طراحی داخلی اداری شرکت سرو صنعت

معرفی پروژه طراحی معماری داخلی شرکت سرو صنعت :  

طراحی داخلی اداری شرکت سرو صنعت در سال ۱۳۹۶ طراحی گردیده است  .

شرکت سرو صنعت در ۳ طبقه به متزاژ ۳۶۰ متر مربع (در مجموع) واقع در تهران خیابان هویزه قرار گرفنه است . کارخانجات این شرکت در استان اصفهان واقع گردیده است .  

ساختمان مورد طراحی داخلی قدمت ۳۲ ساله دارد. 

ایده های فوق العاده برای طراحی بهتر معماری محیط اداری

طراحی دکوراسیون اداری احتیاج به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به منازل مسکونی دارد زیرا دکوراسیون منزل باید مطابق سلیقه افراد ساکن در آن باشد اما محیط های اداری باید به گونه ای باشد تا علاوه بر رسمی بودن محیط و داشتن هنجار و نظم با مخاطب خود با هر سلیقه ای ارتباط بر قرار کند و جذاب دلنشین باشد چون منافع سازمانی در آن اولویت بسیار زیادی دارد و محیط میتواند در جذب اعتماد مشتری تاثیر گذار باشد.
همچنین برای کارمندان محیطی دلچسب ایجاد کند  تا با افزایش رضایت شغلی و ایجاد فضایی دوستانه و آرام راندمان کار افزایش یابد. رنگ بندی و چیدمان در هر صنفی مطابق با روانشناسی مخاطبان آن انجام شود. همچنین بهتر است نوع دکوراسیون متناسب با کاربری سازمان و محصولاتی باشد که عرضه می شود. فضا گویا در این مقاله شما را با دکوراسیون اداری و شاخه های آن بیشتر آشنا می کند.
با توجه به اینکه افراد ساعات بسیاری از شبانه روز را در محل کار سپری می کنند و به نوعی محل کار خانه دوم کارکنان محسوب می شود طراحی دکوراسیون اداری لاکچری یکی از مواردی است که از اهمیت بسیاری برخوردار است. طراحی دکوراسیون اداری لاکچری تاثیر زیادی بر روی رضایت مندی کارکنان دارد و طراحی مناسب دکوراسیون اداری موجب راندمان کار بیشتر می شود و از این طریق می توانید نتایج مطلوب تری را از کارکرد کارمندان خود حاصل کنید.

رنگ و نورپردازی دکوراسیون اداری

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری، رنگی است که در دیوار، مبلمان و لوازم کاربردی و تزیینی استفاده می شود. بنابراین با توجه به اهمیت رنگ در در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری هرچه طراحان از رنگ های مناسب و شاد تری استفاده نمایند بدون تردید تاثیر مثبت تری در روحیه کارکنان خواهند داشت. در هنگام استفاده از رنگ برای دکوراسیون باید با در نظر گرفتن محدودیت های ان سازمان اقدام به انتخاب رنگ نمود. همچنین در دکوراسیون اداری باید از رنگ هایی استفاده شود که معمولا اقبال عمومی با انها همراه می باشد و موجب نارضایتی عمومی نباشد. طراحی دکوراسیون اداری باید از رنگ بندی درستی برخوردار باشد و در کوراسیون اداری می بایست از رنگ هایی استفاده شود که مرتبط با فعالیت اداری در آن اداره باشند و بتوانند در القا حس رسمی و اداری بودن به شما کمک نمایند و همچنین بالا رفتن حس اعتماد به نفس کارکنان را موجب شود.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

