معماری داخلی و اجرای فروشگاه کیف و کفش بند

پروژه طراحی و اجرای معماری فروشگاه کیف و کفش بند در سال 1394 بازسازی شده است. این فروشگاه به ابعاد 15 متر مربع واقع در منطقه نازی آباد شهر تهران واقع گردیده است. مدت اجرای این پروژه 22 روز به طول انجامید که مرحله طراحی که شامل مطالعات ،نقشه های 2 بعدی و طراحی 3 بعدی در مدت 7  روز و 15 روز اجرای بی وقفه که شامل کلیه عملیات اعم از تخریب دکور قبلی – دکور ام دی اف – سقف دکوری – تاسیسات الکتریکی و …

فروشگاه کیف و کفش بند قدمت 25 ساله دارد و به ابعاد 3 در 5 میباشد که از سه طرف محصور دیوار و مناسب طبقه بندی و نمایش داخلی و از یک طرف شیشه میرال که ویترین فروشگاه میباشد و در ورودی نیز در این قسمت قرار گرفته شده است.

اصول و مبانی در معماری داخلی فروشگاه

“فروشگاه”، عنوانی است که به یک واحد تجاری مستقل اطلاق می شود، خواه این واحد مغازه ای کوچک در خیابانی فرعی باشد، خواه واحدی در یک پاساژ یا مجتمع تجاری و یا حتی ساختمانی چند طبقه، آنچه مهم است استقلال واحد تجاری از سایر فروشگاه ها و تشخیص آن به عنوان یک واحد است. هر چند که می بایست پیوندی محسوس میان سیمای خارجی و فضای داخلی هر فروشگاهی برقرار باشد، با این وجود می توان این دو بخش را از یکدیگر تفکیک نموده و طراحی آن ها را به صورت مستقل مورد بررسی قرار داد.

 

 

بدین ترتیب سطح نما، ویترین، محوطه، تابلو و هرآنچه توسط مخاطب در بیرون و پیش از ورود به فروشگاه قابل درک است بخشی از سیمای خارجی آن بوده و می بایست به عنوان یک کلیت واحد طراحی گردد. از سوی دیگر هرآنچه در داخل فضای فروشگاه برای مشتریان قابل درک باشد. به طراحی فضای داخلی فروشگاه مربوط می باشد. چگونگی برقراری ارتباط میان این دو بخش اساسی ترین تصمیم طراحان در آغاز طراحی است و تا انتها در تمامی جزئیات طرح تاثیر خواهد داشت. لذا در اغلب موارد “طراحی داخلی فروشگاه“، به طراحی توامان این دو بخش اطلاق می شود.

راهبردهای پیشگیری از جرم در معماری داخلی فروشگاهها

پیشگیری از جرم از گذر طراحی محیطی با هدف بهره برداری مطلوب تر افراد از محیط زندگی به طراحی محیط می پردازد و در اینباره به نیازهای فیزیکی، اجتماعی و روانی توجه می نماید. به کارگیری معمول و مورد انتظار از فضا و پیش بینی رفتار استفاده کنندگان و بزهکاران احتمالی نیز از جنبه های پیشگیری از جرم از گذر طراحی محیطی است.

فضاهای مهم در معماری داخلی فروشگاه

دیوار

دیوار اولین چیزی نیست که به چشم مشتری میخورد اما یکی از مهم ترین قسمت هایی است که تعیین میکند فروشگاه شما یک فروشگاه ساده و کلاسیک است یا یک مغازه امروزی با اجناس شیک. با توجه به اصل مهم تناسب در طراحی داخلی، دیوار فروشگاه شما باید نسبت به دکوراسیون آن با یک تناسب کلی همراه باشد. قسمت اعظمی از این موضوع در همخوانی رنگ و دکور خلاصه میشود. یک دیوار سفید احتمالا باعث بهم ریختن دکوراسیون تیره رنگ و اسپرت فروشگاه شما خواهد شد. پس در ابتدایی ترین حالت، به رنگ و طرح دیوار فروشگاه اهمیت بدهید.

