پروژه طراحی داخلی فروشگاه بهار

معرفی پروژه طراحی داخلی و بازسازی فروشگاه نگین بهار :

پروژه طراحی و اجرای معماری داخلی فروشگاه نگین بهار در سال 1394 بازسازی شده است. این فروشگاه به ابعاد 140 متر مربع در خیابان بهار جنوبی شهر تهران واقع گردیده است. فروشگاه نگین بهار قدمت 55 ساله دارد و به مدت 10 سال متروکه بوده است.

مدت زمان طراحی و اجرا : 

مدت اجرای این پروژه 60 روز به طول انجامید که مرحله طراحی که شامل مطالعات،نقشه های 2 بعدی و طراحی 3 بعدی در مدت 10  روز و 50 روز اجرای بی وقفه انجام شده است .که شامل کلیه عملیات اعم از : تخریب – دیوار چینی – گچکاری – کناف کاری – تاسیسات زیر کار آب و فاضلاب و الکتریکی – سرامیک و کاشی کاری – نقاشی – دکور ام دی اف – تاسیسات گرمایش و سرمایش – کاغذ دیواری – نورپردازی – نمای کامپوزیت – حروف روشن تابلو – چیدمان دکوراسیون داخلی و …

موقعیت پروژه بازسازی فروشگاه نگین بهار : 

این فروشگاه در تقاطع خیابان انقلاب و خیابان بهار جنوبی میباشد و از موقعیت خاصی از نظر تردد و جایگاه برخوردار میباشد. این واحد صنفی دارای 5 دهنه ویترین شیشه ای در تقاطع دو خیابان مذکور میباشد و از این حیث امتیاز بسیار مناسبی برای ارایه کالا و دیده شدن دارد.

فرم پلان معماری فروشگاه :

دهنه سوم این فروشگاه ورودی آن میباشد که در مرکز فروشگاه قرار دارد. فرم پلانی فروشگاه فرم مشخص و با نظمی نمی باشد و با توجه به قدمت ساختمان و نوع سازه به کار رفته در آن که دیوار باربر میباشد امکان تغییر پلانی محدود میبود و با توجه به فرم موجود چیدمان دکوراسیون داخلی فروشگاه طراحی گردیده است. اما با این حال تا جای امکان به تخریب و تراش دیوار ها پرداخته شده است تا بیشترین فضا از آن حاصل آید و در این راستا تقویت های ساز ای هم برای ساختمان طراحی و انجام گردید.

کاربری فروشگاه نگین بهار :

کاربری این واحد صنفی فروش سیسمونی و پوشاک نوزداد و کودک میباشد و در همین راستا طراحی و دکور جذاب شاد و فانتزی نیاز مبرم این صنف فروشگاهی میباشد.

سقف دکوری و نورپردازی معماری داخلی فروشگاه : 

سقف دکوری فروشگاه نگین بهار طوری طراحی شده که علاوه بر زیبایی چشم را ناخودآگاه به داخل و فضاهای انتهایی فروشگاه بکشاند. با توجه به ارتفاع مناسب 5 متری فروشگاه طرحی با حجم مناسب طراحی و اجرا گردیده است. همانطور که از عکس های نهایی مشخص میباشد نقطه قوت طراحی این فروشگاه سقف دکوری و نورپردازی جداب آن میباشد  که فضای خاص، پر نشاط و چشمگر را برای مخاطب خود ایجاد نموده است که باعث هرچه جذب مشتری شده است. نورپردازی و منبع نور اصلی در این فروشگاه در سقف بلند آن با هالوژن های با سایز های متفاوت طراحی و اجرا گردیده است و نورهای دیگر از قبیل سه لاین باکس که با متریال سقف کشسان تزیین شده نور های حمایتی هستند که نور فضا را تامین میکنن. منبع نورهایی نیز زیر طبقات دیده شده است تا مستقم بر روی کالا ها بتابند. لایت باکس های تبلیغاتی نیز در بالادست های ستون ها که از نظر کاربری قابل استفاده نیست در نطر گرفته شده است که قابل تغییر عکس میباشند.

طراحی نوع سبک فروشگاه :

طراحی و دکوراسیون داخلی این فروشگاه کاملا به سبک مدرن میباشد و در عین سادگی زیبایی خاصی به فروشگاه داده است .قفسه و طبقه بندی این واحد صنفی نیز با توجه به کاربری آن انتخاب و طراحی گردیده است تا کالاهای این صنف بر روی آن ها به نمایش گذاشته شود .جنس این طیقات و قفسه ها از ام دی اف های گلاس اشیک سفید انتخاب شده است تا زمینه خنثی ای برای دیده شدن کالاهای رنگی باشد .کف فروشگاه با سرامیک سفید 60در60 پوشیده شده است و دیوارها اکثرا با ام دی اف و در فضای انتعای فروشگاه با کاغذ دیواری ضد رطوبت دیزاین شده است.

 

5/5 - (1 امتیاز)

طراحی و اجرای دکور فروشگاه نگین بهار در 60 روز به همت نیروهای متخصص گروه معماری سفید انجام شده است و در نهایت رضایت کارفرما جلب و فروشگاه ای با چرخه فروش بالا ایجاد شده است .