خوب مسلما علاوه بر رفتار مدیرعامل این چیدمان اداری مدرن و دکوراسیون محیط اداری، طراحی میز اداری مدرن، مبلمان ها و حتی چیدمان اکسسوری ها است که بر مشتری و مخاطبان تاثیرگذار است. به همین دلیل باید طراحی دکوراسیون اتاق مدیر عامل را با حساسیت بیشتری انجام داد.
برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت باید ابتدا اهداف خود را از طراحی دکوراسیون این اتاق تعیین کنید. پس از آن می توانید کار را شروع کنید. باید گفت که طراحی اتاق کار اداری، طراحی اتاق کار در منزل و طراحی اتاق مدیریت موضوع و امری کاملا تخصصی که نیاز به مهارت فرد متخصص و کارشناس فعال در این حوزه را می طلبد.
از اتاق مدیریت می توان به عنوان قلب تپنده یک سازمان و مجموعه نام برد. همچنین به علت این که یک مدیر باید تایم زیادی را در اتاق خویش بگذراند باید پلان اتاق مدیریت به گونه ای باشد تا انرژی مدیر را حفظ کند. دفتر مدیریت جز مهمترین بخش ها و قسمت های هر مجموعه است که باید به طراحی دکوراسیون آن توجه ویژه ای داشت. چرا که وی با در نظر گرفتن عملکرد مدیریت یک اداره و همچنین پرستیز کار مدیریت، اتاق مدیر را به نحوی سازماندهی می کند که منجر به افزایش عملکرد آن شود.
این اتاق جز یکی از مهم ترین اتاق های هر مجموعه ای است بنابراین باید به طراحی دفتر دکوراسیون داخلی آن توجه ویژه ای داشت. البته همه اتاق ها و فضاهای اداری باید با بالاترین کیفیت طراحی شوند، اما اتاق مدیریت به دلیل این که پذیرای مهمان ها و افراد مهمی است که سازمان و مجموعه با آن ها در ارتباط است نیازمند توجه بیشتری است.

پلان اتاق مدیریت

در هر اداره یا سازمان طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت مهم ترین موضوع در دکوراسیون اداری است. به همین دلیل بهتر است تا در شروع کار دکوراسیون داخلی اداری مدرن بهترین اتاق را برای طراحی پلان اتاق مدیریت آماده کنید.
چرا باید به پلان اتاق مدیریت توجه کنید؟ امکان طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت مدرن و لاکچری بسیار حائز اهمیت است. زیرا اتاق مدیر عامل محل انجام کارهای مهم، برگزاری جلسات کاری، بازدیدها و کارهایی از این دست است. به همین دلیل باید اهمیت زیادی برای طراحی پلان اتاق مدیریت قائل شد.
به هنگام طراحی دکوراسیون اتاق اداری حتما به عملکرد آن توجه کنید. پلان و طراحی دکوراسیون اداری باید هماهنگ با این مسائل طراحی شود تا بتوان هر ایده دکوراسیون شیک، لاکچری و مدرن را در آن اجرا کرد.

چیدمان اتاق مدیریت

نحوه چیدمان اتاق مدیریت باید به شکلی کاملا مدرن و امروزی باشد زیرا مهمترین تصمیم گیری ها و همچنین قرارهای کاری مهم در آن برگزار خواهد شد. قطعا نحوه چیدمان در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت بر عملکرد مجموعه و مدیر عامل تاثیر زیادی خواهد داشت.

طراحی دیوار اداری چوبی یا انواع دیوارکوب های مدرن و خاص

  • طراحی فایل اداری
  • طراحی انواع کمد چوبی
  • انتخاب و طراحی میز مدیریت خاص
  • انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری
  • نورپردازی
  • طراحی و ساخت یک کتابخانه اداری
  • انتخاب مبلمان و صندلی مدیر عامل
  • انتخاب متریال برای کفپوش
  • استفاده از گل و گیاهان طبیعی
  • انتخاب اکسسوری های خاص و مدرن

 

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی

پیکره و روح هر فضایی در جهان هستی، به نوع چینش و ترکیب بندی اجزاء آن وابستگی مطلق دارد. طراحی دکوراسیون و معماری داخلی شور و اشتیاق و آرامش را با استفاده از تکنیک ها و سبک های متعدد و طراحی های خلاقانه به کوچکترین و بی روح ترین فضاها باز می گرداند. سهم بیشتر این حس آرامش از طریق بینایی تامین می شود. در این نقل و انتقال، عناصر و عوامل بسیاری از جمله محیط و فضاهای پیرامون انسان مانند: رنگ، فرم و مدل، نحوه چیدمان، گل و گل خانه، جریان هوا، صدا و نور از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. ارتباط محیط و این عناصر فضاهای پیرامونی، با سلامت تن و روان، رشد و شکوفایی حقیقتی اثبات شده است.
شرکت طراحی داخلی با تكیه بر اصول و مبانى مهندسى، معمارى و تجربه ، تداعى گر ذهن و سلیقه شما بوده و به رویاهایتان واقعیت مى بخشد. هنر ما خلق طرح و زیبایى در رویا و انطباق آن با سلایق شماست و تخصص ما اجراى همان رویاها در محیط و فضاى ساختمان است.

