بازسازی معماری داخلی مسکونی:

این خانه به ابعاد 130 متر مربع واقع در منطقه یوسف آیاد شهر تهران واقع گردیده است. مدت اجرای این پروژه 50 روز به طول انجامید؛ که مرحله طراحی که شامل مطالعات،نقشه های 2 بعدی و طراحی 3 بعدی در مدت 10 روز و 40 روز اجرای بی وقفه که شامل کلیه فضاهای این خانه اعم از سالن پذیرایی،اتاق ها، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام و …خانه آقای روزبهانی قدمت 25 ساله دارد و داری فضاهای: اتاق خواب ها (اتاق مستر – اتاق فرزند )، سالن پذیرایی،آشپزخانه، بالکن، سرویس بهداشتی و حمام میباشد. به در خواست مالک تعداد اتاق ها از 2 به 3 افزایش یافت و تغییراتی با توجه به شرایط جنسیت فرزندان همچنین اتاق بزرگتر به اتاق مستر این خانواده اختصاص یافت.

نوع متریال استفاده شده برای طراحی داخلی :

طراحی و دکوراسیون داخلی این خانه به نئوکلاسیک، به انتخاب مشتری طراحی و اجرا گردیده است و از رنگ های سفید،طوسی،کرم  و.. بیشتر استفاده شده است. سقف با نورپردازی متفاوت طراحی و اجرا گردیده است که حال و هوای زنده ای به این خانه بخشیده است.

تعریف سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک که به دوره رنسانس روم و یونان باستان باز می گردد، یکی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی است که در  قرن ۱۸ میلادی شکل گرفت که در آن تمایل بسیاری به لوکس و باشکوه بودن مشاهده می شد. اما اگر بخواهیم نئوکلاسیک را  در یک جمله تعریف کنیم می توان عنوان کرد: «نئوکلاسیک، ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک است». این سبک مخصوص کسانی است که دارای روحیه با نشاط بوده و به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود می گردند.

سبک نئو کلاسیک تا حدودی می تواند ترکیبی از سبک کلاسیک سنتی باشد با این تفاوت که این سبک در رنگ های گوناگون خود را نشان می دهد، اما دکوراسیون کلاسیک تنها رنگ های سفید و بسیار روشن را می طلبد. مزیت سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک نسبت به کلاسیک، این است که هیچ محدودیتی در استفاده از مواد، مبلمان و تزئینات وجود ندارد اما از اصول خاصی تبعیت می کند. در این سبک شاهد برخی از عناصر مینیمال بوده و ساده بودن نیز یکی از عناصر مهم رعایت شده در آن به حساب می‌آید.

متریال استفاده شده

کابینت ها و کمدها هم با متریال mdf روکشدار وکیوم اجرا شده است و ترکیبی از رنگ سفید و رنگ طوسی متفاوت استفاده شده است. بازسازی این واحد مسکونی ریشه ای بوده و کلیه سطوح قبلی تخریب و موقعیت اتاق ها نسبت به قبل تغییر کرده و مجدد پوشش شده است، از قبیل کف که سرامیک شده است و دیوار های نقاشی یا کاغذدیواری شده اند. تاسیسات آب و فاضلاب و الکتریکی به کل تغییر کرده و از نو با متریال مطلوب و درجه یک اجرا و بازسازی گردیده است. سرمایش کولر آبی و گرمایش آن نیز موتورخانه آب گرم و پنل شوفاز دیواری میباشد. خانه دارای شومینه نیز هست که از نظر کاربری زیاد تاثیر بسازی ندارد و بیشتر برای زیبایی میباشد که مورد بازسازی و نوسازی منزل قرار گرفت تا با دکوراسیون داخلی جدید خانه همسو گردد.

 
5/5 - (1 امتیاز)