و دخالت کاربر در طراحی فضای داخلی ساختمان، از یک امر ضرورری در پروسه ساختمان سازی به یک امر تجملاتی تبدیل شده است برای طراحی داخلی ساختمان از واژه هایی مانند دکوراتور و طراح داخلی معمولا به یک معنی و مترادف هم استفاده می شود که در واقع دکوراتور و طراح داخلی با هم تفاوت دارند. دکوراتور بیشتر بر جنبه های زینتی و هنری طراحی تاکید دارد و طراح داخلی با در نظر گرفتن موضوعات فنی مثل آکوستیک، نورپردازی، تهویه داخلی و.. تاکید دارد.

شرکت دکوراسیون سفید در زمینه طراحی داخلی ساختمان مدرن اقدام به برگزاری جلسات اولیه مشاوره در زمینه طراحی داخلی ساختمان و بخش های داخلی ساختمان (استخر، لابی، سالن همایش، استخر و سونا، فضاهای ورزشی و..) و تهیه طراحی های اولیه پیشنهادی در زمینه نورپردازی، چیدمان، دیوار ها، سقف، میلمان و.. می نماید طرح های پیشنهادی در قالب طرح سه بعدی و دو بعدی و.. پس از رویت کارفرما اصلاحات مورد نظر بر روی طرح ها صورت می پذیرد و پس از مطابقت کامل طراحی داخلی ساختمان با نقشه برداشت شده از ملک نقشه های فاز دو اجرایی تهیه و به انظمام کلیه متریال و مصالح مورد نیاز لیست و تقدیم کارفرما می گردد.

 

 

طراحی داخلی ساختمان مسکونی مدرن

در طراحی داخلی ساختمان به شیوه مدرن با محدودیت های طراحی فضای کلاسیک روبرو نیستیم در طراحی دکوراسیون مدرن تقریبا هر کاری ممکن است چرا که طراحی دکوراسیون مدرن همواره در حال رشد و تکامل است. گرچه حهت ابداع طراحی داخلی مدرن و یا ایجاد سبک جدیدی از ساختمان مدرن مستلزم دانش معماری و درک هنری بالایی است. اما با کمی دانش و ذوق می توان در بین سبک های طراحی داخلی مدرن دست به تلفیق زد در طراحی داخلی مدرن از پنجره های سرتاسری از کف زمین تا سقف تا استفاده از انواع رنگ های متقارن و متضاد، به کارگیری کاغذ دیواری، انواع مبلمان و اثاثیه مدرن میزها و صندلی های هنری با اشکال و فرم های مدرن نواع دکوراسیون مدرن و.. به کار گرفته میشود.

دکوراسیون داخلی ساختمان مدرن

در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان مدرن بیش از هر چیز با مشکل انتخاب بین گزینه های فراوان روبرو هستیم. انواع مبلمان و لوازم خانگی با تنوع رنگی مناسب کار را برای انتخاب دکوراسیون داخلی مدرن پیچیده میکند. یکی از پیشنهاد های کاربردی برای طراحی داخلی  مدرن ساختمان در ایران با توجه به مساحت ساختمان ها و معمولا وجود محدودیت های فیزیکی در نقشه ساختمان تهیه مبلمان به صورت سفارشی مناسب با فضای داخلی ساختمان است تهیه این موارد میتواند هزینه بر باشد ولی اگر حوصله و زمان کافی برای تهیه مبلمان مدرن خود را داشته باشید میتوانید با هزینه مناسب این کار را انجام دهید انتخاب رنگ مسئله دیگری است که در طراحی داخلی ساختمان و به تبع آن در دکوراسیون داخلی ساختمان مدرن اهمیت دارد.

 

 

اهمین رنگ در طراحی داخلی ساختمان مدرن

انتخاب رنگ جهت طراحی داخلی مدرن ساختمان به صورت هماهنگ و دارای هارمونی و یا به صورت متضاد و سبک های دیگر به کار می رود برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن به صورت هماهنگ معمولا از یک رنگ اصلی و یک یا چند رنگ مکمل در کنار رنگ اصلی استفاده میشود در طراحی دکوراسیون مدرن غالبا مبلمان و لوازم حجیم را متناسب با رنگ اصلی دکوراسیون و وسایل جانبی و تزئینی را از رنگ ها مکمل در طراحی دکوراسیون استفاده میکنند.

برای چیدمان مبلمان و لوازم خانگی در طراحی دکوراسیون مدرن با در نظر گرفتن یک نقطه کانونی و قرار گیری لوازم دکوراسیون نسبت به نقطه کانونی به طراحی دکوراسیون خود دید و جلوه یصری مناسبی به فضای طراحی داخلی ساختمان خواهید داد.

نورپردازی در طراحی ساختمان مدرن

یکی از مهم ترین عواملی که در طراحی معماری های ساختمان باید به آن توجه کنیم دیزاین و ایجاد نورپردازی در طراحی داخلی ساختمان است. نورپردازی در زیبایی و جلوه معماری و نمای داخلی ساختمان شما تاثیر قابل توجهی دارد. نورپردازی عامل مهم دیگری در طراحی داخلی مدرن ساختمان است، انتخاب شیوه نورپردازی و لوازم آن با توجه به تنوع موجود در لوازم نورپردازی ساختمان کار سختی است استفاده از انواع کریستال های نورانی، رشته های فیبر نوری، نوار های اس ام دی، لامپ های هالوژن و ال ای دی، سقف های کسشان (باریسول)، سقف های ترنسلوسید در انواع ظیف های رنگی  و… در طراحی دکوراسیون مدرن رایج است.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان گروه معماری سفید با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲-۲۷۹-۴۳۸۹

۰۹۱۲-۸۷۰-۹۹۸۰

 

کلام آخر

طراحی داخلی ساختمان مدرن می تواند در روحیه افراد خانواده تاثیرگذار باشد از این رو بهتر است در هنگام دیزاین داخلی ساختمان توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید فضایی مدرن و توام با آرامش را در فضای منزل خود ایجاد کنید. برای اطلاعات و مشاوره تخصصی باعث خرسندی ماست که با کارشناسان شرکت دکوراسیون سفید تماس بگیرید.

 

 

 

سوالات متداول طراحی داخلی ساختمان مدرن

طراحی داخلی ساختمان مدرن چیست؟

طراحی داخلی یکی از شاخه های طراحی معماری است طراح داخلی اشراف کاملی بر پروسه طراحی معماری دارد کار طراح داخلی در آوردن فضا ها و فرم های داخلی ساختمان با تمرکز بر اصول طراحی معماری است

دکوراسیون داخلی ساختمان مدرن چیست؟

دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور صورت می گیرد دکوراتور به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری صرفا کار چیدمان تزئینات داخلی و انتخاب رنگ متریال و پارچه ها، پرده ها، تابلو ها و.. را بر عهده دارد.

5/5 - (2 امتیاز)
Call Now Buttonتماس با کارشناس