پارتیشن اداری

تعریف معماری پارتیشن اداری: در معماری و دکوراسیون اداری به دیوار اکسترنال موقت (خارجی، غیر اصلی و اضافه شده ) که فضاهایی از یک سالن، حال و ….. را با یک سازه ی دیوار مانند به دو یا چند قسمت تقسیم کند پارتیشن اداری گفته میشود. البته پارتیشن ها چه مسکونی و چه پارتیشن اداری، دارای یک ویژگی است که این سازه ها به صورت موقت است و میتوان آنها را بدون آنکه معماری بهم بریزد یا نیاز به تخریب باشد حذف یا جابجا نمود.
فضا گویا در طول سالیان متمادی با تحقیق و توسعه بروی طرح ها و قیمت پارتیشن اداری به طرح هایی از پارتیشن اداری دست یافته است که بر حسب کاربری مورد نیاز هر خریدار و شرکت، محصولی مناسب با قابلیت مورد تقاضای خریدار را ارائه کرده است، لذا از مشتریان محترم خواهش می کنیم در ابتدا مشخصات هر مدل از پارتیشن اداری ما را برسسی فرمایند چرا که ما برای هر قابلیت مورد نیاز شما در پارتیشن اداری محصولی درخور را ارائه مینماید و قیمت پارتیشن اداری را نیز با توانمندی تولید و نصب با حفظ کیفیت به پایین ترین سطح خود رسانیده است.

طراحی فضای اداری کوچک

در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق های مدیریتی و فضای اداری کوچک باید به تجمیع وسایل و مبلمان ها فکر کرد. گاهی اوقات پیش می آید که شخص دیگری هم باید در اتاق و در فضا حضور داشته باشد. اگر امکان آن وجود ندارد که برای این شخص میز و فضای جداگانه ای در نظر گرفته شود، می بایست میزهای اداری را از گونه ای انتخاب کرد که شخص دیگری هم همزمان بتواند از آن استفاده کند. البته باید در نظر داشته باشید که فضای مناسب برای جانمایی صندلی و حرکت راحت آن نیز وجود داشته باشد.
ابتدا اتاق کوچک را مورد بررسی قرار می‌ دهیم. میز مدیر، صندلی اداری، کمد و فایل‌ها، مبل یا مبلمان میزبان، همگی در سمتی از اتاق قرار گیرند که فضای داخلی دفتر را بزرگ جلوه کند. بهتر است رنگ اتاق یا پوشش روی دیوارها از رنگ‌های متضاد با اتاق‌های سایر دفاتر باشد، طیف رنگ نیز بر اساس سلایق مدیران تعیین می‌شود، اما باید نکات روانشانسی آن نیز رعایت شود. همچنین بهتر است از پوشش چرم و چوب مرغوب در دکوراسیون اداری استفاده شود چرا که باعث ایجاد حسِ لوکس بودن در محیط خواهد شد.

 

معماری داخلی سهند ژنراتور
طراحی داخلی سهند ژنراتور

 

سبک و اهداف طراحی داخلی پروژه :

سبک و فرم مدرن و ساده در نظر گرفته شده است . با توجه به کمبود فضا و گستره کارمندان و پرسنل این شرکت طراحی باید سبک و روان انجام می شد که در نهایت این ازدحام و رفت و آمد باعث ایحاد خلل در روند امور دفتر اداری ایحاد نگردد .

از نظر پلان و تیغه بندی دیواره ها و با توجه به نظر کارفرما دخل و تصرف خاصی انجام نشده است و بیشتر طراحی در حوزه دکوراسیون داخلی اداری و جانمایی پرسنل بررسی و طراحی گردیده است . 