ویترین

 

بسیاری از مشتریان فروشگاه شما، صرفا با مشاهده ویترین تصمیم ورود به مغازه را گرفته اند. مطمئنا با طراحی یک ویترین خاص و زیبا میتوانید تعداد مشتریان فروشگاهتان را به طور قابل توجهی افزایش دهید. برای اینکه بتوانید یک ویترین زیبا طراحی کنید یک پیشنهاد مناسب وجود دارد:

ویترین فروشگاه رقبای خود را مشاهده کنید و صرفا سعی کنید تا مثل آنها نباشید!

دقیقا همین تمایز است که باعث افزایش چشمگیر مشتری هایتان خواهد شد. در چیدمان ویترین یک فروشگاه باید از بهترین محصولاتتان استفاده کنید. علاوه بر آن وجود چند اِلمان خاص نامرتبط در ویترین باعث جلب توجه بیشتر مشتریان خواهد شد (مانند وجود یک موتور کلاسیک قدیمی در ویترین فروشگاه لباس)

کمی بیشتر درباره معماری داخلی فروشگاه بند:

کاربری این واحد صنفی فروش کیف و کف زنانه میباشد و با توجه به کاربری و مخاطبان ( خانمها ) آن طراحی داخلی نیز با توجه به این دو مولفه تبیین و ترسیم شده است. همانطور که از عکس های نهایی مشخص میباشد نقطه قوت طراحی این فروشگاه بند های آویز شده از سقف میباشد که فضای خاص ، پر نشاط و چشمگر را برای مخاطب خود ایجاد نموده است که باعث هرچه جذب مشتری شده است.

انتخاب نوع معماری داخلی

انتخاب نوع طراحی و این بندها به علت کاربری این فروشگاه که فروش کیف و کفش میباشد، در نظر گرفته شده است. قفسه و طبقه بندی این واحد صنفی نیز با توجه به کاربری آن انتخاب و طراحی گردیده است تا کالاهای این صنف بر روی آن ها به نمایش گذاشته شود.

جنس این طیقات و قفسه ها از ام دی اف های گلاس اشیک سفید انتخاب شده است تا زمینه خنثی ای برای دیده شدن کالاهای رنگی باشد. طراحی و دکوراسیون داخلی این فروشگاه کاملا به سبک مدرن میباشد و در عین سادگی زیبایی خاصی به فروشگاه داده است. نورپردازی نیز در این فروشگاه در زیر طبقات و سقف به نحوه درستی چیده شده است که بر روی کالا ها تابیده و زیبایی واقعی انها را نمایان کند. کف فروشگاه با سنگ پوشیده شده است و دیوارها با کاغذ دیواری ضد رطوبت دیزاین شده است.

برای مشاهده طراحی های دیگر گروه سفید کلیک کنید

 

سوالات متداول معماری داخلی فروشگاه

در معماری داخلی فروشگاه چه عواملی را باید در نظر بگیریم؟

درمعماری داخلی فروشگاه باید طراحی ورودی فروشگاه، رنگ بندی مناسب فروشگاه، روشنایی طراحی شده، فضاهای خاص فروشگاه، مسیر حرکت مشتریها در فروشگاه را در نظربگیریم.

طراحی مناسب و تنظیم نور در معماری داخلی فروشگاه چه نقشی دارد؟

در دکوراسیون داخلی فروشگاه، نور و روشنایی هم باید بطور کامل طراحی شود. اهمیت نورپردازی و محل نصب و شکل نصب چراغها نیز در طراحی فروشگاه بسیار اهمیت دارد.

مهم‌ترین نکته‌ در طراحی معماری مغازه چیست؟

مهم‌ترین نکته‌ای که در طراحی دکوراسیون مغازه بايد مدنظر داشته باشید، توجه به جزئیات طراحی است؛ اينکه اجناس چگونه چیده شوند که مشتری را جذب کنند برای اطلاعات بیشتر درباری دکوراسیون مغازه کلیک کنید

5/5 - (3 امتیاز)