متریال و اجناس مورد استفاده در معماری داخلی اداری شرکت :

متریال مورد استفاده در معماری داخلی اداری شرکت و کالبد ساختمان در کف از سرامیک با ابعاد ۸۰ در ۸۰ رنگ روشن می باشد . دیواره ها از جنس کاغذ دیواری و فایل بندی و دکور ام دی اف . طراحی سقف ساده در نظر گرفته شده است و از متریال گچ به صورت مسطح . نورپردازی با سیم کشی و نورپردازی روکار .

تقسیم بندی و جانمایی طراحی داخلی اداری شرکت : 

همانطور که ذکر شد این پروژه ذر سه طبقه طراحی داخلی گردیده است طبقه همکف را به قسمت پذیرش ارباب رجوع و فضای خدمات پس از فروش و روابط عمومی . 

طبقه اول فضای کارمندان و طبقه دوم به اتاق مدیر عامل و مدیر بازرگانی و خسابداری نقسیم بندی شده است . طراحی داخلی اداری شرکت با توجه به نیاز کارفرما تقسیم بندی شده است .   

طراحی تاسیسات :

در طراحی داخلی اداری شرکت با توجه به قدمت ساختمان ، عدم تعمیر و نگهداری مستمر از آن و با توجه به تغییر کاربری جدید و نیاز های جدید کلیه تاسیسات الکتریکی ، آب و فاضلاب ، سرمایش و گرمایش تغییر خواهد کرد و همگی از متد و برند های روز استفاده خواهد شد .

 

نتیجه گیری

طراحی داخلی اداری، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که ذهنیت مخاطبانِ سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و… در مورد آن مجموعه شکل می‌دهد. در طراحی داخلی چنین ساختمان‌هایی، طراحان به عنوان اولین نکته به زیبایی فضا اهمیت می‌دهند و پس از آن مطمئن می‌شوند که دفتر یا اداره مورد نظر، به خوبی از پس نیاز کارکنان و مراجعان برآمده و اصل کارایی در آن رعایت شده است.

همانطور که در ابتدا هم گفته شد، دکوراسیون و طراحی این ساختمان‌ها تأثیر بسیار زیادی بر ذهن مخاطبان دارد. مطمئنا برگزاری یک جلسه برای عقد قرارداد میلیاردی، در اتاق جلسه‌ای که کاملا ساده و معمولی بنا شده، تأثیر بسیار منفی و بدی روی ذهن طرف قرارداد دارد.

به همین دلیل است که در کنار بحث زیبایی، باید به وجود عظمت در دفاتر اداری اهمیت داده شود و این موضوع را می‌توانید به خوبی در نمونه کارهای طراحی داخلی اداری مجموعه گروه معماری سفید مشاهده کنید.

 

سوالات متداول معماری داخلی اداری

برای طراحی داخلی محیط اداری ، چقدر هزینه و سرمایه نیاز است؟

قطعا بدون بازدید ساختمان و بررسی متراژ و… نمی‌توان نظری قطعی در مورد هزینه‌های مورد نیاز برای طراحی داخلی آن ارائه کرد. اما باید بدانید که می‌توانید کاملا منعطف هزینه‌های جاری طراحی ساختمان خود را انتخاب کرده و حتی با کمترین هزینه‌های موجود، به زیباسازی آن بپردازید. البته اعتبار فرد یا مجموعه مقابل شما در قیمت گذاری خدمات طراحی داخلی اداری نکته‌ای بسیار مهم است که نمی‌توان از آن غافل شد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا حد توان با شرکت‌هایی همکاری کنید که به دلیل فعالیت بالا، توانایی کاهش هزینه‌های جاری از جمله قیمت خرید مصالح ساختمانی و غیره را داشته باشند.

آیا لزومی در طراحی داخلی فضای اداری وجود دارد؟

همانطور که می‌توانید خودرو را بدون روکش صندلی، شیشه‌های تمیز و حتی با رنگ پریدگی‌های جزئی سوار شوید، می‌توانید ساختمان اداری خودتان را هم بدون نیاز به طراحی داخلی بنا کرده و در آن مستقر شوید. قانون و تبصره‌ای مبنی بر لزوم همکاری با طراح داخلی و دکوراسیون در ساختمان، در قوانین معماری و… وجود ندارد.